Премини към съдържанието
hertzz

Компютъра работи, но няма образ на монитора, защо ?

Препоръчан отговор

Значи снощи се ровех в нета и по едно време отидох да хапна нещо. След като се върнах компа бачкаше, но нямаше картина на монитора, мръднах мишката и пак нищо. След рестарт компютъра почва да си бачка, но картина пак няма, няма и никакви звукови сигнализации,че има проблем. Някакви идеи от какво може да е?

Аз се съмнявам за видеото или АГП слота.

Мерси на тези които отговорят.

Редактирано от pit
2.2 Новите теми се пускат в съответстващия им раздел. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-лесния начин да се убедиш от къде е точно повредата е като пробваш компютъра с друг монитор.

Иначе за да не работи монитора може да е от лоша кабелна връзка или лош контакт, липса на мрежово захранване ако не му свети контролния светодиод или лампа за мрежовото захранване, в най-лошия случай дефект на самия монитор или на видеокартата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Светодиода на монитора си свети и се появява онова правоъгълниче в което пише "няма връзка с ведеото".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Светодиода на монитора си свети и се появява онова правоъгълниче в което пише "няма връзка с ведеото".

И на мен ми се беше случило когато веднъж реших да почистя компютъра отвътре. Явно леко съм го закачил нещо и се появи същият проблем: компютъра работи, чува се как зарежда, но монитора го няма. В крайна сметка се оказа, че без да искам съм закачил радиатора на процесора и от там одното краче се е изкривило, ама незабележимо с невъоръжено око. Трябваше му съвсем лек натиск и пак си заработи. Ако си сигурен, че никой не се е доближавал до ПЦ-то ти то тогава опитай да почистиш слотовете с менка четка( идеални са тези, които дядовците ползват да се сапунисват с крем "Каро") :) Като почистиш би трябвало да тръгне ако няма нищо изгоряло. Надявам се да съм бил полезен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.