Премини към съдържанието
dragozow

Мултирама "преглежда" безплатно персонални компютри

Препоръчан отговор

Малко звучи като реклама ама се предлага за пръв път у нас:

Диагностиката включва почистване от прах, минимизиране на шума от вентилатора, групиране на кабелите, бекъп на архивите, тестове на драйва и други дейности

Експертната верига за продажба на ИТ техника Мултирама България въведе нови услуги, включени в следпродажбената й програма „Support+”. Целта е да бъде удължен животът на компютрите, посочиха от компанията.Новите услуги, за които клиентите няма да заплащат нищо, включват безплатна проверка на всяко PC, донесено в магазините на Мултирама, до края на август.PC-то се преглежда от техниците на компанията, след което на клиента се предоставя подробен доклад за състоянието му, както и съвет за това какви действия клиентът трябва да предприеме за поддръжката на своя компютър.Безплатните диагностични тестове и основните дейности по възстановяване включват: почистване на прахта и термостата, минимизиране на шума от вентилатора, групиране на кабелите, “CPO anti burn” тест, тестване на паметта и харддиска, анти вирус тест и накрая бекъп на архивите.Освен това, ако клиентите решат да ъпгрейдват компютрите си, Мултирама им предлага отстъпки до 50%, например за компютърното захранване, както и 1 година допълнителна гаранция за старите компютри, чиито гаранции вече са изтекли.

technews

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

доста добра PR кампания, при все, че не влагат нищо освен труд и масло за смаска... интересно ми е какви ахиви бакъпвът?! е, разбира се препоръките ще са главно в обновяване и т.н. но навсякъде е така..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Това само за закупени от тях компютри ли го предлагат ?

Да,големите фирми(вече и в България) почват да се усещат че подръжката е много важно нещо човека да остане доволен и да се върне за да му вземат парите пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Mod.Edit by kokomil

Да се модерира модератор като му се трие редакция на пост и заедно с това и препратка към правилата на форума , като се и коментират действията на модератора е в разрез с правилата на форума !

2.19 Всякакви теми коментиращи публично действията на модераторите относно затваряне, триене, местене, редакция на теми или друго, без преди това да е потърсена връзка с администрацията ще бъдат третирани като нарушение - затваряни/трити и санкционирани.

Правила на форума

Това ще бъде поредната тема, която ще бъде затворена благодарение на потребителя altoas !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
пазара се насити и за да привлечат клиенти, прледагат част от платените услуги безплатно. е това могат да си го позволят тия които перат пари или имат доста в излишък.. тва да ти бачка сервиза без пари, при все че това което го предлагат безплатно, за месец им избира разходите за гар. обслужване

Един компресор,около 700 лева.Смазка,почти без пари.В много от случаите ще предложат направо да сменят някой вентилатор който струва 5 лева,аз като клиент бих бил съгласен да дам въпросните 5 лева.Програма за тестване на рамта,безплатно.Програма за проверка на харда,пак безплатно.Покрай тия тестове ще продадат сума ти компютри и части.Отлично са си направили сметката.Реално няма да вложат почти нищо.Всички описани процедури отнемат около 20-25 минути.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Един компресор,около 700 лева.Смазка,почти без пари.В много от случаите ще предложат направо да сменят някой вентилатор който струва 5 лева,аз като клиент бих бил съгласен да дам въпросните 5 лева.Програма за тестване на рамта,безплатно.Програма за проверка на харда,пак безплатно.Покрай тия тестове ще продадат сума ти компютри и части.Отлично са си направили сметката.Реално няма да вложат почти нищо.Всички описани процедури отнемат около 20-25 минути.

не се прави с компресор, а с прахосмукачка. компресора пръсва прахта в помещението и след 10тия комп. всички ще изпадат като асматици.. иначе е така.. освен за времето.. качественото почистване отнема до час, ако се постараеш, смениш пастите и т.н. за тестовете.. ако се прави цялостен с проверка на физическото състояние на харда може да се стигне до 1:40ч. факт е че могат да си го позволят.. виж, за удължаване на гаранцията.. не може да няма уловка..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още повече, че компресора пръска и вода. Е има рани джаджи, дето е улавят ужкилим.

В мултирама са доста скъпи сотките, така че с разликата си плащат и за "прегледа"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един качествен тест за стабилност отнема много часове, може да ти забива след 48-мия! Тия 20-минутни тестове са едно голямо нищо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
не се прави с компресор, а с прахосмукачка. компресора пръсва прахта в помещението и след 10тия комп. всички ще изпадат като асматици.. иначе е така.. освен за времето.. качественото почистване отнема до час, ако се постараеш, смениш пастите и т.н. за тестовете.. ако се прави цялостен с проверка на физическото състояние на харда може да се стигне до 1:40ч. факт е че могат да си го позволят.. виж, за удължаване на гаранцията.. не може да няма уловка..

Да не мислиш че ще ги продухват в помещението.Иначе в компресора има конденз който обаче е най-отдолу и се източва всяка седмица според инструкцията.Случайно продавам машини :rolleyes:.Иначе най-вероятно става въпрос за тестване на харда с програмка,никой няма да се занимава да ги отваря.Температурите ще ги тестват с някоя програма и ако има нещо обезпокоително тогава ще сменят пасти и т.н.Посланието е по-скоро рекламно,видиш те мислят за твоя компютър.Което пък не е лошо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя компютър съм го купил от там преди една година и наистина съм доволен от тях. Винаги мога да получа професионален съвет относно компютъра ми. Сега съм замислил ъпгрейд и с удоволствие ще отида пак при тях, пък и ще ми излезе по-евтино. Препоръчвам на всеки, който е решил да си купува компютър да помисли за Мултирама.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали в Мултирама ти изкупуваха старите дъна процесори,т.н.?Бях с 6400 с две и нещо години гаранция и исках да си слагам 6550,оцениха 6400 на 110лв.В сайта имаше Чифтек 500W,звънях по телефона-не вдигат.Отивам да купувам,а някакво кльощаво дилърче ми вика-ми май нямаме,минавай отвреме на време,май ще докарат,ама ако питаш мене,купи един фортрон350W-'то си е същото.Познайте дали ще ме видите трети път в Мултирама.Иначе там си е забавно ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.