Премини към съдържанието

Вегетарианец ли сте?  

311 гласували потребители

1. 1. Вегетарианец ли сте?

• Да
      42
    • Не
      256

Препоръчан отговор

преди 55 минути, Shiyanu Neko написа:

Най лесното е да промениш себе си

Никой не ви пречи да променяте себе си, в каквато искате посока! На вас обаче не ви е достатъчно това, искате и то доста агресивно, да променяте и останалите. С което разбира се погазвате всякакви етични норми, но това не ви прави впечатление. Впечатлявате се, чак когато ви се отвърне със същото, но тогава заемате обидената поза и призовавате за ... толерантност. Типичните гейски номера- провокирайки нетолерантност, обвинявате в нетолерантност тези, чиято граница на търпимост сте преминали, без да сте провокирани.

Изглежда, че първата ми преценка за вас е била доста точна, колега...

• Харесва ми 4
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

сега ще ви обясня какво е "био"

не е това, което си мислите... (вие си мислите , че са засети растения, които не се обработват с пестициди с/у насекоми и не се наторяват, мда ама ако не се обработват срещу болести най вероятно ще се разболеят)

а растения отглеждни в парници (за да не се ползват пестициди, не трябва да има достъп на насекоми, които могат да ги заразят с бактерии, затова растенията са в парници, обаче няма как да се опрашват и това най чето се прави ръчно с четчица или с препарати (бях решил да гледам на балкона си чери домати в саксии... взеха да цъфтят обаче на 8смия етаж нямаше какво да ги опраши... затова ми дадоха химикал, който се разтваря с вода и се пръскат да завържат плод... така че тия дето първи цъфнаха просто изпревариха влака и после нищо не дадоха, а следващите ги опраших с химикала и едно пръскало за прозорци...)  за да няма риск от зарази тези растения не са засадени в пръст с бактерии, а са "накиснати" в течност с необходимите хранителни добавки...)

те, на това му се вика "био" колко да е био... не значи, че е натурално, не е от природата... няма как да е...

варианта за натурално е следния: имаш си една изолирана екосистема на майната си (далеч от мръсния въздух и промишлеността), имаш си чиста почва (без тежки метали, без вредни съединения, ненаторявана с химикали), чиста вода и собствена колония от пчели) и сееш на нея от чисти семена (които не са gmo, и няма откъде да долетят gmo семена/прашец)... пчеличките опрашват... растенията вързват, 60% от тях биват нападнати от плесени, бактерии и болести (щото те се пренасят по въздуха  и ги има в почвата и водата), останалите 40 процента (и тези 40 ми се вижда много) оцеляват и се събират за храна  и семе, а останалото се компостира за тор... и след няколко реколти почвата обеднява и се търси нова чиста почва, а на тая се сее нещо натурално да обогати почвата на азотни съединения (примерно бобови)... а сега колко производители ще се хванат да го правят така? а дали е възможно? то е непосилно дори за собствено производство, освен ако не си милионер на голям остров, който има целогодишно лято, неограничени запаси от вода, много обработваема земя и много слънце, което да дава чиста енергия и електрически тактор за обработка на почвата...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 15.01.2019 г. в 15:09, Shiyanu Neko написа:

по елементарната логика за *детската градина*  каквото ядеш такова ставаш.

Мисля, че е крайно време да спреш да ядеш тиква :lol6:

на 17.01.2019 г. в 23:48, Shiyanu Neko написа:

би било доста тъпо да вярваш че яденето на месо е полезно без да е доказано а точно обратното че води до рак и смърт.

както и за това че земята е кръгла след като е доказано че е плоска.

Ти освен тикви да не 'рупаш и кратуни? :D

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Aumi написа:

...
Не съм маниачка на био храните, но соята я купувам био, защото е най генно модифицираният продукт.
...

Стана ми любопитно... Каква соя потребяваш... Зърна, гранули, тофу? Въпросът ми е непреднамерен и чисто познавателен...

преди 9 часа, the professor написа:

по нагли лъжи не бях чувал... растителната храна се разграждала за 20 мин... че тогава защо животните пасат по 2/3 от денонощието? ..

