Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,

моля Ви да ми помогнете при избора на части за нов PC. Понеже не мога да се похваля, че ще се справя сам - затова се обръщам към Вас.

PC ще се използва за развлечения и работа, но най-вече за развлечения. Не мисля да клоквам нищо. Спрял съм се на бюджет от 1000$. Като вече съм избрал някои от компонентите, които подлежат и на смяна (ако се окаже, че трябва). Говорим само за комп-а, без периферия. А ето и сегашният ми избор:

CPU - C2 DUO E6750 /2.6G/1333/4M BOX - 220$

RAM - KIT 2X1GB DDR2 1066 A-DATA - 163$

HDD - 500GB SEAGATE SATA2/7200/16MB - 156$

DVD - LG GSA-H42L DVD RW/18X BL/LS/R - 37$

VIDEO - Двоумя се между следните 2:

http://www.mostbg1.com/most/Item.aspx?itemid=36375

http://www.mostbg1.com/most/Item.aspx?itemid=36512

като разликата от 5$ не се коментира :P ~ 160$

Дотук съм аз и Вие идвате на помощ.

736$ дотук.

Моля, препоръчайте ми добро дъно, на което да могат да се сложат поне 4 платки RAM - сега две и в далечен план още 2 (PCI-E x16). Също така не разбирам нищо от добри захранвания (въпреки, че съм прочел важната тема), какво ще бъде достатъчно за тези неща?

Трябва ли ми допълнително охлаждане? (както споменах няма да клоквам), ако Да - моля предложете (по възможност някое по-безшумно). Не знам дали кутията играе някаква роля? За звукова карта ще помисля по-нататък.

Ами надявам се, ако съм пропуснал нещо - Вие да ме поправите.

п.п.

Моля, използвайте компоненти, от ценовия лист на Мост. Или поне такива, които ги има и там.

http://www.mostbg1.com/most/PriceList.aspx

Ако се наложи - цената може да се увеличи с 50-100$.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравей!на мен лично ми харесва конфигурацията на която си се спрял.на така машинка най-добрият избор би било дъно с P35 чипсет.щом няма да клокваш а търсиш добро дъно-моите предложения са-ASUS P5K /P35/LGA775 или GB P35-DS3 /P35/LGA775 .ако се чудиш между тези две карти-заложи на 100% на SAPPHIRE X1950GT512 GDDR3 PCIE .стига да не търсиш задължително дх10.захранване-не съм сигурен дали 400W ще са достатъчни,но ако са-PSU FORTRON ATX-400PNF /400W ако пък не-PSU FORTRON EPSILON 600/ 600W .мисля че щом няма да клокваш- и боксовото захранване би ти свършило работа.айде това е от мен-ще видим как мислят и другите.успех!

Редактирано от bobsun0317 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже не искам да създавам нова подобна тема, авторът ще ми прости, че се намърдвам в тази;)

Аз нищо не разбирам от следните буквички и цифрички:speak: В последно време, компа започна да си се изключва през половин час самичък. От какво може да е това? Преинсталиран е, но не помогна. И е супер бавен. Та какво трябва да променя в тези цифрички долу?

MAIN BOARD ASUS P4S800 SIS648FX/FSB800

CPU CELERON-D 2.4G/533/256K BOX

RAM 256MB DDR400 V-DATA

HDD 80GB HITACHI 7K250/7200/2M

VIDEO CARD GF FX5200/128 DDR/128B/8X/TVOU

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добра конфигурация.

И аз подкрепям колегата за избор на Видео да е на АТИ, относно другите чаркове като MB/HDD/CPU/RAM са добре, единствено се чудя защо толкоз голям HDD си избрал, но ти си знаеш за какво ще го ползваш..

А относно PSU аз преди време си взех за новата ми фурна този модел FORTRON EPSILON 700W, от личен отпит захранването се държи стабилно.. дори при екстремен клок..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Понеже не искам да създавам нова подобна тема, авторът ще ми прости, че се намърдвам в тази ;)

Аз нищо не разбирам от следните буквички и цифрички :speak: В последно време, компа започна да си се изключва през половин час самичък. От какво може да е това? Преинсталиран е, но не помогна. И е супер бавен. Та какво трябва да променя в тези цифрички долу?

MAIN BOARD ASUS P4S800 SIS648FX/FSB800

CPU CELERON-D 2.4G/533/256K BOX

RAM 256MB DDR400 V-DATA

HDD 80GB HITACHI 7K250/7200/2M

VIDEO CARD GF FX5200/128 DDR/128B/8X/TVOU

ами машината действително е доста поостаряла!айде да те помоля 2 неща-кажи за какво предимно се използва този компютър и провери да кажем чрез еверест каква температура са процесор дъно видео.наскоро бяха ме извикали да погледна една машина-оказа се че се е задръстила с прах и вентилаторър на охлаждането беше спрял а от там температурата се беше покачила достатъчно за да забива и изключва сам.а онази машина беше същата като твоята.

