Премини към съдържанието
neck

Проблем със син екран след добавяне на RAM памет

Препоръчан отговор

Добър ден.Значи проблемът ми е следния. Отначало като си купих ПСто дойде със 512 Рам нямаше никакви проблеми. Обаче наскоро като се пребирах във Варна си купих още 256 РАМ от един магазин който мисля че се казваше D&G нещо такова беше. Та после сложих Рам-та и ПСто почна да прави проблеми. Почна син екран да ми се появява и да ми казва че има някакъв hardware-ен броблем и също не ми се включваше монитора и така. Там разменях слотове никва полза. После си купих пак 256 kingstone. Пак същата истоеия. После сложих още едно 512 и идиално спря проблема. Да ама последните дни пак почна. Значи на игри като NFS Carbon ми се рества и ми показва този син екран. А на игри като PES 6 не. Малко странно та въпроса ми е следния. От какво може да е цялата тази история и дали може да се оправи без да се дават пари? Мерси много и приятен ден.. :P :P

Редактирано от stanley56 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да получиш по точен отговор поне модела на дъното можеше да посочиш, операционната система и т.н....

Какво съобщение ти изписва на синият екран.

Редактирано от DoGa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
За да получиш по точен отговор поне модела на дъното можеше да посочиш, операционната система и т.н....

Какво съобщение ти изписва на синият екран.

Ъпс.. верно забравих. Извинявам се. Екрана немога точно точно да ти кажа какво пише защото седи 5 секунди и се рестартирва компа ама до колкото прочетох за проблем във hardware-а става въпрос.

Intel Celeron D 330, 2666 MHz P4

ASRock P4V88

1 GB RAM

GeForce FX5500

Това е ако нещо по конкретно ви трябва кажете..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Добър ден.Значи проблемът ми е следния. Отначало като си купих ПСто дойде със 512 Рам нямаше никакви проблеми. Обаче наскоро като се пребирах във Варна си купих още 256 РАМ от един магазин който мисля че се казваше D&G нещо такова беше. Та после сложих Рам-та и ПСто почна да прави проблеми. Почна син екран да ми се появява и да ми казва че има някакъв hardware-ен броблем и също не ми се включваше монитора и така. Там разменях слотове никва полза. После си купих пак 256 kingstone. Пак същата истоеия. После сложих още едно 512 и идиално спря проблема. Да ама последните дни пак почна. Значи на игри като NFS Carbon ми се рества и ми показва този син екран. А на игри като PES 6 не. Малко странно та въпроса ми е следния. От какво може да е цялата тази история и дали може да се оправи без да се дават пари? Мерси много и приятен ден.. :ph34r:;)

така, първо от Dolche i Gabana (DnG) не се купува памет, там са такива експерти, че всичко ще ти продадат. просто паметите не са ти съвместими. има едно основно паравило при закопуването на допълнителна памет и то е: новата памет да е идентична със старата. ако това правило е спазено, няма да имаш проблем, ако не е спазено 70% е вероятността за грешки и проблеми в ход на работата, особенно ако са различни размерите, честоти и марки.

случва се дори паметите минавайки memtest, windows си бачка идеално, но при игри дава син екран със грешка от тип: Error in NON PAGE AREA, което е сигурен признак за проблем с паметта. репението е: или да се вземе една цяла памет, или няколко идентични. с размяна на слотове и т.н. не помага.

ако двете памети са еднакви и павят проблем, препоръчвам да се почистат от вероятно окисление: с вестник се търкат пътечките 30 сек. и е готово.

Редактирано от altoas (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости Conroe

neck, бих те посъветвал да прочетеш тази тема за тестване на хардуера за грешки- обърни внимание на тестване на рам-паметта. Иначе също обърни внимание на написаното от altoas- гледай новата памета да е идентична със старата. А и както виждам- дъното ти е с VIA чипсет, което го прави още "по-претенциозно" :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
така, първо от Dolche i Gabana (DnG) не се купува памет, там са такива експерти, че всичко ще ти продадат. просто паметите не са ти съвместими. има едно основно паравило при закопуването на допълнителна памет и то е: новата памет да е идентична със старата. ако това правило е спазено, няма да имаш проблем, ако не е спазено 70% е вероятността за грешки и проблеми в ход на работата, особенно ако са различни размерите, честоти и марки.

случва се дори паметите минавайки memtest, windows си бачка идеално, но при игри дава син екран със грешка от тип: Error in NON PAGE AREA, което е сигурен признак за проблем с паметта. репението е: или да се вземе една цяла памет, или няколко идентични. с размяна на слотове и т.н. не помага.

ако двете памети са еднакви и павят проблем, препоръчвам да се почистат от вероятно окисление: с вестник се търкат пътечките 30 сек. и е готово.

Да това го знам. Пробвах с 512 Kingstone и 256 пак kingstone и пак същото. После солжих друга 512 така за 2 месеца няма проблем идиално нищо не ми излиза неска изведнъж сутринта пускам си ПСто и не ще да тръгне монитора. След там изкарване, нагласяне и почистване и разни такиз глупости тръгна обаче примерно определени игри варят други не.. И това е доста странно. :):wors:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.