Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Вегетарианец ли сте?  

322 гласували потребители

1. 1. Вегетарианец ли сте?

• Да
      44
    • Не
      265

Препоръчан отговор

Вегетарианствам си от 11-годишна възраст, но не ми пречи да готвя ястия с месо. Да режеш сурово месо и да разфасоваш не е от най-приятните занимания, особено за човек, който не яде месо, но и тази работа трябва да се върши... Само едно месо никога няма да готвя - заешко. Никога не съм опитвала, никога няма да опитам, няма да пипна, няма да сготвя. Самата мисъл ме отвращава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не съм вегетарианка. Обожавам месце. Публикувано изображение

И аз обожавам месце, не мога без него!

Вегетарианствам си от 11-годишна възраст, но не ми пречи да готвя ястия с месо. Да режеш сурово месо и да разфасоваш не е от най-приятните занимания, особено за човек, който не яде месо, но и тази работа трябва да се върши...

Само едно месо никога няма да готвя - заешко. Никога не съм опитвала, никога няма да опитам, няма да пипна, няма да сготвя. Самата мисъл ме отвращава.

Не мога без месо! Публикувано изображение Как издържате не знам?Ако не съм яла месо все едно не съм яла нищо!И все ми е гладно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ас мразя свинско и пилешко .. телешко , сърнешко и РИБА ей тва е живота :lol6: С 1 дума 50 на 50 съм , не ям всякакво месо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес за първи път погледнах на една странджанка по различен начин.Нещо ме жегна и се замислих "Ами ако някой ме смели и ме яде намазана на филийка?".

Е ти отиде при канибалите Публикувано изображение

Кой ще яде човешко,освен първобитните

Е това е-всичко е до психиката ти,до мозъка ти

Публикувано изображение

Аз защо никога не съм си задавала такъв въпрос - когато си хапвам месце ;)

Защото Господ е казал да си хапваме,пийваме и да се веселим

Демек да си живеем Живота

Пък кой иска това да яде

;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък ям каквото намеря...

Ям за да живея а не живея за да ям Публикувано изображение

Не съм вегетарианка,но обожавам зеленчуци на сач,задушени,варени.На последък много често си приготвям куп зеленчуци/броколи,брюкселси зеленца,зелен фасул,грах,царевичка,морков,гъбки и картофки/ с топено сиренце,кашкавалче-запечени във фурничка.Имам чувството,че ако имах по големи доходи,можех да се храня винаги със зеленчуци,но все пак не може да не се сетя за пилешки гърди :hush:

Само едно месо никога няма да готвя - заешко. Никога не съм опитвала, никога няма да опитам, няма да пипна, няма да сготвя. Самата мисъл ме отвращава.

А що се отнася до заешкото,това ми е любимото месо,но не дивеч-него не мога да го хапна посмъртно,за питомен заек говоря.Супер месо е ,съдържа Л-карнитин/поне така съм чела/ и за мен това е най-чистото месо.Страхотно е с картофки в тава,а на супа направо е еликсирче.Като си помислиш,че е точно зайченце,те хваща жал,но все пак,нали затова се отглеждат-за да ги хапнем/колко жестоко звучи/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет!

Ям всичко, ям много и по много. :) Това е девизът ми! Обожавам месо и за нищо на света не бих спрял да си го похапвам! Приятелката ми е полу-вегетарианка, и направо и се чудя... :ph34r:

В месото има полезни вещества (сигурно затова съм 2 метра Публикувано изображение). Айде, спирам, че ми се прияде! :) Хехе

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм кръвожаден дзвер и ям всякакво месо освен овчо (много смърди бе!) А за вегетарианците и най-вече за веганите, да знаете в човешкия организъм липсват в свободно състояние 8аминокиселини. 3-4 от тях набавяме със зеленчуци, останалите са от месото. Така че, ако искате да живеете и да сте здрави хапвайте мръвчоци поне от време на време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм вегетарианка, но и не си падам много по месото , особенно мазното. Мляко обаче много обичам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би е нужно да си направим темичка само за вегетарианството, а не - "ям ли месо или не"...

