Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

купих си тунер от gss който не работи

Препоръчан отговор

Здравейте на всички в форума.Честно казано не знам дали моят проблем е точно по темата но все пак ,ако не е ще го преместя на друго място.Значи проблемът ми е следният преди три месеца си купих Тв тунер от global system solutions модел pivelview tv box 5(това е външен тунер не се нуждае от компютър за да работи само oт монитор),които се оказа доста дефектен първо веднага след като го купих го пуснах да работи при което му изгоря захранването.Върнах го ремонтираха го 2 седмици след което отидох да си го получа . Пуснах го да гледам телевизия всичко изглеждаше наред когато изведнъж започна да си сменя каналите сам ,да се увеличава да се намалява да си затъмнява картината сам,да се изклучва сам.Това се оказа сериозен проблем защото не можеш да гледаш телевизия повече от 5 минути.Занесох го отново на ремонт ремонтираха го малко повече от месец.Когато отидох да си го взема всичко изглеждаше добре с исключение на звука имаше звук но само пращене сякаш не е намерил нищо а реалния звук се чува много ниско като фон( с две думи чуваш силно пращене и съвсем тихо звука).Няма нужда да обяснявам че при това положение гледането на телевизия е меко казано неприятно.Между другото пробвах и на кабелна и на антена все си праштеше сменях pal-bg secam всичките настроики нищо не помага също така пробвах и с няколко вида колонки слушалки какво ли не нищо не работи се си шуми.Отидох отново при тях за пореден път човекът от сервиза ми каза че го е пробвал в тях всичко си работело и било наред звук всичко.Днес пробвах тунера отново на кабелна и на антена оказа се че отново има сащия проблем с звука.Някои ще ми каже какво пък толкова да но този тунер струва 180 лв. предполага се че би трябвало да мога да гледам тв на него.Ако някои може да ме посъветва какво да направя ще му бъда много благодарен. sad.gif

Редактирано от kuramiianko (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш да се свържеш с Комисията за защита на потребителите - ако си оправиш правописа, със сигурност ще ти обърнат внимание.

Поправих се.

Редактирано от panevdd (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Можеш да се свържеш с Комисията за защита на потребителите - ако се оправиш правописа, със сигурност ще ти обърнат внимание.

Имаш впредвид ако си оправя правописа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я вземете и двамата си оправете правописа!

П.П. А по темата - да се обърнеш към Комисията за защита на потребителя, е добре и има смисъл, но мисля, че от там ще ти обърнат внимание, само в случай, че има нередности в самата окомплектовка на тунера (гаранция и т.н. неща), че ти е отказана техническа поддръжка, или са ти отказали да ти подменят тунера с нов в определения законов срок!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Я вземете и двамата си оправете правописа!

П.П. А по темата - да се обърнеш към Комисията за защита на потребителя, е добре и има смисъл, но мисля, че от там ще ти обърнат внимание, само в случай, че има нередности в самата окомплектовка на тунера (гаранция и т.н. неща), че ти е отказана техническа поддръжка, или са ти отказали да ти подменят тунера с нов в определения законов срок!

Ами в този случай явно управия няма ,каквото и да си купуваш от България винаги трябва да имаш едно в предвид че си купуваш "котка в торба".Лично аз много симпатизирам на системата в Щатите където можеш да връщаш всичко дори ,когато няма дефект, но уви от скоро живея в България и трябва да свиквам с нещата тук. Както се казва добре дошъл в България.sad.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина ти съчувствам kuramiianko, защото PixelView е както по мое, така и според много други хора една от най-калпавите марки TV Тунери! Трябваше преди да отидеш да го купуваш, първо да поискаш съвет тук в форума или който и да е друг хардуерен форум, предполагам, че щеше да получиш много съвети за различни марки, модели и т.н. Но станалото станало, какво да се прави, знам какво е да се мъчиш с тунер - имам цели два (всъщност 1 и нещо :huh:

Първоначално се спрях на AverTV Go 007 защото беше един от най-евтините модели и то не от PixelView, а от хвалената корейска фирма Aver. Всичко беше наред, докато при една гръмотечна буря не ми изгоря, после нече не работеше, но цветовете които вадеше бяха нправо гротескни ohmy.gif Махнах го и реших да се спра на нещо по-добро с по-високо качество на картината и познавайки всеизвестното германско качество се спрях на Pinnacle. Тази фирма се води за елитът сред производителите на тунери и наистина не се разочаровах. Взех си Pinnacle PCTV Hybrid 310i. Този модел поддържа всичко, от аналогово FM радио до DVBT. Единственият недостатък, е че при по-слаби процесори, ще се забележи липсата на хардуерно MPEG-2 ускорение sad.gif Засега все още съм на него, нямам никакви проблеми нито под Windows, нито под Ubuntu, качеството на сигнала е супер, само трябва последният да е достатъчно силен (слабите сигнали се филтрират все едно са смущения т.е. тунера е слабочувствителен, но това е плюс а не недостатък). Все пак се научих, като почва буря да изключвам и антената на тунера ;)

И така на темата, че нещо пак се отплеснах, извинявай за това... Доколкото познавам хора от тия сервизи, предполагам последният път са ти го върнали, защото вече им е писнало да го ремонтират, то се е видяло че е дефектен, и че нищо повече не могат да направят за него, така че зарежи го. Най-добре си купи нов, но съветвам те не се спирай на PixelView дори да ти го дават без пари. Аз нищо хубаво не съм чувал за техните тунери, освен че са най-евтини (защо ли ? :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въобще не са евтини за същите пари можех да си взема pinnacle 180 лв. са това обаче понеже имам вградено pixew view в компютъра което работи повече от перфектно също така имам и карта за лаптопа от която също нямам никакви оплаквания последната година и половина. Въпросът е че според мене в България се внасят некачествени партиди.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване