Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Вегетарианец ли сте?  

323 гласували потребители

1. 1. Вегетарианец ли сте?

• Да
      44
    • Не
      266

Препоръчан отговор

преди 2 часа, Aumi написа:

Световната здравна организация едностранно обяви червеното месо и преработените меса (бекон, шунка, колбаси, салам и консерви) за канцерогенни. За онези от нас, които обръщат внимание, през последните тридесет години, това не е нещо ново. Американското министерство на земеделието отдавна се застъпва за ограничено потребление на червени меса и свеждане до минимум употребата на месо, което е било високо преработено и консервирано с помощта на соли, нитрати, пушене или други методи за преработка, за да се увеличи срока на годност. Здравните експерти от 70-те години насам препоръчват пълното въздържание от червеното месо или избягването да консумира животинска плът.

Ауми, ако си мислиш, че ще придадеш тежест на позицията си като ми цитираш такива компрометирани организации като Световната Здравна Организация (WHO) и USDA, много се лъжеш. Тези организации - ако въобще някога са имали читави хора в тях и са гледали да правят добро, това време е преминало отдавна. Не случайно в САЩ положението с храните и здравето е трагично. Дори не им дават ГМО-то да етикират, или липсата на ГМО в храната (понеже внушавало на клиентите, че ГМО-то било вредно, пък то, видите ли, не било доказано, че е вредно и това било "дискриминация"). Тези хора са последните, на които трябва да разчиташ за съвет относно здравето си - яко са се оплели като черва с големите фармацевтични компании (Big Pharma) и лобират/работят за тях. Ето ти едно видео:

Но ти щом сваляш шапка на Бил Гейтс, нищо чудно, че се прекланяш и пред ООН и СЗО!

Същите тези подтискат всякакви алтернативни лечения на рак и натискат за ваксини и какво ли не. Препоръчвам ето този документален филм за забранените лекове за рак (при все, че това не са всички):

Cancer - The Forbidden Cures

Бе въобще да вярваш на СЗО е като да се вслушваш в Министерството на Истината или в пиарите и прес-рилийзите на Монсанто или Байер.

Първо проучи за какви хора и интереси става дума и тогава ги препоръчвай.

Иначе ето едно интервю на Стивън Краудър с една бивша веганка (изкарала 20 години), която дори е написала книга:

Vegan MYTHS Debunked with Lierre Keith || Louder With Crowder

A, Неко-сан, бива ли, уж си против естаблишмънта и лъжите му, а сядаш от една страна със CNN и Световната Здравна Организация? Някой документ на FDA няма ли да ми цитирате? Хванали са в мрежите си като рибоци.

Видеото е от далечната 2015 г.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, by_chechi написа:

Само аспирин употребявам рядко........на мен ако чака , фармацефтиката от глад ще умре ! :)

Като ме стигнеш - тогава раздавай акъли !

ти ти светлинни години зад мене къде да те стигам ? 

преди 11 часа, Lumberman написа:

Мда, каквото е миналото такова е и бъдещето. А някои се надяват на ГМО-то.

всъшност отдавна не се набляга на ГМо то нз в кой паралелен свят живееш . 

преди 11 часа, Lumberman написа:

Смешното е, че едно време тези храни са били за масите, за обикновените хора, а сега са станали лукс. Бедните в САЩ не си купуват био. А и биото им, за съжаление, е станало корпоративно био, и там се правят всякакви лобистки отстъпки в качеството. В някои отношения небиото (на хартия) у нас може да е по-добро отколкото биото там. А и цените са високи, каквото и да си говорим. Може да потърсите примерно (био) гъби пачи крак в Щатско и да се поинтересувате какви са цените у нас, или пък да си наберете. Това е безумно оскъпяване. Аз бих казал, че бъдещето не е в биото (корпоративното), а в локалното производство. И по темата за биото, едно интересно и актуално видео (ако не сте го гледали, забележете коментара на мъжа за сертификатите):

хората които знам да лекуват болести в америка не ядът био . 

преди 6 часа, Гретел написа:

Това пък млякото да не се яде, дори че било вредно, съвсем не го разбирам. Кравичката ако не я издоят ще страда и даже може да умре. Не стига че са и’ взели телето и са го разфасовали на пържоли ами и да не я издоят, ужас... Тя с радост си дава млякото, също и козичката и овчичката. Както ябълката си дарява плодовете.    

тоя който е казал тая тъпотия че кравата ще умре ако не я издоят е 100/100 най голямата глупост употребена от ?лекар? дори нз кой я е казал .  не съм видял и чул никога крава да гърми и да се разболява от тва че не я доят. 

"това да те дърпат по Ц..." цял ден ако е с "Радост" можеш да тестваш и сама и после да твърдиш същата глупост тука .

преди 3 часа, by_chechi написа:

П.П..........То , момчето било от плоската Земя бе ! Там плоско мислят....:nono:

Аз пък съм от кълбовидната Земя ........ ! 

