Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Вегетарианец ли сте?  

322 гласували потребители

1. 1. Вегетарианец ли сте?

• Да
      44
    • Не
      265

Препоръчан отговор

@Aumi Аз имам един въпрос. Ако има синтетично месо ти веган ли ще си или ще го караш на пържоли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, borovaka написа:

@Aumi Аз имам един въпрос. Ако има синтетично месо ти веган ли ще си или ще го караш на пържоли?

Нямам нужда от месо и не търся заместители. Синтетичното месо е по скоро за тези, които не могат без вкуса на месото, но пък решат по една или друга причина да се откажат от него.

преди 6 часа, Yvan Sergeev написа:

за да ги изядеш и да сложиш край на мъките им   защото ще умрат по по- болезнен начин ако ги убие някои друг примерно ножът няма да му е наострен ....  знаеш ли как боли да те наръгат с тъп нож а с остър не се усеща

нали си милостива .

Не отговарям за решенията и желанията на другите, въпреки че мечтата ми е всички да се откажат не само от убиването на животни, но и от въоръжаването и войните.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Aumi написа:

, но и от въоръжаването и войните.

няма начин

човек трябва да  има оръжие и да  се защитава  при нужда ако действията на други са му неприятни  да е свободен да стреля на месо

дори и да има  последствия след това за неговата свобода

човек е роден да се бори

според стандартите си за  добро и зло и с неправдите  от негова гледна точка 

другото  са  меки китки и  хора без оръжие  са като същите тези животни във фермите подлежащи на експлоатация всякаква .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Yvan Sergeev написа:

няма начин

човек трябва да  има оръжие и да  се защитава  при нужда ако действията на други са му неприятни  да е свободен да стреля на месо

Да, за съжаление човекът все още  има примитивно мислене и не е еволюирал.

Показател за това е, че за две хиляди години от най-новата история на Човечеството, са се водили над пет хиляди войни.

И човекът, в нищо не е станал по-добър от първобитния човек, освен в технологиите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

защото е пренаселено

всеки пречи на някого 

ако са малко   хората ще е щастие и късмет да  срещнеш друг човек

но реалността е всеки взел кола и шофира на някъде  целно и безцелно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Yvan Sergeev написа:

защото е пренаселено

всеки пречи на някого 

ако са малко   хората ще е щастие и късмет да  срещнеш друг човек

но реалността е всеки взел кола и шофира на някъде  целно и безцелно

Разбрах, на теб не само животните, но и хората ти пречат.
Но според мен, има място за всички на тази планета.
И не бива изкуствено да се увеличава броя на животните, само и само, за да се подлагат на всевъзможни жестокости и мъчения.
По същият начин както не бива планетата да се пренаселва с хора, които нямат възможността да се грижат пълноценно за децата си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди малко попаднах на статия за веганството.

Който желае може да я прочете.

Веганската мода, новата утопия на обърканата градска младеж

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, Мойра написа:

Преди малко попаднах на статия за веганството.

Който желае може да я прочете.

Я, ама според статията излиза че съм леко веган и аз, леле кво стана сега ?

Цитат

Не трябва ли да защитим домашните любимци, като знаем какво утеха носят на самотните хора? Въпреки това, движенията за “животинско освобождение” се опират на идеология, която, точно обратното, се бори за премахване на домашните любимци: просто фетиши в служба на нашия нарцисизъм, които би трябвало да живеят свободни! За да се предотврати разпространението на тези робски раси, те трябва да се кастрират, както препоръчват животозащитните партии. 

И аз мисля, че не трябва да има домашни любимци щото те просто тябва да живеят на свобода. 
Не е нормално да затвориш едно псе или мачка в гарсониерата си, щото уж си го бил обичал.
Домашните любимци, всъщност са домашни роби. Най-ярко се вижда при папагалите, които почват да си скубят перата като са затворени в клетка. Ама кво им пука на робовладелците, те им слагат специални приспособения около врата, с цел да им е по-трудно де не си скубят перата, но и през ума не им минава да ги пуснат на свобода.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Белгиеца написа:

Я, ама според статията излиза че съм леко веган и аз, леле кво стана сега ?

И аз мисля, че не трябва да има домашни любимци щото те просто тябва да живеят на свобода. 
Не е нормално да затвориш едно псе или мачка в гарсониерата си, щото уж си го бил обичал.
Домашните любимци, всъщност са домашни роби. Най-ярко се вижда при папагалите, които почват да си скубят перата като са затворени в клетка. Ама кво им пука на робовладелците, те им слагат специални приспособения около врата, с цел да им е по-трудно де не си скубят перата, но и през ума не им минава да ги пуснат на свобода.  

