Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Доволни ли сте от контактите си с лекари и от здравеопазването в България  

151 гласували потребители

1. 1. Доволни ли сте от контактите си с лекари и от здравеопазването в България

• Да
      42
    • Не
      93
    • Все ми е тая-аз по доктори не ходя
      13
  2. 2. Икали ли са ви пари в болница ?

• да, законно чрез "избор на екип", платих на касата
      9
    • да, незаконно
      10
    • не, не са ми искали
      20
    • имаше намеци
      3
  3. 3. Ако сте платили - какво беше отношението към вас и резултата от лечението ?

• супер беше
      6
    • същото като при другите
      15
    • към мен беше добро, но към другите, които не сплащаха - лошо
      3
    • не съм плащал
      18

Препоръчан отговор

Брей, брей, брей, нямало псувни... тия все едно са в друг Резерват. Нещо май съм се объркъл... И друга Бела Слатина ли има в България?

Публикувано изображение Явно говорят за друга "Бела Слатина".Я у такваз,дет не попържват не съм срал,а ти? Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има разлика от доктор до доктор!! И аз съм за докторите в България! Ето и моята история:

Едно време си мислих, че българските доктори не струват нищо - тогава се отнасяше за баба ми и дядо ми. Ще Ви разкажа за един от случаите. Дядо ми го блъсна камион. Нуждаеше се от спешна операция, но докторът каза, че смяната му започвала след 4 часа и до тогава ще трябва да изчакаме. (Всъщност имаше предвид ... да го почакаме да умре ...) Да ама не! Дядо ми почина около 12 часа след операцията, която беше с 4 часа закъснение. Още се питам, дали щеше да е жив, ако операцията беше направена на време! И така в продължение на много години изпитвах ненавист (доказана не веднъж от ямболските доктори).

И след 10-тина години, вече избягла от тях ... съм в Англия. Разболявам се от 'цистит' - на девойките вероятно им е познато, когато ходиш по малка нужда през 5 мин .. Отивам на английски доктор - джи пи. Тя не ме изпрати на специалист. Тук системата е странна: джи пи-то ми предписа лекраство, без да са ми направили изследване. Това се случи 5 пъти. На 3-тото ходене ми направиха изледване и не откриха нищо. На 4-тото - пак изследване - пак нищо. След 5-тото ходене си хванах самолета за България. В България ме изпратиха на специалист, направиха ми всички необходими изследвания и откриха гадните бактерии - причинители!

Е, къде системата е по-добра? :speak:

Може някой от българските доктори да са нехранимайковци, но ги има и онези, които ти влизат в положение и те разбират, и най-важното ти помагат! Евала на такива хора! Искам да добавя още, че нямам здравни осигуровки в България, но докторите, с които имах честта да се срещна - бяха хора! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За Англия-знаем! А най-тъпото е,че когато започнаха реформата в България,нашите умници взеха точно английската система за пример. Резултатите ги виждаме и в момента.Тотален срим на всичко в България.Меркантилизация и липса на кадри. Ще става все по-лошо,помнете ми думата.След 20 години,лекари в България ще са негри и араби,които точно така ще "лекуват" както в Англия :angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще става все по-лошо,помнете ми думата.След 20 години,лекари в България ще са негри и араби,които точно така ще "лекуват" както в Англия :angry:

Това го каза и българския ми доктор Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
:P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Миналата година в 20-та столична поликлиника чаках пред УНГ кабинет....два часа и половина.При това бяхме 6 човека само,естествено след толкова време станахме приятели.Докторките и сестрите пиеха едни много важни кафета в работно време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доктор Насър(не му знам първото) от ИСУЛ миналата година.Бях с два счупени пръста и дълбоки рани след един инцидент.Обясни ми човека най-подробно какви са вариантите и какво е добре за мен.После ме заведе в операционната където ме заши и ми тури шина.Преди това не съм вярвал че са останали такива лекари,повечето ме гледат като банкомат обикновено.Та много поздрави на доктора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Докато не измрат няма отарване от тези "селски" лекари. Лошото е че за да се постигне желания ефект трябва да изчезнат всички изведнъж, за да няма кой да предаде селски номера на новите и добре обучени докторчета.

