Премини към съдържанието
Intoxicated

Проблем с монитор Dell 17" Trinitron с тръба на SONY

Препоръчан отговор

Добър ден, проблема е следния. След като включа монтитор, зелената лампичка светва и след около 5 секунди сам изгасва. Светва оранжево лампичката и почва да примигва. Не успях да намеря manual за модела, надявам се Вие да можете да ми помогнете. Обадих се в една фирма и ми казаха, че може да е изгорял транзистор или захранването на монитора, но незнам. Ще го занеса вероятно в един магазин, принципно оправят TV >.> Ако си имам идея предварително какъв е проблема ще е добре все пак. Благодаря предварително. =)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Aко операционната система ти е Windows, пробвай следното. При рестарт на компютъра натисни няколко пъти "F8", до появата на меню, в което има опция VGA mode. Стартирай системата с тази опция. Ако мониторът тръгне нормално, значи проблемът е бил в разделителната с пособност или честотата на опресняване на видеокартата, ако ли не, то тогава: в сервиза ще ти кажат B)

Има вариант и самият кабел за връзка с компютъра да не е наред, пробвай да го подмениш ако има такава възможност, защото при CRT мониторите май нямаще такава... (огледай за подгънати пинове при конектора за видеокартата)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.