Познавам много вегани, които имат домашни любимци.

Най-доброто, което можем да направим за животните е да им осигурим подслон, храна и много обич, защото без стопани, повечето трудно оцеляват.

Домашните любимци не са роби, а членове на семейството.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Мойра написа:

Домашните любимци не са роби, а членове на семейството.

Знаех си аз, че си ми заклет класов враг и не трябва да ти честитя рождения ден.
То и затворниците са членове на голямото семейство в пандиза, хранят ги там, имат покрив над главата си, пускат ги даже да се разхождат в двора на затвора, какво поече да искат. За кво им е да са на свобода, щом като една котка не излиза от апартамента на 7-мия етаж никога, може и човек да не излиза от затвора. И едното бозайник и другото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Белгиеца написа:

Знаех си аз, че си ми заклет класов враг и не трябва да ти честитя рождения ден.

Много важно :getout:

преди 1 час, Белгиеца написа:

То и затворниците са членове на голямото семейство в пандиза, хранят ги там, имат покрив над главата си, пускат ги даже да се разхождат в двора на затвора, какво поече да искат. За кво им е да са на свобода, щом като една котка не излиза от апартамента на 7-мия етаж никога, може и човек да не излиза от затвора. И едното бозайник и другото.

Някои котки ги пускат, но голяма част от тях не се прибират, но не по тяхно желание, а поради нещастни случаи.

Моят котарак през април ще навърши 16 години и не е излизал другаде, освен на балкона, а на улицата е извеждан само гушнат.

Никога не се е чувствал роб или затворник, а Бог. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Мойра написа:

Моят котарак през април ще навърши 16 години и не е излизал другаде, освен на балкона, а на улицата е извеждан само гушнат.

Точно де, 16 години лишаване от свобода и без право на личен живот.
Няма искам тая маца, искам оная маца да ми продължи рода. 
Няма го истинският живот на хищникът ловещ мишки. 

А тебе ако някои горили те качат на 30 метра в някоя колибка стъкмена в короната на някое вековно дърво и те държат там 16 години, дали ще се чувстваш царица, щото ти носят банани да ядеш без да работиш, а ти само трябва да ги пощиш да им търсиш бълхи в козината, в знак на подчинение пред тяхната върховна воля ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отклонихме се от темата.

Всеки има право да се храни с каквото иска, но няма право да налага начина си на хранене на други хора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

26169317_822091501331845_876267884297118

"Растителната храна е твърде скъпа. Не всички могат да си я позволят."

22045958_777389505802045_557081453294635

23559657_797945523746443_631596038901289

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Aumi
Да, ама като изядеш половин кило колбаси за 3 лева с хляб за 1 лев си сит до другия ден по същото време. Докато след кило череши или ягоди за същите пари след половин час си в тоалета, а след един - все едно, че нищо не си ял. Да не говорим за цената на някои други типично вегански продукти, достъпни целогодишно, а не само 2-3 месеца през лятото:

- зехтин екстра върджин - 20 лв/литър;
- червен ориз - 20 до 40 лв/кг;
- киноа - 11 лв/кг;
- авокадо - без костилката идва към 20 лв/кг;
- сушена боровинка - 20 лв/кг;
- сушено годжи бери - 30 лв/кг;
- кашу - 24 лв/кг;
- кедрови ядки - 60 лв/кг.

Тъй че, ако можеш да даваш по 1000 лева на член от семейството само за храна - няма проблеми да си веган. Ама когато двама души с по 700 лева средна заплата (колкото е реалната средна заплата за страната в момента) гледат две деца и тези пари плащат сметки, данъци, такси, храна, облекло, учебници, лекарства и гориво - веганството е мисия невъзможна...

на 12/18/2017 в 23:35, Белгиеца написа:

А тебе ако някои горили те качат на 30 метра в някоя колибка стъкмена в короната на някое вековно дърво и те държат там 16 години, дали ще се чувстваш царица, щото ти носят банани да ядеш без да работиш, а ти само трябва да ги пощиш да им търсиш бълхи в козината, в знак на подчинение пред тяхната върховна воля ?