Нещо май си в грешка. Лекарят си е лекар, независимо, дали е селски или градски. Хубаво беше навремето, че имаше фелдшери, които отговаряха за дадени села, училища и така нататък. Момче, ще те запозная със свако ми, който е фелдшер и който 5 години е бил селски лекар(фелдшер) по бай Тошово време. И досега го търсят( вече 20 години), макар, вече да е пенсионер. Нямаш си представа на колко хора е помогнал. Изказването ти е необмислено.

Айде да дам и друг пример. Двете му дъщери са истински докторки. Едната шеф на раково, другата шеф на лудница. Колега на голямата ми братовчедка от университата ми е джипи. Тоест оправил се е. Кара нова кола, както и жена му. Но отивам при него заради проблеми с кръста няколко пъти. Той моментално ме пита колко болнични искам и ми изписва някакви хапчета. Понеже травмата ми е от поне 12-13 години, последният път му споменах, че не ми е за първи път да се сецвам. Тогава сякаш се сепна и веднага ми даде направление за неизвестен невролог. Чуди се при кой да ме прати, но накрая не можа да реши. Е, аз питам - човек с много голямо мнение за себе си, може ли така да постъпва? Може ли просто така да ми изписва хапчета и да си мисли, че аз искам болнични? Най-простото нещо - не ме попита откога ми е травмата!!!!!!... Всъщност благодарен съм на свако ми, че ме посъветва да искам направление. даже ме посъветва за скенер, но младата докторка, от която ми потекоха лигите ми каза - Ами то ако всеки вземе да иска направление за скенер, къде ще му излезе края? Накрая ми изнесе лекция по медицина, за която разбрах в последствие пак от свако ми, че това е тактика на докторите. Даааа... наистина здравоопазването ни е за 6. Ами аз имам досег с докторите веднъж на 2-3 години! Какво ли остава за тия, дето всеки месец имат вземане даване с тях?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавих анкета в темата-като барометър на настроенията :) Ще ви помоля,всеки гласувал да се обоснове в темата !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днех ходих в "Александровска" болница за литотрипсия ( разбиване на камък в бъбреците с апарат ). Извикаха ни в 8.30 и като отидохме там бяха още 2-3 човека за същата процедура. Раздадоха ни на всички по 1 кило бумаги за попълване. С майка ми попълнихме всичко първи и ги дадохме на сестрата, която каза да чакаме, докато не ни повикат. Дотук добре. По едно време дойде един доктор и извика още 3-ма човека от чакалнята ( вече се бяхме събрали около 7 ) в кабинета на сестрите за да ги видят кои са. В последствие се оказа, че те ще минат преди всички, а бяха дошли последни. Попитахме сестрите защо става така и защо няма входящ номер. Попучихме си - № 7 при положение, че чакаме първи от всички. Последваха още 2 часа препирни и разпри докато накрая казаха, че е моят ред и ме пратиха да обличам някаква пижама и да чакам в една стая. Докато чаках реда си в стаята влезе някаква жена от дунавския край и каза, че и тя се приготвя, само че нея я извикаха преди мен. След 20-тина минути влезе в отделението някаква жена - руса и с къса пола и докторът заради нея пробута майка й преди мен. След това същият доктор пробута някаква мутра с лалец колкото моята ръка пак преди мен и когато вече от разпри станахме неудобни дойде и моят ред. В последствие разбрах, че секунди след като съм влязал е дошла пак някаква мадама и пак са щяли да ме прередят, но вече бях започнал процедурата. Единстрено оплаквания нямам от др. Младенов, който извърши процедурата и очевидно беше изморен от незашисаните пациенти за деня, които идваха с връзки и от 7 човека за деня, станаха 11 само до обяд. Майка ми е говорила с един човек в чакалнята, който й е споделил, че доктор му е предложил да е следващият, но след като е видял по колко време чакат обикновените хора в чакалнята и е отказал. Сега се надявам процедурата ми да е минала успешно. И докога всичко ще става уредено и "богопомазаните" ще потъпкват правата на обикновения човек. :offtopic_s:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
M1st3r_X страдам от високо кръмно налягане / като казвам високо имам предвит че не пада под 200/100 / а съм млад човек / добре съм с килограмите , даже съм слаб :offtopic_s: / в Бургас ме спукаха от издледвания и неуспяха да разберат причината за болеста . Дадоха ми направление за "Александровска" болница НО след прочетеното написано от теб се чудя да тръгвам ли ! Кой ще ми обърне внимание на мен , сам човек от малък град ! Май ще си остана тук .... а ако стане положението по тежко ще му мисля ! Пожелавам ти всичко най - добро M1st3r_X и бързо оздравяване !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря. Дано и ти да се оправиш. Не знам дали в цялата болница е така, но в урологията виждаш какво става. Дано да открият причината и всичко да се оправи!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Следващия път можеш и ти облечеш една къса пола, та дано ти обърнат внимание Публикувано изображениеПубликувано изображение

