Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Ами, моля да ми направите такава, може около 20-30 лева повече, няма да е голям проблем.

Видеокартата е най-маловажна, няма да играя много игри,

важното е рама да е 2 гигабайта, процесора - Core 2 Duo, и харда да е повече от 200 гб/320 е перфектно/

Аз се опитах сам да си направя, ама докарах до 900 лв, и надолу не успях... ама вие все пак сте майстори :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гости Conroe

Аз бих те посъветвал за следното:

Дъно: GB 965P-S3 /965P/775 105$ (по възможност rev. 3.3)

Процесор: C2 DUO E2140 /1.6G/1M/BOX 80$

Памет: 1GB DDR2 800 SUPER T CL4 57$

Хард диск: 250GB SEAGATE SATA2/7200/16MB 80$

Видео Карта: 7300GT DDR3 256M/HDTV/DVI PCIE 65 $

Писачка: LG GSA-H30N DVD RW SATA 35 $ / може и H62N SATA- на същата цена я дават/

Захранване: PSU FORTRON ATX-400PNF /400W 40$

Кутия: по избор

Общо- 464 $, което е около 650 лв. / по ценова листа на мост, без ДДС/ - с ДДС излиза около 780 лв. и като добавиш някоя кутия влизаме в ценовата граница, поставена от теб. Аз лично бих постъпил така и след някои месец бих добавил още 1 GB Рам памет, ако не ми стига тази в момента :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз из мост си направих проверка и измайсторих това, да кажете става ли:

Дъно: ASROCK 775I65G /865G/LGA775

CPU: C2 Duo E4400/2.0G/800/2m BOX

RAM: 2x1GB DDR2 667 V-DATA

HDD: 320 GB SEAGATE /7200/ 16MB

FDD: 1.44 MB NEC

DVD: LG GSA-H42N DVD RW/18x

Video card: MP 7300 GT 128 DDR3/HDT PCIE

Case: JNC-ATX RJA-304S/400W

Mouse: A4 SWOP-48 OPTICAL WHEEL

Компонентите ще са съвместими ли?

Излиза 835 левчета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното не става за тоя процесор :speak: Както и с това JNC захранване -най-вероятно скоропостижно да умориш новия компютър !

Чети какво ти е предложил Conroe - за тия пари по-добро няма да го направиш -пък и с предложеното дъно не е никакъв проблем Е2140 да тръгне някъде към 2.8 - 3 ГХц.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости Conroe

Забрави за дъно с AGP слот, поддръжка на DDR 400 Памет и остарелия вече 865 чипсет. Т.е. Забрави за картата, процесора и паметта. Помисли за предложението, което ти драснах cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако наистина нямаш нужда от никаква видеокарта може да вземеш GA-965G-DS3, което е с вградено видео Intel GMA X3000 и да добавиш към конфигурацията на Conroe още 1GB RAM.

Edit:

Дъно: GA-965G-DS3/ 965G/ FSB1066/ PCI-E/ DDR-II 800/ S.A/ 7.1/ G.Lan - 198лв.

Процесор: C2 DUO E2160 /1.8G/1M/BOX - 168лв.

Памет: 2х1GB DDR2 667 SUPER T - 154лв.

Хард диск: 320GB Hitachi - 7200/ S.ATA-II 300/ 16MB - 137лв.

Видео Карта: вградена - 0лв.

Писачка: LG GSA-H30N DVD RW SATA / може и H62N SATA- или ASUS DRW-1814BLT-LS - 56лв.

Захранване: PSU FORTRON ATX-400PNF /400W 68лв.

Кутия: по избор - 25лв.

КБД+Мишка ~ 25лв.

Общо: ~ 830лв. крайна цена с ДДС.

Редактирано от Lyudmil (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А може ли цялото име на GA-965G-DS3, защото не го намирам в каталога?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Йее, страшни сте! Само да питам, на вградената карта ще вървят ли някои малки игрици - например Crimsonland, Rise of Nations и т.н.

Нали не е съвсем беззъба вградената видеокарта?

Иначе - 100x на всички!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, нищо, господ здраве да дава, в бъдеще ще си взема дрега видеокарта сигурно... ако ми се прииграят много игри...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:speak:

Във връзка с картата ако имаш желание и 20лв. ще ти дам една 6200. Принципно не искам да я дам продавам, но за девелопер като теб ще свъри работа. А и Rise of Nations ще върви макар и на по-слаби настройки. Експертите ще ти кажат дали е по-добра от вградената.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В новата брошура на TECHNOPOLIS,попаднах на следната кофигурация:

MB:S.775 2xDualDDR2,PCI-E16X,SATA,HD Audio 7.1ch, 10/100/1000GLAN,8xUSB

CPU:Intel E2140 Core Duo 1.6GHz,1MB,800MHz

RAM:2 GB(2*1GB)DDR2

HDD:320GB/7200rpm SATA

DVD-+RW/DL

VC:NVIDIA Gforsce 7300GT 512MB,TV,DVI,PCI-E

Мишка и клавиатура подарък.И всичко това за 699лв. :speak:

Някакви коментари,защото съм се навил на тази конфигурация а не знам къде е уловката?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, това го знам само че - Out Of Stock :)

А пък и е Core Duo, а не Core 2 Duo, и е от супермаркет, а такива не ги обичам много...

Не знам, вуйчо има компютър такава видеокарта вградена, и Rise of Nations дига 30 кадъра... за мен това е много добре. На стария комп е 5- 6 кадъра biggrin.gif

Редактирано от maxim4o (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
В новата брошура на TECHNOPOLIS,попаднах на следната кофигурация:

MB:S.775 2xDualDDR2,PCI-E16X,SATA,HD Audio 7.1ch, 10/100/1000GLAN,8xUSB

CPU:Intel E2140 Core Duo 1.6GHz,1MB,800MHz

RAM:2 GB(2*1GB)DDR2

HDD:320GB/7200rpm SATA

DVD-+RW/DL

VC:NVIDIA Gforsce 7300GT 512MB,TV,DVI,PCI-E

Мишка и клавиатура подарък.И всичко това за 699лв. :)

Някакви коментари,защото съм се навил на тази конфигурация а не знам къде е уловката?

Уловката е във всеки ред.

Все едно да си купиш презервативи от плод и зеленчук.

От TECHNOPOLIS си вземи телевизор, пералня, хладилник и др. но не и компютър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е, Maverick е много прав. А пък и е свършил, така че...

Хах, ако не намеря по - добър компютър, на 20 септемри търчим до София и го взимаме... :)

Редактирано от maxim4o (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости Conroe

Добро сравнение Maverick :) Истината е, че си е същинска набутваця купуването на компютър от подобен магазин. Изключително некопетентен персонал в 90 % от случайте, които ти пробутват какви ли не тъпи оферти. По отношение споменатата от sherka- дъно незнайно, за клок забрави, памет незнайна, твърд диск също и т.н. За захранването не ми се мисли - някой гаражен JNC :)

Допусната е правописна грешка- Core 2 Duo E2140, и ако в офертата е така правете си сметка :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Допусната е правописна грешка- Core 2 Duo E2140, и ако в офертата е така правете си сметка :)

Преписах го буквално от брошурата.А това че другите компонетни са пропуснати умишлено данните,явно не са за показ :)

За персонала не ми се коментира,все едно че са работили в Майкрософт :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе слушкай какво ти казват - конфигурация от хипермаркет не е хубаво!

И аз щях да си купя, усетих се навреме слава богу... biggrin.gif

Европейска работа, ама циганска...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, видях тази тема и затова реших да не пускам нова, а да пиша тук!

След около месец-два се очертава да се поопарича малко и май ще ме огрее да сменя старата щайгичка с нещо по-така ;) Та значи по същество! Вижте какво съм си избрал от ценовата листа в мост и ако може ми кажете мнението си и дали си заслужава!

MB: GB M55S-S3 /NF550 /AM2 Price: 81.00 USD

CPU: ATHLON64 5000+ X2 /AM2 /BOX Price: 149.0 USD

RAM: 2X 1GB DDR2 667 KINGSTON Price: 49.50 USD

HDD: 320GB SEAGATE SATA2/7200/16MB Price: 92.50 USD

VGA: SAPPHIRE X1950GT256 GDDR3 PCIE Price: 147.00 USD

PSU: FORTRON EPSILON 600/ 600W Price: 108.00

Ще помоля да ме посъветвате за интел базирана конфигурация в тези ценови граници, защото там просто и идея си нямам към какво да се ориентирам! Хубавите процесори са доста по-скъпи от атлона(двойно), а незнам дали си заслужават за тези пари :) Очаквам предложения! Мерси предварително! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте, видях тази тема и затова реших да не пускам нова, а да пиша тук!

След около месец-два се очертава да се поопарича малко и май ще ме огрее да сменя старата щайгичка с нещо по-така :clap: Та значи по същество! Вижте какво съм си избрал от ценовата листа в мост и ако може ми кажете мнението си и дали си заслужава!

MB: GB M55S-S3 /NF550 /AM2 Price: 81.00 USD

CPU: ATHLON64 5000+ X2 /AM2 /BOX Price: 149.0 USD

RAM: 2X 1GB DDR2 667 KINGSTON Price: 49.50 USD

HDD: 320GB SEAGATE SATA2/7200/16MB Price: 92.50 USD

VGA: SAPPHIRE X1950GT256 GDDR3 PCIE Price: 147.00 USD

PSU: FORTRON EPSILON 600/ 600W Price: 108.00

Ще помоля да ме посъветвате за интел базирана конфигурация в тези ценови граници, защото там просто и идея си нямам към какво да се ориентирам! Хубавите процесори са доста по-скъпи от атлона(двойно), а незнам дали си заслужават за тези пари :speak: Очаквам предложения! Мерси предварително! :wors:

Здрасти,

след месец-два цените ще са други ( както и някои компоненти ) , така че - събирай парички още месец-два и когато дойде време ще те ориентираме .

Освен това си забравил да сложиш и ДДС на това, което си събрал , както и си забравил да сметнеш, че цената на една Рам памет е 49.50 ( двойката е на цена от 95.50 $ ).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здрасти,

след месец-два цените ще са други ( както и някои компоненти ) , така че - събирай парички още месец-два и когато дойде време ще те ориентираме .

Освен това си забравил да сложиш и ДДС на това, което си събрал , както и си забравил да сметнеш, че цената на една Рам памет е 49.50 ( двойката е на цена от 95.50 $ ).

Неправилно съм се изразил грешката е моя! Като си го смятах в нас обаче го умножих по 2 cool.gif Тези цени действително са без ДДС просто исках да разбера дали има някои пропуски в конфигурацията към която засега съм се насочил! Дали си я бива :wors: Иначе знам, че до месец два нещата ще са други! Всяка минута излзат нови компоненти и цените се променят :clap: Мерси все пак определено пак ще се допитам до вас за съвет като събера парите! Очаквам го с нетърпение :speak:

Редактирано от driver_sl (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Конфигурацията си е добре, но не виждам кутия за компютъра и оптично устройство ( може пък да си имаш и да си ползваш старите :speak: ).

Добре си се ориентирал към Интелска конфигурация -поне в момента Интел са по-добрите. Има и не чак толкова скъпи процесори, които вършат работа cool.gif Поне на цената на ATHLON-а можеш да си вземеш нелош процесор - един Е4400 не е лошо решение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Maxim4o, въпреки че не съм фен на вградените графични процесори, си мисля че GMA X3000 няма да има особени проблеми с Rise of Nations даже и на по-солидни настройки за качество. Ще я подкрепят и C2D процесор + DDR2 памет в двуканален режим cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости uberalles
Уловката е във всеки ред.

Все едно да си купиш презервативи от плод и зеленчук.

От TECHNOPOLIS си вземи телевизор, пералня, хладилник и др. но не и компютър.

Напълно съм съгласен- от там си взех lcd панела, но за пс-та не може да става въпрос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.