Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Оправдаха мъчителите на сестрите ни

Препоръчан отговор

ПОСЛЕДНО:

Наказателният съд в Триполи оправда деветимата либийски офицери и либийския лекар, обвинени в изтезаването на българските медици по време на предварителното следствие.

Заседанието на съда е продължило само няколко минути.

В залата е присъствал консулът ни в Триполи Сергей Янков.

Това решение е неудовлетворително за нас, коментира пред Дарик радио заместник-министърът на външните работи Гергана Грънчарова.

По думите й защитата на българските медици по делото ще получи в едномесечен срок мотивите за оправдателните присъди, след което ще обжалва решението пред Върховния съд на Триполи.

Либия Припомняме, адвокатът на българките Осман Бизанти заяви в края на миналата седмица, че няма вероятност съдът да отложи обявяването на решението си.

На 24 май съдът в Триполи разгледа обвиненията, отправени от медицинските ни сестри, осъдени на смърт в Джамахирията.

При последното заседание съдът не допусна нови съдебно-медицински експертизи, нито нови свидетели.

Процесът срещу мъчителите на българските медици започна в края на миналата година по инициатива на фондация “Кадафи”, която пое грижата да изкорени насилието в Джамахирията.

Един от подсъдимите по делото, либийският офицер Джума Мишри, бе сред тълпата роднини на заразените със СПИН деца, която скандираше: “Смърт за българите” след заседанието на Върховния съд в Триполи в края на май.

Той неколкократно заяви, че е невинен и не смята, че ще бъде осъден днес.

Полковник Мишри заяви още, че вярва във виновността на българските медици, но че не е задължително те да бъдат наказани със смърт.

По време на целия процес срещу деветимата либийски офицери и либийския лекар четиримата защитници на българските медици от международната организация “Адвокати без граници” не получиха либийски визи и на практика нямаха достъп до документите по делото.

Каквото и да е решението на Наказателния съд в Триполи, то може да бъде обжалвано пред Върховния съд на Либия, посочва Дарик радио.

Източник: news.bg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От араби и мюслмани добро човек никога не може да очаква. Колкото и да съм добронамерено настроен към всеки един човек, започвам все повече и повече да мразя и араби и изповядващи исляма.

А Либия да вземе да се замисли колко паринки ни дължи, че мамата на всички либийци. Ако потвърдят смъртните присъди на нашите сестри с десет ръце ако мога ще гласувам за напъждането на всички арабели към там откъдето са дошли. С бой, за да ни помнят и за да знаят,че няма прошка за никой, посегнал над българин. Това е най-долната сган заедно с циганите, която може да съществува на планетата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Замислял ли си се, че това може да е една от целите им. Мисля че дълга им към нас беше над милиард долара и навремето даже искаха да пуснат медиците, ако им опростим дълга.

Аз искам да попитам и нещо друго - ако всичкото това се беше случило, само че с американски лекари, какво щеше да стане според вас. Нямаше ли Средиземно море да се напълни от самолетоносачи и всички южни бази на Европа да бъдат приватизирани от американците. :wors:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами щяха да ядат боя либийците. Това щеше да стане. Мисля, че и Русия щеше да ги бумне, ако бяха руски граждани. Ама те имат по фина начин на действие от американците. Щяха да си ги освободят и между другото няколко ключови фигури в Либия щаха да се споминали скоропостижно. И това без самолетоносачи и бомби. По търлъчки както се вика.

Мисля, че целия свят трябва да застане доста по-твърдо срещу арабите и срещу исляма. Вижте какво става по Европа - във Франция искали забрадки и фереджета да носят, в Германия не искат да пускат децата си на плуване.

Трябва да им се набие в главите, че след като са избрали да живеят в такива страни, то трябва да спазват порядките и обществените норми в тях. Ако трябва по съдебен път да им се набива в главите. Ако не помага - бой и с ритници откъдето са дошли.

Важи и за България същото.

Редактирано от I am Noname (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Замислял ли си се, че това може да е една от целите им. Мисля че дълга им към нас беше над милиард долара и навремето даже искаха да пуснат медиците, ако им опростим дълга.

Аз искам да попитам и нещо друго - ако всичкото това се беше случило, само че с американски лекари, какво щеше да стане според вас. Нямаше ли Средиземно море да се напълни от самолетоносачи и всички южни бази на Европа да бъдат приватизирани от американците.  :wors:

<{POST_SNAPBACK}>

Щеше да се случи това, което се случи с поляците... просто си прибраха хората. Е да Американците можеха и на война да тръгнат но по-скоро щяха да кажат 'дайте си ни ги за да не тръгнем на война' и либийците щяха да си ги дадат :P Ние обаче трябва да доказваме, че сме прави... Ало - навсякъде по света държавите си изтеглят гражданите за да бъдат съдени на територията на съответната държава, а не някъде из либия...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Това е най-долната сган заедно с циганите, която може да съществува на планетата.

<{POST_SNAPBACK}>

Няма да коментирам необмислеността на това ти изказване. [...] Не се допускат дискриминация и проява на нетърпимост на основата на възраст, пол, раса, етнос, националност, вероизповедание и сексуалност (хомофобия). Замисли се добре над казаното. Някога други едни хора са говорели същото за негрите...

Мисля, че целия свят трябва да застане доста по-твърдо срещу арабите и срещу исляма. Вижте какво става по Европа - във Франция искали забрадки и фереджета да носят, в Германия не искат да пускат децата си на плуване.

Трябва да им се набие в главите, че след като са избрали да живеят в такива страни, то трябва да спазват порядките и обществените норми в тях. Ако трябва по съдебен път да им се набива в главите. Ако не помага - бой и с ритници откъдето са дошли.

Важи и за България същото.

<{POST_SNAPBACK}>

А аз мисля че това е недопустимо изказване - "Мисля, че целия свят трябва да застане доста по-твърдо срещу арабите и срещу исляма". За да каже подобно нещо човек, значи не познава исляма ни най-малко. Това си е верска нетърпимост (да се разграничава от омраза!). Колкото до нещата във Франция и Германия - никой няма моралното право да задължава някой да загърбва културните си навици и предписанията на религията си. Това си е културна инвазия! Ако аз като родител преценя, че не желая детето ми да ходи на плуване по такава или онакава причина, никой няма правото да ми казва че това не било редно (стига да не е в разрез със желанията на детето разбира се). Да не пускам детето си на плуване било против "порядките и обществените норми" в тези страни!? Е мен какво ме интересува. Не само на плуване, ами и на дискотека няма да пусна детето си, ако съм преценил, че на този етап така е по-добре за него. Подобно натрапване на културни привички за което говориш е най-малкото нахално. Това че не разбираме дадена култура, не означава че трябва да я задушим, или че тя е "погрешна".

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ради, съгласен съм с теб, но има и нещо друго. Както много други потребители са казвали в подобни теми - човек трябва да се съобразява с мястото, където отива. В смисъл, ако отида на гости на човек, който не дава да се влиза с обувки, а в моята страна се влиза само с обувки, защото това например е неуважение към самия мен, тогава какво. Ще го накарам да ме пусне и да си промени той навиците или просто няма да ходя там, ако не загърбя традициите или ценностите си.

В случай, че дадени нации не искат децата им да плуват, тогава просто няма да ходят в тези градове (естествено ако ги задължават да плуват). Защото иначе се получава така, че те ни налагат своите традиции.

Много хора се чувстват изключително неловко когато видят човек с чалма или човек, който е покрил лицето си. Това донякъде всяка и страх. Трябва ли ние да живеем с този страх и да се съобразяваме с традициите на хората. Както в някои нации или раси са приети дадени обичаи и когато човек иска да се интегрира с тях, той трябва да се подчини на тези обичаи доколкото може, така и това важи и за всички останали.

Естествено нещата не трябва да се отсичат директно без дори да се помисли, но не съм много съгласен заради търпимостта, която проявяваме да бъдем принудени ние да се съобразяваме.

Например когато вземат дадено момче в казармата и то изповядва религия, която не му позволява да носи оръже, това може да се приеме, защото човека е бил задължен да постъпи там (макар че пак трябва да бъде отделен от другите, защото иначе ще бъде повод за конфликти). Но ако доброволно е отишъл в армията и след това каже, че вярата не му позволяват да носи оръжие и накара всички да се съобразяват с него - е, с това не съм съгласен.

