Премини към съдържанието
Shrek

Новини около поредицата "Хари Потър"

Препоръчан отговор

Публикувано изображение

21 от героите в последната книга за Хари Потър умират, твърди хакер, успял да сканира страница по страница американското издание и да го качи в мрежата, съобщиха "Нюзру" и сайтът TorrentFreak

.

Пет дни преди световната премиера на 21 юли последната, седма книга за момчето магьосник Хари Потър да се появи по книжарниците, много от тайните уж са разкрити. Неизвестен фен е пуснал книгата Harry Potter and the Deathly Hallows на популярния торент-портал Demonoid.com. Само за няколко часа тя е била свалена от няколко хиляди души, след което е махната. Малко по-късно обаче отново и отново се появява на всички популярни торент-портали в интернет. (Премиерата в България е в нощта на 20 срещу 21 т.м. в книжарница "Хеликон" - София. ) Според запознати със съдържанието седмата книга е най-кървавата от всички досега. В нея загиват 21 от героите. Сред тях са: Волдемор, Доби - домашното духче на семейство Малфой, Винсънт Краб, Батилда Багшот, Белатрикс Лестранж, Колин Крийви, Лавендър Браун, Нимфадора Тонкс, Наджини - змията, Питър Петигрю, Ремус Лупин, Руфъс Скримджър, Сивиръс Снейп, Фред Уизли и Хедуиг - совата. За успокоение на феновете името на Хари Потър липсва във въпросния кървав списък. Нека припомним обаче, че това не е първият случай, в който се съобщава, че фен е успял да се сдобие с книгата преди появата й на пазара. Така че нищо още не е напълно сигурно.

дир.бг

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За Лупин със сигурност знам, че умира. За другите - ще видим :beer:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

До като не излезе книгата и не я прочета на нищо не вярвам ! От къде съдиш че умира Лупин Erlkцnig ;), всички досега излезли книги са писани от фенове . Както е казъл и в поста си Shrek / уважавам неговото мнение един от най-добрите новинари във форума /

.........Нека припомним обаче, че това не е първият случай, в който се съобщава, че фен е успял да се сдобие с книгата преди появата й на пазара. Така че нищо още не е напълно сигурно.....

;)

Успехи фенове на Хари Потър ! И търпение до нощта на 20 срещу 21 т.м. :beer: !

Редактирано от Hanibal_Lektar (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това ще е много тъжна книга :beer:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Явно наистина ще е последна....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тъпо ще е ако е истина...Поне в детските книги нека винаги побеждава доброто. Ще е абсолютна идиотска идея на Роулинг ако поредицата наистина завърши така.... :hush:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Егаси касапницата дето ще бъде :hush: Баси, горките дечица, кой знае каква депресия ги чака :hush:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ужас!Според мен няма да умрат всички герои които са изброени тук,но наистина се казва че тази книга ще е най-"кървавата" досега. Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами Роулинг подсигури деца и внуци, че и правнуци за вечни времена и сега най-лесното е едно масово масакре Публикувано изображение . Тълпата иска зрелища! Хари умря - да живее Потър! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И аз като по малките се запалих по тези книги / какво да се прави непораснало дете ;) / НО като чета изброените умират и лоши герой

В нея загиват 21 от героите. Сред тях са: Волдемор, Доби - домашното духче на семейство Малфой, Винсънт Краб, Батилда Багшот, Белатрикс Лестранж, Колин Крийви, Лавендър Браун, Нимфадора Тонкс, Наджини - змията, Питър Петигрю, Ремус Лупин, Руфъс Скримджър, Сивиръс Снейп /за него не сме сигурни още лош ли е добър ли е който е чел 6 книга ще ме разбере /, Фред Уизли и Хедуиг - совата. За успокоение на феновете името на Хари Потър липсва във въпросния кървав списък.

дир.бг

и както казох в по горния ми пост - това не е 100 % достоверно !

