Премини към съдържанието
rosen92

Къде във HDD-то не трябва да влиза прах..

Препоръчан отговор

Знам че ако дори 1 прашинка влезне във HDD то вече не е за слагане обратно на PC-то но.. се чудя къде е точно това място .. отдолу има едни неща като на дискетите едно такова това бива ли да се бара ?

Редактирано от Conroe
2.2 Новите теми се пускат в съответстващия им раздел. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Seagate-7200.9-hdd-festplatte.jpg

На дискa се записва цялата инфорация, и ако нещо полепне по него като прах или се надраска,не ти блазя...

Редактирано от kai_99 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да.. това на картинката е това което имах предвид че.. ми то е отдолу и не е закрито с нищо примерно когато праха се издухва със компресора да кажем няма начин поне малко прах да отиде там.. така разваля ли се?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости Conroe
Знам че ако дори 1 прашинка влезне във HDD то вече не е за слагане обратно на PC-то но.. се чудя къде е точно това място .. отдолу има едни неща като на дискетите едно такова това бива ли да се бара ?

Съвременния твърд диск, най-общо е съставен от две части: 1.Прахо и ударо-устойчив основен блок; 2. Платка с електроника. Основният блок се запечатва обикновено херметично, запълнен с атмосферен въздух, изчистен от прах и други частици, при нормално атмосферно налягане. При някои модели твърди дискове се правят специални отвори в основния блок, залепени с метално фолио, поддаващо се на деформация, служещи за изравняване на налягането.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Да.. това на картинката е това което имах предвид че.. ми то е отдолу и не е закрито с нищо примерно когато праха се издухва със компресора да кажем няма начин поне малко прах да отиде там.. така разваля ли се?

Затворен е херметически.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Съвременния твърд диск, най-общо е съставен от две части: 1.Прахо и ударо-устойчив основен блок; 2. Платка с електроника. Основният блок се запечатва обикновено херметично, запълнен с атмосферен въздух, изчистен от прах и други частици, при нормално атмосферно налягане. При някои модели твърди дискове се правят специални отвори в основния блок, залепени с метално фолио, поддаващо се на деформация, служещи за изравняване на налягането.

Доколкото знам (или поне в по-скъпите дискове) вътрешното налягане е по-високо от атмосферното като допълнителна мярка против навлизането на прах и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите.

Съжалявам че чак сега отговарям но не можах да си намеря темата.. бях я пуснал другаде и за това :cant believe:

Редактирано от rosen92 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.