П.П. А за расистките изказвания - angry.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ради, съгласен съм с теб, но има и нещо друго. Както много други потребители са казвали в подобни теми - човек трябва да се съобразява с мястото, където отива. В смисъл, ако отида на гости на човек, който не дава да се влиза с обувки, а в моята страна се влиза само с обувки, защото това например е неуважение към самия мен, тогава какво. Ще го накарам да ме пусне и да си промени той навиците или просто няма да ходя там, ако не загърбя традициите или ценностите си.

В случай, че дадени нации не искат децата им да плуват, тогава просто няма да ходят в тези градове (естествено ако ги задължават да плуват). Защото иначе се получава така, че те ни налагат своите традиции.

<{POST_SNAPBACK}>

Не виждам как те налагат своите традиции на нас, като не пускат своите деца на плуване. Или може би в Германия имат норматив за ежедневно пълнене на басейните с народ и набират хора!? С какво на мен ми пречи някой мюсюлманин, който не пуска детето си на плуване? С какво той ми налага своите традиции? В този ред на мисли примера с гостуването и обувките става неудачен.

Много хора се чувстват изключително неловко когато видят човек с чалма или човек, който е покрил лицето си. Това донякъде всяка и страх.

<{POST_SNAPBACK}>

Това вече са предразсъдъци. Ксенофобията не е оправдание за културната инвазия. Има понятие "културен обмен". Освен помпозното му значение с което жонглират по коктейлите в министерството на културата, той се използва и да означи естествения процес на културна асимилация. При него (изразено с мои, най-прости думи) дадена културна общност възприема чужди културни порядки по свое усмотрение.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко се омесиха нещата. За плуването ставаше на въпрос за това, че ако е задължително, то трябва да се подчинят. Ако не е задължително, нямам нищо напротив. Затова сложих и скобите в изречението и затова дадох примера с казармата.

Примера за обувките и гостите беше за съобразяването по принцип, затова е и в отделен абзац.

Относно предрасъдъците - тук вече не съм съгласен. Трудно човек може да определи какво е предрасъдък. Със същата сила аз мога да кажа, че дадени нации например вече злоупотребяват с термина "малцинствено право". Всичко е въпрос на гледна точка.

По повод на културния обмен - съгласен съм, нека да го има. Отивам в Египет, виждам, че носят чалми, харесва ми и почвам да нося, стига да не преча на останалите. По същия начин мога да взаимствам нещо от телевизията, радоиото или какъвто и да е друг начин.

Но в твоето изречение ти говориш за доброволно приемане на дадени традиции и то от страна на приемащата нация. Тук не става на въпрос за това, че другата нация се опитва да ни налага да се съобразяваме с нея.

Пак ще се опитам да дам един пример - ако някой ми дойде на гости с чалма, аз ще го помоля учтиво да я махне, защото не се чувствам комфортно. Ако откаже да я махна ще го помоля да си тръгне. В случай, че чалмата не ми пречи, тогава не виждам проблем.

Все пак говоря за следното - не смятам, че при положение, че когато отида в дадена арабска страна (бил съм в Египет) и трябва да се съобразявам с начина си на обличане (особено важи и за жените на някои места), когато даден представител на тази нация дойде при мен, той да не се съобразява с моите (нашите) традиции.

Нещата трябва да са взаимни (говоря за съобразяването и разбирането) от всички.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Малко се омесиха нещата. За плуването ставаше на въпрос за това, че ако е задължително, то трябва да се подчинят. Ако не е задължително, нямам нищо напротив. Затова сложих и скобите в изречението и затова дадох примера с казармата.

<{POST_SNAPBACK}>

Е, аз дълбоко се съмнявам, че (вероятно) от някое училище биха задължили учениците си да го направят.

Относно предрасъдъците - тук вече не съм съгласен. Трудно човек може да определи какво е предрасъдък. Със същата сила аз мога да кажа, че дадени нации например вече злоупотребяват с термина "малцинствено право". Всичко е въпрос на гледна точка.

