Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Забелязах че има доста хора които си разбира от работата и реших да попитам как ми е конфигурацията. Взех я миналата година към края, исках да взимам Коре Дуо , ама ме разубедиха , че все още не са излезли такива игри и ми препоръчаха тази конфигурация като максимално оптимизирана между елементите и за игри. Трябва ли сега с всички тия DX10 и SM4,да си сменям копма и имали игри които да са излезли само за тия нови изисквания и аз да не мога да ги покрия дори с минимума от изискванията им , е аз търся да ги покривам с повече от средния им статус но все пак .... Та компютъра ми още бива ли го или трябва да го уча да лети.

CPU iPIV-3,0GHz/1M/800 s775 intel

2x ddr2 512 PC667 MHz kingston

mb 5p945-3 epox

VC GF 7600GT FATALITY XFX

HDD 320GB/7200/16MB/SATA2 SEAGATE

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ако имаш пари и не ти е проблем ъпгрейта, може да преминеш към C2D, но не е задължително. Компютъра ти все още има сили да се справя с голяма част от новите игри и само някои супер-претенциозни към хардуера ще се наложи да ги играеш на средни или ниски настройки за качество.

На първо време можеш да си помогнеш с лек овърклок на системата - прегледай този раздел и ако имаш още въпроси пиши. Процесора ти кой точно модел е? Ако е 631 има доста голям потенциал за клок.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами не знам дали процесора ми 631, дори не знам какво точно е 631, всички данни които дадох са от гаранционната ми карта, там няма повече подробност а аз не съм наясно от къде да извлека повечко инфо за това. А как е видео картата ми като цяло

Редактирано от DEMANDRED (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
...

Взех я миналата година към края, исках да взимам Коре Дуо , ама ме разубедиха , че все още не са излезли такива игри и ми препоръчаха тази конфигурация като максимално оптимизирана между елементите и за игри.

Заради подобно твърдение си струва да смениш фирмата. Единствено цената би могла да е някаква пречка по времето на закупуването ама и това не е съвсем вярно.

Новите игри (от края на 2006 до момента) ще ти вървят на средни и по-ниски режими. Решението е твое, ако имаш финансовата възможност, не се хващай за ъпгрейд а смени цялата система.

Кой е точният момент за ъпгрейд или смяна на системата ? Малко хора могат да направят най-точната преценка. Лично мое мнение е на всеки ~ 1.5 години да се прави подобна подмяна, повтарям, ако са налични паричките и неотложни нуждите cool.gif

Игрите, специално оптимизирани и работещи за ДХ10 са много малко, все още. И поразгледай съобщенията в раздел хардуер за новите модели C2D и техните цени. И си прави сметката каква е остатъчната стойност в твоята система :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Клокни системата като цяло и ще изкара известно време, но после е по-добре да я смениш цялата, защото ъпгрейда няма да си струва парите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а как е видео картата ми , става ли и ако си сменя конфигурацията добра ли е да я запазя или не си струва

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи какво искаш да подкарваш на нея, за мен лично е добра. :) С малко клок ще стане супер ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.