Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Доволни ли сте от контактите си с лекари и от здравеопазването в България  

151 гласували потребители

1. 1. Доволни ли сте от контактите си с лекари и от здравеопазването в България

• Да
      42
    • Не
      93
    • Все ми е тая-аз по доктори не ходя
      13
  2. 2. Икали ли са ви пари в болница ?

• да, законно чрез "избор на екип", платих на касата
      9
    • да, незаконно
      10
    • не, не са ми искали
      20
    • имаше намеци
      3
  3. 3. Ако сте платили - какво беше отношението към вас и резултата от лечението ?

• супер беше
      6
    • същото като при другите
      15
    • към мен беше добро, но към другите, които не сплащаха - лошо
      3
    • не съм плащал
      18

Препоръчан отговор

Първо -какво занчи "ЦБМП" ? Такова съкращение няма от над 20 години.

Няма и "Бърза помощ"

Второ - никога спешна помощ не е имала рентгенови апарати-те са на към съответните болници и се ползващ от спешна помощ срещу дофовор.

Трето - в Търново има точно 4 рентгенови апарата.Няма как да не работят и четитюрите.

Дова, че на вас са ви казали, че "рентгенът не работи" е нещо съвсем друго.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ОК. Въпроси на обикновен гражданин. Не ме вълнува как се казва и кой идва, но все пак ще попитам. Как се казва онзи център който обслужва спешните случаи? Беше казано, че апарата НЕ РАБОТИ и да се дойде утре... евентуално, ако човекът е още жив. Изобщо не ме притеснява кой какво ми е казал, а ме притеснява, че не е направена снимка. Ако да речем, че реброто е било счупено и тогава около него всичко е било изтръпнало и човека не го е боляло толкова и след "диагностиката" вземе че се пробие белия дроб и се напълни с кръв в следствие на което човекът умре какво правим? Просто си фантазирам, но сценария е реален. Добре, че след седмица пак си отивам във Франция. Тук просто всичко е трагично, не само здравеопазването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ОК.

Въпроси на обикновен гражданин.

Не ме вълнува как се казва и кой идва, но все пак ще попитам.

Как се казва онзи център който обслужва спешните случаи?

казва се "спешно отделение".

Беше казано, че апарата НЕ РАБОТИ и да се дойде утре... евентуално, ако човекът е още жив. Изобщо не ме притеснява кой какво ми е казал, а ме притеснява, че не е направена снимка.

Ако да речем, че реброто е било счупено и тогава около него всичко е било изтръпнало и човека не го е боляло толкова и след "диагностиката" вземе че се пробие белия дроб и се напълни с кръв в следствие на което човекът умре какво правим? Просто си фантазирам, но сценария е реален.

Фантазираш - вероятност за усложнения има само ако са налице над 3 ребра счупени в една линия . Тогава клиничната картина е коренно различна и пострадалият не може да си поеме въздух и дори да стои прав.

При счупени едно и две ребра дори не се провежда някакво лечение.

Палпацията (опипването) е основен метод за преглед на пациент.Всяко счупване може да бъде установено палпаторно.Рентгеновото изследване е само допълнение към прегледа и се прави само при съмнения за счупване.

Една излишна рентгенова снимка излишно натоварва лъчево пациента и вредата от нея е много по-голяма от ползата.

Явно във вашия случай такива съмнения не е имало.

Да ви кажат обаче, че рентгенът е счупен -е меко казано грубо.....

Дори мога да ви посъветвам да подадете оплакване до ръководството на болницата, защо една таква лъжа е просто погазване на всички принцип и етиката на професията !

Можело е спокойно да ви обяснят защо няма да ви снимат.

Добре, че след седмица пак си отивам във Франция. Тук просто всичко е трагично, не само здравеопазването.

Дано там е по-различно, ама личното ми мнение, че не е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казаха, че "не работи" и да се дойде на следващия ден. Дали е счупен или не, аз незнам. Но ми се стори съмнително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да се сменят ковиозите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Около 25 болници в цялата страна ще мерят кръвното безплатно днес и утре

Публикувано изображение

Около 25 болници до момента са се присъединили към инициативата на Министерството на здравеопазването, Дружеството по кардиология в България и БЧК за организиране на безплатни прегледи по повод Световния ден на сърцето – 27 септември, съобщиха от здравното ведомство.

Изследванията на кардиологичния риск ще се правят на 26 и 27 септември. Освен това на няколко места в София и останалите големи градове в страната в неделя ще има пунктове за измерване на кръвното налягане и холестерола. За столицата те са при пилоните на НДК, на площад „Св. Неделя“, пред Народен театър „Иван Вазов“ и в градинката между университета и парламента.

Отбелязване на Световния ден на сърцето е по инициатива на Световната сърдечна федерация и всяка година се чества в последната неделя на септември. На този ден се организират кампании за безплатни прегледи на граждани, спортни състезания и научни форуми.