Майтапа на страна, обаче това е реалността, шийтня, в която всички сме затънали. Общо взето сме на принципа " кой как се уреди" и много често се уреждаме за сметка на други пациенти.

Едно е ясно за българското здравеопазване: Колкото повече пари даваш, толкова повече внимание ти се обръща.

Някои с повече средства се бутнат някъде на частно. Еййййй, на ръце те носят в частните клиники. Ама нейсе не сме толкова богати.

Иначе сутринта гледах по нова как няква женица обясняваше, че трябвало да внасяме втора задължителна здравна осигуровка, тъй като ресурсите недостигали и за това ни бил такъв хала. Може и да ни праснат такава осигуровка, но освен да се нагушкат едни едва ли друго ще постигнат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аааа и замалко да забравя, но dindi ме подсети - преди да ми приемат документите трябваше да направя "дарение" в размер на 30 лева, отделно от таксата. Та чудя се, дали тези, които минаха преди мен са направили по-голямо дарение или не са направили никакво, но са се познавали с някой от докторите?!

Аааа и замалко да забравя, но dindi ме подсети - преди да ми приемат документите трябваше да направя "дарение" в размер на 30 лева, отделно от таксата, защото без него процедурата била "невъзможна за изпълнение". Та чудя се, дали тези, които минаха преди мен са направили по-голямо дарение или не са направили никакво, но са се познавали с някой от докторите?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
30 лева !!! Публикувано изображение 30 цирея на г..за да им излязат ! Как не ги е срам ! Защо им внасяме здравни осигуровки всеки месец ! В началото при лекарсните протести бях на страната на докторите НО май ще премина от другата страна на барикадата !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е да, само че дарението уж е доброволно, но без него нямало как да разбият камъка! А и всичко зависи от дарителя - оня със златния ланец , дето е като корабно въже се размина без дарение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е да, само че дарението уж е доброволно, но без него нямало как да разбият камъка! А и всичко зависи от дарителя - оня със златния ланец , дето е като корабно въже се размина без дарение.

Не се заблуждавай пич - той е дал на доктора за това е минал преди тебе .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

