Премини към съдържанието
Nikolai1990

Linux Ubuntu и KUbuntu на виртуална машина

Препоръчан отговор

Здравейте!

Имам малко странен проблем,който немога да разреша.Той е свързан с Linux,по точно с Linux инсталиран върху Microsoft Virtual PC. Когато тръгна да инсталирвам програмата си я правя с необходимия на големина виртуален хард и достатъчно спорен средните изисквания рам,настройвам след това програмата,че ще инсталирвам ОS/2 другите избори са: Windows 98/2000/2003Server/XP.След като оправя всичко и завърша инсталацията,графиката ми е "нямам думи".Спомнете си размазаните монитори на Правец,същата работа.Това е един от проблемите,че графиката я няма никаква и съм задал още при инсталацията да бъде с резолюция 1024на768 х32,другият проблем е че инсталирвам KUbuntu някъде към 3/4 часа,а Ubuntu даже и повече.Знам,че с виртуална машина става бавно но съм се пак не с много слаб компютър.Последното ми питане въобще редно ли е да инсталирвам Linux на Virtual PC или си има друга програма само за Linux.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз имах същия проблем с Kubuntu. При мен се получаваше някаква несъвместимост на честотата на монитора и тази която задава линукса. Значи..на резолюция 1024x786 75mhz всичко по картината е добре, а на същата резолюция и 85mhz картина просто не излизаше на моя монитор(монитора поддържа тези настройки).. Пробвай да намалиш честота на опресняване и кажи какъв е резултата.

Отностно бавната инсталация..все пак е на виртуална машина.. При нормална инсталация отнема не повече от 20-30минути

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя е на 60MHz,това му е минимума и винаги в бил на толкова.Ако го направя на 70 или 80 примерно дали ще стане?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Моя е на 60MHz,това му е минимума и винаги в бил на толкова.Ако го направя на 70 или 80 примерно дали ще стане?

Аууу, направи го поне на 75 по подразбиране не те ли заболяват очи ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти как си мислиш, че творение на Макромеките ще пуска Линукс удачно. OS/2 не е Линукс.

Ще ти свърши работа безплатната VirtualBox , но там е слаба виртуалната мрежа между виртуалните машини и реалната. Ако искаш наистина удобство, VMWare е истината. Взимаш си регистрация от сайта им, теглиш програмата и я позваш 1 месец. Като изтече месеца пак на сайта и ти дават ново номерче за още един месец. Освен това те предлагат и плеер, който е безплатен и пуска вече създадени виртуални машини. Така че като си направиш виртуалните машини може да си ги ползваш колкото си искаш.

И естествено ти трябва 512 Mb RAM минимум.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.