Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

В една такава прекрасна къщичка... :) Вечерните разходки в квартала биха били особено екзотични... :whist:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих искал да ида в Рая, но още не ми се умира...

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

5 мистериозни места на нашата планета, които не всеки може да посети: 1.Пещерата Ласко (Франция)2.Секретните архиви (Ватикана)3.„Зона 51″ (САЩ)4.Остров Повеглия (Италия)5.Черквата „Света Богородица от Сион“ (Етиопия) http://goreshtinovinibg.com/5-мистериозни-места-на-нашата-планета-к.html#sthash.P0IK6hkZ.dpuf

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам тук, където и да е. Само да е по-далеч от цивилизацията...

heaven.jpg

Това е нечовешки красиво място. Ако знаеш напиши къде е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е нечовешки красиво място. Ако знаеш напиши къде е.

Рая. :) Сериозно, и аз не знам къде е, така и не намерих никаква информация в Google, макар че не съм търсил много. Ако ти се търси:

1. http://goo.gl/NMUN8C

Sent from GT-I9060

Редактирано от Greak (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ще съм много, много скромен и искам да отида в небето - буквално! Няколко часа безцелен полет със самолет!

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В коя държава не сте били и искате да отидете или пък сте били и пак искате да я посетите ? Защо ? :yanim:

Местностите които искам да посетя са няколко на брой - Тибет/по-точно Кайлас/ ,Комплексът Пума Пукто/Боливия/,платото Наска /Перу/...Баалбек/в  Ливан/ ,както и Мохенджо Даро/Пакистан/

Интересите ми с тях са свързани с Древните цивилизации

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никога не съм бил на острова, но ми се иска да го посетя и по специално едно по-малко островче там - Isle of man където се провежда прочуто състезание TT.

Легендарен остров, легендарно състезание. И аз си мечтая за там. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно от местата, които най-много искам да посетя е Мачу Пикчу. Тайланд, Виетнам, Лаос и Камбоджа също.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз искам да отида в Барселона. От хора, които са ходили, съм чувала,че е прекрасно и мисля скоро време да направя една ескурзия до там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз искам да отида в Барселона. От хора, които са ходили, съм чувала,че е прекрасно и мисля скоро време да направя една ескурзия до там.

Да, трябват ти поне 10 дена, на мен ми трябваха толкова тази година. Мога да споделя няколко съвета: ползвай лифта, който предлага панорамна гледка над целия град дори да имаш страх от високо. При положение, че ти или някой приятел с теб обича да пие бира, законът, че НЕ може да се продава алкохол след 23:00 часа НЕ важи в магазините, държани от пакистанци. 

В неделя музеят в центъра е безплатен. Не всички зали са отворени, но ако цениш изкуството имаш ден бонус да разгледаш повече неща (там видях за първи път оригинал на Гоя - повярвай ми, просълзих се, не знам защо, обичам изкуството). При положение, че се храниш навън, а не в хотела - пробвай задължително хубавите салати на ресторантите за 1,2,3 евро, които са на самообслужване или пробвай да ядеш на заведения, които предлагат нещо като храна на корем за 10-12 евро. Казвам го, защото повечето испански ястия, за съжаление, се приготвят от китайци. Заведенията за хранене, държани от испанци са доста по-малко. Разликата не е голяма в цените и препоръчвам да НЕ ядеш от китайците. Не че нещо, но друго си е храна, приготвена от местен.

Около Ла Рамбла, по малките улични отстрани, почти незабележимо има малко музейче със скици на Салвадор Дали. Препоръчвам го! И имай едно наум, че дори входовете в някои катедрали са между 7 и 10 евро. Заслужава си човек да ги посети, особено тази на центъра (входът е 7 евро), тъй като вляво има асансьор, който те отвежда на покрива. Млъквам последно с това, че най-хубава гледка имаш от МОЛ-а, който едно време е бил арена за борба с бикове. Има обособена тераса на последния етаж и гледката си заслужава!  :wink12:

Ето мое клипче, само споменавам, че когато го снимах т.г. имаше мач и беше претъпкано с хора: 

https://www.youtube.com/watch?v=nXZ8_ZcOZBg

Citadella's Park е един от парковете, които препоръчвам. До 18:00 има румънец, който държи лодките на езерото с патиците!

https://www.youtube.com/watch?v=0CjVbaLw_wY

Иначе моята следваща дестинация е Санкт-Петербург. Гледах хубави уикенди със заминаване от летището в Бургас за около 500 лева. Въпреки че до сега винаги пътувам сам и всичко си организирам, не обичам групи и екскурзоводи, които разпределят времето по тяхно усмотрение. Накрая винаги виждаш само баналните неща - друго си е да се изгубиш в уличките и да усетиш автентиката на мястото. 

Редактирано от sisone22 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бора Бора – „ Перлата на Полинезия ”

http://www.youtube.com/watch?v=-Okqwj9CvOE

Бора-Бора попада в тропичния климатичен пояс и лятото продължава 12 месеца в годината.

Температурите в Бора-Бора през деня варират от 29°C през август до около 31-32°C през март. 

Нощните температури са 23 – 24°. през март.  Сега през април водата е с температура  26°C

Това е една дестинация за която само си мечтая, но не мога да си я позволя.

Относно Бора Бора публикувам любимия ми клип.

Но задължително го пуснете на колкото се може по голям екран.

https://youtu.be/e4xp8YptIJg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

sisone22, много ти благодаря за информацията, беше повече от изчерпателна. Само един последен въпрос колко г/д джобни биха ми стигнали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

sisone22, много ти благодаря за информацията, беше повече от изчерпателна. Само един последен въпрос колко г/д джобни биха ми стигнали?

Зависи от няколко неща:

1. На колко е приятелите си ще взимаш подаръци? Най-евтините магнитчета са около плажната линия и се продават от негри (2-3 евро). Около музея на Салвадор Дали в центъра има страхотен магазин за сувернири. Не мога в момента да си спомня името му, че съм хвърлил всички опаковки вече (под център визирам частта около голямата катедрала в центъра при прословутия надпис Барселона). Страхотно зареден е с неща, които ги няма из другите магазинчета. Оттам си купих много хубава чиния с репродукция на Менините от Веласкес и най-страхотната чаша. Магнитите им също са различни. Ако ти е само да отбиеш номера, хубави магничета също по 1-2 евро има в магазините за 1 Евро, които са почти навсякъде и се държат от корейци. 

2. Другият фактор е, дали възнамеряваш да обикаляш заведенията нощно време? Особено около плажната ивица заведенията са си скъпички. В някои от тях дори е трудно да се вредиш (аз лично не съм по нощния живот). 

За десет дена ти трябват между 400 и 500 лева със сигурност. От тях поне към 100-ина лева ще са за транспорт (около 10 евро е картата за десет пътувания. Може да си я закупиш от подлезите на метрото. Метрото НЕДЕЙ да ползваш много сама, особено ако трябва да се прекачваш някъде, защото може да се изгубиш - ако знаеш език, нямаш проблем - хората са любезни), вход за музеи и катедрали. Това е минимумът! :)

СПЕШНО НА МЕН МИ ТРЯБВА ПОМОЩ ЗА Кьолн? НЯКОЙ ДА ЖИВЕЕ ТАМ? ДА Е ХОДИЛ НАСКОРО? БЛАГОДАРЯ!

Редактирано от sisone22 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря отново като цяло няма да харча пари за излишни неща, ще гледам, колкото може по-малко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на 1 юни повеждам група от 45 човека Загреб, Венеция, Флоренция, Сиена, Пиза, Болоня и Верона

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен ми се ходи в Мароко :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, capnemo написа:

На мен ми се ходи в Мароко :)

аз си мисля,вече втори месец за Казабланка:tongue2:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, valkiria1 написа:

аз си мисля,вече втори месец за Казабланка:tongue2:

Аааа, Маракеш, пазара, стария град и т.н. А как ми се ходи и до синия град.... :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вярвай ,който веднъж отиде по ония места ..винаги иска да се връща :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...