Че и преживят след това... А храната първо престоява в апендикса, където бактериите яко действат,за да може въобще да се усвои нещо! И това върху удължената многокамерна структура на стомаха!

За да бъдем честни обаче, горното се отнася за богатата на целулоза храна! Има и друга растителна храна която се усвоява доста бързо... Примерно плодовете... Или сладките сиропи от тръстика, агаве и т.н. Всичките тиквено-краставични - тиквички, дини, пъпеши, краставици... Зрелите доматите... Голяма част от термично обработените зеленчуци също прелита за 0 време през червата - картофи, лук, чушки, тикви, моркови, други кореноплодни...

преди 9 часа, ОдаР написа:

Никой не ви пречи да променяте себе си, в каквато искате посока! На вас обаче не ви е достатъчно това, искате и то доста агресивно, да променяте и останалите. С което разбира се погазвате всякакви етични норми, но това не ви прави впечатление. Впечатлявате се, чак когато ви се отвърне със същото, но тогава заемате обидената поза и призовавате за ... толерантност. Типичните гейски номера- провокирайки нетолерантност, обвинявате в нетолерантност тези, чиято граница на търпимост сте преминали, без да сте провокирани.

...

А баш!

преди 8 часа, the professor написа:

...

Това, което ме шашка в този етикет е, че означава точно нищо! Всичката храна е с биологичен произход! Получена е в следствие на жизнената дейност на биологически активни организми. Ядем продукти, които са произведени от растения, гъби, животни... Има някои изключения (примерно има технологии за синъезиране на маргарин от нефтени и въглищни деривати), но те са наистина изключения...

Друг подобен нищо не значещ етикет, който се лепи на храните е думичката органик... Тук пък съвсем удрят дъното... Че тя, дори и синтетичната храна е органична... Неорганични са само хранителните добавки... Но с тях, човек не може да се храни!

• Харесва ми 2
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, darkterminal написа:

Стана ми любопитно... Каква соя потребяваш... Зърна, гранули, тофу? Въпросът ми е непреднамерен и чисто познавателен...

Биологичен продукт е понятие, с което означава земеделски продукт, предназначен за потребление и произведен по биологичен начин. Биологичното производство изключва употребата на всякакви изкуствени добавки и подобрители и генномодифицирани организми. За разлика от т.нар. натурални продукти, които е достатъчно да се произведат от естествени суровини, изискванията към биологичните продукти са доста по-строги: изключване на всякакви изкуствени подобрители и съставки не само при обработването на продуктите, но и при отглеждането на суровините, специални изисквания за средата на отглеждане на продуктите и др., определени в съответното законодателство.

Биологичната храна е продукт на биологичното земеделие, който е отгледан и преработен без използването на синтетични вещества при отглеждането- като синтетични торове, пестициди, антибиотици, хормони, регулатори на растежа, както и хранителни добавки от типа на консерванти, оцветители, изкуствени подсладители и помощни вещества при преработката. При биологичната храна е забранено използването на генетично модифицирани организми и техни производни. 

https://farmland.bg/biologichno_zemedeli__kakvo_predstavlqva.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Win_user написа:

Мисля, че е крайно време да спреш да ядеш тиква

o поредният възпитан младеж.

преди 11 часа, ОдаР написа:

Изглежда, че първата ми преценка за вас е била доста точна, колега...

ко? кога съм ви пречел да се тровите и да обикаляте болниците?

вие сте тези дето говорите че било агресивно да кажеш защо не ядеш трупове когато ВИЕ сте тези дето питате това.. що за глупост.

преди 1 час, darkterminal написа:

гмо соята на бг пазара е единствено соевият лецитин .

преди 1 час, darkterminal написа:

Че и преживят след това... А храната първо престоява в апендикса, където бактериите яко действат,за да може въобще да се усвои нещо! И това върху удължената многокамерна структура на стомаха!

За да бъдем честни обаче, горното се отнася за богатата на целулоза храна! Има и друга растителна храна която се усвоява доста бързо... Примерно плодовете... Или сладките сиропи от тръстика, агаве и т.н. Всичките тиквено-краставични - тиквички, дини, пъпеши, краставици... Зрелите доматите... Голяма част от термично обработените зеленчуци също прелита за 0 време през червата - картофи, лук, чушки, тикви, моркови, други кореноплодни...

