Премини към съдържанието
BMW Маниак

Това може ли да е истина ?

Препоръчан отговор

Значи прочитайки коментарите под един филм в ###### преди да реша да го дръпна попаднах на следния коментар който много ме жегна така да се каже и реших да го споделя с вас, аз от много време съм напуснал татковината чета постоянно новините около бг все пак носталгия но неочаквах да прочета подобен отговор на по долния въпрос , или отговорилия потребител от замунда е попрекалил . Та ме интересува попрекалил ли е или това е действителността .

toroniero написа:А и ба си, що някой холидвудец не вземе да направи най-после един свестен филм за битката на цар Калоян с кръстоносците при Одрин, или за Ахелой, за хан Тервел като размазва арабите при Константинопол, за как Ивайло дига народа и става първия селски цар в Европа. Гръцката, монголската и не знам си още кви истории ги побъркаха от правене на филми, а ние пак си оставаме девета дупка на кавала.

И питаш ли се защо, братле? Защото, докато западните младежи организират демонстрации против глобализацията, за нашите най-великото събитие в света е европейското по футбол; защото никъде другаде не биха позволили стотици озверели диваци да размахват брадви в столицата безнаказано (както стана в Красна поляна); защото дори в Турция съм чувал работници да си пеят опери, а у нас хора с висше образование хвърлят гюбеци под звуците на чалгия, базирана на музиката на бошняците-мюсюлмани, известна навремето като "сръбска", и циганските и турски кючеци; защото нашенските "капиталисти" правят запои от по няколко дена в "Биад" и "Свин сити", докато западните им "колеги" всяка свободна минута кълват по икономика, финанси и учат нови езици; защото на запад музеите и изложбените зали са пълни, и почти всеки посещава курсове по едно или повече изкуства, а нашенецът се вдъхновява само от аромат на кебапчета и ракия; защото вече не можеш да видиш българска фирма с българско име, кирилицата "не е на мода", а българските деца носят имена като Хуан-Карлос, Дейвид, Памела, Никол и пр.; защото, в крайна сметка, ако сам не присъстваш в настоящето, никой няма да си спомни величието на предците ти, и защото никой не уважава този, който сам себе си е потъпкал в калта на долнопробието. Не съм безродник, напротив- срам ме е именно заради великото наследство на нацията и начинът, по който днес деградираме до заслуженото състояние на роби. Затова ще ни размахват пръст високомерно и ще ни плескат през ръцете, когато посегнем към общата трапеза. Да, за да участваш в тази трапеза трябва да си на културното ниво на събеседниците си, а не с препълнена уста да пелтечиш за славата на дедите си, пощракаквайки с мазни пръсти в ритъма на кючеците и преценявайки с колко тупаници можеш да свалиш човека срещу тебе. Та това е- ти би ли направил филм за великия дядо на някой, от чиито жалък вид направо ти се повръща.

Редактирано от izabel1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще е като 300 по - добре да не правят нищо Хамериканците :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колкото и да не ми се иска да го призная, в момента нещата седят по този начин в България. И което е по лошо - няма никакви изгледи за подобрение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