ти от 2 седмици насам знаеш че не съм въртоземец не са прави на луд сега.. или това е деменцията вече ? 

щях да те гоня а си започнал да забравяш неща от миналата седмица.. смятай..

преди 3 часа, Aumi написа:

Никога не казвай никога, е казал народът!

Не дай Боже, всичко може да де случи. И ако не по убеждение, може да ти се наложи да станеш веган, по здравословни причини.

Световната здравна организация едностранно обяви червеното месо и преработените меса (бекон, шунка, колбаси, салам и консерви) за канцерогенни. За онези от нас, които обръщат внимание, през последните тридесет години, това не е нещо ново. Американското министерство на земеделието отдавна се застъпва за ограничено потребление на червени меса и свеждане до минимум употребата на месо, което е било високо преработено и консервирано с помощта на соли, нитрати, пушене или други методи за преработка, за да се увеличи срока на годност. Здравните експерти от 70-те години насам препоръчват пълното въздържание от червеното месо или избягването да консумира животинска плът.

meatandcancerinfographic.png

https://theholistichomestead.org/2015/10/27/who-meat-cancer-link-is-only-half-the-story/

тялото копнее да носи фармацевтиката на гърба си ти пък ся... 

остави ги да ядът "здравословно" после ще реват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предлагам за гледане още едно интервю със същата жена, Лиер Кийт. По-дълго интервю отколкото на Краудър, който по принцип повече се занимава с политика и има тази насоченост и в интервюто с жената. Между другото, там дискутират и ролята на тяхното министерство на земеделието (което Ауми ни дава за пример). Та ето интервюто (жената твърди, че след 20 години веганска диета и мироглед, има почти диабет и сериозни проблем с гръбнака):

Между другото, жената е феминистка и природозащитничка, и въпреки това, когато здравето ѝ се влошава сериозно, признава, че започва да изследва информация, която дълго време е игнорирала по идеологически причини. И това донякъде я спасява, но има и необратими поражения по организма ѝ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Lumberman написа:

Иначе тия цени в щатско направо убиец: 680 грама безглутеново брашно за 6,49 долара, направо без пари! А тарелка био ягоди 450 г. е $6,50. Не им завиждам на американците за тия цени. Ако работиш на минимална заплата, знаете ли кога ще си позволиш ягоди на тая цена? А хлябът пак над 6 долара за 400 грама, към 13 долара килото! Балев БИО ряпа да яде!

Направо ти показвам още един магазин, който да те потресе.:lol6: Днес оставих доста добра сума там.Предимно за млечни изделия. Тази верига магазини е купена от Амазон. Обещали са да намалят цените за да станат по- достъпни за повече хора. Между другото в магазина имаше доволно  много клиенти. В близост има офиси на фирми и доста народ хапваше  в специалния кът за хранене  , приготвената на място храна изцяло на органична основа.

Иначе, моето мнение по въпроса е,че няма скъпи стоки ..има малки доходи:wink12:,защото миналата година на морето в Созопол купувахме малини и къпини по 30 лева килото през месец юни.

]46116718244_563a942983_k.jpg[

]46841959321_6e53f82891_k.jpg[

]39876908443_9da19e6371_k.jpg[

]31900630337_cb169a643e_k.jpg[

! Ама нали грабят ресурси от цял свят и са надули печатницата за долари, позволено им е! А аз имам лимец на 2 лв. килото, и био-царевица немляна на 30 ст. - мизерията е пълна...

Разбира се. То всеки в България знае, че за всички беди в света са виновни евреите и предимно тия от Америка и Исраел.  Обаче най-виновен е Христофор Колумб, че не е открил  България. :lol6:Погребан е в Испания в една католическа катедрала. Преди това е сварен  в казан и месото му е било отделено от костите за да издържи дългия път. Както се казва погребан е некашерно.Пада му се като объркал  пътя за Онгъла.  Една моя снимка от катедралата в  Севиля и ковчега му   да те онагледя .

]26655787697_b59b5ee10a_b.jpg[

беше ми драго да се поразговорим. Хубави и успешни дни на всички в дискусията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Lumberman написа:

Предлагам за гледане още едно интервю със същата жена, Лиер Кийт. По-дълго интервю отколкото на Краудър, който по принцип повече се занимава с политика и има тази насоченост и в интервюто с жената. Между другото, там дискутират и ролята на тяхното министерство на земеделието (което Ауми ни дава за пример). Та ето интервюто (жената твърди, че след 20 години веганска диета и мироглед, има почти диабет и сериозни проблем с гръбнака):

Между другото, жената е феминистка и природозащитничка, и въпреки това, когато здравето ѝ се влошава сериозно, признава, че започва да изследва информация, която дълго време е игнорирала по идеологически причини. И това донякъде я спасява, но има и необратими поражения по организма ѝ.

Както казахме неведнъж, ако се тъпчеш с тестени и пържени храни и не се храниш здравословно, можеш да се разболееш, без значение дали си веган или не.
Така че, тази жена нищо чудно да се е разболяла, ако не се е хранила здравословно.
Така че, да я даваш нея за пример, е все едно да дадеш за пример хилядите болни, и препълнените болници с хора, които се хранят с месо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Lumberman написа:

Та ето интервюто (жената твърди, че след 20 години веганска диета и мироглед, има почти диабет и сериозни проблем с гръбнака):

тя мое да тварди мн работи  въпроса е каква е истината

бТВ няма как да си докараш диабет и проблеми с кръста от растително хранене . 

преди 11 минути, valkiria1 написа:

аправо ти показвам още един магазин, който да те потресе.:lol6: Днес оставих доста добра сума там.Предимно за млечни изделия. Тази верига магазини е купена от Амазон. Обещали са да намалят цените за да станат по- достъпни за повече хора. Между другото в магазина имаше доволно  много клиенти. В близост има офиси на фирми и доста народ хапваше  в специалния кът за хранене  , приготвената на място храна изцяло на органична основа.

Иначе, моето мнение по въпроса е,че няма скъпи стоки ..има малки доходи:wink12:

има и хора  купуват си шунка от 200 долара килограма... нищо специално..

както има и гъби от 1000 лева килограма... пак нищо специално.. 

има и хора дават по 1500 лева за айфон. още по  жалко..

преди 23 минути, Lumberman написа:

от някъде ми е позната тая..... момент да потърся.

а сетих се откъде...

та на кратко по нейните думи била е "веган" но редовно си е хапвала .. мезце и млечни..

Image result for wtf meme

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е тфа е! Един мераклия ше спира употребата на ГМО в храните... Как? Ами със закон... Със закон ше спре вятъра да пренася полен от нивата засадена с ГМО пшеница до нивата засадена с не ГМО пшеница на километър от първата... Друг закон ше забрани на насекомите да опрашват не ГМО ябълките с полен от ГМО ябълките... Трети закон ше обяви, че новата реколта не е ГМО, щом са спазени предвидените от регулациите разстояния... Съвсем трети закон ше спре подпочвеното разпространение на изкуствени торове и пестициди... Четвърти закон ше забрани при обилно наторяване с естествени торове, нивата на нитрати, нитрити и фосфати в растенията да превишават допустимите норми... Другия мераклия пък ше обяви за престъпно да се слага трапезна сол в "органик" храните. Без въобще да се е е поинтересувал, че произхода на солта не се регулира (поне според USDA)... И това без да си споменаваме, че само на единици им идва на акъла, че няма храна с не биологичен и не органичен произход... Но само определени храни са маркирани като "био"/"органик"... И за да няма заблуди, се четат специални манифести каква е разликата между натурален и "органик" продукт... Ей такава една тиха лудост...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така че, тази жена нищо чудно да се е разболяла, ако не се е хранила здравословно.
Така че, да я даваш нея за пример, е все едно да дадеш за пример хилядите болни, и препълнените болници с хора, които се хранят с месо.

Ами чуй я какво разправя. Второто интервю е доста по-информативно. Въпросът е, че много вегани очевидно имат проблеми със здравето - кости, зъби, кръвна захар... И понеже не смеят да поставят под съмнение идеологията на движението, съответно се питат: "Може би аз бъркам някъде?" За теб като практикуващ веган предполагам е изключително трудно да разгледаш подобни истории, защото имат потенциал да те разклатят сериозно. Аз нямам такъв проблем, понеже не съм веган. Това е култова психоза някаква, и повечето от бившите вегани, които съм слушал го споделят. Автоцензура, с години какво ли не пробват. А животът се живее веднъж.

Ами зависи от детайлите. Той и младежът Неко вика, че тия дето ядат месо заболявали от рак, но аз познавам и съм познавал много възрастни месоядци, които така и не са заболели. Препълнените болници в никой случай не са така само заради месото. Всъщност в САЩ специално е най-вече заради растенията, с които тъпчат животните, от които е месото. Но ако вземем за пример един болен месоядец, който се храни локално и органик, и има сериозни проблеми, и после още един и още един... трябва да се изследва. Само че вие не виждате, че отхвърлянето на гледането и ползването на животни не само e нелепо икономически, но и исторически почти отсъства като практика. Ще си правите тофу и някакви други заместители, само за да докажете, че и така може. Е, хубаво. Тези видеа, които пускам, показват че не може... поне не за всички. И как знаеш за теб дали ще може, човече?

преди 2 часа, valkiria1 написа:

Иначе, моето мнение по въпроса е,че няма скъпи стоки ..има малки доходи:wink12:,защото миналата година на морето в Созопол купувахме малини и къпини по 30 лева килото през месец юни.

Ами цените винаги се сравняват с доходите и какво човек може да си позволи. Но ако можеш да си купиш малини другаде примерно за 4 лв. килото, значи 30 лв. е скъпо. Друг е въпросът дали на морето ще намериш по-добра цена. Но всеки си прави сметката. Американците има една приказка: "He has more money than sense." Ама нещо и парите им намаляват... Между другото, тези цени в кой щат са?