и коя растителна храна се разгражда по 2-3 дни като "месото" ?

сигорно и калориите изгорени от тялото за 2-3 дни за да разгради "месото" няма да ги броим.... ??? щом пише че 100 грама месо е 200 калории всичко е точно.

преди 10 часа, the professor написа:

има разлика във вкуса на био купувал съм си БИо от ДМ

но като цяло в БГ си има качествени продукти никой тук не е твърдял че яде био.

все едно вие да твърдите че си купувате био *the professor* разбирам че имаш желание да говориш на изуст но тук не си прав.

преди 10 часа, the professor написа:

варианта за натурално е следния: имаш си една изолирана екосистема на майната си (далеч от мръсния въздух и промишлеността), имаш си чиста почва (без тежки метали, без вредни съединения, ненаторявана с химикали), чиста вода и собствена колония от пчели) и сееш на нея от чисти семена (които не са gmo, и няма откъде да долетят gmo семена/прашец)... пчеличките опрашват... растенията вързват, 60% от тях биват нападнати от плесени, бактерии и болести (щото те се пренасят по въздуха  и ги има в почвата и водата), останалите 40 процента (и тези 40 ми се вижда много) оцеляват и се събират за храна  и семе, а останалото се компостира за тор... и след няколко реколти почвата обеднява и се търси нова чиста почва, а на тая се сее нещо натурално да обогати почвата на азотни съединения (примерно бобови)... а сега колко производители ще се хванат да го правят така? а дали е възможно? то е непосилно дори за собствено производство, освен ако не си милионер на голям остров, който има целогодишно лято, неограничени запаси от вода, много обработваема земя и много слънце, което да дава чиста енергия и електрически тактор за обработка на почвата...

1. в Америка с най мръсният въздух

2. хората които ядът "гмо" плодове и зеленчуци

3. лекуват рак алцхеймер деменция аутизъм  даун  и синдром на хашимото

4. след като минат на изцяло растително хранене https://nutritionstudies.org/whole-food-plant-based-diet-guide/

5.не говорим за чипсове.. не говорим за коли не говорим за рафинирана захар и трапезна сол.

говорим за най обикновена НЕ обработена растителна храна .

п.с

каня всеки от вас дето си мисли че ядем био да яде био месо от 40 лева килото .. живи и здрави.

преди 2 часа, Win_user написа:

Мисля, че е крайно време да спреш да ядеш тиква :lol6:

Ти освен тикви да не 'рупаш и кратуни? :D

за да мога да мисля явно не съм "рупал кратуни" изисква се доста невероятно въображение за да можеш да повярваш на тази невероятна глупост когато единственото доказателство за нещо е хартиен носител а всички физични закони сочат обратното.

преди 11 часа, ОдаР написа:

Типичните гейски номера- провокирайки нетолерантност, обвинявате в нетолерантност тези, чиято граница на търпимост сте преминали, без да сте провокирани.

ако е "хомосексуално" 

1. да не убиваш другите за кеф  след което да изяждаш труповете им.

2.да отговаряш след като "мъжете като теб"  са те попитали.. защо не ядеш "месо" "ама поне риба ядеш ли (щото рибата не е месо) , ама поне яйца и мляко " 

3. да игнорираш здравето си за да можеш да плащаш на лекарите заплатки и на фармацевтиката хапчета.. супер.

Да предпочитам да съм този "хомосексуалист".

А ти като истински "мъж" продължавай да "не си налагаш мнението" върху невинни роби от животински вид които са заклани и убити дори веднага след раждането им защото имаш остри кучешки зъби и така е правил пра пра пра пра дядо ти.

п.с

изборът да се давите е изцяло ваш но не си прехвърляйте комплексите на другите .

след като има милиони бил бордове с трупове коли и домашна техника и милиони реклами с какви отрови да ядете. Баш 1 веганско шествие което ДОРИ не сте посетили и един веган който ви е отговорил защо не яде трупове следкато сте го попитали.

Са нещата които НАЙ малко са в очите ви .

За мене е НАЙ смешното нещо когато хората като вас твърдят че "някакъв" веган им налагал да не яде трупове. У вас ли дойде тоя веган ? на работа ли дойде? с тебе в леглото ли си легна ???