Един хубав сайт за вегетарианците тук

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не, не съм. Като малка, не ядях много неща, за които сега умирам. Но месото никого не е било на кантар - ям или не ям...Винаги съм яла месо - друг е въпроса, колко съм капризна на този хранителен продукт. Публикувано изображение Дори мога да кажа, че съм опитвала неща, които други месоядни, не биха вкусили ! :blow out candles:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дори мога да кажа, че съм опитвала неща, които други месоядни, не биха вкусили ! ;)

Какви са тези неща?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Макари не може да се живее без месо, аз ям изключително много зеленчуци :) Те пък са много полезни :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Макари не може да се живее без месо, аз ям изключително много зеленчуци :no-no: Те пък са много полезни ;)

Всичко в умрени количества е полезно. :speak:

Също така мисля ,че по-голяма част от вегетарианцте са инати ,които по някаква причина са си наумили да не ядат месо.

П.П.Извинявам се предварително,ако има обидени,но наистина смятам ,че е така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

о в никакав слу4еи не сам Вегетарианец, незнам тези хора как карат без месо много им се 4удиа :no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм от тия дето са в "тревопасната" група, но не съм съвсем убеден, че всички писали в тая тема са съвсем на ясно със значението на думата "вегетарианство" и я свързват просто с отказа да се яде месо. Има различни видове вегетарянство. В най-крайният си вариант(веганството) от хранителният режим се изключват всякакви храни от животински произход. Аз не съм чак от тези, но няма да е лошо поне когато "месеоядните" ни се чудят как издържаме поне да знаят какво точно обсъждат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

от 5 години съм вегетарианец и по никакъв начин не изпитвам нужда от месо :)

не е вярно че човек не може да се наяде без месо.

всеки сам си избира

но както и да е, повече мисля за това което ше се пие, а не за това което ще се яде Публикувано изображение

наздраве на всички Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе, няма лошо да си вегетарианец, ама ми се струва, че в днешно време доста хора погрешно разбират понятието "вегетарианец", и като питаш някой дали е, уж е вегетарианец, ама иначе нагъва всякакви млечни продукти Публикувано изображение

А иначе аз ...си похапвам от всичко по малко :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе, няма лошо да си вегетарианец, ама ми се струва, че в днешно време доста хора погрешно разбират понятието "вегетарианец", и като питаш някой дали е, уж е вегетарианец, ама иначе нагъва всякакви млечни продукти Публикувано изображение

А иначе аз ...си похапвам от всичко по малко :brick wall:

Защо не?

Има видове вегетарианство - лактоововегетарианците приемат храни от растителен произход плюс мляко, млечни произведения и яйца. Лактовегетарианците не ядат месо и яйца. Веганците приемат храни само от растителен произход, не ядат месо, мляко и яйца. Има и суровоядци - хранят се с всякакви видове растения и мляко, които не са обработени термично.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Всичко в умрени количества е полезно. :brick wall:

Също така мисля ,че по-голяма част от вегетарианцте са инати ,които по някаква причина са си наумили да не ядат месо.

П.П.Извинявам се предварително,ако има обидени,но наистина смятам ,че е така.

Разбира се!Не съм казал,че не ям месо :P хапвам си доста,но повече ям плодове и зеленчуци Публикувано изображение Редактирано от GameMaster (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не?

Има видове вегетарианство - лактоововегетарианците приемат храни от растителен произход плюс мляко, млечни произведения и яйца. Лактовегетарианците не ядат месо и яйца. Веганците приемат храни само от растителен произход, не ядат месо, мляко и яйца. Има и суровоядци - хранят се с всякакви видове растения и мляко, които не са обработени термично.

Значи моите познати са лактоововегетарианци (това ако го напиша в някоя крс ще ме пустосват хорицата бая)

Що Снежанка и що яйца пържат-не е истина

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не?

Разбирам какво имаш предвид. Бях чела една доста обширна статия ,относно видовете вегетарианство, преди време, но мисълта ми беше, че повечето хора не правят разликата между различните видове. :brick wall:

Редактирано от Leslie_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз хапвах месце, допреди известно време, когато гледах един филм - Earthlings. Ако го изгледате ще ви стане ясно защо няма да ям повече месо /освен в редки случаи риба/.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

твърдо ,,не,,

не съм и няма да бъда

има вегетариянци по рождение

и такива по убеждение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

твърдо ,,не,,

не съм и няма да бъда

има вегетариянци по рождение

и такива по убеждение

Има и такива по принуда - например вегетарианска диета предписана от лекар, или хората в икономически слабите страни. Така, че кой знае.

Всеки човек трябва да яде тази храна, която е добра за неговия организъм и начин на живот.

Вегетарианството не е за всеки. Може и да е мода, но и месоядството е нещо наложено от обществото. Въпрос на избор.

Редактирано от Candy69 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз съм така. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...