Премини към съдържанието

Вегетарианец ли сте?  

311 гласували потребители

1. 1. Вегетарианец ли сте?

• Да
      42
    • Не
      256

Препоръчан отговор

Вегетарианка съм от близо 10 години...лелее дали не съм някоя мумия. Не съм! Тренирам аеробика, плуване и карам усилено колело всеки ден.

Всичко започна, когато трябваше да вляза в болница от натравяне на организма и по кожата имах големи обриви...имам една книга на д-р Димков и четох за алтернативни методи за лечение...реших да опитам една седмица минах само на зеленчуци, плодове, леща, боб и други бобови растения и билков чай с мащерка, маточина и глог. Организмът ми се прочисти и след една седмица нямах никакви проблеми. След това реших да продължа, като отвреме на време ям млечни продукти.

От 7 години не съм пила никакви антибиотици. В работата зимата всички се разболяват...а аз държа фронта без никакви лекарства. Месо и да искам вече не мога да ям, по простата причина, че организма ми го отхвърля и сещате се...Публикувано изображение. Веднъж ми се случи в ядене с зеленчуци да има месо, което без да го видя го изядох и...ох не ми се говори.

Тази статия в моя случай е наистина вярна:

Д-р Акхилеш Шарма: Половината болести си отиват, ако станете вегетарианци

В аюрведа лекуват пациентите според енергийния им тип, казва световно известният лечител, чиито пациенти са Далай Лама и принц Чарлз

източник: вестник "Новинар"

Но имам приятелки, които по моя пример опитаха да станат вегетарианци, ама не издържаха и 1 седмица.

Но не искам да налагам моите разбирания. Всеки както му е готино така да живее. Яжте каквото искате. Все пак живот се живее 1 път.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз си ям месо.. но не всякакво.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече и аз не сядам на масата без месо, мъжo манджа без мръвка не признава за ядене Публикувано изображение Предпочитам пилешко и ако има много, много зеленчуци, просто е перфектно (за него повече мръвки, за мен повечко зеленчуци). Факт, обаче е, че свикнах да ям често месо и нямам и желание да се лишавам, а преди време ми се е случвало със седмици да не се сетя за мръвка...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм вегетарянка, но без месо мога. Мога един - два месеца да не кусвам месо /пробвала съм/ при положения че в хладилника има яйца, мляко, сирене и замразени зеленчуци.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Месото е полезно за организма и съдържа вещества които заздравяват имунната с-ма.Нямам как да се мине без месо и хляб също :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не,хапвам си всичко....и ми е добре :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Редовно си хапвам месце. Карал съм без месо няколко дни, но някак се чувствам не толкова енергичен.

Причината явно ще да е това:

Месото е полезно за организма и съдържа вещества които заздравяват имунната с-ма.Нямам как да се мине без месо и хляб също :lol6:

пп: Обаче т'ва сланината си е много съкс...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм, но мога без месо. Ям само пилешко, риба и някакъв колбас от друго месо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Медицинските лица, занимаващи се с научна дейност, са доказали, че НЕяденето на месо е вредно и има пагубно въздействие върху няколко важно мозъчни центъра и се оплешивява. Това второто съм го виждала - моя съученичка, както и една друга (ама от гимназията), която буквално изперка и май даже са я прибрали в Карлуково, че никой от край време не е чувал нищо за нея, ама то там беше много крайно - никакви продукти от животински произход.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не мога без месо...все пак там се съдържат незаменемини аминокиселини които са важни за организма Редактирано от B-boy[StyLe] (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Медицинските лица, занимаващи се с научна дейност, са доказали, че НЕяденето на месо е вредно и има пагубно въздействие върху няколко важно мозъчни центъра и се оплешивява. Това второто съм го виждала - моя съученичка, както и една друга (ама от гимназията), която буквално изперка и май даже са я прибрали в Карлуково, че никой от край време не е чувал нищо за нея, ама то там беше много крайно - никакви продукти от животински произход.

Тя била веган. Това наистина е опасно. Как може дете да спре изобщо да приема животински продукти? Аз поне млечни неща ядох /риба проядох чак в гимназията/.

Принципно избягвам директни обвинения, но... къде са родителите тука? Нашите също бяха против, но такава крайност мисля, никой родител не би позволил. Аз може да си ям каквото аз реша, но детето ми, дай Боже един ден, ще яде месо и всичко необходимо за развитието му.

А относно оглупяването, при мен, мисля, има други причини Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От всички зеленчуци най-много обичам печените картофи, особено ако върху тях е разчекната печена кокошка със зачервена кожица.

Ям месо, но предпочитам пилешко или пуешко; по-рядко свинско. Не кусвам агнешко, шилешко, козе и други вонящи. Обожавам рибата, ама тя май не се брои за месо.