<{POST_SNAPBACK}>

А, това че някои злоупотребяват всички го знаем. Но ако говорим за конкретния случай, аз определено твърдя, че това са предразсъдъци. Това разбира се е мое лично мнение.

Но в твоето изречение ти говориш за доброволно приемане на дадени традиции и то от страна на приемащата нация. Тук не става на въпрос за това, че другата нация се опитва да ни налага да се съобразяваме с нея.

<{POST_SNAPBACK}>

Именно. Представям културния обмен, отричайки културната инвазия. Защо трябва на някой да се налага дадена култура, като така или иначе той може да възприеме тези елементи от дадената култура, които на него му харесват. За това споменах обмена.

Все пак говоря за следното - не смятам, че при положение, че когато отида в дадена арабска страна (бил съм в Египет) и трябва да се съобразявам с начина си на обличане (особено важи и за жените на някои места), когато даден представител на тази нация дойде при мен, той да не се съобразява с моите (нашите) традиции.

Нещата трябва да са взаимни (говоря за съобразяването и разбирането) от всички.

<{POST_SNAPBACK}>

И това е така, да. Но все пак аз смятам че има разлика от това дадено облекло да е забранено по религиозни причини (разбирайте религиозния морал), и това да не е желано, защото всявало страх у някого. Или може би не мога да го разбера, защото на мен чалмите не ми пречат, не знам... Но нали все пак са казали хората - "По дрехите посрещат, по ума изпращат".

А сега искам да се върна на темата:

Заседанието на съда е продължило само няколко минути.
При последното заседание съдът не допусна нови съдебно-медицински експертизи, нито нови свидетели.

По време на целия процес срещу деветимата либийски офицери и либийския лекар четиримата защитници на българските медици от международната организация “Адвокати без граници” не получиха либийски визи и на практика нямаха достъп до документите по делото.
Безкрайно показателни по мое мнение факти. Мисля че е нагло от страна на Либия да прави подобни демонстративни актове на пристрастност. Колкото до визите на българските защитници - мисля че е не е било хич трудно на либийското външно министерство да осигури тези визи, най-малкото заради важността на тези адвокати за процеса. И това ако не е безочлива пристрастност. И то по отношение на дело, което ще доведе до смъртни присъди. Самото наличие на подобна присъда в една страна в ХХІ век, говори много за нейния политически и правен морал. За каква нравственост у тези хора можем да говорим въобще!?

Процесът срещу мъчителите на българските медици започна в края на миналата година по инициатива на фондация “Кадафи”, която пое грижата да изкорени насилието в Джамахирията.

Аха. А това много ми прилича на скорошните акции на НСБОП срещу сървърите. Да се чуди човек как да го нарече това - закъсняла инициативност или популизъм...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко отклонение от темата:

Ако не се лъжа ако религията ти не позволява да носиш оръжие се освобождаваш от казарма... или отиваш примерно в строителни воиски. Или това е по света, но не и у нас?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не се лъжа ако религията ти не позволява да носиш оръжие се освобождаваш от казарма... или отиваш примерно в строителни воиски. Или това е по света, но не и у нас?

<{POST_SNAPBACK}>

И не само религията. До колкото знам хомосексуалните също могат да се "освободят", т.е. отбиват службата по друг начин. За религията се отнася същото. Но първо се говори със психолог и т.н. Пиявиците гадни... дърпат те докато не ти откъснат някой крайник... но това е друга тема... :sobbing:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

<{POST_SNAPBACK}>

Точно така, благодаря за уточнението, вече ще пиша абсолютно подробно какво имам в предвид, за да няма недоразбрали :sobbing: . В случая визирах съботяните, на които релегията не им позволява да работят в петък вечерта и събота (подчертавам, че това е доколкото си спомням, за съжаление нямам време да проверя на официалния сайт на религията ;) ), което включва носенето на оръжие през това време. Имахме такъв войник в нашата рота (Свързочна рота, поделение 22160 - Казанлък, за да не оспориш и тази достоверност).