Много си далеч от котките :) По-скоро собствениците им ги пощят, галят, решат и се чудят още как да им угодят в знак на подчинение пред тяхната върховна воля :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Win_user написа:

@Aumi
Да, ама като изядеш половин кило колбаси за 3 лева с хляб за 1 лев си сит до другия ден по същото време. Докато след кило череши или ягоди за същите пари след половин час си в тоалета, а след един - все едно, че нищо не си ял. Да не говорим за цената на някои други типично вегански продукти, достъпни целогодишно, а не само 2-3 месеца през лятото:

- зехтин екстра върджин - 20 лв/литър;
- червен ориз - 20 до 40 лв/кг;
- киноа - 11 лв/кг;
- авокадо - без костилката идва към 20 лв/кг;
- сушена боровинка - 20 лв/кг;
- сушено годжи бери - 30 лв/кг;
- кашу - 24 лв/кг;
- кедрови ядки - 60 лв/кг.

Тъй че, ако можеш да даваш по 1000 лева на член от семейството само за храна - няма проблеми да си веган. Ама когато двама души с по 700 лева средна заплата (колкото е реалната средна заплата за страната в момента) гледат две деца и тези пари плащат сметки, данъци, такси, храна, облекло, учебници, лекарства и гориво - веганството е мисия невъзможна...

Само че с тази разлика, че няма как да изядеш на едно хранене, дори и за цял ден, един килограм киноа,  един кг кафяв ориз, един кг ядки, или един кг авокадо.
За да стане веган, човек първо трябва да се информира добре и да опознае добре храните, за да се храни балансирано, както и здравословно, без да прибягва до прости въглехидрати, само за да се засити.
Когато преминеш на растителна храна, откриваш толкова много нови вкусове и комбинации. Доставя ти удоволствие, че храниш тялото си с полезна храна, а не с боклуци. Осъзнаваш, че твоето тяло наистина не заслужава да го мъчиш по този начин, като го тъпчеш с вредна и нездравословна храна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Здравословно" е твърде широко понятие. 

Относно това

преди 16 часа, Aumi написа:

23559657_797945523746443_631596038901289

Виж първо кой и как добива киноата ти и императорският див ориз, после ще си говорим за жестокост. Аааа, чакай, забравих. Вас, веганите, ви е грижа само да не страдат животни, когато са хора е ок. Направо ме сърбят пръстите да цитирам мнението на един приятел, но не си заслужава бан заради това. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, Aumi написа:

"Растителната храна е твърде скъпа. Не всички могат да си я позволят."

повечето от храните по пазара са отгледани с химия за да тежат повече на кантара включително и животни и  растения

тъй че няма значение дали си веган меган  или ядеш месо 

ако не си отгледаш храната сам си просто химояд.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Yvan Sergeev написа:

повечето от храните по пазара са отгледани с химия за да тежат повече на кантара включително и животни и  растения

Баба ми като тореше градината на село с "прегорели" ( нещо като поизсъхнали ) курешки - птича тор, знаеш ли какви благи домати ставаха. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Lora Dacheva написа:

"Здравословно" е твърде широко понятие. 

Относно това

Виж първо кой и как добива киноата ти и императорският див ориз, после ще си говорим за жестокост. Аааа, чакай, забравих. Вас, веганите, ви е грижа само да не страдат животни, когато са хора е ок. Направо ме сърбят пръстите да цитирам мнението на един приятел, но не си заслужава бан заради това. 

Веганите са против всяко насилие, без значение за каква храна става въпрос.

преди 2 часа, Yvan Sergeev написа:

Да, може и така да е, но това е само оправдание.

..............

Но пък както винаги евреите са с няколко крачки напред и виж какво ще пуснат на пазара:

Скоро на пазара ще се предлага чисто месо (без клане на животни)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Aumi написа:

Очаквайте скоро на пазара човешка пържола.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Утре е'Неделя написа:

Очаквайте скоро на пазара човешка пържола.

От бутовете на веганите, много вкусно, без хормони и без химия.
Разправят че акулите се надпреварвали да хапнат някой немощен веган, месото му било като на костенурка, но по-лесно за разкъсване поради лупсата на дебела черупка около него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Белгиеца написа:

От бутовете на веганите, много вкусно, без хормони и без химия.

Аз съвсем сериозно си го помислих. Взимат пилешка клетка и отглеждат от нея месо – без хими, без болести (може би) и без излишни ресурси.

Ами то така ще могат от всяко животно да правят, включително от човек.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, Aumi написа:

...Веганите са против всяко насилие, без значение за каква храна става въпрос...

Пълни лъжи и лицемерие.

Растенията знаят кога ги ядат и реагират по същия начин както животните. Примерен източник 1, или 2.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, badsector написа:

Пълни лъжи и лицемерие.

Растенията знаят кога ги ядат и реагират по същия начин както животните. Примерен източник 1, или 2.

Щом това успокоява съвестта ти, и според теб няма разлика между растенията и мислещите и чувстващите същества от кръв и плът подобна на нашата, продължавай  да вярваш, че е така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...