izabel1 прочетох много внимателно поста ти , НЕ подценявай българския народ не че много неща в написаното от теб отговаря на действителноста НО има и МНОГО имни и достойни срен нас българите / не визирам себе си / А колкото до филм за нашата история ..... рано ни е да мечтаем за това ! Просто още в Холивуд не знаят много за нас българите или ако знаят или грешат / цитирам филма " Приложна магия " героя в който бе влюбена Никол Кидмън ужбеше българин а потомък на граф Дракула / , а спомене ли се българин в холивудска продукция се ще е за лошо / в смисъл героя е от лошите , филми много от "Приложна магия" / тук всичко е ясно / през Човека от Енсино/ когато удариха Брендън Фрейзър думите на героя който го удари бяха " Вземете си вашия Български кретенойт " / през "Сини топки" / филм за баскетбол с Ник Нолти , когато уволняваха Нолти шефа му каза " Ще направя така че дори и в България да не те вземат за треньор " / през подигравката с някъкав нискобюджетен филм / даже не му помня името / където звучеше националния ни химн на нациски изпълнения и ВЪРХА серия на Джемс Бонд гадняра бе Българин ! Просто трявба да целуваме ръцете на една жена Дж. Роулинг за това че представи нас Българите в правилната светлина ! Мисля че това ще е началото да провием в холивут ! До колкото си спомням " Време разделно " е имал голям успех по кената в Европа НО да пробиеш в Холивут ти трявба друг начин на направа на филм ! Първо трявба добър сценарист / да направи нещо от нашата история добър сцинарий / трябва ни и някой добър режисьор , АКТЬОРИ / едно от най- важните неща и МОЖЕ би най-важното ТРЯБВАТ ни парите на някоя голяма филмова компания ! Е и това ще стане ! НО кога ще стане....... Да сме живи и здрави да го доживеем ! Успехи izabel1 !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
izabel1 прочетох много внимателно поста ти , НЕ подценявай българския народ не че много неща в написаното от теб отговаря на действителноста НО има и МНОГО имни и достойни срен нас българите / не визирам себе си / А колкото до филм за нашата история ..... рано ни е да мечтаем за това ! Просто още в Холивуд не знаят много за нас българите или ако знаят или грешат / цитирам филма " Приложна магия " героя в който бе влюбена Никол Кидмън ужбеше българин а потомък на граф Дракула / , а спомене ли се българин в холивудска продукция се ще е за лошо / в смисъл героя е от лошите , филми много от "Приложна магия" / тук всичко е ясно / през Човека от Енсино/ когато удариха Брендън Фрейзър думите на героя който го удари бяха " Вземете си вашия Български кретенойт " / през "Сини топки" / филм за баскетбол с Ник Нолти , когато уволняваха Нолти шефа му каза " Ще направя така че дори и в България да не те вземат за треньор " / през подигравката с някъкав нискобюджетен филм / даже не му помня името / където звучеше националния ни химн на нациски изпълнения и ВЪРХА серия на Джемс Бонд гадняра бе Българин ! Просто трявба да целуваме ръцете на една жена Дж. Роулинг за това че представи нас Българите в правилната светлина ! Мисля че това ще е началото да провием в холивут ! До колкото си спомням " Време разделно " е имал голям успех по кената в Европа НО да пробиеш в Холивут ти трявба друг начин на направа на филм ! Първо трявба добър сценарист / да направи нещо от нашата история добър сцинарий / трябва ни и някой добър режисьор , АКТЬОРИ / едно от най- важните неща и МОЖЕ би най-важното ТРЯБВАТ ни парите на някоя голяма филмова компания ! Е и това ще стане ! НО кога ще стане....... Да сме живи и здрави да го доживеем ! Успехи izabel1 !

Не подценявам българския народ , за това попитах дали е истина.Писаното не е от мен а прочетено и постнато тук . Когато бях по бг таман почваха да кръщават децата си на Панела , ама сега гледам и други излезли на мода, фирмите си бяха още с бг имена от сорта "Драго и Радо" или "еди кои си и синове" чалгата какво да я коментирам там ми е ясна работа, пей сърце, отдавна не съм я слушал защото съм минал на латино което по превод на текстовете коренно се различава от родните чалгиики, ама гледам и цигани с брадви почнали да излизат значи положението не е за подценяване.

Не си ме разбрал правилно аз не се подигравам на никой или да упреквам някой ама маи работата е от лошо на зле. Това ми беше мисълта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не чак толкова... Започна много песимистично да ми звучи всичко. Зависи как човек гледа на нещата ... от коя страна. Просто, понякога наистина има такива изстъпления, но те не са ежедневие. То е пропито от други проблеми...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.