преди 2 часа, valkiria1 написа:

Разбира се. То всеки в България знае, че за всички беди в света са виновни евреите и предимно тия от Америка и Исраел. 

Ами говорехме за т.нар. еврейски медии. В момента лансират веганизма. Лансират и мултикултурализма, и джендърната идеология. Толкова.

преди 1 час, darkterminal написа:

че няма храна с не биологичен и не органичен произход

Не знам какво се хващаш за думите? Въпросът е какво се използва при отглеждането на тези биологични/екологични продукти. И доколко това е биологично. Иначе наистина, кой ще спре разпространението на ГМО-прашец не знам. И кой ще го издирва после?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а не това еврейска пропаганда всичките 50 000 000 американци които ядът растения са евреи под прикритие.. и искат да накарат хората да влязат в злата веганска секта

която насилствено кара хората да се борят с природата и да не ядът трупове XDDD

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Lumberman написа:

...

Не знам какво се хващаш за думите? Въпросът е какво се използва при отглеждането на тези биологични/екологични продукти. И доколко това е биологично. Иначе наистина, кой ще спре разпространението на ГМО-прашец не знам. И кой ще го издирва после?!

Думите имат значение! Има цяла наука посветена на тълкуване на символите, както и за тяхното използване... Нарича се семиотика... Думите и начина по който се използват също са своеобразни символи... Има значение, кога и как се използват. Думичката червено, се използва за да се опише червен предмет. Това дава на читателя/слушателя да се разбере, че този предмет се различава да речем, от зеления. Примерно ако ти кажа, червена ябълка, ще разбереш, че става дума за червена ябълка и няма да я сбъркаш със златна превъзходна. Ако ти кажа обаче плодова ябълка и моментално ще ме погледнеш с въпросителен поглед. Защо? Защото не плодови ябълки няма... Същото е и когато някой каже био храна... Ами, то друга няма... Такива трикове се използват в маркетинга... Въвеждането на лишени от смисъл, добре звучащи термини, създава сленг, който потребителите да използват, като своеобразно кокни. Това сплотява таргет групата и кара хората да се чувстват специални... Обгрижени... А всъщност целта е друга... Нея няма да я коментирам... Не става дума за конспирация... Но това, че се дъвчат въпросните думички-обещания био и органик неправилно е факт... Това, че масово не се разбира какво ти обещават с тези думички, а какво всъщност получаваш също е факт... И пак, за да не бъда отново неправилно разбран... Далеч съм от мисълта, че в магазина продават органик стоки с нерегламентиран произход... Просто, регламентите не са това което би трябвало да бъдат... В някои случаи и не могат да го бъдат...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, darkterminal написа:

Думите имат значение! Има цяла наука посветена на тълкуване на символите, както и за тяхното използване... Нарича се семиотика... Думите и начина по който се използват също са своеобразни символи... Има значение, кога и как се използват. Думичката червено, се използва за да се опише червен предмет. Това дава на читателя/слушателя да се разбере, че този предмет се различава да речем, от зеления. Примерно ако ти кажа, червена ябълка, ще разбереш, че става дума за червена ябълка и няма да я сбъркаш със златна превъзходна. Ако ти кажа обаче плодова ябълка и моментално ще ме погледнеш с въпросителен поглед. Защо? Защото не плодови ябълки няма... Същото е и когато някой каже био храна... Ами, то друга няма... Такива трикове се използват в маркетинга... Въвеждането на лишени от смисъл, добре звучащи термини, създава сленг, който потребителите да използват, като своеобразно кокни. Това сплотява таргет групата и кара хората да се чувстват специални... Обгрижени... А всъщност целта е друга... Нея няма да я коментирам... Не става дума за конспирация... Но това, че се дъвчат въпросните думички-обещания био и органик неправилно е факт... Това, че масово не се разбира какво ти обещават с тези думички, а какво всъщност получаваш също е факт... И пак, за да не бъда отново неправилно разбран... Далеч съм от мисълта, че в магазина продават органик стоки с нерегламентиран произход... Просто, регламентите не са това което би трябвало да бъдат... В някои случаи и не могат да го бъдат...

Много пъти съм си разсъждавала по подобен начин. Но реших, че няма смисъл. Имаш 3 избора:

- да си купуваш обикновен хранителен продукт не-био или не-organic

- да си купуваш хранителан продукт био или organic

- да си го произведеш сам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Гретел написа:

Много пъти съм си разсъждавала по подобен начин. Но реших, че няма смисъл. Имаш 3 избора:

- да си купуваш хранителан продукт био или organic

- да си го произведеш сам.