Аман от лицемерие....  чул че някой казал че не ял месо и това силно засегнало моралните му "мъжки" хормони.

хаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахаххахахха

а да чакам всеки един от вас "не хомосексуалисти" с "твърди китки" във варна можете да дойдете и да направим 2-3 дена тест да видим кой първи ще олекне на тежка физическа работа .

Единственото което ще ядете е месо а аз единственото което ще ям ще са плодове . Да видим кое ще е по лошо моето "дефицитно" хранене или как ви дефибрилират в болницата след 2рия ден паржоли .

май тря и тая тема да заключите щото и тук нямате идея какво говорите дори собственото ви мнение е не рационално . ?

както и да е ням желание да се занимавам с хора като вас всеки ще получи това за което се е борил ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Shiyanu Neko написа:

Да предпочитам да съм този "хомосексуалист".

Признай си и ще ти олекне,кво толкова. Хората даже се гордеят с това. Само гледай да не агитираш, че ще ти дръпна една лекция и за хомосексуализма. И вредите му върху обществото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм от пасящите и хуманни към животните, които са си с предназначение за храна. В една паралелна вселена, ако има някакви ограничения, ще се изселя някъде където да се храня с месо.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Aumi написа:

Биологичен продукт е понятие, с което означава земеделски продукт, предназначен за потребление и произведен по биологичен начин. Биологичното производство изключва употребата на всякакви изкуствени добавки и подобрители и генномодифицирани организми. За разлика от т.нар. натурални продукти, които е достатъчно да се произведат от естествени суровини, изискванията към биологичните продукти са доста по-строги: изключване на всякакви изкуствени подобрители и съставки не само при обработването на продуктите, но и при отглеждането на суровините, специални изисквания за средата на отглеждане на продуктите и др., определени в съответното законодателство.

Биологичната храна е продукт на биологичното земеделие, който е отгледан и преработен без използването на синтетични вещества при отглеждането- като синтетични торове, пестициди, антибиотици, хормони, регулатори на растежа, както и хранителни добавки от типа на консерванти, оцветители, изкуствени подсладители и помощни вещества при преработката. При биологичната храна е забранено използването на генетично модифицирани организми и техни производни. 

https://farmland.bg/biologichno_zemedeli__kakvo_predstavlqva.html

Всички хранителни продукти са произведени по биологичен начин! Други няма! Самият етикет (наименование) е голям въздух под налягане... Само като започнеш от името му. Име предназначено да казва много, но всъщност не означаващо нищо... В момента, в който попадна на такъв етикет, вече знам, че е за да прикрие някаква измама...

П.П. Не сподели под каква форма консумираш соята - зърна, гранули или тофу...

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, ОдаР написа:

Признай си и ще ти олекне,кво толкова. Хората даже се гордеят с това. Само гледай да не агитираш, че ще ти дръпна една лекция и за хомосексуализма. И вредите му върху обществото

какво да си призная че не съм толкова наивен да смятам че яденето на трупове ме прави мъж ?

преди 8 часа, Callipso написа:

които са си с предназначение за храна. В една паралелна вселена, ако има някакви ограничения, ще се изселя някъде където да се храня с месо.

хората сами са казали че тея животни са за храна . за това сега и е голяма изненада как хората страдат от 10 000 вида различни болести и заболявания като ги ядът .

преди 4 часа, darkterminal написа:

Всички хранителни продукти са произведени по биологичен начин! Други няма! Самият етикет (наименование) е голям въздух под налягане... Само като започнеш от името му. Име предназначено да казва много, но всъщност не означаващо нищо... В момента, в който попадна на такъв етикет, вече знам, че е за да прикрие някаква измама... 

П.П. Не сподели под каква форма консумираш соята - зърна, гранули или тофу…

Био е наименование за продукт произведен без да се добавя химия.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Shiyanu Neko написа:

Био е наименование за продукт произведен без да се добавя химия.

Значи всяка една манджа, не е био ако и сложиш сол например. Баси колко съм разочарован!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, darkterminal написа:

В световен мащаб има изградена цяла система и законови уредби за биологичното земеделие, което се състои в намалено използване на пестициди, синтетични торове и стимулатори, с което се цели създаване на здравословна и висококачествена продукция.