Редактирано от Hanibal_Lektar (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз приключих с четенето на последната 7ма книга днес следобед, пригответе се последните 5 глави да ги четете насаме, голям рев пада! Няма смисъл да спорите, кой какъв е бил и дали е умрял, само ще ви кажа, че ако някой прочете внимателно една конкретна думичка, ще установи, че общият брой на умрелите е м/у 70 и 80 души, друг е въпроса колко са споменатите поименно. Но нека добавя във списъка ви още 3 имена Грегорович, Дийн Томас, Тед Тонкс и един гринготски таласъм, чието име не запомних. И ви предлагам въобще да престанете да коментирате, нека всеки си я прочете сам, убивате си удоволствието, а книгата е невероятно добра, доста надхвърли очакванията ми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Авторката на "Хари Потър" Джоан Роулинг пише два нови романа. Но твърди пред в. "Ю Ес тудей", че е приключила с магичния свят на героя си. Книгите са детска и за възрастни. Писателката обаче не казва кога смята да ги издаде. "Първо ще обърна повече внимание на семейството си, а след това ще се занимавам с творчеството", допълва тя. Роулинг каза пред Ен Би Си: "Краят на Хари Потър за мен бе забележителен пречистващ момент. Но една седмица се чувствах ужасно, след като написах последната дума на седмия роман. Не можех да повярвам, че всичко е свършило."

в-к Стандарт

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

" Не можех да повярвам, че всичко е свършило."

Няма начин, всяко хубаво нещо си има начало и край. Ако го продължава още и още, вече няма да е същото, ще се "разводни" и няма да е толкова интересно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да и аз я прочетох. Доста от клюките за това кой ще умре не са верни... Няма значение, прочетете си я, пък после си я коментирайте.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Дж. К. Роулинг започва 8-ата си книга за магьосника

Дж. К. Роулинг няма да се разделя с рожбата си Хари Потър. Връзката между тях не е приключила! Известно е намерението на най-богатата романистка в света да пише осма част на митичната сага. В понеделник култовата дама се срещна с фенове в интернет чат. Там тя отговори на някои от 120-те хиляди въпроса, зададени в Мрежата от поклонници на феноменалната поредица за малкия магьосник. Последният том от историята Harry Potter end the Deathly Hallows беше продаден в над 10 милиона екземпляра само в първата седмица след официалното издаване на книгата на 21 юли. Сега Роулинг дава явен знак, че е почти готова с интригите за следващото томче - независимо дали то ще изглежда като речник на всичко случило се до този момент, или пък ще бъде изпълнено с нови и безкрайни интриги.

Защото самата Роулинг казва: "Светът е станал по-слънчево и по-хубаво място след седмата книга и смъртта на злия Волдемор. Хари е оглавил департамента на Аурорите, чийто председател е добрият му приятел Кингсли Шекълболт. Съпругата му Джини Уийсли ще продължи със спортните си занимания в женския отбор по куидич на Холихед Харпийс. Тя евентуално ще преустанови спортната си кариера, за да отгледа трите им деца - Джеймс, Албус и Лили. През това време ще се подвизава като старши кореспондент на тима за вестника на магьосниците "Дейли Профет". Най-добрият приятел на Хари, Рон Уийсли, пък ще се присъедини към брат си Джордж като партньор в неговото преуспяващо магазинче за шеги. Луна Лъвгууд, леко побърканата приятелка на Хари, която се присъединява в битката срещу Волдемор в "Ордена на феникса", ще стане известен магьоснически натуралист-изпитател и вероятно ще се омъжи за внука на Нют Скаманър - автора на "Фантастичните зверове и къде можем да ги открием". Всичко това, разбира се, е изречено и коментирано с много уговорки. Феновете на Роулинг отдавна са запознати със словесните й финтове, които ловко ги подвеждат, а след това ги забиват в съвсем неочаквана посока.

