Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

искам мнение за събраната от мен конфигурация. Играя всякакви игри също компютъра ще го използвам за DTP, CorelDraw, PhotoShop и тн.

ASUS P5KC, iP35, Quad, 2D2-1066&2D3-1333

E6550, CoreDuo, 2.33/4M/1333, LGA775, Box

2xASUS-EAH2600XT D4/HTVDI/256M, DDR4, HDTV, PCI-E

Corsair D2 2G Kit, 800MHz,TWIN2X2048-6400C5DHX G

Scythe SCNJ-1100P Ninja PLUS, Intel & AMD

PSU Corsair CMPSU-520HXEU, 520W – 120$

2xHDD250GB Seagate Barracuda, 16MB, S-ATA2

Dell 22" LCD TFT, IPS, 1680x1050, 5ms, 800:1, HDCP, VGA, DVI

Иска ми се да събера система, която да мога да надграждам без да се налага смяна на дъно в близките 3 години.

Благодаря предварително

Редактирано от melmux (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

искам мнение за събраната от мен конфигурация. Играя всякакви игри също компютъра ще го използвам за DTP, CorelDraw, PhotoShop и тн.

Искаш мнение или искаш съвет? Разликата между двете е огромна.

Мнението ми е, че конфигурацията е супер, но кажи все пак не искаш ли съвет...

Няма да е лошо да кажеш и с какъв бюджет разполагаш или си готов да дадеш.

Редактирано от zebo_dino (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Искаш мнение или искаш съвет? Разликата между двете е огромна.

Мнението ми е, че конфигурацията е супер, но кажи все пак не искаш ли съвет...

Трябва ми мнение дали системата е събрана добре, дали няма пропуски, дали някои части са ненужни и могат да се заменят с други, все неща от този род.

Може да се каже, че ми трябва съвет. :)

Около 1000$, но съм гъвкав на темата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз така - ако е за мнение , конфигурацията е добре !

Ако е за съвет - хибридно дъно, поддържащо и ДДР2 и ДДР3 памет не е най-доброто решение :)

И по отношение на Рам паметта - SuperT 800 MHz ще ти свърши много добра работа за по-малко пари . И т.н. cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Монитора ми се набива на очи само, Dell 22" LCD TFT, IPS, 1680x1050, 5ms, 800:1, HDCP, VGA, DVI. Разбирам явно искаш голям монитор, но и 22" и 19" да е, когато пикселите са 1680х1050 разлика няма. Ако искаш хубав монитор търси 1920x1200, инак тия 22" се обезсмислят. И както kokomil отбеляза по-добре направо DDR3 дъно. И все си мисля, че 1 хубава видео карта е по-добре от 2 по-слаби. Особено както няма среден клас DX10 карти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
И аз така - ако е за мнение , конфигурацията е добре !Ако е за съвет - хибридно дъно, поддържащо и ДДР2 и ДДР3 памет не е най-доброто решение :) И по отношение на Рам паметта - SuperT 800 MHz ще ти свърши много добра работа за по-малко пари . И т.н. cool.gif
С една дума е по добре дъно само с ДДР2 (като се има в предвид цената на ДДР3 в момента)Може ли да ми препоръчаш някое. И все пак след една година ДДР3 паметите ще се е наложили и като цена и като производителност и ще трябва да сменям дъното за да мога да сложа ДДР3. sad.gif
Монитора ми се набива на очи само, Dell 22" LCD TFT, IPS, 1680x1050, 5ms, 800:1, HDCP, VGA, DVI. Разбирам явно искаш голям монитор, но и 22" и 19" да е, когато пикселите са 1680х1050 разлика няма. Ако искаш хубав монитор търси 1920x1200, инак тия 22" се обезсмислят. И както kokomil отбеляза по-добре направо DDR3 дъно. И все си мисля, че 1 хубава видео карта е по-добре от 2 по-слаби. Особено както няма среден клас DX10 карти.
За монитора основното за мен е че е IPS матрица. 1680x1050 е дупката, но цената е добра :), все пак ще поогледам още за монитор. Проблема е, че ми се иска да е ДХ10 карта а HD2900 е безбожно много пари в момента, не говоря изобщто за +fire. Редактирано от melmux (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изборът на дъното зависи от това дали имаш намерение да клокваш системата и колко !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за 5% отгоре които дава ддр3 не си заслужава парите по добре да се вземе ддр2 с по стегнати таиминги.даваш от 3-4пъти повече пари за само още 5 процента освен това ддр3 е малда технология и още не се е доказала.поне така мисля аз.5% които веднъж са с + веднъж с - а някои път ваобще ги няма.

http://www.anandtech.com/printarticle.aspx?i=2989

Редактирано от P3$H0 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Изборът на дъното зависи от това дали имаш намерение да клокваш системата и колко !

До сега съм работил все на преносими компютри и съм лаик в областа на оверклока, но мисля със тази конфигурация да започна заниманието си в тази област. :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
До сега съм работил все на преносими компютри и съм лаик в областа на оверклока, но мисля със тази конфигурация да започна заниманието си в тази област. :speak:

В такъв случай можеш да разгледаш това и това дъно cool.gif ( Е, има и други, но са по-скъпи)

А що се отнася до паметите - погледни тези и тези .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Проблема е, че ми се иска да е ДХ10 карта а HD2900 е безбожно много пари в момента, не говоря изобщто за +fire.

Нито 2600 на Ати, нито 8600 на Невидиа имат сили за нормална производителност в DX10. По-добре вземи яка DX9 карта от рода на Х1950GT или 7900GS, че да могат да се справят на 1680x1050, където карти среден клас не могат. Всъщност кой е точния модел на монитора?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Нито 2600 на Ати, нито 8600 на Невидиа имат сили за нормална производителност в DX10. По-добре вземи яка DX9 карта от рода на Х1950GT или 7900GS, че да могат да се справят на 1680x1050, където карти среден клас не могат. Всъщност кой е точния модел на монитора?
Dell E228WFP Добре а две HD2600 няма ли да се приближат по производителност до една X1950GT? Не успях да намеря подобно сравнение никъде.
В такъв случай можеш да разгледаш това и това дъно cool.gif ( Е, има и други, но са по-скъпи)А що се отнася до паметите - погледни тези и тези .
Много добри предложения особенно паметите, благодаря :speak: За дънните платки мисля, че мога да понеса и по висока цена. :) Дай ми предложения cool.gif

За GA-P35-DQ6 какво ще кажете

Благодаря предварително

Всъщност има ли чипсет, който да поддържа 2 PCI Express X16 (x16, x16)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо не вземеш една 8800GTS 320 има модели близки по цена до 2 HD2600.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А защо не вземеш една 8800GTS 320 има модели близки по цена до 2 HD2600.

Мислих го този вариант, но SLI е според мен по лош вариант, не е толкова гъвкъв и доста по ограничен от използването само на един вид чипсет, не ми харесва. А искам да имам възможност за две свързани карти, по този начин увеличавам времето за което няма да се наложи да сменям дъното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На въпроса има ли чипсет, който да поддържа 2 PCI Express X16 (x16, x16), да, има. Чипсета е на Nvidia и 16х, 16х само с тяхните карти в SLI. Някои от nForce 650 и всички nForce680 чипсети поддържат 16х,16х. Дъно ASUS Striker например, трепач :speak:

Колкото до SLI и Crossfire... Води се, че Crossfire-a балансира по-добре натоварването м/у двете карти от SLI-то. Вярно е, но едно е 8х+8х или 16х+4х Crossfire, друго е 16х+16х SLI. Да не говорим за последното Quad SLI ;)

Редактирано от zebo_dino (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом можеш да преглътнеш и по-висока цена, то тогава DQ6 е идеално решение. Другото много добро дъно е това cool.gif

Наистина за видеокартата можеш да помислиш за една от висок клас -дали ще е 7900 или 8800 , или 2900 на Ати зависи от бюджета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей,

Най-добре послушай съфорумниците и си вземи една по-силна видео карта вместо 2 по-слаби. НВидиа 8800 GTS 320 MB или АТИ 2900ХТ в зависимост от парите. Захранването е хубаво, но и парите са си доста. За същите пари аз бих предпочел Chieftec 750W (продава се в Плесио), тъй като повече мощност никога не е излишна. При такъв бюджет е добре конфигурацията да изглежда ефектно и отвън. Замисли се за една хубава кутия.

Поздрави cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.