За съжаление, днес и възрастните хора по селата, масово се възползват от изкуствените торове, за увеличаване на продукцията си.

Затова, за да постави някой производител етикет "био" на продукцията си, следва да отговаря на много изисквания и да спазва много правила и закони, които са приети от законодателните органи.

Доколко ще вярваме, дали наистина биото е био, т.е. съответстващо на всички тези нормативи, е въпрос на гледна точка.
Друг е въпросът, че тези храни са в пъти по-скъпи от останалите, а и също така, особено когато става въпрос за плодове и зеленчуци, е трудно на пръв поглед да се установи дали наистина отговаря на тези стандарти за био продукт, защото много недобросъвестни търговци, могат да подменят продукцията, да смесят био с небио храни и т.н. различни шмекерлъци.

Аз, лично, имам по-голямо доверие на пакетираните продукти, които се внасят от вън, защото мисля, че там има по-стриктен контрол.

преди 11 часа, darkterminal написа:

П.П. Не сподели под каква форма консумираш соята - зърна, гранули или тофу...

Под всякаква.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Aumi написа:

...

Под всякаква.

Благодаря...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Боже

На някои хора трябва да им се забрани да са на всяко гърне похлупак

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много по-хуманно е да не се убиват хора ...... Ама на - убиват се ! И с глад включително ! Пак в промишлени количества !:nono:

И при това не за ядене !!! :lol6:

....Баси ! Просълзих се ......над пържолата....! :sobbing:

Опитват се да ми канализират енергията , занимавайки ме с глупости ! :nono:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

по скоро липсата на образование убива хората  голяма част от което не се намира в училище и изисква четене и рационално мислене . за това и дори и месоядните мразят да ходят на лекар да не им намерят някоя болежка и да трябва да пият хапчета.

преди 10 часа, ОдаР написа:

Значи всяка една манджа, не е био ако и сложиш сол например. Баси колко съм разочарован!

слагането на трапезна сол в био продукт е подсъдимо .

преди 2 часа, by_chechi написа:

Много по-хуманно е да не се убиват хора ...... Ама на - убиват се ! И с глад включително ! Пак в промишлени количества !

няма такова понятие "хуманно" всичко е за пари ако мислиш че лекарите и фармацевтиката мислят да те излекуват объркал си паралелната вселена .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Shiyanu Neko написа:

слагането на трапезна сол в био продукт е подсъдимо .

E то да сложиш сол на тухла или фаянс е безсмислено по принцип.

Межди другото, дъртия гей от аватара ти лъже най-нагло плешивия гей. Няма никакъв начин да си вечно щастлив! Като цяло, щастието е доста разтегливо понятие... даже имагинерно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, ОдаР написа:

E то да сложиш сол на тухла или фаянс е безсмислено по принцип.

Межди другото, дъртия гей от аватара ти лъже най-нагло плешивия гей. Няма никакъв начин да си вечно щастлив! Като цяло, щастието е доста разтегливо понятие... даже имагинерно.

що аз съм си винаги щастлив.

до ся не съм видял тухлите да ги предлагат като био храна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Shiyanu Neko написа:

що аз съм си винаги щастлив.

до ся не съм видял тухлите да ги предлагат като био храна.

Що бе, хапни една. Хам да направиш разлика, между био и небио...Гледам че виждаш зор да схванеш, че небио храна няма.И генномодифицираната пак е био...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ОдаР написа:

Що бе, хапни една. Хам да направиш разлика, между био и небио...Гледам че виждаш зор да схванеш, че небио храна няма.И генномодифицираната пак е био...

генно модифицираният организъм няма как да е био .

осещам някъкви наченки за опити на тролене ама са плоски

някой се е излъгал да ти сложи 7300 лайкове на коментарите да ти съчувствам да те съжелявам ли нз

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 19.01.2019 г. в 19:43, Inana.. написа:

Дефинирам отрицателната, негативна конфигурация - гняв, злоба, завист, безсъвестност, несправедливост, жлъч, омраза, стрес, мъка, тревожност, страх, ненавист, ревност. Съгласна съм, че никой не е застрахован да не ги изпитва.