Купувам, това което ми харесва и е в наличност... Аз съм селско дяте и знам как изглежда, как се усеща под пръстите и на какво мирише хубавия зарзават... Ако не мога да пипна или да помириша, не купувам... Така и с яйцата и с месото...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Lumberman написа:

Ами чуй я какво разправя. Второто интервю е доста по-информативно. Въпросът е, че много вегани очевидно имат проблеми със здравето - кости, зъби, кръвна захар... И понеже не смеят да поставят под съмнение идеологията на движението, съответно се питат: "Може би аз бъркам някъде?" За теб като практикуващ веган предполагам е изключително трудно да разгледаш подобни истории, защото имат потенциал да те разклатят сериозно. Аз нямам такъв проблем, понеже не съм веган. Това е култова психоза някаква, и повечето от бившите вегани, които съм слушал го споделят. Автоцензура, с години какво ли не пробват. А животът се живее веднъж.

Ами зависи от детайлите. Той и младежът Неко вика, че тия дето ядат месо заболявали от рак, но аз познавам и съм познавал много възрастни месоядци, които така и не са заболели. Препълнените болници в никой случай не са така само заради

Клипът, който ни предоставяш, е абсолютно тенденциозен, и фактът, че една жена, от толкова милиони вегани, се е разболяла, в никакъв случай не е показателен, като се има предвид колко много са се излекували с растително хранене от много болести, от които страдат хранещите се с месо - като рак, диабет, затлъстяване, артрит, астма и куп други заболявания, дължащи се на храненето с преработено месо и млечни продукти.

Да, има дълголетници, които се хранят с месо и млечни, но те са рядкост. Повечето хора са болни и това се доказва от факта, че непрекъснато се увеличават болниците и аптеките.

На фона на това, че в света 90% от хората не са вегани, и голяма част от тях пълнят болниците, и на фона на това, че рядко в тези болници би срещнал веган, примерът, който даваш, е просто нелеп и смешен!

Мога да ти дам примери с хиляди хора, които преминавайки на растителна диета, са се излекували от много заболявания.

https://drhyman.com/blog/2013/05/17/the-one-diet-that-can-cure-most-disease-part-i/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, darkterminal написа:

или да си го купиш био и органик щото живееш в България.

преди 6 часа, Aumi написа:

На фона на това, че в света 90% от хората не са вегани, и голяма част от тях пълнят болниците, и на фона на това, че рядко в тези болници би срещнал веган, примерът, който даваш, е просто нелеп и смешен!

преди 5 години бяха 99 % ама нали е "лошата веганска пропаганда" и сега хората виждат че роднините им са по здрави и 10 % от населението е растителноядно .

дори и спортистите станаха растителноядни .

тежка категория , лека категория физическа работа.. лека работа.. всички хора наблюдават ползите от "пропагандата"

ама разбирасе по лесно е да плюе  различното отколкото да го пробваш 1-2 месеца.

преди 7 часа, darkterminal написа:

Аз съм селско дяте и знам как изглежда, как се усеща под пръстите и на какво мирише хубавия зарзават

точно хубав зарзават си купувам от производители или от пре-продавачи купили ги от бг борсата.. и качеството на храната си личи

:)

вие как си мислите отивам избирам си пластмасов домат помирисвам го аха чудесна пластмаса първо гмо качество .. хоп купувам си

преди 9 часа, Гретел написа:

1. да се образоваш сам и да различаваш пласмасата от качествените плодове и зеленчуци.

2. да си купуваш пластмасови домати без вкус и после да ревеш в интернет как *всички домати на пазара са пласмасови гмо*

3. Да мислиш преди да пишеш .

преди 15 часа, darkterminal написа:

Е тфа е! Един мераклия ше спира употребата на ГМО в храните... Как? Ами със закон... Със закон ше спре вятъра да пренася полен от нивата засадена с ГМО пшеница до нивата засадена с не ГМО пшеница на километър от първата... Друг закон ше забрани на насекомите да опрашват не ГМО ябълките с полен от ГМО ябълките... Трети закон ше обяви, че новата реколта не е ГМО, щом са спазени предвидените от регулациите разстояния... Съвсем трети закон ше спре подпочвеното разпространение на изкуствени торове и пестициди... Четвърти закон ше забрани при обилно наторяване с естествени торове, нивата на нитрати, нитрити и фосфати в растенията да превишават допустимите норми... Другия мераклия пък ше обяви за престъпно да се слага трапезна сол в "органик" храните. Без въобще да се е е поинтересувал, че произхода на солта не се регулира (поне според USDA)... И това без да си споменаваме, че само на единици им идва на акъла, че няма храна с не биологичен и не органичен произход... Но само определени храни са маркирани като "био"/"органик"... И за да няма заблуди, се четат специални манифести каква е разликата между натурален и "органик" продукт... Ей такава една тиха лудост...

чи то в БГ (както и в Европа) то е забранено ГМО то със закон след смъртният случай преди години на човек ял домат с ген на риба.