Стига бе и агнешкото ли ти мирише?! ;)

Да, и по тази причина и на Гергьовден пак наблягам на пилешкото...

Хм, сега се замислих, че птиците са единствените оцелели до днес наследници на динозаврите, следователно съм фен на месото от праисторическите зверове - плешка от тиранозавър по ловджийски, как звучи само, а?

Редактирано от ostavime (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Месото е полезно за организма и съдържа вещества които заздравяват имунната с-ма.Нямам как да се мине без месо и хляб също :help:

За месцето съм съгласна, ама хляба го пропускам, много рядко го консулирам. Само когато си мажа филийка с нещо. Иначе пилешко месце обожавам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За месцето съм съгласна, ама хляба го пропускам, много рядко го консулирам. Само когато си мажа филийка с нещо. Иначе пилешко месце обожавам

Ооо, месото при мен е основния хранителен продукт, а без хляб не мога да се храня. Иначе относно пилешкото и аз го обожавам (WhiteHart бягай, бягай , че идем Публикувано изображение )

Редактирано от Geronimo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От всички зеленчуци най-много обичам печените картофи, особено ако върху тях е разчекната печена кокошка със зачервена кожица.

На това и аз не отказвам Публикувано изображение

Ям месо, но предпочитам пилешко или пуешко; по-рядко свинско. Не кусвам агнешко, шилешко, козе и други вонящи.

На времето и аз си мислех, че мирише и отказвах да ям. Тъпа овца. Добре, че овреме се усетих :lol6: Агнешко на пещ, метнато върху тава със зеле или ориз с дреболийки / дреболийките не ги ям/ - не може да се сравни с нищо друго. Едно крехко, хрупкаво месце, което се топи в устата ти .... Мммммм .... вкусотийка. Ярешкото и то същото. Иначе дърта коза или овца избягвам да ям. Те са като дъртата кокошка - твърдо месо, което го дъвчиш с часове и пак не можеш да го преглътнеш.

п.п. Не съм вегетарианец. Месоядна съм.

Редактирано от RA4NA (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рупам мръвки яко, особено на скара :-) П.П. Любимо ми е свинското. Това телешкото нещо не му е наред...

Редактирано от nighty (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След доматити със сирини, най-обичам мисото. Приготвянето на прасешки винен кебап ми е специалитет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не ям много месо, дори дълго втреме мога да не се сетя за него..но чак вегетарианка не мога да стана..за мене това да не ядеш месо си е наказание..Наистина, ако всички хора станат вегетарианци, някои животински видове ще се запазят,но пък тези, които човекът не консумира, биват изядени от други вивотни.. Но в природата винаги по-силния..побеждава

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе и аз съм мръвкоядлив, ама на обяд си направих една салата от 2 връзки магданоз и маслини и сега съм изпълнен с похотливи мисли за довечера, а на всичкото отгоре нещо упорито се опитва да си проправя път в левия ми крачол... Дали е от зеленото? ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В последно време нещо не ми понасят разни мазни меса,и май единственото месо,което ям е пилешкото. По принцип бих искал един ден да стана вегетарианец,ще видим кога...Смятам,че човекът по природа не е месояден, и всички тези меса от тъпкани с химии животни влияят много зле на здравето ни. Имам роднина,който от доста време е вегетарианец,и е в перфектно здраве,а нагъва само разни зелении...А и откакто гледах ето този филм,още повече се убедих,че не трябва да се яде месо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знаеш ли, при нас тук има заместители на месото, и на вид и вкус не се различават по нищо. Това е улеснение. Купуваш си кюфтета за домашно приготвяне,например, печеш си ги на барбекюто, и дима ии и вкуса им си е на кайма, но не са приготвени от кайма, а от различни зеленчуци, с вкусови добавки на растителна основа също. Чудо са, съдържанието на желязо и всичко необходими е на ниво... само дето такъв начин на хранене е малко скъп... А и не е нужно да изоставяш месото и млечните продукти нацяло... само да ги ограничиш. Има много помощници за разделно и здравословно хранене... Ако пък консумираш само растения, също има правила. Могат да бъдат вредни, ако не са пресни, и в добри комбинаци, пропорции... То всъщност с всяко прекаляване си вредим. Някои мои приятели свързват избора на храна с интелекта... :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без мисо не се живее. Всеки ден си хапвам месце, без значение кучешко ли е или магарешко Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А между месоядни как се нарича? Публикувано изображение

Флашкане Публикувано изображение

Няма нищо лошо да се пости понякога, но това не означава, че трябва да ставате вегита. Месото е далеч по-лесно усвояема храна от растеняците. Аз лично не се отказвам от което и да е от двете. Баланс му е майката. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.