Имам някои забележки върху дефиницията, ако позволите. Според мен една част от чувствата/практиките в списъка са изцяло отрицателни (злоба, завист, безсъвестност, жлъч, стрес), но другите, макар и да имат негативен подтекст, биха могли да бъдат оправдани и в някои случаи не мисля, че са нещо лошо. Несправедливостта е толкова всеобхватна и основна, но и не мога да я нарека емоция. Например, гневът може да е по отношение на някаква неправда, т.е. човек с право да е гневен? Мога ли да упреквам такъв човек? Сега, едва ли има някой, комуто е приятно да се гневи, но понякога именно гнева и нетърпението са полезни... когато чашата прелее, образно казано. Страхът, ако те контролира, е нездравословен, но понякога е по-добре да си страхлив отколкото безразсъдно смел... и дори страхът/уплахата може да ти спаси живота. Животните много по-лесно се плашат от хората и при тях това по-често е въпрос на самосъхранение, но и понякога им изяжда главата. Също не бих казал, че ненавистта е лошо нещо - много зависи какво точно ненавиждаш. Както и любовта не е задължително да е добро нещо - зависи какво обичаш. Примерно, да обичаш сребролюбие и насилие, по-добре ли е от това да мразиш непочтеност? Но мисля, че трябва да се съглася:

"Здрав дух в здраво тяло" е комплексен образ!  Психиката започне ли да гние от гореизброените физическият здравословен прием остава без полза.

Мисля, че всеки човек за себе си може да прецени кое как му влияе на психиката, кое я прави да "гние" и я руши. Факт е обаче, че има много хора, които бихме определили като "развалени" и те удоволстват в някои от тези гореизброени неща, идентифицират се с тях и се харесват по този начин. Това означава ли, че не им влияят негативно? Аз не вярвам в такъв релативизъм... няма как черното да е бяло за един и черно за друг, и двамата да са прави. А доколко "физическият здравословен прием остава без полза"... Може би ако разчиташ само на него, а игнорираш психическото здраве, тогава се лъжеш; но също ако се храниш здравословно, с чиста и добра храна, като добавка към грижа за здравето на душата, това винаги ще ти е от полза. Още повече, както отбеляза и Неко, често лошата храна влияе негативно на психическото състояние на човека и може да го тласка в такива нежелани състояния.

Значи логично първо "лекуваме" психиката и успоредно прилагаме най-добрите здравословни формули. Рецептата за всеки е персонална, според онова, което е замърсено във психическата му "картина". На първо място е Съзнателният избор да разгледаш отблизо себе си. Да навлезеш дълбоко и обективно във собствената си личност и да осъзнаеш какви емоции образуваш и защо ги "отглеждаш". Тази борба със себе си е много трудна, дълга и спорна. Не напразно се казва "вижда сламката в чуждите очи, а не вижда гредата в своите". Това се има предвид в тази поговорка народна. Малко са онези, които са готови да "ринат" в себе си, за да се пречистят и да се подложат на самолечение.

Добре казано и е добре да не се забравя. А също не е ли именно човешкият характер и манталитет, който диктува какво човек харесва, какво избира, какво иска да разбира и да научава, от какво се интересува? И всеки е склонен да се самовъзвеличава и да се заблуждава. Аз затова и реагирах остро на писането на Shiyanu Neko, защото видях проблем в отношението му, който за мен е по-сериозен от различията и вярванията ни по темата. А ние по тази и други теми имаме може би повече общо отколкото различно, но няма разбирателство!

Като за начало е добре да се поставя игнор и граница на "обстановките " - причинители и родители на тези отрицателни емоции.  Не се чувстваш добре с дадени субекти - игнор. Пълнят ти полезрението със ниско "съдържание" - игнор ! Домогват се до теб по недостоен маниер - игнор. Да спориш не се налага, защото е безсмислено. Игнор. Така се учи малко по-малко и значително се спестяват негативи

Дето има една приказка: "лошата компания покварява добрите нрави". И мисля, че в думите ви, има голяма доза истина. И все пак, няма ли опасност, човек да мисли и гледа само за себе си, своите си чувства, своето си здраве, своя си живот... и това не е ли себично? Не че и аз не игнорирам определени хора и течения, но ако трябваше да бъда толкова бърз да ги съдя и отхвърлям, може би трябваше да се отделя някъде сам и с никого да не комуникирам. И да се боря с демоните си.