да не говорим колко комично звучи Турция да си направи геннно модификационен центар като нямат пари за ракия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След няколко години ще навлезе "по-модерна алтернатива" . Храната ще бъде на капсули. До това ще доведе "еволюцията" от алчността на мародерите на Земята. И ще бъдат, забележете - Достъпни. Ще се измени и биологичната структура на човека, който "незабележимо " се манипулира да стигне до тази "роботизация".  Така , че сега е време да се наслаждавате на някои вкусове, който все още ги има като натурален вкус. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз викам всички да минем на good ol' soylent green - organic oтвсякъде! Има време до "далечната 2022 г." Ако се чудите какво е това, може да гледате филма: https://www.imdb.com/title/tt0070723/?ref_=fn_al_tt_1

Контролът над храната има потенциал да излезе извън контрол. Ако забраняват прясното мляко, може да забранят и червеното месо... ами защо след време да не минем на капсули и други лабораторни заместители, които са "проверени" и "безопасни"! Като soylent green. И хората се избиват!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз викам всички да минем на good ol' soylent green - organic oтвсякъде! Има време до "далечната 2022 г." Ако се чудите какво е това, може да гледате филма: https://www.imdb.com/title/tt0070723/?ref_=fn_al_tt_1

Контролът над храната има потенциал да излезе извън контрол. Ако забраняват прясното мляко, може да забранят и червеното месо... ами защо след време да не минем на капсули и други лабораторни заместители, които са "проверени" и "безопасни"! Като soylent green. И хората се избиват!

Никой не ти забранява нищо. Просто ти се посочват фактите, а ти самият решаваш какво да правиш - дали да пълниш стомаха си с отрови, и да избереш пътя на вечно болния, или чистата храна и здравето.

преди 7 часа, Inana.. написа:

След няколко години ще навлезе "по-модерна алтернатива" . Храната ще бъде на капсули. До това ще доведе "еволюцията" от алчността на мародерите на Земята. И ще бъдат, забележете - Достъпни. Ще се измени и биологичната структура на човека, който "незабележимо " се манипулира да стигне до тази "роботизация".  Така , че сега е време да се наслаждавате на някои вкусове, който все още ги има като натурален вкус. 

Да се храниш здравословно, не е мода, а въпрос на осъзнат избор.
Аз бих предпочела, вместо да се подигравам на хората, които консумират био/органик храни, да съм на тяхно място и да имам такъв богат избор на качествена храна.
В България непрекъснато се отварят магазини за натурални и био храни, и както казах по-горе в моите постове, това е бъдещето.
Човечеството е изправено пред глобална катастрофа и самоунищожение. И трябва да направи своя избор, не само за днес, а и за бъдещите поколения - Или да остави една екологично разсипана природа, замърсена околна среда - реки, океани, морета, или да поеме по пътя, който ще спаси планетата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дали човешките същества да оцелеят през този век и следващия, дали други форми на живот могат да живеят заедно с нас: повече от всичко, това зависи от начина, по който се храним. Можем да намалим консумацията на всичко останало почти до нула и все пак ще подтикнем живите системи да се сринат, освен ако не променим диетата си.

Сега всички доказателства сочат в една посока: решаващата промяна е - от хранене с месо към растителна диета. Доколко някои видове месо и производството на млечни продукти са по-вредни, отколкото други, се установява, че всички са вредни за живия свят, отколкото растителният протеин. Това показва, че животновъдството заема 83% от земеделските земи в света, но доставя само 18% от калориите ни. Растителната диета намалява използването на земята с 76% и наполовина намалява парниковите газове и други замърсявания, причинени от производството на храни.

Част от причината за това е изключителната неефективност на храненето на добитъка със зърно: по-голямата част от хранителната му стойност се губи при превръщането на растителния протеин в животински протеин. Това подсилва твърдението, че ако искате да ядете по-малко соя, тогава трябва да ядете соя: 93% от соята, която се консумира, води до унищожаването на горите, саваната и блатото, е заложено в месо, млечни продукти, яйца и риба, и по-голямата част от нея се губи при преобразуването. Когато я консумираме директно, се изисква много по-малко култура, за да се достави същото количество протеин.

Още по-вредно е месото от свободното производство: въздействието върху околната среда от превръщането на тревата в плът, отбелязва вестникът, "са огромни при всеки производствен метод, който се практикува днес". Това е така, защото толкова много земя е необходима за превръщането на тревата в стек или котлет. Макар и приблизително два пъти повече земя да се използва за паша в световен мащаб, както за растителната продукция, тя осигурява само 1,2% от протеина, който консумираме. Въпреки че голяма част от тези пасища не могат да бъдат използвани за отглеждане на култури, тя може да се използва за повторно оползотворяване: позволяване на многобройните богати екосистеми, унищожени от животновъдството, да се възстановят, поглъщайки въглероден диоксид от атмосферата, защитавайки водосборите и спирайки шестото голямо изчезванев следите му. Земята, която трябва да бъде посветена на опазването на човешкия живот и останалата част от живия свят, в момента се използва за производство на малко количество месо.

https://www.theguardian.com/commentisfree/2018/jun/08/save-planet-meat-dairy-livestock-food-free-range-steak

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Aumi написа:

...

