Премини към съдържанието
djagi

Въпрос за свързване на вентилатори

Препоръчан отговор

Здравейте!

Купих си тази кутия наскоро. Кутията разполага с 3 вентилатора - отпред, отзад и на страничния капак. Дъното ми е това. Вързал съм само задния вентилатор. За предния и страничния не намерих място къде да ги свържа. Как да свържа и останалите вентилатори, при положение, че на дъното виждам само един конектор (не съм сигурен дали точно така се казва)? Ако има значение, захранването ми е това.

п.п. Сега излизам да пия една бира, тъй че по-късно ще мога да отговоря на въпроси или да благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гости Conroe

Ако дъното притежава само един sysfan connector, то наистина може да закачиш към него един вентилатор за кутията. Другите би могъл да ги закачиш към захранването с помощта на ето такъв кабел.

07057qi4.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля,че само с един молекс към който са закачени останалите 2 вентилатора ще е по добре от колкото да слага още 2 такива разклонитела.С тях компютъра на момчето ще заприлича на циганско жигули.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви много! Lyudmil, към теб дължа извинение, защото погрешно съм посочил модела на дъното! То е ASUS M2NPV-MX... На работното ми място не можах да си спомня модела... Явно, при това положение, варианта на Conroe ми се струва добър. М/би МОЛЕКС е също добър вариант, но моля за малко разяснение за предимства/недостатъци (в смисъл, да не би пък да не им достига мощност и т.н. ...)

едит: като гледам дължината на кабела от предния вентилатор... - не достига... Стига до към това място, което Lyudmil е отбелязал с #3...

Редактирано от djagi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи ако си купиш преходника предложен от Conroe, можеш да свържеш предния вентилатор към него, а за задния има предвиден такъв. Има още една възможност да си купиш вентилатор с регулация на оборотите (софтуерно) те са с маркировка PWM и са 4-пинови. Връзват се към конектора за процесора заедно с него естествено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи остава варианта на Conroe, защото не смятам да сменям оригиналните вентилатори. Предния вентилатор мисля че е важно да го включа, защото хардовете май вдигат доста висока температура (около и над 40 градуса). Конектора за вентилатора за процесора е свободен, защото съм с безвентилаторно, т.е. има ли начин да го използвам без да сменям оригиналния преден вентилатор и при положение, че кабела не достига до него?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами освен да си направиш удължител. Режеш му кабела някъде по средата и запояваш 3-ка каблчета (около 15см. По възможност многожилни, защото по-трудно се късат при усукване), изолираш ги и свързваш вентилатора към конектора на процесора. Няма да има проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами освен да си направиш удължител. Режеш му кабела някъде по средата и запояваш 3-ка каблчета (около 15см. По възможност многожилни, защото по-трудно се късат при усукване), изолираш ги и свързваш вентилатора към конектора на процесора. Няма да има проблем.

Да, това е вариант, но тъй като не ме бива с поялника, ще помоля да ми го направят. Благодаря на всички за помощта!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.