Защо ти е да си прав ? Нужна ли ти е някаква победа? Не! Нужен ти е баланс, хармония, любов и други сладки неща, които да те уравновесяват.

А не си ли прав, дори да не го покажеш? Ами прав си... "победата" нищо не променя.

И все пак, темата беше за храната - за вегетарианската/веганската и всеядната диета. А нашето малко отклонение е да покаже, че човек не е просто едно материално тяло, което се храни... Човекът е по-комплексно създание, което има нужда от подхранване на много нива.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Shiyanu Neko написа:

генно модифицираният организъм няма как да е био .

осещам някъкви наченки за опити на тролене ама са плоски

някой се е излъгал да ти сложи 7300 лайкове на коментарите да ти съчувствам да те съжелявам ли нз

Генетиката е част от биологията бе майна- био та дрънка!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 19.01.2019 г. в 21:46, ОдаР написа:

На вас обаче не ви е достатъчно това, искате и то доста агресивно, да променяте и останалите. С което разбира се погазвате всякакви етични норми, но това не ви прави впечатление.

Аз не се притеснявам толкова от желанието да ни променят, понеже в крайна сметка те искат да ни препоръчат това, което самите са приели за себе си и  от което са много доволни. Човек ако мисли, че има нещо добро, което да споделя, ще е разочароващо, че не му го искат. Това е разбираемо. По-голям проблем имам с агресивността, вулгарния език и лековатото съдене на ответната страна... все едно тези, които консумират месо са някакви изроди. Напук на хилядолетната човешка история, на която ще излезе, че хора като Ауми и Неко-сан, са разцвета.

И пак се повтаряме и повтаряме, неща, които са дискутирани страници назад. Някои хора ще ме обвинят, че съм заклал една кокошка и съм я изял, но нямат проблем с това, че съм я гледал и хранил няколко години и че съм я пазил като очите си? Ами и на мен не ми е приятно като трябва да отнема живота на (особено на здраво) животно, но така е устроен животът. И човек има много по-голям респект към това, което получава като храна, когато знае откъде и от кого идва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Lumberman написа:

И все пак, темата беше за храната - за вегетарианската/веганската и всеядната диета.

Животинската и растителната флора са обслужващ персонал за хомо сапиенс. Това, че някой е решил да се откаже от техните предимства и умишлено лишава тялото си от потребността да си набавя си е негов проблем. Животните нито са с карма, нито със програма тук на Земята и да им предаваме човешки образ и значение за мен е безсмислено. По същата логика можем да предадем  съдържание и стойност и на растителният свят и да спрем да се храним, защото всяко растение също го "боли" , също го отглеждаме и му говорим, също има "душа" ? Нали ? Ако сме справедливи защо да пазим агнето, а да убиваме домата и марулята ?  Поддържа се единствено, онова, което "носи" душата ни, а другият е създаден, за неговите нужди и потребности. Всяко едно същество е създадено с някаква цел и съдейства за нещо на хомото. Животинки за украса не са създадени, нито растения. Това, че науката е назад и не може да намери приложение на всичко, означава, че все още се развива. Няма болест, която да не може да се лекува от точната формула, набавена именно от този "обслужващ персонал. Но всичко с времето си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Inana.. написа:

Животинската и растителната флора са обслужващ персонал за хомо сапиенс

"Е, бива ли такава дискриминация", ще каже някой, който съчувства на себеподобните (нали някои смятат, че и хората са животни). Факт е обаче, че така е устроен животът, така е устроен човекът, който да владее тези под него в стълбицата на видовете. И може ли да се похвали човек, че той е нещо повече? Да не би той самият да се е направил и да се е поставил там, където е? Просто това му е дадено. Трябва ли да се чувства гузен? Вълкът трябва ли да се чувства виновен за това, че е бил вълк и че е убил и изял овцата? И жестоко ли е да се каже, че хората имат право да се разпореждат с живота на животните? И означава ли това, че човек може да отнема живот (бил той и животински) безпричинно или напразно? А и не може ли понякога и животното да отнеме човешкия живот (има бая страшни животни)?

