Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Вегетарианец ли сте?  

318 гласували потребители

1. 1. Вегетарианец ли сте?

• Да
      43
    • Не
      262

Препоръчан отговор

Какво мислите за вегетарианството? Имате ли познати вегетарианци? Бихте ли станали вегетарианци? //Аз например спрях да ям всякакво месо от 8 години...и до сега не ми липсва.Липсата на месо(определено витамин B1 който се съдържа в него) компенсирам с кашкавал, сирене, яйца(понякога), млечни продукти. Иначе има хора които ядат само растителна храна...за тях ми е трудно да си помисля как успява техния организъм да устои на липсата на важни въглехидрати, бетълчини и витамини...Иначе защо съм станал вегетарианец...ми по принцип още от малък не съм бил голям любител на мръвките, и дори родителите ми насила ме караха да ям месни изделия...мразех миризмата на месото, сланините, жилите...и най вече ми беше ми гадно...Е преди 8 години реших сам да не ям повече месо...и до сега не съм вкусил нито една мръвка. В интерес на истината установих, че при активно спортуване - каране на колело, ходене по планини, бягане, вдигане на тежести, вече се изморявах доста по малко от преди да спра да ям месо изцяло. Та това е накратко за мен... ;)//

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

бившата ми зълва си докара сериозни неприятности от вегетарианство...лично аз хапвам месце, но определено предпочетам пилешкото или ако ям свенско задължително да не е тлъсто

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

лично аз хапвам месце, но определено предпочетам пилешкото или ако ям свенско задължително да не е тлъсто

<{POST_SNAPBACK}>

Аз също си падам повече по пилешкото, но по принцип не държа да има винаги мръвка на масата...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз също си падам повече по пилешкото, но по принцип не държа да има винаги мръвка на масата...

<{POST_SNAPBACK}>

Момчето отговори вместо мен. Аз също съм се ориентирал към "леките" меса като пилешко, заешко и др. Обвинявали са ме, че без месо ще умра, но това не е вярно. Мога и без месо, но общо взето гледам да разнообразявам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Баща ми е вегетарианец,чичо ми също!!!Но ако тръгна да ги съпоставям м/у двамата има много разлика(освен годините през които не ядат месо)-чичо ми е пълен вегетариянец,т.е. не консумира яйца,кашкавал,но сирене и мляко-много рядко!!!Докато баша ми си ги консумира(вярно че при него е и по здравословни причини не се предпочита пълното вегетарианство)!!!Аз лично не съм вегетарианка,но месо не обичам и ям доста рядко!!!Вегетарианството определено е начин на живот!!!С удоволствие бих предприела тази стъпка,но при мен има и други фактори,които не ми го позволяват(възраст,липсва на витамини и др)!!! :hush:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости p_floyd

Бихте ли станали вегетарианци?

<{POST_SNAPBACK}>

Не! Ако не ям по два пъти на ден месо, все едно не съм ял :hush: . Но ям диетични меса- без сланина (или почти), на пилешкото избягвам кожата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам познати семейство вегетарианци имат 2 децата и те вегетарианци и мога да ви кажа и до сега всички те са в цветущо здраве. А и родителите са вече на по 60 години, ама изобщо не бих им дал толкова години, хората изглаждат като на 40...няма майтап страшно запазени и не боледуват. Иначе имам познат, който се опита да спре да яде месо(по мой пример), ама без месо му беше страшно кофти и едвам издържаше, всякаш всичката му енергия взе да се стопява.. Та общо взето това е при различните хора е различно. Чувал съм че има някакво отношение с кръвната група...Относно месото, мисля че в последно време се нароиха страшно много фирмички, качеството на месните продукти чувствително падна и започнаха да слагат доста боклуци в кренвишите. Месото в месарниците пристига сивкаво-синьо на цвят, а за да не изглежда гадно го оцветяват в червено за да изглежда приятно за окото. Всичко което казвам за месото го знам от един приятел производител и притежаващ цех за обработка на месни продукти. Иначе всеки може да яде каквото иска, то си е негово право и начин да оцелее. :hush:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не съм вегетарианка и нямам познати вегетарианци.Има дни,в които не ми се яде месо,но обикновено ми харесва.Предпочитам пилешкото или филетата и шунката.Не понасям мазните неща и ципите,просто не мога да ги ям.Не харесвам неща от сорта на бахур...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз по принцип винаги си хапвам месце, харесва ми :) Обичам всякакво, но да не е мазничко. Не познавам вегетарианци Публикувано изображение малко странно нали? По принцип си мисля че никога няма да стана вегетарианец освен ако не е крайно наложително за здравето ми, дано да не се случва ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък ям каквото намеря...

Ям за да живея а не живея за да ям Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм. Мразя вегетарианците, защото ядат храната на моята храна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм полу-вегетарянка.Не мога да ям никакво домашно месо,а от купеното само някой видове(в който сигурно няма месо) :eek:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз месо почти не ям - риба хапвам, но от другото не пипам. Много рядко, даже в последните години почти не се допарвам до подобни неща Публикувано изображение

И аз се присъединявам към мнението на Ken ! ;)

Ами то ако прасенцата по празниците решат и те да празнуват и да хапнат месце, та човешкото им се ослади не ви виждам ;) .

Мръвкояди, я не закачайте хората, които не ядат месо - то освен месото и зеленчуците има и друг вид храна;)

Редактирано от ostavime (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хапвам си месце постоянно:speak: но не всякакво някой животинчета като зайци не ям защото ми е тъжно за тях. Общо взето пиленца и прасенза си хапвам само Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aко на някой не му се яде месо - хубаво, нямам нищо против. Стига да не ми изнасят лекции защо НЕ трябва да се яде месо. Аз лично си ям ежедневно и съм 69кг :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aко на някой не му се яде месо - хубаво, нямам нищо против. Стига да не ми изнасят лекции защо НЕ трябва да се яде месо. Аз лично си ям ежедневно и съм 69кг :)

Едното няма особена връзка с другото. Който е станал вегетарианец, защото иска да отслабне, е в голяма заблуда. Повечето, да не кажа всички диети включват месо - на скара, без кожата, без сланина (естествено), или варено, или задушено без мазнина. Обикновено пилешко, че е най-бедно на мазнини или телешко.

Вегетарианците сме много зле, когато се опре до диети, защото остават много малко храни които можем да ядем - обикновени млечните продукти не се включват към диетите, а ние именно от там си набавяме животинските протеини. Затова трябва повечко риба да се хапва - аз ям риба.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и аз съм месояден. ;) "Я не сакам да е брано,ами да е драно"-както викал шопът едно време Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Присъединявам се към хората които казаха, че ядът к'вото падне... не съм по диетите камули да не хапна някоя пържола ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавям анкета.

Публикувано изображение

Васко, много "постно" / съвсем в унисон с темата/ - трябваше да добавиш нещо от рода на

• "и на мърша не отказвам",
  • "не пипвам даже и мляко - не искам да взема на горкичкото теленце дажбицата",
  • "не ми ли лъха на тучни поля, не барам",
  • "само на "Кубети" живея - аз съм мУдерен",
  • "месце - само ако е алангле",
  • "какво е вегетарианец, който яде само "Вегета" ли?"

и т.н. Публикувано изображение

ПП. който не знае какво е Вегета /т.6/ - това е добавка към ястия ;) /нещо като онези фиксове на Маги/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не хапна ли мръвчица,все едно не съм яла ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...