Премини към съдържанието
Perkele

Проблем с динамично IP

Препоръчан отговор

Здравейте!

Проблемът е следния:

Аз съм на Плевенския OptiSprint и имам динамично IP. Но сега идва кофтито - играя много често една мултиплейър игра и онзи ден ме баннаха от един сървър (който пък, за съжаление, е най-добрият).

Опитах още на момента да вляза във форума на играта, за да попитам за причини, но видях че и оттам са ме баннали.

Играчи от други сървъри ме посъветваха да се обадя на доставчика си за смяна на IP или директно да си сменя Интернет доставчика.

Преди четох във форума на играта, че банвали целия ISP - Опорния Интернет Доставчик и трябвало да сменя OptiSprint с друг, а в Плевен имаме един още по-бавен нет доставчик - Евроком.

Опитвах да сменя IP-то с Start>Run>cmd>ipconfig/release там настройките и ipconfig/renew, но не се получи. Оказа се че са баннали не само IP адреса, ами целия IP Range - първите цифри от IP-то. Та единствената ми възможност е да се обадя на доставчика и да помоля за смяна на IP-то, но не знам дали след това бана още ще е в сила.

И не знам колко време ще отнеме самата смяна - някъде четох, че отнемало от часове до дни, но не съм сигурен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте!

Проблемът е следния:

Аз съм на Плевенския OptiSprint и имам динамично IP. Но сега идва кофтито - играя много често една мултиплейър игра и онзи ден ме баннаха от един сървър (който пък, за съжаление, е най-добрият).

Опитах още на момента да вляза във форума на играта, за да попитам за причини, но видях че и оттам са ме баннали.

Играчи от други сървъри ме посъветваха да се обадя на доставчика си за смяна на IP или директно да си сменя Интернет доставчика.

Преди четох във форума на играта, че банвали целия ISP - Опорния Интернет Доставчик и трябвало да сменя OptiSprint с друг, а в Плевен имаме един още по-бавен нет доставчик - Евроком.

Опитвах да сменя IP-то с Start>Run>cmd>ipconfig/release там настройките и ipconfig/renew, но не се получи. Оказа се че са баннали не само IP адреса, ами целия IP Range - първите цифри от IP-то. Та единствената ми възможност е да се обадя на доставчика и да помоля за смяна на IP-то, но не знам дали след това бана още ще е в сила.

И не знам колко време ще отнеме самата смяна - някъде четох, че отнемало от часове до дни, но не съм сигурен.

Ами пусни си едно прокси и посети форума на играта и разбери що са те баннали.

Доставчика ти се съмнявам да има резервен IP range за баннати потребители ;)

Идеята да си сменяш доставчика зарад някакъв си бан за някаква си игра ми се

струва безумна...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Ами пусни си едно прокси и посети форума на играта и разбери що са те баннали.

Доставчика ти се съмнявам да има резервен IP range за баннати потребители :P

Идеята да си сменяш доставчика зарад някакъв си бан за някаква си игра ми се

струва безумна...

Не става, мамка му. Тия ми знаят реалното IP и не ме пускат.

Иначе... Ще има пак "Connection problem" но ще мога да вляза ако ми сменят IP-то.

Идиотите така правят - банват Range-а и знаят че не само този играч ще бъде поразен, ами куп други.

Да се обаждам ли да го сменят или какво да правя...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Доставчикът ти е малък и както каза Arcopix, нямат резервен IP range :question:

Не знам защо не се вслушаш в съветите му - потърси си някакво прокси или помоли приятел да ти пусне. Не вярвам играта да не поддържа прокси сървъри. Оттам нататък си знаеш работата - все пак ти си огелпил нещата, ти сам ще трябва да се оправяш с админите на сървъра :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.