Премини към съдържанието
манол

въпрос относно харддиск на старо дъно

Препоръчан отговор

Дънната платка ми е QDI synacti x 2ep(intel 815ep),последната версия на биос е от 10.05.2001(версия 1.3 със нея съм).

Въпроса ми е какъв най-голям харддиск АТА100 мога да сложа,ако взема 120ГБ или160гб ще се разпознае ли(ако ли не ще взема 80 ГБ)

Редактирано от манол (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Няма да има проблем със 120GB, но за 160 вече ще ти трябва нова дънна платка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Има вероятност ако сложиш 160GB дъното да го разпознае като 137GB, но aко си с WinXP SP2 няма да имаш проблем и Windows ще го вижда целия.

Едит:

Е, pit ме изпревари с няколко секунди. :)

Редактирано от Lyudmil (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако позволите още едно питане по темата:взех 160 ГБ сийгейт(ултра ата),обаче остана проблема с форматирането(другия харддиск междувременно му повредих механично ИДЕ интерфейса-пусках тема и за това).

Сложих го на мастер,зададох първо стартиращо устройство cdrom,ръгнах буутабъл уиндоус експи и с него отцепих някаква част която инсталатора си я форматира в NTFS и му сложи windows.

Проблем:другата част беше останала unpartitioned space,не помня как я направих фат32(май беше с акронис диск директор,но я деинсталирах),но уиндоус пак не я вижда.Какво трябва да направя в този случай за,да се вижда?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Kажи точно каква част е открил Windows и колко е останала неформатирана. Иначе по-горе вече беше даден отговор: На твоето дъно, нормално могат да се разпознават до 137GB. т.е. диск до 120GB е максимума за нормална работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Значи,понеже не знаех как да форматирам нов харддиск,стигнах дотам,че форматирах малка част от него(16 ГБ) за нуждите на системния дял.Въпроса ми беше как да направя видими(останалата част е форматирана във ФАТ32,но Не и е присвоена буква) и останалите `133 GB? Те се виждат през партишън меджик фор дос(това е на дискета) и през Акронис диск дайректър(него съм деинсталирал).Как става това на вече форматираната останала част от харддиска да присвоя буква-логически дял?....ЕДИТ:ДискДефрагментер-а го вижда този дял 133 ГБ,само в експлорър май не се появява - това как е станало? така-а,а при опит да отворя disk management ми вади товаdmremotebr0.th.jpg

какъв е този процес(или сървиз)?

В момента 16ГБ-товия дял ми е "C" на другия ИДЕ канал са ми CDrom и cd/rw,сътветно те са "D" и "E".Може ли да стане така,че като се появи втория дял на диска,той да стане "D",пък другите съответно "E" и "F"?

Втори едит:оправих го - оказа се сървиз-а logical disk manager administrative service-беше на manual,направих го automatic.

Сега изглежда така seagate160uj4.th.jpg

Редактирано от манол (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.