П.П. А и си цитирал грешно изречение ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Та ако ми позволите да се върнем на темата отмосно нашите медици в Либия!Така който има някакви познати медици може по точно да се изкаже по темата.И да направим едно уточнение нашите не са ангелчета,но да са виновни за това което ги обвиняват и за което ги признах за виновни :sobbing:

Но за съжаление тези хора от либия ще излязат само по един единствен начин.....с краката напред и ТОВА ТРЯБВА ДА СЕ ЗНАЕ ОТ ВСИЧКИ НИ!!!Не заради друго ами зарди невероятния професионализъм на нашата т.нар. дипломация!Пак почнах за политика ама тя е причината за всичко това което се разиграва в Либия!Та Кадафи не случайно вече толкова години е на чело на страната си!Това трябваше според мен да е основната мисъл на всеки наш политик който отваря тема или намеква за това.Ама нашите къде са ти чували за световна политика и дипломация!!!И така я оплетоха от безхаберие и неспособност че тези хора се превърнаха в поредните жертви на техните простотии!И мисля да спрем с политиката до тук!Иначе целия процес е един фарс преследващ други цели и най вероятно ще го постигне и ако не напълно то поне частично!А това е ясно че ще ги оправдаят мъчителите!Та те стриктно са следвали заповедите подадени "свише",като предани на страната си войници ;) Само се моля дано стане "чудо" та тези хора да се върнат живи при роднините си! Дано се разберат защото това което се е случило с тях би могло да се случи с всеки от нас или с наш близък който е извън страната! Просто посолствата ни не обръщат в повечето случеи внимание на работодателите си като имат нужда от тях!Защото те са наши "работници" на всички нас,ние им плащаме те да защитават нашите права и интереси в чуждата държава!В случея тези хора не са си свършили работата!Интересното в случея е че никой до този момент дори не е потърсил под каквато и форма отговорност за несвършената работа!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Точно така, благодаря за уточнението, вече ще пиша абсолютно подробно какво имам в предвид, за да няма недоразбрали  :camera2: . В случая визирах съботяните, на които релегията не им позволява да работят в петък вечерта и събота (подчертавам, че това е доколкото си спомням, за съжаление нямам време да проверя на официалния сайт на религията :doh: ), което включва носенето на оръжие през това време. Имахме такъв войник в нашата рота (Свързочна рота, поделение 22160 - Казанлък, за да не оспориш и тази достоверност).

П.П. А и си цитирал грешно изречение ;)

<{POST_SNAPBACK}>

Стига си се заяждал. Поставям въпроса сериозно! А теб те гоните няква мания че всички искат да се заяждат с теб? Да - нормално е за човек като теб! Мини през някой психиатър angry.gif

По разбираеми причини не съм запознат с глупостите в българската казарма - аз и с религия и без рерилигия и с каквато и да е сексуална ориентация няма да ходя там.

И не само религията. До колкото знам хомосексуалните също могат да се "освободят", т.е. отбиват службата по друг начин. За религията се отнася същото. Но първо се говори със психолог и т.н. Пиявиците гадни... дърпат те докато не ти откъснат някой крайник... но това е друга тема... :offtopic_s:

<{POST_SNAPBACK}>

Благодаря, това ме интересуваше. Макар че бях останал с впечатление, че хомосексуалните изобщо ги освобождават. А психотестовете трябва да са задължителни - представи си че имаш клаустрофобия и те пратят в танкови воиски или в някоя подводница? Или просто си с лабилна психика и хванеш автомата и разстреляш цялата рота?! Ама не - ние вместо да променим критиериите по които се влиза в казарма и да намалим количеството военнослужещи, намаляваме срока на службата за да могат всички да минат от там angry.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Стига си се заяждал. Поставям въпроса сериозно! А теб те гоните няква мания че всички искат да се заяждат с теб? Да - нормално е за човек като теб! Мини през някой психиатър angry.gif

По разбираеми причини не съм запознат с глупостите в българската казарма - аз и с религия и без рерилигия и с каквато и да е сексуална ориентация няма да ходя там.

<{POST_SNAPBACK}>

:camera2:

Каквото повикало, такова се обадило (макар, че не това беше целта ми, но според тебе така излезе) cool.gif

Не смятам, че едно заяждане между мен и теб ще доведе до нещо креативно за този форум. Всеки може да се хване за дума, изречение или начин на изразяване. Ако това ти е целта, виждам, че добре се справяш.