преди 22 минути, Inana.. написа:

По същата логика можем да предадем  съдържание и стойност и на растителният свят и да спрем да се храним, защото всяко растение също го "боли" , също го отглеждаме и му говорим, също има "душа" ? Нали ? Ако сме справедливи защо да пазим агнето, а да убиваме домата и марулята ?

Е, с животните се вижда, много по-осезаемо е. Те са си душички. Не са като растенията (което пак не означава, че растенията не усещат и разбират по свой си начин), но как да ги чуеш? Примерно, мислил съм си за случай, в който човек или група хора за броени минути отрязват дърво, което е било там стотици години, расло на воля. И в един момент то трябва да послужи на хората? Голяма сила има човекът просто да реши да отсече това дърво и да го извърши. Но въпреки всичко човешкият живот е нищо в сравнение с живота на едно дърво, или дори с живота на орлите. Та ако наистина имаш потребност да отсечеш това дърво, бих те разбрал, но и това, което човек иска, не винаги е това, от което има нужда. Белият човек в Америка за колко години успя да унищожи секвоите и бизони почти изцяло?

Иначе, Inana, за животните поне могат да направят тоя аргумент, и ще има какво да ядат все още. Но ако го направят за растенията, тогава май им остава само стоенето на слънце ("слънчасване"). Едното е рязане на клона, на който седиш, другото е рязане на цялото дърво.

В интерес на истината, според библейската история за сътворението, Господ създава човека, животните и растенията, но първоначално хората е трябвало да консумират само растителна храна. Чак след време Ной получава разрешение да консумира и животинска плът. Очевидно е станало наложително. А и като гледам състарените личица на някои от веганските деца, направо е зловещо!

А за хора като Ауми, в Библията пише и друго... за неопределеното бъдеще:

Цитат

6  Вълкът ще живее с агнето, Рисът ще си почива с ярето, Телето, лъвчето и угоените ще бъдат заедно; И малко дете ще ги води.
7  Кравата и мечката ще пасат заедно ; Малките им ще си почиват задружно; И лъвът ще яде слама както вола.
8  Сучещо дете ще играе над дупката на аспида; И отбито дете ще туря ръката си в гнездото на ехидна.
9  Те не ще повреждат, нито погубват в цялата Ми света планина; Защото земята ще се изпълни със знание за Господа Както водите покриват дъното на морето.  (Исая 11)

Което е интересна перспектива за размисъл...

Цитат

Isa 65:17  Понеже, ето, създавам ново небе и нова земя; И предишните неща няма да се спомнят, Нито ще дойдат на ум.

Isa 65:18  Но вие веселете се и радвайте се винаги В онова, което създавам; Защото, ето, създавам Ерусалим за радост, И людете му за веселие,
Isa 65:19  Аз ще се радвам на Ерусалим, И ще се веселя за людете Си, И няма да се чува вече в него глас на плач Нито глас на ридание.
Isa 65:20  Там не ще има вече младенец, който да живее само няколко дни, Нито старец, който да не е изпълнил дните си; Защото дете ще умре стогодишният, А грешникът ако умре стогодишен ще бъде считан за проклет.
Isa 65:21  Те ще построят къщи и ще живеят в тях; Ще насадят лозя, и ще ядат плода им.
Isa 65:22  Няма те да построят а друг да живее там . Няма те да насадят, а друг да яде; Защото дните на Моите люде ще бъдат като дните на дърво, И избраните Ми за дълго ще се наслаждават в делото на ръцете си.
Isa 65:23  Не ще се трудят напразно, Нито ще раждат чада за бедствие; Защото те са род на благословение от Господа, Тоже и потомството им.
Isa 65:24  Преди да Ме призоват те, Аз ще отговарям, И докато ще говорят те, Аз ще слушам.
Isa 65:25  Вълкът и агнето ще пасат заедно, И лъвът ще яде слама както вола, И храна на змията ще бъде пръстта. Не ще повреждат нито ще погубват В цялата Ми света планина, казва Господ.

Всичкото страдание и смърт по земята най-малкото показва, че има нещо много объркано или незавършено...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.