Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Оф, помислих, че haidukpikaso се прощава с форума и влязох да я изпратя. Разочаровах се...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 4.03.2018 г. в 23:50, Белгиеца написа:

Научавам интересни нещо от тебе, мерси. 

Струва ми се много неща не знаеш  . Животните ни правят по добри и по силни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

49472197_2189922337697458_46797871873764

Човече, виждам, че плачеш, защото моето време дойде.
Моля те, не плачи! Искам да ти обясня някои неща.
Тъжен си, защото си тръгна и съм щастлив, защото ми беше позволено да се запозная с теб!
Колко животни умират всеки ден, без да познават никого?
Прекарваме толкова много време, за да сме щастливи сами!
Ние знаем само студа, жаждата, опасността, глада....
Борим се всеки ден за нещо за ядене и за настаняване за нощта....
Виждаме много лица всеки ден, които прекарват дните си без нас, дори не ни възприемат. но може би е по-добре, защото те дори не ни виждат.
Но понякога имаме голям късмет, че между тези хора е ангел, който ни получава.
Понякога ангелите работят в организация, а понякога са ангели, които не гледат и не получават помощ за нас.
и тогава всичко се променя!
Те избират странни думи, за да ни се карат всеки път, когато ни видят. мисля, че го наричат "име" и той ни прави уникални за тях. вече не сме "един от многото".
и ние знаем какво е дом можеш ли да си представиш колко е важно това за нас? Не трябва да се страхуваме, нито глад, нито скръб, нито опасност, нито студ. Това ни прави щастливи! За всеки от нас, този дом е дворец!
Сега не се притеснявам, къде мога да отида, когато започне да вали, какво ще стане с мен, ако някой от нас бъде наранен от кола. Най-красивото нещо е да не си сам вече! Никое животно не обича самотата! Какво искаш още?
Знам, че ти е мъчно за това, но трябваше да тръгвам. Искам да те попитам, не се обвинявай!
И те чувам да плачеш и да ти казвам, че може да не си направил достатъчно за мен....
Не говори така! - ти направи много за мен! Без теб, не трябваше да се срещам с всичко това. Без теб, никога нямаше да разбера колко красив може да бъде животът. Трябва да знаете, че ние, животните, живеем много интензивно. Не вземаме много неща и сме много мъдри. Ние се наслаждаваме на всяко малко нещо. Всеки ден! И забравяме лошите преживявания от миналото много бързо.
Животът ни започва, когато ангелите без крила ни подарят с любов, както ти направи за мен.
Искам да знаеш, че дори и за животно, е много сериозно, ако той няма много време на този свят. Ангели като вас ни показват най-голямата услуга, ако ни придружат на последния ни път - не ни оставят на мира.
Никой от нас не обича да е сам... най-малко ако осъзнаем пътя си към края..
В този момент, една ласка е толкова важно за нас. Това ни дава силата да отидем в мир.
Не плачи повече... моля те....
Сега съм щастлив! Взимам в спомените си името, което ти избра за мен... топлината, която почувствах с теб.... звукът на гласа ти, който говореше толкова много за мен... дори и да не разбрах винаги какво искаш да ми кажеш - да.
в сърцето си взимам всичко, което си ми дал. Всичко, което направи за мен беше безкрайно ценно за мен. Никога не съм говорил езика ти, но може би можеш да видиш благодарността за всичко това в очите ми.
Искам две неща: измий сълзите от лицето си и се усмихни! Винаги помни, колко красиво е времето, което прекарахме заедно. Колко ни беше хубаво да се смеем.
Приеми доброто с това време, както и аз.
Не казвай, че не искаш друго животно, защото те боли толкова много.
Без теб, никога нямаше да имам такъв прекрасен живот. Моля те, не се отказвай от друго животно.
Има толкова безкрайно много животни, които чакат някой като теб!
Дай им това, което ми даде. Имат нужда от него, точно както аз се нуждаех.
Ти се поддавай в тази прекрасна любов на страха, за да страдаш.
Следвайте съвета ми и вижте доброто, което споделяте с всеки от нас. Осъзнаваш ли, че си ангел за нас и без теб светът щеше да е много по-труден за нас.
Продължете тази задача! Сега е мой ред да бъда твой ангел.
Ще ви придружа по този път. Помогни им, както на мен.
Ще кажа на всички животни, които са тук с мен сега, и с гордост, че сте "моето семейство"
Първата ми задача ще е да ти помогна и да се уверя, че вече не си толкова тъжен. Погледни на небето тази вечер и ще видиш как блести звездичка. Искам да знаеш, че ти изпращам тази звездичка, за да знаеш, че съм пристигнал добре и че съм добре. Също така искам да ви изпратя знак за моята благодарност. Благодарност за любовта, която ми даде.
Не казвам сбогом сега, но "ще се видим скоро". Защото ако има рай за ангели като теб, това е същото нещо, което ще намериш.
Чакам те!

Ивайло Томов

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С раждането на времето , Бог обеща
специален приятел да ни даде....
– Неговото време на земята е късо ,каза Бог
за това го обичайте докато е жив.
Може би шест или седем години ,
или дванадесет дори шестнадесет..
Ще се грижите ли за него докато си го повикам обратно ?
Ще клати опашка ще има студен мокър нос
ще има сърце голямо като необятното за да ви дарява с любов през годините .
Неговите дечица ще са ваша радост. Неговите лудории ще ви карат да се усмихвате ,като пазител и приятел той ще ви е винаги верен .
Той ще донесе магия и светлина в живота ви въпреки че неговия живот ще бъде кратък ,а когато си отиде спомените ще бъдат лекарство за мъката ви .
Не мога, каза Бог, да обещая ,че той ще остане тъй като всичко земно се връща при мен ,но мога да обещая ,че той ще ви научи на уроци на които само едно куче може да ви научи и които искам всички вие да научите .
Каквато обич ти му даваш ,той връща в троен размер .Следвай го и се наслаждавай на живота с него .
Наслаждавай се на всеки идващ ден и остави сърцето да те води ,бъдете верни и непоколебими в любовта си както той ще ви научи .
Сега му дай цялата си любов ,не прави труда ми напразен и не ме мрази когато дойда да си го прибера ,аз също имам нужда от такъв приятел!
– Нека бъде твоята воля Боже ..
За цялата радост която това куче ще ни донесе ,дори страха от загубата ще забравим .Ще го подслоним и ще го обичаме докато самите ние можем и за щастието което Ти ни пращаш с него вечно ти благодарим .
Но когато ангелите Твои призоват го по-рано от колкото очакваме ще се опитаме да преборим горчивата мъка и ще се опитаме да те разберем.

50163167_2209851775704514_33349246981179

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Учените обясняват защо загубата на куче се равнява на загубата на близък човек

shutterstock_232123681.jpg?itok=dpNL6jfb

Всеки стопанин на куче знае, че то е нещо като сродна душа, като приятеля, който е винаги тук за теб, който споделя и добрите, и лошите ти моменти. Научно доказано е, че кучетата могат да подобрят дори физическото здраве на своя собственик. Те са причина да се будите сутрин. Какво става обаче, когато тази причина си отиде?

Връзката, която се изгражда между човека и кучето, е искрена и задушевна. Един от нейните аспекти се нарича „ефектът на сигурността”. Това е нещо подобно на връзката между родител и дете. Родителите са сигурната територия, спасителният остров, вечното убежище за своите деца. Проучванията сочат, че поведението на кучетата в това отношение прилича много на поведението на децата. Ето защо по някакъв начин стопанинът се „привързва” към ролята си на грижовен „родител” за своето куче.

Със загубата на кучето вие губите също един безкраен извор на чиста обич, радост, подкрепа. Загубата може да бъде още по-тежка, ако живеете сами с кучето или ако то е ваше куче водач например.

Освен това загубата на куче може сериозно да се отрази на живота ви. Сбогувайте се със сутрешните разходки, игрите в парка, вечерното боричкане и гушкане. Неизбежно е да усетите изведнъж по-пуст дома си, по-тъжни дните си. Само като се замислите, че тази невероятна връзка е загубена завинаги и никога повече няма да изпитате това чувство, можете лесно да изпаднете в депресия. Особено ако хората около вас ви повтарят, че е време да продължите с живота си и да го преодолеете. Не всички могат да разберат болката ви, защото за другите това е било просто… куче.

Хората, които нямат куче, ще намерят лесно решение на проблема ви: „Е, какво толкова, ще си вземеш друго!” Само че както с хората, така и с кучетата – не можеш просто да заместиш един с друг. Затова много стопани, които преживяват твърде болезнено загубата на своя домашен любимец, никога повече не си взимат куче. А дори да си вземат, няма да бъде същото. Може да бъде дори по-хубаво, но никога същото.

Ето някои съвети как да се справите със загубата:

1. Дайте си време. Всичко, което изпитвате, е нормално. Не сте длъжни да давате обяснение на другите. Отдайте се на мъката си – поплачете си, затворете се известно време вкъщи, вземете си отпуска. Не потискайте чувствата си.

2. Потърсете подкрепа. Но само от хора, които са преживели подобно нещо или които имат домашен любимец. Другите няма да ви разберат, колкото и да се стараят.

3. Измислете си някакъв ритуал, за да намерите вътрешен мир. Когато загубим близък човек, правим погребение – това е начин да се сбогуваме и да намерим упование в Бог, като се успокояваме, че душата му е на по-добро място.

obekti.bg/zemya

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, haidukpikaso написа:

54346721_2735950889755171_61497890549520

Днес видях един помияр ,говодят на каишка изкъпано нахранено,и помяра се усмихваше.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето някои съвети как да се справите със загубата:

1. Дайте си време. Всичко, което изпитвате, е нормално. Не сте длъжни да давате обяснение на другите. Отдайте се на мъката си – поплачете си, затворете се известно време вкъщи, вземете си отпуска. Не потискайте чувствата си.

2. Потърсете подкрепа. Но само от хора, които са преживели подобно нещо или които имат домашен любимец. Другите няма да ви разберат, колкото и да се стараят.

3. Измислете си някакъв ритуал, за да намерите вътрешен мир. Когато загубим близък човек, правим погребение – това е начин да се сбогуваме и да намерим упование в Бог, като се успокояваме, че душата му е на по-добро място.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не искам да ви връщам към болката

Гробище за домашни любимци

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само които сме изпитали тази болка можем да разберем тази снимка

60100956_1113898608807044_38362165477145

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия.