Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Вегетарианец ли сте?  

322 гласували потребители

1. 1. Вегетарианец ли сте?

• Да
      44
    • Не
      265

Препоръчан отговор

Аз само цитирам научни факти. Ти успокояваш съвестта си, като ги отричаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, badsector написа:

Аз само цитирам научни факти. Ти успокояваш съвестта си, като ги отричаш.

Растенията също изпитват чувства.

Ако наистина сериозно мислиш това и никакви научни факти не биха ти повлияли – то нека пресметнем: ако стрък трева има също толкова значение за теб, колкото едно пиле, то няма смисъл да се изхранват животни с милиони растения и след това самите те да бъдат убивани за храна. Това би предизвикало далеч повече загуби на растения; нещо, което би искал да защитиш в качеството си на заклет активист за правата на растенията. По-добре тези загуби на растения да се сведат до минимум, като просто ги ядеш, отколкото да храниш животните с много повече от тях, нали?

Но нека говорим за чувствителността – растенията нямат мозък или каквото и да е друго, което учените да познават като пораждащо чувствителност. Има изследвания, показващи някои растения да имат входни/изходни реакции към някои дразнения, но никое изследване не предполага способност да „чувстват емоции“. Ясно можеш да разбереш разликата между стрък трева и куче. Сравнения между двете са напълно абсурдни!

Защитниците на "чувствителността" на растенията често твърдят, че просто не можем да кажем дали растенията чувстват. Те могат да чувстват по начин, който не можем да разпознаем. Просто не знаем. 

Има три отговора тук: 

(1) Можете да кажете същото нещо за всичко. Бихте могли, например, да твърдите, че не можем наистина да знаем дали в определен стрък трева не е прероден Айнщайн. Може да бъде Айнщайн; но просто нямаме средствата, за да разберем, че е той. Да се правят абсурдни твърдения и да се казва, че те може да не са абсурдни, защото е възможно да не бъдат абсурдни, е абсурдно усилие. 

(2) Освен ако не искате да пренебрегнете принципите на еволюцията, ще е нужно да обясните защо растенията биха еволюирали с характерна черта (чувствителността), която би им била напълно безполезна. Ако растенията можеха да изпитват болка, то няма нищо, с което да ѝ противодействат освен да я изтърпяват. Растенията не могат да избягат. 

(3) Дори и растенията да бяха чувствителни – обратно на всичко, което казахме, – ние все пак убиваме повече растения, когато ядем животни, отколкото когато консумираме растенията директно. Така че, когато някой, който яде половинкилограмова пържола, ви попита за растенията, които ядете, можете да го подсетите, че кравата, от която е взета пържолата, е била някога чувстващ бозайник, който е имал нервна система, много сходна с нашата и който без съмнение е бил чувствителен. За да се произведе тази половинкилограмова пържола, са били нужни около 8 килограма растителни храни. Така че имаме чувствителен бозайник, който е умрял, както и 8 килограма предполагаемо чувствителни растения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aumi, всички вегани ли сте бягали от часовете по биология или само по-шумната част от вас? "Чувствителност" пхахахахха покажи ми яйце с "чувствителност" или мляко/масло/космена покривка... Btw "дразнене" е термина, който ти бяга.

Screenshot_20180107-150455.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, Lora Dacheva написа:

Aumi, всички вегани ли сте бягали от часовете по биология или само по-шумната част от вас?...

Зарежи, няма смисъл да се спори с нея. Виж, че пренебрегва научни факти и прави някакви крайно нелогични заключения - само си представи как тече мисълта ѝ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, badsector написа:

- само си представи как тече мисълта ѝ.

На тревопасните бозайници не им трябва да мислят, те сляпо следват болната мисъл на някой гуру веган.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Започвам да си мисля, че веганството е вид естествен подбор, с който планетата да се справя с проблема със свръхпопулацията. По-неприятното е, когато тези слаби и болни индивиди започнат да точат здравната каса заради слабоумието си, което вече е пряка вреда за останалите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, badsector написа:

Започвам да си мисля, че веганството е вид естествен подбор, с който планетата да се справя с проблема със свръхпопулацията. По-неприятното е, когато тези слаби и болни индивиди започнат да точат здравната каса заради слабоумието си, което вече е пряка вреда за останалите.

Защо се заблуждаваш, че веганите са слаби и болни?
Няма как един здравословно хранещ се веган, да е слаб и болен, при положение, че като най-здравословни се посочват растителните храни.

А това за точенето на Здравната каса е нелепо и спешно. Не познавам нито един болен веган, защото тези които познавам, се хранят здравословно и не се занимават със Здравни каси.
Но пък познавам много традиционно хранещи се, които източват Здравната каса, правейки се на болни.;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Белгиеца написа:

На тревопасните бозайници не им трябва да мислят, те сляпо следват болната мисъл на някой гуру веган.

всъщност следват овчаря :D 

в този свят 99% от нещата се разбират за ккаво става  въпрос като се отговори на римската поговорка

на кого е нужно ?

на кого е нужно да има вегани

на месоядните е нужно да има вегани

за да не им ядът месото ако всеки ядеше месо щеше да е скъпо

и много хора щяха да са животновъди

но вмесо това се пренасочват в други отрасли като например

IT   счетоводство преводач  и тнт и много други безполезни професии.

създава се икономика на нищото

щото като има животни ще има и кожи

тогава пък защо човек  ще си купи някаква модна дреха  от някой  педерунгел за хиляди евро като може да си купи кожено яке. и тнт и тнт

представи си всеки има кожено яке което издържа 10 -20 години минимум без да се къса

много утепляци  от индустрията с якетата ще фалират

Редактирано от Yvan Sergeev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 1/8/2018 в 17:14, Aumi написа:

Но пък както винаги евреите са с няколко крачки напред и виж какво ще пуснат на пазара:

Скоро на пазара ще се предлага чисто месо (без клане на животни)

Имаше един филм на времето - "Крилце или кълка"... Явно натам отиват нещата. Богоизбраните ще си хапват кашерни пиленца и агънца, а на гоите - "чисто месо", "съвсем като истинско"... Също като маргарина, дето в началото го рекламираха като "чисто масло, без вредния му холестерол". Или като аспартама (произвеждан познайте от кого), дето го рекламират като особено полезен, защото не съдържал никакви калории...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Win_user написа:

Богоизбраните ще си хапват кашерни пиленца и агънца, а на гоите - 

Ти еврейн ли си бил, та за гои говориш ?
Това е думичка с която евреите пренебрежително се изказват за неверниците които не са от тяхната вяра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Белгиеца написа:

Ти еврейн ли си бил, та за гои говориш ?
Това е думичка с която евреите пренебрежително се изказват за неверниците които не са от тяхната вяра.

Според мен ти бяга идеята - за "висшата класа" (както и да я наречеш) - чиста храна, а за "низшата" - химичните измишльотини. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе кой ви лъже, че месоядците живеят по-малко и са по-нездрави от веганите?

@Aumi прекрасна моя, светило в живота ми, ше се скараме, усещам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Aumi написа:

26804491_2097707876936995_85512265978267

Точно тия незапушените артерии са много по-опасни, понеже напливът на кръв е с по-голямо налягане в мозъка и се спукват кръвоносните му съдове по-лесно и си леко парализиран, например лява ръка и крак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Белгиеца написа:

Точно тия незапушените артерии са много по-опасни, понеже напливът на кръв е с по-голямо налягане в мозъка и се спукват кръвоносните му съдове по-лесно и си леко парализиран, например лява ръка и крак.

Белджо, седи си на психологията бате, че биологията изобщо не я хващаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Silvering написа:

Белджо, седи си на психологията бате, че биологията изобщо не я хващаш.

Отговорът ми е точно 100% психологически.
С болен мозък не можеш да се рзбереш с разумни доводи, поради това му пробутваш каквото ти падне, за да му покажеш че няма да е неговата воля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Белгиеца написа:

Отговорът ми е точно 100% психологически.
С болен мозък не можеш да се рзбереш с разумни доводи, поради това му пробутваш каквото ти падне, за да му покажеш че няма да е неговата воля.

Процентовото съотношение Хеморагичен:Исхемичен инсулт е в полза на втория и то с много. Освен това, внезапното повишаване на кръвното налягане в мозъчните кръвоносни съдове не се случва толко често колкот си мислиш. Отделно от всичко тва, мозъчните кръвоносни съдове не се пръскат ей така. Първо, че всеки кръвоносен съд си има неква гъвкавост. И второ, че тва, за което ти говориш се случва след тромбоза. Говоря по спомен ся, че тия неща преди повече от 10 години ги учех. Доктора да се изкаже коректно, ама съм почти сигурен, че съм прав.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Silvering написа:

Доктора да се изкаже коректно, ама съм почти сигурен, че съм прав.

А ти що си въобразяваш че на Аумито ѝ пука дали си прав ?
Тя си е избрала да пасе трева и носи от 9 кладенци вода, да се самозалъгва че тя е права.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Белгиеца написа:

А ти що си въобразяваш че на Аумито ѝ пука дали си прав ?
Тя си е избрала да пасе трева и носи от 9 кладенци вода, да се самозалъгва че тя е права.

Чакай бе, кой ти говори за нея. Аз ти казвам, че ти грешиш. Тя кво си иска да си мисли, голяма е, има си глава на раменете. Като намеря време и нея ще я опровергая (докато си гукаме в леглото за предпочитане).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Silvering написа:

Чакай бе, кой ти говори за нея. Аз ти казвам, че ти грешиш.

Е па аз не съм го писал ти да го четеш това със запушените вени, за нея съм го писал.
Измисям си квото ми падне, да я изтощавам, щото тя не може да прави разлика от лъжа и истина, кое какаво е.
Като ѝ пробутам 300 манипулации и ще ѝ свърши немощната веганска енергия да ги проверява една по една, дали няма нещо вярно в тях.

А иначе, ако не бях женен, някоя веганка която е била леко закръгленка и от тревопасенето се е вталила та е станала нормална, съм няма да ѝ откажа креватен масаж.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никога не е късно да станеш за резил... :)

Един дядо събира внуците и пра-внуците си и започва да ги поучава:
- Вижте ме, деца мои! Цял живот съм веган. Месо не съм слагал в устата си, откакто се помня. Алкохол не съм близвал. Цигара не съм палил. За наркотици - и дума да не става! Друга жена, освен баба ви, дето се спомина преди 30 години, не съм докосвал. Живея здравословно и природосъобразно. Лягам си в 10 всяка вечер и ставам с изгрева на слънцето. Цял ден копам в градинката, а за закуска, обяд и вечеря 'рупам трева и зърно. И ето резултата - утре ще празнувам стотния си рожден ден!
Децата го слушат внимателно и накрая едното пита:
- Дядо, а как ще празнуваш???

Между другото, какво общо има видеото с нереза, който се опитва да се качи на свинята, която колят, с веганството? Надявам се, че не е тънък намек какво да правим с животните, вместо да ги ядем? :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Win_user написа:

Между другото, какво общо има видеото с нереза, който се опитва да се качи на свинята, която колят, с веганството? Надявам се, че не е тънък намек какво да правим с животните, вместо да ги ядем? :D

Видеото показва най-обичаната храна на повечето хора ... и от какво са се отказали друга част от тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...