Премини към съдържанието
theRealLifee

Q:Как се инсталира mplayer за ubuntu

Препоръчан отговор

Значи ако може дайте линк към mplayer и codec и ми кажете как да ги инсталирам..

ако може ми кажете как да updat-na xmms player

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи ако може дайте линк към mplayer и codec и ми кажете как да ги инсталирам..ако може ми кажете как да updat-na xmms player
Шом питаш, ще предположа че използваш някоя от по-старите версии на Ubuntu от 6.10 надолу. Не че това е голям проблем, но от гледна точка на стабилността, производителността и т.н. е препоръчително да използваш винаги последната версия, дори да не е LTS.А сега, тенденцията е, инсталацията и деинсталацията да се ориентират към инструмента "Add / Remove Program" и Synaptic да се използва в много редки случаи. Така, че отвори "Add / Remove Program" и в търсачката потърси за mplayer а може и за някой негов фронтенд а и кодеци, защото сигурно няма да искаш да го използваш през терминала <ahttps://www.kaldata.com/forums/uploads/emoticons/default_clap.gif' alt=':clap:'> Накрая избираш вездесъщото "Apply" т.е. Приложи и изчакваш пакетите да се даунлоуднат и инсталират автоматично. По принцип за цялата система кодеците се наричат GStreamer и се прилагат върху всички програмки в Ubuntu.За XMMS е съвсем същото, като сред резултатите от търсачката избери всички пакети отнасящи се за XMMS (може би с изключение на тези за KDE ако използваш Gnome и обратно), това е.Всичко което инсталираш оттам и през Synaptic, ще се ъпдейтва автоматично заедно със самото Ubuntu.Препоръчвам ти октомври месец да си инсталираш Gutsy Gibbon, тогава излиза; 7-ма версия коренно се различава от предишните шестици и т.н.
Значи ако може дайте линк към mplayer и codec и ми кажете как да ги инсталирам..ако може ми кажете как да updat-na xmms player
П.С: Компилиране от сорс-кода тук

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей ! Ако си "Ubuntu" би трябвало да си видял и прочел тази страница . Там ще намериш отговор на въпроса . cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.