Редактирано от bobsun0317 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
...

стига да не търсиш задължително дх10

...

Ами ще е хубаво да сложа такава карта, която го поддържа? А с една от тези двете няма ли да може да се използва DirectX10 ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ами машината действително е доста поостаряла!айде да те помоля 2 неща-кажи за какво предимно се използва този компютър и провери да кажем чрез еверест каква температура са процесор дъно видео.наскоро бяха ме извикали да погледна една машина-оказа се че се е задръстила с прах и вентилаторър на охлаждането беше спрял а от там температурата се беше покачила достатъчно за да забива и изключва сам.а онази машина беше същата като твоята.

Предимно за музика и филми... Нищо не мога да проверя в момента, защото не е при мен компа... Кажи какво предлагаш да му се сложи и аз ще дам листчето, където трябва да ми го направят.. Ще кажеш, защо направо не се доверя на въпросния човек, който ще ми го прави? Ами защото това,което ти написах по-горе като конфигурация е негово дело.. И явно е решил, че щом не разбирам, може да мина с каквото и да е(то така си и стана де, но в използването си пролича,че е слабичък).

Редактирано от green^eyes (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2.9 Не е желателно публикуването на коментари, в които се критикуват други потребители за неспазване на правилата, както и за техния правопис. За тази цел ползвайте бутона "Докладвай", намиращ се под всеки един пост.

Редактирано от pit (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте,

моля Ви да ми помогнете при избора на части за нов PC. Понеже не мога да се похваля, че ще се справя сам - затова се обръщам към Вас.

PC ще се използва за развлечения и работа, но най-вече за развлечения. Не мисля да клоквам нищо. Спрял съм се на бюджет от 1000$. Като вече съм избрал някои от компонентите, които подлежат и на смяна (ако се окаже, че трябва). Говорим само за комп-а, без периферия. А ето и сегашният ми избор:

CPU - C2 DUO E6750 /2.6G/1333/4M BOX - 220$

RAM - KIT 2X1GB DDR2 1066 A-DATA - 163$

HDD - 500GB SEAGATE SATA2/7200/16MB - 156$

DVD - LG GSA-H42L DVD RW/18X BL/LS/R - 37$

VIDEO - Двоумя се между следните 2:

http://www.mostbg1.com/most/Item.aspx?itemid=36375

http://www.mostbg1.com/most/Item.aspx?itemid=36512

като разликата от 5$ не се коментира ;) ~ 160$

Дотук съм аз и Вие идвате на помощ.

736$ дотук.

..........

Не забравяй да добавиш и ДДС.

Инак аз бих ти препоръчал малко по-различна конфигурация.

GB P35-DS3 /P35/LGA775 - $125

C2 DUO E6750 /2.6G/1333/4M BOX - $220

2X1GB DDR2 800 A-DATA - $80

GB NX88S320H-B-RH/8800GTS/320M - $339

320GB SEAGATE SATA2/7200/16MB - $94

ASUS DRW-1814BLT DVD RW SATA B - $37

$1074 с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не забравяй да добавиш и ДДС.

Инак аз бих ти препоръчал малко по-различна конфигурация.

2X1GB DDR2 800 A-DATA - $80

320GB SEAGATE SATA2/7200/16MB - $94

$1074 с ДДС

За ДДС-то - ще си го прибера чрез фирма. Айде РАМ-паметта да кажем, че може и да е на по-слаба честота и DVD-то също мога да го сменя, но определено харда няма да ми е достатъчен. Но ти вероятно си се съобразил с ДДС-то.

И един въпрос. Понеже аз много не разбирам - би ли ми обяснил защо е доста по-скъпа тази видео карта, при положение, че е 320MB? ohmy.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами ще е хубаво да сложа такава карта, която го поддържа? А с една от тези двете няма ли да може да се използва DirectX10 ?

От избраните от теб 2 модела видео карти само тази GF8600GT има поддръжка на DirectX 10..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
За ДДС-то - ще си го прибера чрез фирма. Айде РАМ-паметта да кажем, че може и да е на по-слаба честота и DVD-то също мога да го сменя, но определено харда няма да ми е достатъчен. Но ти вероятно си се съобразил с ДДС-то.

И един въпрос. Понеже аз много не разбирам - би ли ми обяснил защо е доста по-скъпа тази видео карта, при положение, че е 320MB? ohmy.gif

Големия капацитет на паметта на една видеокарта не я прави по-бърза. Относно хард диска, вземи 2х320 в райд по-добре тогава. За видеото няма да съжаляваш ако го вземеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

8600 картата подържа хардуерно дх10 докато 1950 само софтуерно.в момента няма приложения които да ти изискват дх10 задължително така че спри са на х1950.с нея ти гарантирам че няма да имаш никакви проблеми с която и да е дх9 игра (с дх10 са едва 4-5) дори на която и да е резолзюция.ако се стремиш към дх10 8600GT не е правилното решение.ориентирай се поне към 8600GTS.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
То е много трудно да се създаде нова тема - цяло натискане на бутонче. А сега нито аз, нито ти ще получим отговори на въпросите си в тая бъркотия...

Като му кажеш "жена" и с това му се изчерпва цялата автобиография...

Ами просто има 10 такива теми!!! И твоята е една от последните! Помислих, че няма да имаш нищо против!

ОК, МОЛЯ НИКОЙ ДА НЕ ОТГОВАРЯ НА МОИТЕ ВЪПРОСИ, ЗАЩОТО АВТОРЪТ - БОГОИЗБРАН ДА БЪДЕ МЪЖ- не може да се оправи в бъркотията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

обемът й на графичната памет не показателен колко е мощна картата.да колкото повече-толкова по-добре!но обърни внимание и на шината-320битова.на една карта и 1гб памет да и сложиш но да е с 128 битова шина-забравяш за добра производителност при игрите.иначе 8800 с 320мб е едно отлично решемие стига да ти се дават още 150$ над х1950.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това което Zebo_dino ти е препоръчал е добро само смени рам-а поне с SuperT CL4 и в високия клас карти каквато е 8800 GTS 320МВ няма голямо значение марката може да вземш най-евтината която намериш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Това което Zebo_dino ти е препоръчал е добро само смени рам-а поне с SuperT CL4 и в високия клас карти каквато е 8800 GTS 320МВ няма голямо значение марката може да вземш най-евтината която намериш.

Аз да ти кажа не видях разлика м/и A-Data и SuperT, само цената. Предпочитам HyperX на Kingston ако ще е хубава RAM

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де, в първия пост казах, че може и малко повечко да излезе.

Да кажем, че сложа

GB NX88S320H-B-RH/8800GTS/320M

в такъв случай конфигурацията става 1040$

Устройва ме - пък и ще имам хубаво видео.

Ама никой нищо не казва - ще ми трябва ли охлаждане, няма ли? Има ли значение каква ще е кутията?

Редактирано от eggy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега не ми се обяснява подробно, но 2 диска в RAID, работят като 1, само че информацията се записва едновременно и на двата и става доста по-бързо. По-добре е отколкото само 1 диск. Допълнително охлаждане няма да ти трябва. Пък и винаги по-късно може да вземеш едно.

Обобщавам:

2х1GB DDR2 800 KINGSTON HYPER X - $128

2х320GB SEAGATE SATA2/7200/16MB - $188

PSU CM EXTREME 600W ATX PASSIV - $80

1117$

Редактирано от zebo_dino (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Сега не ми се обяснява подробно, но 2 диска в RAID, работят като 1, само че информацията се записва едновременно и на двата и става доста по-бързо. По-добре е отколкото само 1 диск.

Искаш да кажеш, че една и съща информация се записва едновременно? Ако е така - буквално се набутвам с един хард в повече. Дай някакъв линк да прочета за какво става въпрос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Искаш да кажеш, че една и съща информация се записва едновременно? Ако е така - буквално се набутвам с един хард в повече. Дай някакъв линк да прочета за какво става въпрос.

http://en.wikipedia.org/wiki/RAID

И не, не се записва една и съща информация, половината отива на единия диск, другата половина на другия. И с 2 хард диска по 320GB в RAID0 ще се виждат като 1 диск с капацитет 640GB

RAID 0: striped set (minimum 2 disks) without parity. Provides improved performance and additional storage but no fault tolerance. Any disk failure destroys the array, which becomes more likely with more disks in the array. The reason a single disk failure destroys the entire array is because when data is written to a RAID 0 drive, the data is broken into fragments. The number of fragments is dictated by the number of disks in the drive. The fragments are written to their respective disks simultaneously on the same sector. This allows smaller sections of the entire chunk of data to be read off the drive in parallel, giving this type of arrangement huge bandwidth. When one sector on one of the disks fails, however, the corresponding sector on every other disk is rendered useless because part of the data is now corrupted. RAID 0 does not implement error checking so any error is unrecoverable. More disks in the array means higher bandwidth, but greater risk of data loss.
Редактирано от zebo_dino (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости uberalles

За по-подробно инфо http://anandtech.com/storage/showdoc.aspx?i=3087 . Само че не е на Бг.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2х1GB DDR2 800 KINGSTON HYPER X - $128

2х320GB SEAGATE SATA2/7200/16MB - $188

PSU CM EXTREME 600W ATX PASSIV - $80

1117$

Ами така остава конфигурацията. Благодаря на всички, които помогнаха! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами така остава конфигурацията. Благодаря на всички, които помогнаха! :clap:

ами честито.какво друго да ти кажа. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ами честито.какво друго да ти кажа. ;)

Остава само да се полее, но всичко с времето си :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...