Премини към съдържанието
_nobody54253_

Интересен тест на CPU - прегряване

Препоръчан отговор

Мотах се насам натам в нета и попаднах на един тест

После защо им викаха на AMD печки Публикувано изображение

BTW на един близък приятел компютъра "бъгнал", както той казваше и работил адски бавно. Само ми се оплакваше да ходя да го видя и като отидох, гледам 105 градуса (целзий) на процесора, но работеше. М/у перката на охлаждането и радиатора не минаваше грам въздух, яко прах. Изчистихме всичко сложихме обратно - 50 градуса, работи и до днес. Celeron-D 330.

Наскоро един познат направи ъпгрейд и си купи Intel P4 3.2Ghz процесор, бокс. Не разбира въобще от хардуер, та му обяснявам аз как да го сложи. По едно време ми пише в ICQ-то, процесора бил по-бавен от стария му (Celeron 2Ghz) и ми се сърди щот аз му го препоръчах. Казах му, че не е възможно и да прати Screenshot от евереста. 98 градуса на CPU-то. Беше сложил охлаждането без да защракне 2-те щипки, които го притискат към процесора. С 2 думи почти без охлаждане.

На AMD само съм виждал процесор с посинял чип, чак да пуши не съм.

Новите процесори правят Shutdown на около 100-110 градуса.

Някой ако има някаква интересна случка за разказване може да сподели.

Редактирано от zebo_dino (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мотах се насам натам в нета и попаднах на един тест

После защо им викаха на AMD печки Публикувано изображение

BTW на един близък приятел компютъра "бъгнал", както той казваше и работил адски бавно. Само ми се оплакваше да ходя да го видя и като отидох, гледам 105 градуса (целзий) на процесора, но работеше. М/у перката на охлаждането и радиатора не минаваше грам въздух, яко прах. Изчистихме всичко сложихме обратно - 50 градуса, работи и до днес. Celeron-D 330.

Наскоро един познат направи ъпгрейд и си купи Intel P4 3.2Ghz процесор, бокс. Не разбира въобще от хардуер, та му обяснявам аз как да го сложи. По едно време ми пише в ICQ-то, процесора бил по-бавен от стария му (Celeron 2Ghz) и ми се сърди щот аз му го препоръчах. Казах му, че не е възможно и да прати Screenshot от евереста. 98 градуса на CPU-то. Беше сложил охлаждането без да защракне 2-те щипки, които го притискат към процесора. С 2 думи почти без охлаждане.

На AMD само съм виждал процесор с посинял чип, чак да пуши не съм.

Някой ако има някаква интересна случка за разказване може да сподели.

e посмали малко.. при над 75 целизя кристала на транзистора гори.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компетентите дето произвеждат кристала да не се обаждат :) С очите си го видях 105 градуса, чакахме го да изстине 5 мин, че не се пипаше радиатора. Другото беше на Screenshot, 98 градуса 95-100% Throttling, стабилити теста от еверест. Жалко, че не го пазя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми и аз съм с Celeron 330 D верно е голяма печка но издръжлива за 3 години работа по около 20 часа на ден още от първите дни работи на по 64-5 градуса а лятото заковава 70 не е правил никви проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това и pentium го прави просто дъната от старите серии нямат защита от прегряване А и AMD в комбинация с VIA такива недуразумения бяха в началото на К7 процесорите ако си спомняте първите версии на ХР неможеха да се инсталират на техните чипсети при наличие на nVidia видео страшно манипулационно видео :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мойто AMD не минава 50 градуса :) Нормалната му температура е 47 C .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще се хвалим, моето AMD нормално бачка на 34 градуса бокс...(+CnQ) E, сега, XP-то бачкаше до 70 Публикувано изображение

Редактирано от prwvu (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Темата се отнася до прегряване, а не до нормални работни температури!

