Премини към съдържанието
shanna

Сертификати за владеене на английски език

Препоръчан отговор

Знам, че ежедневно във форума влизат много хора и, въпреки че въпросът ми е малко особен, се надявам все пак да се намери някой, който да е вътре в нещата :)

Става въпрос за сертификатите за владеене на английски език, за Cambridge Certificates, изпитите за които в България се провеждат чрез British Council. Учила съм в езикова гимназия с английски език и винаги сме имали респект на тези сертификати като точно това, което ни трябва, за да си удостоверяваме знанията по английски, защото едната диплома никога не е достъчна. По една или друга причина през годините не съм взела нито един сертификат, но сега се навих за новия сертификат, който беше въведен тази пролет - за International Legal English (ILEC) - който е като Advanced, само че за юридически английски. Още от пролетта съм се навила да се явя на следващата изпитна дата за сертификата - през ноември.

Но днес един колега много сериозно ме разколеба, като каза, че тези изпити били абсолютно нелигитимни, или по-точно - че дори не били проверявани в Cambridge, че в България процедурата била опорочена и че всичко било с цел да се печели от таксите за изпитите и курсовете - които между другото никак не са малки. Не ми се ще да вярвам, че е така, защото досега съм чувала само хубави отзиви за British Council и цял живот ми е втълпявано колко са авторитетни тези сертификати.

Все пак ми се иска, преди да си внеса таксата за изпита, която не е никак малка, да поразпитам - има ли някой с по-непосредствени впечатления за изпита за ILEC, някой, който да го е минал на сесията през май и да е видял самия сертификат на практика и т.н.

Всякакви впечатления и мнения - и положителни, и отрицателни, ще са ми от полза :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Авторитетни са за Европа и се проверяват в Англия. Изпита е доста сериозен и няма обективен. Няма преписваници и други глупости. Ако искаш обаче да учиш в Америка, по-добре се насочи към TOEFL.

Редактирано от estario (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За ILCE не мога нищо да ти кажа,но мога да ти гарантирам,че сертификати като FCE,Advanced i Proficinecy се издават от Британското Поосолство и са легитимни.Мноого мой познати и приятели ги взеха и да ти кажа едно такова нещо ти върши работа както в България,така и в чужбина :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.