...

Осъзнат избор можеш да направиш, когато можеш да бъдеш сигурна, че това което ти се предлага за здравословна храна, наистина е такава за каквато има претенции да бъде продавана...

преди 1 час, Aumi написа:

...

В България непрекъснато се отварят магазини за натурални и био храни, и както казах по-горе в моите постове, това е бъдещето.
...

Според мен, бъдещето е зад мас-продукцията... Не че така ми се иска... А просто натам вървят нещата...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, darkterminal написа:

Осъзнат избор можеш да направиш, когато можеш да бъдеш сигурна, че това което ти се предлага за здравословна храна, наистина е такава за каквато има претенции да бъде продавана...

Както се каза по-горе, за да се нарече една храна органична, трябва да има сертификат за това.
Също така, зависи от избора на храни които се консумират, начинът на тяхното приготвяне и т.н.

преди 16 минути, darkterminal написа:

Според мен, бъдещето е зад мас-продукцията... Не че така ми се иска... А просто натам вървят нещата...

Какво ще рече това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Aumi написа:

Както се каза по-горе, за да се нарече една храна органична, трябва да има сертификат за това.
...

Какво ти гарантира този сертификат? Разбира се на думи много! Не случайно споменах вчера семиотиката... Не знам как е с европейските регулации за "био" храни, но ако се заровиш в регулациите, според които USDA сертифицира в "органик" храните в САЩ, ще разбереш, че те не могат да дадат това, което обещават... Предполагам и с европейските е такава картинката...

преди 6 минути, Aumi написа:

...

Какво ще рече това?

Мас-продукция, ще рече масовата продукция, за масовия пазар... Този тип продукция се отличава с бърза възвръщаемост за сметка на качествените показатели... Набляга се на тези, които ще продадат стоката/храната бързо и на добра цена, като и осигурят максимален живот по складове и рафтове, а другите качества обикновено страдат... Примерно мас-продукт доматите са добре изглеждащи, лъскави домати с еднакъв размер и мамещо червен цвят. Но са твърди и нямат вкуса и мириса на узрял на слънце домат... Съответстват на всички норми, но са торени с изкуствени торове и са защитавани от вредители с други химикали...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, darkterminal написа:

Какво ти гарантира този сертификат? Разбира се на думи много! Не случайно споменах вчера семиотиката... Не знам как е с европейските регулации за "био" храни, но ако се заровиш в регулациите, според които USDA сертифицира в "органик" храните в САЩ, ще разбереш, че те не могат да дадат това, което обещават... Предполагам и с европейските е такава картинката...

Мас-продукция, ще рече масовата продукция, за масовия пазар... Този тип продукция се отличава с бърза възвръщаемост за сметка на качествените показатели... Набляга се на тези, които ще продадат стоката/храната бързо и на добра цена, като и осигурят максимален живот по складове и рафтове, а другите качества обикновено страдат... Примерно мас-продукт доматите са добре изглеждащи, лъскави домати с еднакъв размер и мамещо червен цвят. Но са твърди и нямат вкуса и мириса на узрял на слънце домат... Съответстват на всички норми, но са торени с изкуствени торове и са защитавани от вредители с други химикали...

Т.е. маспродукция, за масовия потребител.Да, това е което в момента се произвежда масово.
Но в пазара се отваря голяма ниша за здравословна еко продукция.
И всички производители на такава продукция, ще вложат всякакви средства, в това число ще плащат на съответните специалисти, за да може тази продукция хем да запазва всички свои качества, хем да е максимално чиста от ГМО и химикали. За пакетираните храни с по-дълъг период на годност, няма проблем, но за плодовете и зеленчуците, които са малотрайни, ще се мислят алтернативи. За да има повече потребление, цените трябва да паднат, а това може да стане само когато има голяма конкуренция. Но все пак, се надявам че се работи в тази посока и тези храни ще стават все по-достъпни и за мас-потребителите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Aumi написа:

Никой не ти забранява нищо. Просто ти се посочват фактите, а ти самият решаваш какво да правиш - дали да пълниш стомаха си с отрови, и да избереш пътя на вечно болния, или чистата храна и здравето.

А, дали? Сега може би още не - но първо ще ми посочат "фактите", после ще си ги тълкуват, после ще ме облагат с допълнителни данъци, за да стане неизгодно да се гледа стока и накрая може и да го забранят като крайна мярка. Ама че дистопия. А кръвта на животни и хора ще бъдат върху ръцете ви, Ауми, и няма да можете да я измиете. Помни тези думи - дано не се окажат верни - защото ти имаш още години пред себе си и може да дочакаш и такива времена.