Много ми се иска да бъда като теб, заядлив и избухлив, но просто все още нямам толкова много натрупана агресия в себе си, нито пък ще падна толкова ниско. А пък и вече си имаме теб, така че си ни достатъчен, а пък аз ще продължа да калявам нервите си с теб и да се уча как да се справям с такива излияния или изблици. :doh:

П.П. Малко минаваш в секцията "обиди към потребител" така че внимавай ;)

:offtopic_s:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Писах ти ЛС, и без това вече опропастихме хубавата тема...

Заплашваш ли ме :camera2:

<{POST_SNAPBACK}>

Щом казваш "опропастихме" ще се съглася, само мир да има :offtopic_s:

За заплашването - на когото и да кажеш от този форум, че трябва да отиде на психиатър, ще го приема като обида към него и ще си понесеш наказанието, просто за обиди към мен реагирам по-скоро със смях и сълзи от смях. В това няма нищо лично, нито заплаха (защото не съм в позиция да заплашвам когото и да е), има само спазване на правилата на форума cool.gif

Между другото, след като си ми писал ЛС, защо не ме пита там дали те заплашвам, а тук ohmy.gif Малко си портиворечиш с първото изречение на поста ти, който цитирам. ohmy.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ЛСто го писах преди да прочета отговора ти, а за "Заплашваш ли ме" не усети ли също толкова закачливия тон, изразен от емоцията. Хехе гледайте как модератор и екс-такъв флудят темата. Само днес, само в kaldata - напълно безплатно!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хаха, момчета тука виждам искри...Не е лошо има и добра страна. Ще лумне огън, ще се посгреем в това дъждовно и хладно време. Виждам и SOLAR е тука. biggrin.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
а за "Заплашваш ли ме" не усети ли също толкова закачливия тон, изразен от емоцията.

<{POST_SNAPBACK}>

Съгласен съм с това и нястоявам всякакви по-нататъчни коментари да преминат автоматично в системата за лични съобщения. Даже не си правете труда да отговаряте на този мой пост. И аз се включих в офтопика. Надявам се моят пост да е последната част от него.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

защо не се поставите на мястото на Кадафи, нима мислите че всичките роднини ей така с лека ръка ще им се каже неса Българите

а за една страна недейте седете по нашата

помислете си например колко му пука на един Кубинец за демокрацията в САЩ при положение че той си лежи на сянка под една палма на брега на океана, пуши си Хаванската пурата, сърба си Кубинския ром, похапва си от време на време банани и портокали и си орална любов с уста

хайде сега същия кубинец например се опитайте да му говорите той трябва да промени начина на живот, ами той щеви сметне за най големият смешник и малоумник

а и вие от какво право ще му нареждате да се промени

размислете логично там е съвсем различно обществено устройство и да се прилага на 100 % това което е тук е безмислено

доколкото до делото вече незнам какво да мисля

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
защо не се поставите на мястото на Кадафи, нима мислите че всичките роднини ей така с лека ръка ще им се каже неса Българите [...]

[...] хайде сега същия кубинец например се опитайте да му говорите той трябва да промени начина на живот, ами той щеви сметне за най големият смешник и малоумник

а и вие от какво право ще му нареждате да се промени

размислете логично там е съвсем различно обществено устройство и да се прилага на 100 % това което е тук е безмислено

доколкото до делото вече незнам какво да мисля

<{POST_SNAPBACK}>

Мисля че това не е каквото и да било оправдание или смекчаващо вината обстоятелство по отношение казаното от мен:

Мисля, че е нагло от страна на Либия да прави подобни демонстративни актове на пристрастност. Колкото до визите на българските защитници - мисля че е не е било хич трудно на либийското външно министерство да осигури тези визи, най-малкото заради важността на тези адвокати за процеса. И това ако не е безочлива пристрастност. И то по отношение на дело, което ще доведе до смъртни присъди. [...]

<{POST_SNAPBACK}>

И тук говорим за съдебна система претендираща за справедливост и безпристрасност. За мен това е политическо лицемерие, което в никакъв случай не прави чест на либийската правораздавателна система, либийската дипломация и либийската държава.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване