Премини към съдържанието
tonihowk

Как да премина без deley на Биос

Препоръчан отговор

Здравейте всички,

не знам дали ви се е случвало някога да си купите нов компютър и като го инсталирате напълно при всяко пускане или рестарт след проверката на паметта да чакате 40 секунди, след което да се разпознае хард и оттам нататък всичко да върви нормално. Е при мен това се случи с едно Ашрок дъно с биос на Ами Мегатрендс. Помислих, да не би да търси ъпгрейд? Ъпграднах. Ефект никакъв по това отношение. Някой има ли решение за този проблем. Поне аз за първи път е сблъсквам с подобно държание на Биоса. Между другото ето и компютъра :

Sempron 3200, MBD: Asrock ALiveNF6G-VSTA, Bios- AMI BIOS,Chipset Nvidia Geforce 6100,

Ram PQ...512, HDD Hitachi 160 и т.н. Съмнявам се че програмистите на AMI BIOS са пуснали един цикъл на изчакване, през което време ако решите да влезете в биоса да натиснете F2 или F11 , за да избере откъде да бутне компютъра и само за това цели 40 секунди ... Нямам все още решение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ще провериш ли дали IDE кабелчето за HDD-то първо ходи в него!!!, а не в CD-то, защото мен ми се е случвало досега да чакам по 10-15 с за същото- отначало да си направи тест на устройствата ?

Редактирано от Enei (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Quick Power on Self Test - ускорено/нормално извършване на POST-процедурата. При ускореното извършване на POST някои тестове ще бъдат форсирани, а други пропуснати с цел по-бърза инициализация на системата при включване. Препоръчва се при промяна в конфигурацията и добавяне на хардуерни модули тази опция временно да се установява на нормално извършване на POST за по-прецизен тест, след което да се връща на ускорена POST-роцедура.

Enabled - ускорено извършване на POST-процедурата.

Disabled - нормално извършване на POST-процедурата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

казва се POST (Power-on-Self-Test). някои от модели на asrock бутват към ОС доста по - бавно от останалите. ако ти се струва обаче прекалено дълго, можеш да пренастроиш в CMOS какви да са ти устройствата на IDE, така че да не ги търси на авто режим. не съм сигурен, че реално това дъно има такава опция. другият вариант е просто да го занесеш на сервиз и да го рекламираш. само не казвай, че си го флашвал.. ще е причина да ти го върнат..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Здравейте всички,

не знам дали ви се е случвало някога да си купите нов компютър и като го инсталирате напълно при всяко пускане или рестарт след проверката на паметта да чакате 40 секунди, след което да се разпознае хард и оттам нататък всичко да върви нормално. Е при мен това се случи с едно Ашрок дъно с биос на Ами Мегатрендс. Помислих, да не би да търси ъпгрейд? Ъпграднах. Ефект никакъв по това отношение. Някой има ли решение за този проблем. Поне аз за първи път е сблъсквам с подобно държание на Биоса. Между другото ето и компютъра :

Sempron 3200, MBD: Asrock ALiveNF6G-VSTA, Bios- AMI BIOS,Chipset Nvidia Geforce 6100,

Ram PQ...512, HDD Hitachi 160 и т.н. Съмнявам се че програмистите на AMI BIOS са пуснали един цикъл на изчакване, през което време ако решите да влезете в биоса да натиснете F2 или F11 , за да избере откъде да бутне компютъра и само за това цели 40 секунди ... Нямам все още решение.

Аз се сещам и за още нещо - ако нямаш флопи и в биоса е включено 1.44 флопи и е включена проверка за флопи или 1-во да търси да зарежда от флопито може и това да е. Успех .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.