Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

life_alert

Всичко за Wireless (Wi-Fi) безжични мрежи

Препоръчан отговор

Едва ли тука му е мястото на подобен род въпроси, от времето което съм в този форум на kaldata.com подобрен род теми не се дискутират... Дори и да има начини, а той има.. едва ли някой както казах вече ще ти помогне.. Обърни се към гоогле..

търсих в гоогле вече нищо няма написах как да хващам безжичен интернет и намерих тази дискусия

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

търсих в гоогле вече нищо няма написах как да хващам безжичен интернет и намерих тази дискусия

прекрасно, добре дошъл, но както ти споменаха по-горе тук не дискутираме подобни методи. действия и т.н. Купи си достъп до интернет и проблема е решен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте Искам да ви помоля да ме насочите как да си направя антена за wi fi,защото не достигам до никакви отключени саседски модеми с лаптопа а ми е безкрайно необходим.Или ако не може никои да ми каже как да си направя антена да ми каже някаква програма за хакване на пароли. Благодаря Ви,предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте всички.От няколко дена нета ми се прецаква,когато тръгвам да тегля през Битторрент, и не само при битторрент и при всички торрент програми.Моля ви помогнете ми спешно.Просто както съм се свързал с нета и пускам да се тегли нещо нета ми спира и след това ми показва че няма мрежи около мен, но когато го изкарам от юсб-то уайерлессчето и го вкарам пак всичко е ок ,тоест докато не пусна нещо да се тегли.Марка и модел на уайерлесса:Tenda Mini 11N Wireless USB adapter №W311U !Или ако някой разбира повечко да ми пише на скайп jar0ni.Благодаря ви предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих тази тема за да може всички, които имат проблеми или въпроси за Wireless (Wi-Fi) безжичните мрежи да пишем и обсъждаме, защото това може да е полезно и за другите. :)

как мога да си кодирам wi-fi

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

как мога да си кодирам wi-fi

Като си настроиш маршрутизатора

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Може ли някой да ми каже от къде мога да си намеря такова устройство:

Публикувано изображение

Имам същия сателитен приемник и искам да си намеря такова устройство за да бъде защитена от гръмотевици лан картата на сателитния приемник!

Към доставчика съм свързан с рутер TP-Link TL-WR340G и от него си имам Wi-Fi мрежа (тествах с телефона Nokia N95)!

Имам и АР рутер но не мога да го настроя да приема безжичната мрежа?! Модела му е Repotec RP-WR1441A

Ако някой може да ми помогне ще съм му благодарен да ми каже как да го направя!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей те аз имам следния проблем. Лаптопа от вчера не разпознава рутера ми и даже никакви безжични връзки не намира. какво да направя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей те

аз имам следния проблем. Лаптопа от вчера не разпознава рутера ми и даже никакви безжични връзки не намира. какво да направя?

Да пробвате да разрешите безжичната мрежа, да пробвате да включите безжичния адаптер

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

имам интернет като съм на кабела, който излиза от рутера. но самият лаптоп не намира безжични връзки това ми казва техниците от интернета бяха тук и казаха че проблема е в лаптопа, но не им се занимаваше да го погледнат

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

имам интернет като съм на кабела, който излиза от рутера. но самият лаптоп не намира безжични връзки това ми казва

техниците от интернета бяха тук и казаха че проблема е в лаптопа, но не им се занимаваше да го погледнат

А замислихте ли се над това, което ви написах по-горе? Аз именно това ви обяснявам (защо може да нямате безжична връзка)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

имам интернет като съм на кабела, който излиза от рутера. но самият лаптоп не намира безжични връзки това ми казва

техниците от интернета бяха тук и казаха че проблема е в лаптопа, но не им се занимаваше да го погледнат

START > Run > services.msc > OK .

Виж "Wireless zero configuration" дали е пуснат.

"Starus"-трябва да е на "Старт", а "Startup type"-трябва да е на "Automatic".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте, писах вече ,но и тук да споделя

имам въпрос, как да усиля интерент връзката на вторият етаж, хващам уай фай от рутер на долният етаж , но нещо е слаб вивакома или трябва да се направи ъпдейт на рутера , а и да се направи, в едната стая не хващам хубав нет.Може ли с някаква антена- усилвател да се подобри на горният етаж връзката и как точно става,ако не е с усилвател може ли с включване на друг рутер, но да не се прекарват кабели до горе, първият и вторият до него,едните да ползват единият а ние от другият дали има такава вероятност за сигнала да се подобри

ако някой знае нещо, моля да ми пише нямам идея какво може да се направи

благодаря предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес дадох ресет на рутера отзад има една дупчица.Имам приятел дето живее 3 етажа под мен при него всичко е ок няма такива проблеми  да не се зареждат клипове, на моя  компютър и лаптопа клиповете бавно ги зарежда,на тела клипове от youtube ги зарежда,а от тела когато съм в facebook  снимките не ги зарежда когато хвана на моя приятел нетa снимките всичко зарежда защо е така,tp link WR740N.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.Има ли начин да използвам смартфона си като рутер,или по скоро като wifi антена.Искам да се свържа към безжичната мрежа с смартфона и чрез usb кабел да пусна интернет на компа.Възможно ли е?И ако е,как става номера?Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Не съм много запозната с технологиите, така че ако може да ми препоръчате някакъв усилвател за wi fi . Проблемът е, че рутера ми е кодиран и реално не мога да го сменя. На всичкото отгоре, майсторите са сложили кутията в спалнята и сигнала в другия край на апартамента е толкова слаб, че понякога никакъв го няма...

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Inkata1975 написа:

Здравейте!

Не съм много запозната с технологиите, така че ако може да ми препоръчате някакъв усилвател за wi fi . Проблемът е, че рутера ми е кодиран и реално не мога да го сменя. На всичкото отгоре, майсторите са сложили кутията в спалнята и сигнала в другия край на апартамента е толкова слаб, че понякога никакъв го няма...

Благодаря предварително!

Кодиран- кодиран, колко да е кодиран. Ти нали си знаеш името на мрежата и паролата ? Друго не ти трябва.

Може да ползваш или повторител  839_home.jpg      877_home.jpg

или някой друг рутер да се настрои като повторител (примерно TP-LINK TL-WR740N - намират се за по 20-ина лева)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

jhoro, благодаря!

А сега ако ме осветлиш, как да настроя втория рутер, ще съм ти задължена. Но ... така, като... за идиот, моля!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, Inkata1975 написа:

jhoro, благодаря!

А сега ако ме осветлиш, как да настроя втория рутер, ще съм ти задължена. Но ... така, като... за идиот, моля!

С удоволствие, но първо се снабди с такъв и кажи марка и модел. Също - с кабел ли ще ги свързваш или безжично?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Speedport w502v. Безжично. Ако има значение- лаптопа е Мак Про Ретина...

Редактирано от Inkata1975
допълнение (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Inkata1975 написа:

Speedport w502v. Безжично. Ако има значение- лаптопа е Мак Про Ретина...

Здравей. Извинявай за забавянето - не съм го видял. Това е втория рутер - нали? Модела на лаптопа няма значение.

Първо - ще го поставиш приблизително по средата на апартамента. Свързваш с кабел лаптопа към LAN порта на рутера. Влизаш в админ панела ...

До тук ясно ли е? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...