Когато дошло време чатът с феновете да приключи, Джоан се е обърнала към хилядите поклонници в Мрежата: "Какво мога да кажа!? Толкова много благодаря на всички ви, че останахте с мен и Хари до края. Много време мина вече! Вие превърнахте това в най-вълнуващото и незабравимо пътешествие за автора на Хари Потър".

в-к Стандарт

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Човек трябва да знае кога да спре,особено когато е на върха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И според мен трябваше да се спре дотук ама ше видим може пък да не е зле

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Надявам се да са хубави...Но на мен лично Хари Потър много ще ми липсва...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Определено до тук все някак биваше от тук нататък ще бъде пълна сапунка...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Майката на Потър смени магията с кримка

Публикувано изображение

Джоан Роулинг изостави света на магиите и се захвана с кримка

Шотландката смята да задмине по интриги и загадки Агата Кристи

Роулинг пише нов роман в Единбург

Джоан Роулинг окончателно се раздели с любимия си герой Хари Потър. Британската преса разпространи новината, че прочутата писателка със сигурност работи над нова книга. Тя е забелязана да обикаля кафенетата на Единбург. Този път носи със себе си своя лаптоп. Когато пишеше първите романи за момчето магьосник, Роулинг взимаше от заведенията амбалажна и друга хартия, защото нямаше пари да си плати на книжарниците.

Сега Джоан, чието състояние сп. "Форбс" изчислява на 720 милиона евро, хвърля предизвикателство на Агата Кристи. Довереният приятел на шотландката Йън Ранкин, популярен автор на полицейски новели, твърди, че тя майстори криминална сага. Очаква се загадките и интригите в нея да са едни от най-главозамайващите в британската литература, която се слави с най-добрите крими писатели в света.

"Чудесно е, че Джоан продължава да пише и че не се е отказала от вдъхновението, което получава в единбургските заведения", допълва Ранкин. Шотландските кафенета имат сериозна сантиментална стойност за милионерката.

Пред "Асошиейтед прес" Роулинг сподели как се съмнява да повтори зашеметяващия успех на култовата си фентъзи поредица. "Аз и не целя това. Пък и имам планове в друга посока. Мисля да продължавам да пиша", допълва тя. Потресаващият успех на "Хари Потър" трудно може да бъде повторен. Само Библията, най-продаваната книга в света, конкурира тиражите на поредицата за магьосника.

"Оттук насетне мисля да правя това, което вършех, докато създавах Потър-серията - ще пиша каквото усещам, че искам да пиша", споделя Роулинг за творческата си нагласа. В. "Сънди таймс" попита агента на авторката - Кристофър Литъл, кога ще излезе новият роман. Той обаче се оправдал с неразположение. Според слуховете в писателските среди новият роман на шотландката ще се появи не по-рано от 2009 г. А преди него може да се очаква енциклопедия със справки за героите и случките в света на Хари Потър.

Източник:standartnews.com/bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Всъщност мацката наистина има интересен стил на писане и за мен ще е любопитно да прочета книга, която няма нищо общо с Хари Потър:baby:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз приключих с четенето на последната 7ма книга днес следобед, пригответе се последните 5 глави да ги четете насаме, голям рев пада! Няма смисъл да спорите, кой какъв е бил и дали е умрял, само ще ви кажа, че ако някой прочете внимателно една конкретна думичка, ще установи, че общият брой на умрелите е м/у 70 и 80 души, друг е въпроса колко са споменатите поименно.

Но нека добавя във списъка ви още 3 имена Грегорович, Дийн Томас, Тед Тонкс и един гринготски таласъм, чието име не запомних. И ви предлагам въобще да престанете да коментирате, нека всеки си я прочете сам, убивате си удоволствието, а книгата е невероятно добра, доста надхвърли очакванията ми.

аз съм я започнала книгата ама съм стигнала съмо до 10 глава. А относно ревът имам късмет чи по това време около мен нямаше никой...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.