M1st3r_X,съчувствам ти за преживяното и пожелавам скорошно оздравяване!Единствената дума,която ми идва наум за случилото се,е "безобразие".Не здравна реформа,ами реформа на здравната реформа ни трябва на нас...Невъобразим произвол цари в медицинското ни обслужване.Съвсем скоро на една наша близка,възрастна жена,й се наложи да претърпи сърдечна операция.Да,обаче докторът обяснил на сина й,че манипулацията може да бъде извършена едва след месец,прилагайки сума ти аргументи за "неизбежното" отлагане...Ама след месец я камилата,я камиларя,както се казва.Синът прозрял каква ще да е работата и предложил на въпросния лекар т.нар."дарение" за лично ползване.И хоп!-на следващия ден(!) се отворила възможност да оперират жената!Господи,каква щастлива случайност!!! И както всички знаем,тая порочна практика на взимане на рушвети въобще не е прецедент в здравеопазването(то къде ли е...).Друг пък не бил здравно осигурен,затова дай да го оставим да умре на пътя,и т.н.,и т.н. ...Не разбирам как хора,положили Хипократовата клетва,може да си играят така на руска рулетка с човешки животи...Къде отиде хуманността на тази благородна професия?!То ако имаш да дадеш пари под масата,пак хубаво,ами ако нямаш?Тогава какво?Умирай трудно? @ Hanibal Lektar-пожелавам и на теб скорошно справяне с проблема с хипертонията! Да беше ниско кръвно налягане,веднага ще ти го вдигнат,само при досега със здравеопаването и здравоопазващите ни елементи... P.S.Отивам да гледам "Д-р Хаус",щото при нас иначе само на д-р Хаос може да се нагледаш...

Редактирано от fairytale (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видях тук интересна история за този доктор Стоянов... Не че съм много наясно със здравеопазването в България, но все пак покрай майка ми и баща ми, които са лекари, научих това-онова. Вярно, отношението на този човек е отвратително, заслужава си някакво наказание. Още повече, че се отнася за момиче на 15 години и изобщо никакви пари не е трябвало да иска...

А като цяло за здравеопазването в България - това си е истинска пародия с крайна цел геноцид - първо на възрастните хора, които понякога нямат възмоност дори да си купят необходимите им лекарства, а после и на всички останали. Лошото е, че дори и да попаднете на добри лекари професионалисти, а не на подобия на господин Стоянов, пак не е сигуно, че ще ви се реши проблемът. За пример: здравната каса не заплаща дори и 1 стотинка за изследвания, които понякога се оказват от огромно значение! Не може да се говори за точна диагноза на заболяване на щитовидната жлеза, да кажем, ако имаме само пълна кръвна картина! Все едно да се опитваш да се правиш на екстрасенс и псевдолечител... Освен това съществува проблем с талоните за изпращане за консултация със специалист... Не знам дали ви се е налагало, но не е изключено личният ви лекар да ви каже, че просто не може да ви даде тази прословута хартийка... Не че го прави от лошотия, но според закона на човек от пациентската му листа за една година се пада по 0.7 талона... Дори не един на човек... Още проблеми: лекарственият списък, фактът, че можеш да си купиш каквото ти скимне от аптеката без рецепта, бързата помощ, която е толкова "бърза", че човек пеша стига до болницата по-бързо от "идващата линейка, отвратителната материална база в болниците...

Както казах, геноцид... Лошото е, че този е някак прикрит и подмолно-гаден... Публикувано изображение

M1st3r_X страдам от високо кръмно налягане / като казвам високо имам предвит че не пада под 200/100 / а съм млад човек / добре съм с килограмите , даже съм слаб :) / в Бургас ме спукаха от издледвания и неуспяха да разберат причината за болеста . Дадоха ми направление за "Александровска" болница НО след прочетеното написано от теб се чудя да тръгвам ли ! Кой ще ми обърне внимание на мен , сам човек от малък град ! Май ще си остана тук .... а ако стане положението по тежко ще му мисля ! Пожелавам ти всичко най - добро M1st3r_X и бързо оздравяване !

Не знам как са протекли изследванията и каквото са ти правили за това кръвно, но ако позволиш един съвет: изследвай си хормони на щитовидната жлеза... Особено ако усещаш и сърцебиене...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

4 трансплантации и 1 донор - в 3 болници за ден

Четири трансплантации бяха извършени в събота в три български болници на четирима пациенти.

В болница "Св. Екатерина" е била извършена сърдечна трансплантация, съобщи проф. Генчо Начев, директор на лечебното заведение, предаде БТА. Реципиентът на органа е 58-годишен мъж. Донор на органа стана 44 -годишната Ж.К.А., която почина от мозъчен кръвоизлив във Варна. Близките и дадоха съгласие да бъдат взети органите й и така спасиха четири живота.