на 23.01.2019 г. в 7:20, Aumi написа:

Клипът, който ни предоставяш, е абсолютно тенденциозен, и фактът, че една жена, от толкова милиони вегани, се е разболяла, в никакъв случай не е показателен, като се има предвид колко много са се излекували с растително хранене от много болести, от които страдат хранещите се с месо - като рак, диабет, затлъстяване, артрит, астма и куп други заболявания, дължащи се на храненето с преработено месо и млечни продукти.

Една жена е имала смелост да напише книга за култа, от който е била част 20 години и ѝ е съсипал здравето и живота. Защото веганите са агресивни, даже я заплашват. Такива като нея бързо биват маргинализирани, именно защото това е култова психика, която не търпи такава критика отвън. И за съжаление човек трябва да стигне дъното, за да подложи на съмнение догмите на култа, а някои дори и тогава не го правят (викат: "Ще се мре, какво толкова!" - имаше един такъв в поредицата видеа за недохранените вегани).

Аз не казвам, че веганска/растителна диета няма някакви ползи по отношение на здравето в краткосрочен план. Това ви го давам. Но то и постенете/неяденето има. Само че пости/гладувай 7 дена или 14 дена и в един момент тялото почва да умира, дори по-интензивно отколкото при веганите. Всяко нещо е полезно в рамките на ограничението. И пак казваш "преработено месо" - и аз това не го консумирам. Но явно на глава нямам да излезем, защото дори за Гейтс не се трогна, дори за СЗО и техните злодеяния, но "едно си баба знае и едно си бае"!

Да, има дълголетници, които се хранят с месо и млечни, но те са рядкост. Повечето хора са болни и това се доказва от факта, че непрекъснато се увеличават болниците и аптеките.

Причините са съвсем други. Чети трудовете на Уестън А. Прайс. Но не искаш. Понеже не ти отговарят на догмите.

Просто не е минало достатъчно много време и не са станали достатъчно много веганите. Случи ли се това, ще почнат болниците да се пълнят и заради тях/вас. Имай търпение! Рано или късно запасите на организма се изчерпват и почва износване и бавно умиране, както при гладуването.

Да, затова оставете хората да направят всеки този избор за себе си, а не да ни го правите вместо нас. С вашите "световни" организации и лобита. Вие сте не по-малко опасни от джендърите в някои отношения. Онези те удрят духовно и психически, а вие удряте физически. Трябва ли да ти го изкрещя това, за да се сепнеш, или шамар да ти ударя? Но ти говориш без да трепваш за намаляване на населението в бедните държави с милиони... За какво си говорим!? Да ви имам криворазбраната хуманност! Нещата не отиват към разбирателство, а към ожесточаваща се вражда. Въпреки че, както и Лиер Кийт, казва, вегани и други невегани имат много общи неща против съвременните практики за отглеждане на животни, но толкова много не се понасят, че не могат да работят заедно за някаква обща кауза.

Човечеството е изправено пред глобална катастрофа и самоунищожение. И трябва да направи своя избор, не само за днес, а и за бъдещите поколения - Или да остави една екологично разсипана природа, замърсена околна среда - реки, океани, морета, или да поеме по пътя, който ще спаси планетата.

И това ли е пътят? А преди 200 години така ли беше? И яденето на месо ли го направи това, или индустриализацията и консуматорското общество? Щото в една традиционна икономика и общество какво точно е боклук, който замърсява? Няма синтетики, всички гние и се разлага на хумус.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Lumberman написа:

A кръвта на животни и хора ще бъдат върху ръцете ви, Ауми, и няма да можете да я измиете.

:cantbelieve: Ти сериозно ли говориш, или се шегуваШ?!
На вас не ви трепва окото, когато се избиват милиарди животни, тръгнали веганите и тези които ги боли за планетата, да наричате агресивни!
По-голяма демагогия от това, здраве му каже!:devil2:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Aumi написа:

На вас не ви трепва окото, когато се избиват милиарди животни, тръгнали веганите и тези които ги боли за планетата, да наричате агресивни!

Като ви се даде власт, ще се види кой колко е агресивен. Тези стъпки, които съм описал, са напълно реалистични. Имате на своя страна големите "еврейски" медии, Бил Клинтън, Бил Гейтс, имате ООН, какво ли още нямате? Колко е нереалистично да ви се получи? Както въвеждат въглеродни емисии за автомобили или фабрики, ще въведат и за животни (някакви данъци). И това ще доведе до ликвидирането им, и до съсипването на поминъка на хората, които ги отглеждат. Особено пък в райони, където земята е неплодородна, това ще доведе до глад, смърт и масова емиграция. Пълна демагогия, нали?

И ние ги избиваме след като ги и гледаме и храним - за да се нахраним! А вие ги избивате бездушно и ги обричатe на изчезване по "етични съображения". Най-щастливото животно е умрялото животно, това животно, което го няма! Пусни всичките милиарди домашни овце в диво състояние и гледай какво става? Пусни кокошките... have your pick. Много ги обичате тия животни, няма що!

Да ти цитирам ли какво ти беше писал am-am преди десетки страници!? Но ти едва ли ще го чуеш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...