Сърдечно-съдовите заболявания са сред основните причини за висока смъртност – всяка година от тях умират над 17 милиона души в света. По данни на Световната сърдечна федерация, 80% от застрашените от преждевременна смърт пациенти – заради кардиологични заболявания и инсулт, могат да подобрят състоянието си, ако правят редовно профилактични прегледи.

Лекарите препоръчват и отказ от вредни навици като тютюнопушене, нездравословно хранене или липса на физическа активност.

dnevnik.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От моя лекар съм много доволен, обаче здравеопазването ни е под всякаква критика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въвеждат допълнително здравно осигуряване

Публикувано изображение

Без допълнително здравно осигуряване не може да има истинска промяна. Дали това осигуряване да е доброволно или допълнително обаче трябва да се реши допълнително.

Това каза в Равда министърът на здравеопазването Божидар Нанев, където той е гост на извънредния събор на Българския лекарски съюз.

Министърът на здравеопазването коментира промените в системата по повод зададен му въпрос за проектозакона за здравеопазването. Доброволното здравно осигуряване не е ефективно и трябва задължително да има допълнително такова, каза Нанев. От доброволното осигуряване, което съществува от 2000 година, не влизат средства в бюджета, защото никой не се възползва от услугата, категоричен е министър Нанев. Според него трябва задължително да бъде въведено допълнително осигуряване или да бъде включено допълнителното задължително осигуряване, а доброволното да бъде третата част от осигурителната система. Нанев прогнозира, че здравноосигурителният модел може да бъде променен в началото на 2011 година. Това е невъзможно да се случи от догодина заради бюджетния дефицит. Но при всички случаи, без допълнително здравно осигуряване няма да може да се получи истинска промяна, каза още Нанев. Според него все още има нужда да се изчистят някои недостатъци по проектозакона за здравеопазването и тогава да влезе в пленарна зала за гласуване.

Стимулиране на доброволното здравно осигуряване чрез доплащане и чрез участие на лекари и икономисти при ценообразуването в здравеопазването е част от предложенията, които лекарите ще представят пред финансовия министър Симеон Дянков.

Нанев каза още, че българинът отделя прекалено малко средства за здравеопазване. Вноските са с 10-15 пъти по-ниски от тези в Западна Европа. В същото време искаме добро обслужване, добра база, а това без необходимите средства нямало как да стане, допълни той.

News.dir.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За Бяла Слатина -Не сте прави...Аз съм служител в Спешна Помощ и ще Ви кажа какъв е реда:Когато сте в друго населено място личният лекар на хората при които сте е длъжен да се погрижи за вас,но понеже сте отишли в спешното трябва да бъдете прегледани особено ако става дума за дете,Не казвайте на Доктора как да лекува ,не може с една инжекция да се оправи детето освен да му се бие "Degan'но ако е натровено от храна например то трябва да повръща,първо се правят изследвания и после се вика педиатър и тогава се предприема лечение не е толкова просто както го казвате вие (с една инжекция),детето може да има и инфекция,ОВИ, и една инжекция няма да помогне а може да го влоши още повече.НЕ ЗАЩИТАВАМ ТОЗИ ЛЕКАР,един професионалист първо приема пациента като човек и след това като лекар.Съжалявам за тази случка дано детето вече да е добре и да няма проблеми.Хора вие нямате представа колко е стресова работата на хората в спешна помощ,защо не пишете жалби срещу личните лекари като след обяд вече ги няма,ние поемаме и техните случай а те взимат пари да осугуряват 24 часа помощ дори в 2ч. през нощта като им звъннете те са ДЛЪЖНИ да дойдат-а ги няма никакви просто хората не са свикнали да ги търсят и знаят само Спешна помощ но ние сме за ситуаций които пряко засягат живота на човек(инсулти,родилки,деца в шок,инфаркти,катастрофи,тежки инциденти)а дефакто работиме абсолютно всички случаи-това е тежко но винаги помагаме на всеки който има нужда и така се превръщаме като такси има хора които направо ни се подиграват.Защо не попитате Министъра каква заплата взимат Лекари,сестри и шофьори в Спешна Помощ -направо е подигравка,защо не ни подкрепите?Това че,този лекар се е държал така с вас НЕ ЗНАЧИ ЧЕ,ВСИЧКИ СМЕ ТАКИВА ГРУБИ напротив ние работим една Геройска професия и вие сте прави че плащате осигуровки и искате адекватно внимание но прочетете малко законовата уредба в БГ.Когато е спешно ние сме тук но ако не е ХОРА ТЪРСЕТЕ СИ ЛИЧНИТЕ ЛЕКАРИ И ПИШЕТЕ ЖАЛБИ СРЕЩУ ТЯХ!!!!!!!!!Бъдете здрави и Щастливи. :yanim::rolleyes::wors:

Редактирано от zygi123 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пияни потрошиха реанимацията на болницата в Плевен

Публикувано изображение

Шестима пияни мъже са разбили вратата на реанимацията на плевенската университетска болница "Д-р Георги Странски" през изминалата нощ и са нанесли побой на медицинския персонал в отделението, съобщават от болницата.

Нападението е станало 30 минути след полунощ.

Агресивните посетители са близки на 24-годишна жена, която е в тежко състояние в реанимацията със съмнение за свински грип.

След като компанията се почерпила солидно, шестима мъже и една жена решават да отидат на свиждане на болната си близка.

Сестрата отказала да ги пусне при болната, мъжете започнали да удрят с юмруци по вратата на отделението.

Дежурният лекар Славейко Богданов също обяснил на близките, че не могат да посетят жената в този час.

Тогава мъжете разбили с ритници вратата и счупили стъкло на реанимацията, нахлули вътре и започнали да налагат целия медицински персонал.

Пострадали след нападението са дежурният лекар д-р Славейко Богданов, две медицински сестри и една санитарка.

В крайна сметка с помощта на други хора от болницата нападателите били изтласкани в коридора.

“Това е прецедент в 25-годишната ми практика”, бе краткият коментар на д-р Богданов, който се закани, че ще търси правата си по съдебен път.

Изпълнителният директор на болницата доц. Димитър Стойков бе категоричен, че лечебното заведение ще предяви иск за материални и морални щети към нарушителите.

“Подобни скандали и побоища са абсолютно недопустими и от морална, и от човешка, и от здравна гледна точка”, категоричен бе Стойков.

dnes.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пребиха жестоко лекар след смъртта на пациент

Публикувано изображение

Лекар от Отделението по анестезиология и интензивно лечение към Многопрофилната болница за активно лечение във Враца е получил тежки травми, след като е пребит днес от близък на починал през нощта младеж.

Инцидентът е станал тази сутрин към 8:30 часа, съобщиха от болницата, цитирани от БиТиВи.

Застъпилият на дежурство лекар анестезиолог Николай Н. излязъл от отделението, за да съобщи на близките на 25-годишен младеж от врачанското село Девене, че е починал през нощта.
Младежът бил приет преди два дни в кома след поредица от исхемични инсулти.

Когато чул тъжната новина, братовчедът на починалия млад мъж - 22-годишният Дико Д., който чакал заедно с баща му и брат му пред отделението, нападнал лекаря. Той му нанесъл само един силен удар с юмрук, но от него анестезиологът паднал на земята с разбито лице.

Колегите му, които се притекли на помощ, установили, че е получил тежка лицево-челюстна травма. Той е транспортиран във Военно-медицинска академия в София, като предстои да бъде опериран и лекуван.

Срещу Дико Д. е започнато бързо полицейско производство, съобщи говорителят на Областна дирекция на МВР Красимир Василев..

news.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пребиха жестоко лекар след смъртта на пациент

Пияни потрошиха реанимацията на болницата в Плевен

Баси!

И лекар да не си в днешно време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Баси!

И лекар да не си в днешно време.

Мда.

Най- си е добре да си мутра или манекенка.

а аз мисля да си махна лепенките с кръстчето от колата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не го махай, само му смени цвета!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсулинът поскъпва с 8 лева

Публикувано изображение

От днес фирмата-доставчик на инсулин „Ново Нордиск” спира да доплаща разликата между цената на търговеца на едро и реимбурсната цена, определена от комисията по цени към Министерски съвет.

Така болните от диабет ще трябва да доплащат 8 лева за опаковка, съобщи пред журналисти Теодора Захариева, председател на Центъра за защита на правата в здравеопазването и председател на Български пациентски форум, цитирана от „Фокус”.

Досега фирмата е доплащала инсулина под формата на дарение. Търговската цена на едро на инсулина е 56 лв., а реимбурсната – 48 лв.

Заместник- директорът на НЗОК Албена Златарева посочи пред журналисти, че нямат официално писмо от фирмата защо от днес ще спрат да доплащат разликата.

„Как се взе решение, че изведнъж те ще спрат да доплащат разликата”, попита тя.

НЗОК в случая изпълнява своите задължения и изплаща на 100% референтната цена. „Вие като медии трябва да отправите въпроса към законодателните институции кой ще поеме разликата по принцип за тези медикаменти”, каза тя.

news.dir.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсулинът поскъпва с 8 лева

Публикувано изображение

От днес фирмата-доставчик на инсулин „Ново Нордиск” спира да доплаща разликата между цената на търговеца на едро и реимбурсната цена, определена от комисията по цени към Министерски съвет.

Така болните от диабет ще трябва да доплащат 8 лева за опаковка, съобщи пред журналисти Теодора Захариева, председател на Центъра за защита на правата в здравеопазването и председател на Български пациентски форум, цитирана от „Фокус”.

Досега фирмата е доплащала инсулина под формата на дарение. Търговската цена на едро на инсулина е 56 лв., а реимбурсната – 48 лв.

Заместник- директорът на НЗОК Албена Златарева посочи пред журналисти, че нямат официално писмо от фирмата защо от днес ще спрат да доплащат разликата.

„Как се взе решение, че изведнъж те ще спрат да доплащат разликата”, попита тя.

НЗОК в случая изпълнява своите задължения и изплаща на 100% референтната цена. „Вие като медии трябва да отправите въпроса към законодателните институции кой ще поеме разликата по принцип за тези медикаменти”, каза тя.

news.dir.bg

Те на това му се вика "изнудване" и "извиване на ръце".

"Референтна цена" означава, че 48 лв е най-ниската цена, на която се продава същият инсулин в три други държави в ЕС.

От "Ново Нордиск" обаче са си определили, че в България трябва да струва 56 лв и не приемат 48 лв.

Как определят тази цена си е тяхна работа - но резултатът го виждаме.

Болните ще трябва да си плащат за инсулина.

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Жив да не си в милата ни родина.

Що пък това ? :hush:

Ще ми направиш ли една услуга ?

Иди до някоя аптека и попитай аптекарката на каква цена и доставят инсулина от Ново Нордиск, моля те.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не искам да влизам с никого в спор, но това, което ми се случи в изминалата нощ - ме потресе и ме накара не само да страдам, но и да се допра до всичко онова,за което много бях слушала! Извиках бърза помощ за синчето си /на 10 години/, като преди да я извикам се борих почти четери часа с всички средства с температура 40 градуса...........защо ли го направих??????? Бърза помощ ме откара в детско отделение при дежурен педиатър - която след "преглед" ми каза, не за какво става въпрос , а :"Защо злоупотребявате с бърза помощ????" Трябваше ли да чакам детето да изпадне в безсъзнание , за да викам тях, а после /недай си боже........./ обикалям по съдилищата със снимката му в ръка???? Аз бях ВИНОВНА, че съм потърсила помощ в безизходицата си? За петнайсет години - отглеждане на двете си деца- за първи път опрях до тях! Нямам думи просто........дано никога повече не ми се случва да търся помощ - бърза!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес съм на тема здравеопазване и начини за лечение из родните ни болници... Но мисълта ми е съвсем друга, клоняща към "терорът на здравното осигуряване"/ прочетох го някъде.

Та... как по-точно ще ме глобят от НАП за неплатени вноски, щом съм безработна официално и нямам нищо на мое име? А на мангальошите кой ще им плати здравните осигуровки? Никой, разбира се. Значи и мен не могат да ме задължат.

ВЪПРОС: ЗА КАКВО ТРЯБВА ДА ПЛАЩАМЕ 3 години назад?

ОТГОВОР: За нещо, което сме "ЩЯЛИ" да получим !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами какво искаш кат не си плашаш сметката за ток те спират, нали? Тогава защо си мислиш че това е по-различно. Нали издължаваш всички суми, а не само последната сметка на Енергото. Много сте интересни :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами какво искаш кат не си плашаш сметката за ток те спират, нали? Тогава защо си мислиш че това е по-различно. Нали издължаваш всички суми, а не само последната сметка на Енергото. Много сте интересни :)

Мисля, че коментара ти е излишен, щом не си разбрал за какво става дума :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че коментара ти е излишен, щом не си разбрал за какво става дума :P

Имаш грешка, нали питаш кой ще ти плаща осигуровката и защо трябва 3 години назад. :)

А те циганите не им бери грижа, имат си Доган и разни други организации, па и те над 50 години - малко доживяват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш грешка, нали питаш кой ще ти плаща осигуровката и защо трябва 3 години назад. :)

А те циганите не им бери грижа, имат си Доган и разни други организации, па и те над 50 години - малко доживяват.

Ама не става дума за плащане в тоя смисъл, за който ти си мислиш, а как ще ме задължат да платя. Пък и голямо важно, с осигуровки или без, все си плащаш при лекари и зъболекари.

Аналогията с тока не е на место, просто като ти спират здравните права, ти ги спират. Ако си ги искаш, плащай. Ако не искаш, не плащай. Така че... Ти си в грешка :P

Редактирано от diadia (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кат идеш в болницата, нали ще трябва да платиш или на частно или вноските за 3 години. Кой ще те задължи никой. На кой му пука дали ще плашаш - изобщо на никой. Така че ако искаш плашай, ако искаш не. Такъв ли бил въпроса. Чак сега разбрах. :)

Редактирано от MRDari (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...