Рано е да се правят каквито и да било прогнози, свързани с трансплантацията, допълни проф. Начев.

По-рано днес бяха трансплантирани двата бъбрека от същия донор на пациенти в "Александровска болница". Единият реципиент е на 43 години от София. Съвместимостта на организма му с трансплантирания органи е 55%. Пациентът е бил на лечение с хемодиализа от година и половина. Вторият реципиент е 54-годишен мъж от Бургас, който е бил на лечение с хемодиализа от 8 години. Съвместимостта с новия бъбрек е 82 на сто, предаде БГНЕС.

Черният дроб от починалата жена беше трансплантиран тази сутрин на 47-годишен мъж във ВМА.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казвате,че не го прави от лошотия.А от какво? Раротят в държавни болници,след това в частния кабинет или някой лъскав М Ц,а ние искаме да ни лекуват.Те просто са забравили, че са положили клетва.Аз също съм минала по този път.Оздравявайте!

Редактирано от smirena (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ех, как съм пропуснал и аз да се оплача! Интересно ми е как може лекар, за когото анемия е обрив,да бъде завеждащ на отделение в МБАЛ? Благодарение на същия ми бяха приравнени горната и долната граници на кръвното налягане. Как се очаква да ми се иска да ходя на лекар след този случай!? Видях как лекарите от бърза помощ убиха човек с нескопосаната реанимация която му направиха след като го поеха от мен. Не ме разбирайте погрешно, попадал съм на много свестни лекари, но и на пълни издънки и за жалост май те са по често срещани, поне в моя град.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Та значи млад човек (1965 набор),претърпява инсулт Доколкото разбрах е можел да бъде спасен-със сонди,през крака Струвало 6000 лева това чудо-да се махне съсирека Но доктора,баш шефа,е отказал-явно е искал пари,но не е смеел-това е Военномедицинска академия,не кво да е Щяха да съберат и за него хилядарка-само да живее Само да бъде спасен Вчера го погребаха Почивай в мир

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За съжаление не всички лекари спазват Хипократовата клетва, която са положили.Аз лично съм свиделка за това.Един ден чаках в болницата моята лична лекарка да ме прегледа, защото не се чувствх добре и дойде един човек в болницата, които си държеше ръката под якето и там държеше торбичка пълна с кръв.Точно тогава личната ми лекарка излезна от стаята и човекът я помоли за помощ, но тя отказа.той се молеше на целия персонал, който беше наоколо и от всички получи отрицателен отговор на молбите за помощ.Даваха му акъл да ходи в една друга болница на другия край на града да го зашият, защото те нямали никакви материали.Човекът излезна от болницата и кой знае какво се е случило с него.Може да е припаднал някъде на улицата от загуба на кръв...Те можеха поне да го превържат и тогава да му извикат бърза помощ за другата болница, но не го направиха.Не знам как тези хора, които с гордост казват че са лекари и са спазили Хипократова клетва,че ще помагат на нуждаещите се, са спали спокойно като знаят че не са помогнали на човека в беда?Аз бях потресена направо...Но защо ли се учудвам, това все пак е България? :angry::sobbing:Публикувано изображение;)Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Капитализма направи лекарите не по-малки финансови хищници от българските политици и мутри! За който си плаща на ръка, не една, ами десет Хипократови клетви, ще изпълнят. На този, който плаща достатъчно добре и други неща по-луксозни, ще му направят, не само лечението. Но за бедния, оставен на грижата на здравните си вноски човек, често нехаят и дори саморъчно умъртвяват, пък и не само от нежелание да го лекуват, но и от неможене. Факт е, че в България има не малко нискоквалифицирани "кадри", които са получили лекарската диплома по най-различен "път", а и не малко са миналите с ниски оценки. Доста от наистина добрите забегнаха в чужбина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...