Премини към съдържанието
P3$H0

Има ли полза от програмата System Mechanic 7

Препоръчан отговор

Вече 4 месеца ползвам SM7 pro и не смятам че имам някаква реална полза от нея тя непркъснато ми дефрагментира хардовете чисти ми регистъра.Освен това не знам до колко ефективен е антивируса които върви с него .Иначе като цяло до сега сериозни проблеми с нея не съм имал,но ползва сериозен системен ресурс.Ако някои има повече опит с нея нека напише нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Към въпроса на темата - не. За антивируса - и той не става. Дефрагментация отделно можеш да си правиш, веднъж на 2-3 месеца, но тя е по добра воля. Регистъра пипай само ако нещо има проблем, така да го :чистиш: няма смисъл, най-много проблеми да се появят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не.Имаше полза в много стари версии,от 5 насам не струват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Вече 4 месеца ползвам SM7 pro и не смятам че имам някаква реална полза от нея тя непркъснато ми дефрагментира хардовете чисти ми регистъра.Освен това не знам до колко ефективен е антивируса които върви с него .Иначе като цяло до сега сериозни проблеми с нея не съм имал,но ползва сериозен системен ресурс.Ако някои има повече опит с нея нека напише нещо.

Не е задължително да и позволяваш да стои в реално време (просто и изключи процеса да не стои активен и да не хаби ресурси)...

Антивирусната и е пълна трагедия => бавна, страшно много фалшиви тревоги...липса на каквато и да е гъвкавост при настройване...

Като цяло този софтуер има полезни модули, но трябва да се използват внимателно.Иначе лично според мен TuneUp Utilities 2007, WinXP Manager, Tweak-XP Pro напълно могат да я заменят...Каквото имам да казвам за тази програма съм го казал тук и то за по-добрата според мен версия 6:

http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=58195

Редактирано от B-boy[StyLe] (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И според мен недостатъците са по-малко от ползите. Особено, както казва dragozow от версия 5.0 нагоре тази програма се превърна в едно голямо мудно "чудовище", което може и да вреди освен да допринася с нещо. За антивирусната и антиспайуеъра не знам кой би рискувал да разчита на тях вместо на доказани вече решения в областта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам System Mechanic 6 и мога да кажа че почти нищо не върши, ще я махам, сравних я с WinXP Manager 5.1.5 при чистене на регистри и докато System Mechanic извежда десетина, то WinXP Manager извежда 1000, не знам да му вярвам ли само на последния.

Споделете опит с WinXP Manager 5.1.5.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо ти е да "чистиш" регистрите? Да не мислиш, че ще ускориш нещо или ще спестиш място? Регистъра се пипа ръчно и при това само ако има проблем или нещо трябва да се промени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мразя програми тип "всичко в 1" предпочитам за всяко нещо отделна програма , която е само за това и има добри отзиви за нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.