Селерончето на децата,има мониторче за температурата на предния панел на компютъра,заварих го на 90гр,оказа се,че сваляли кулъра да го чистят от прах,не сложили паста,видяли колко градуса вдига и почнали да пищят по форумите как се сваля температура Публикувано изображение .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този уйкенд бях на вилата, там има един P3 на 500Mhz. В Idle беше 40 градуса, на 100% Load ковеше 90 градуса целзий на място Публикувано изображение Доста интересен процесор.

Колкото до темата, ето подобен тест с по-нови процесори. Този път спират само вентилатора.

ЦЪК

За щастие няма опечени процесори :)

Редактирано от zebo_dino (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, аз също станах свидетел на такава работна темп. на АМД - 110 градуса при натоварване, обаче преди да бъде почистен радиатора. Въпроса ми е има ли програма с която да си натоваря процесора на 100%, за да видя до колко градуса ще стигне ? ( Win XP съм)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Темата е малко старичка, на над 3 години е, но ето тази програма ще ти свърши работа на 100%.

Пускаш я на стрес тест, бленд.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мене процесора на 100% в зимни дни при стайна температура около 15 - 20 градуса стига най - много 35 - 40 градуса целсии. През лятото при стайна температура 25 - 28 стига до 45 - 46 и до там. Всичко си зависи от охлаждането ... Не се ли поддържа радиатора чист и до 120 ще стига температурата на процесора, въпреки че тогава ще трябва да му надписваме надгробната плоча ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз имам Athlon X2 5400+ и преди време го таствах... бях спрял CPU Fan-а, и пуснах Crysis Warhead... 10 секунди нормална игра и почна мощен лаг... гледам евереста 98 градуса. Продължих около 3 минути така и спрях компа да не земе да изгори. Ако бях махнал цялото охлаждане, сигурно щеше да изпуши...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мене процесора на 100% в зимни дни при стайна температура около 15 - 20 градуса стига най - много 35 - 40 градуса ...

Ако си с този Селерон от подписа е нормално. Това предполагам е Celeron D 320? Това говедо го палят на 4 на въздух ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз имам Athlon X2 5400+ и преди време го таствах... бях спрял CPU Fan-а, и пуснах Crysis Warhead... 10 секунди нормална игра и почна мощен лаг... гледам евереста 98 градуса. Продължих около 3 минути така и спрях компа да не земе да изгори. Ако бях махнал цялото охлаждане, сигурно щеше да изпуши...

Мн. интересно ?! Athlon 64X2 5400+ е с мах. работна темп. - 68гр. (над 68 се включва защитата и компа се гаси). Тези 98гр. от къде се появиха ? Сигурно Еверест е отчел грешно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз веднъж без да искам бях избърсал пастата.. и включвам компа хоп 100 гр. Обаче докато се усета, че е от пастата ... :champagne1: карах го 3-4 дена без проблеми в нета и на филми, игри несмеех да пускам само ЦС ... Компа е тоя от подписа ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мн. интересно ?! Athlon 64X2 5400+ е с мах. работна темп. - 68гр. (над 68 се включва защитата и компа се гаси). Тези 98гр. от къде се появиха ? Сигурно Еверест е отчел грешно.

моя комп явно няма такива защити... но щом оцеля на спрял вентилатор, когато играх Crysis...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

няма такова нещо - гаси се на 125 градуса на ядрата а с програмата coretemp може да видиш температурата при която почва тротлинга - май беше 85 градуса... при 125 градуса на ядрото ппроцесора отива някъде на около 90-100 градуса...
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

e посмали малко.. при над 75 целизя кристала на транзистора гори.

ехеееееее.. тогава на мен тези кристали са ми изгорели отдавна...На мен нормалната температура на ЦПУ ми е 90 целзи. Компа ми гасне през 10 мин.Но вече свикнах.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ехеееееее.. тогава на мен тези кристали са ми изгорели отдавна...На мен нормалната температура на ЦПУ ми е 90 целзи. Компа ми гасне през 10 мин.Но вече свикнах.

Почистване от прах, смяна на термопастата, подобряване на въздушният поток!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.