EmineM

Как да махна паролата за логване при зареждане на Windows (merged)

65 мнения в тази тема

публикувано (редактирано)

....

погледни по-долу

Start => Run => Control Userpasswords2 => махаш отметката пред Users must enter a user name and password to use this computer => Apply
    Редактирано от capnemo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Привет.Знам че въпроса може да ви се стори банален и елементаренрно след дълги опити да премахна кликването върху името на компа за да се логне и започне да зарежда Уина проблема си остава.Та кажете някой начин как да премахна въпросното логване?

;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Привет.Знам че въпроса може да ви се стори банален и елементаренрно след дълги опити да премахна кликването върху името на компа за да се логне и започне да зарежда Уина проблема си остава.Та кажете някой начин как да премахна въпросното логване?

;)

При нормалната инсталация, ако е зададено да се логваш, т.е. си въвел веднъж админ парола, после май не може да се махне. Ако не е от това, то съм забелязал, че при определени конфигурации, най-често при лаптопи, логванего е единствен избор. Тази тема веднъж и аз я бях пускал, но не получих добър отговор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

;)

Въпроса не е банален но малко объркващ.

За да премахнеш логото на компа,това се прави от настройките на BIOS.

За да премахнеш админ паролата това става най-лесно с преинсталация на ОС или с някои платени пограми,които не съм длъжен да ги споменавам.

Next?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

:speak:

Зависи на какъв Windows си под Vista и 7 това става много лесно:

1. Влизаш в Run и стартираш netplwiz и слагаш отметка на Users must enter a user name and password to use this computer. След това даваш ОК - ако имаш парола ти иска да потвърдиш два пъти паролата, след това когато рестартираш ще влизаш автоматично дори да имаш парола.

Ако Windows-а е XP става по следния начин:

http://support.microsoft.com/kb/315231

Успех!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За да премахнеш админ паролата това става най-лесно с преинсталация на ОС или с някои платени пограми,които не съм длъжен да ги споменавам.

Next?

Не винаги с преинсталация се оправя. Преинсталирам почти всеки ден различни компютри и лаптопи и на някои определено излиза задължително с логване. Може и да има програми, на мен не са ми известни. Мисля, че форума е за това да помогнеш на човека и ако знаеш да му кажеш. Въпрос на вкус...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пробвай така

1) Start, Run пишеш CONTROL USERPASSWORDS2

2) в листа с юзърите кликни на този който искаш да се логва 

3) размаркираш Users must enter a Username and password................. 

4) Apply. 

5) в следващия бокс пишеш паролата от акаунта, който си селектирал по рано 

6) OK

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пробвай така

4) Apply. 

6) OK

Значи да на ХР съм но нямам никаква парола просто се появява иконка върху която трябва да кликна-парола въобще не съм му задавал а друг на компа не сяда.Да наистина става въпрос за лаптоп,ще пробвам изброените начини дано стане щото от иконата User acaunts на контрол панела нищо не става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Значи да на ХР съм но нямам никаква парола просто се появява иконка върху която трябва да кликна-парола въобще не съм му задавал а друг на компа не сяда.Да наистина става въпрос за лаптоп,ще пробвам изброените начини дано стане щото от иконата User acaunts на контрол панела нищо не става.

Макар и да нямаш парола пробвай размаркирай това което са ти казали би трябвало да стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Next?

И какво му е объркващото?

Никъде не съм писал, че искам да махна логото на компа ,а картинката на логването на Уиндоуса.

А премахването на логването чрез преинстал-доста тъпо нещо, за нещо дребно цяла преинсталация. :yanim:

Пробвай така

4) Apply. 

6) OK

:( Благодаря за съветите станапо описаният начин-махна се досадното логване. :baby:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

От известно време, когато ми се включва Уиндоуса, иска да въвеждам някаква парола, а аз нямам такава и направо му давам "Enter" и той си се зарежда. Въпросът ми е как да махна този Prompt Login, така че да ми се изписва по стария начин със следните надписи: при включване "Welcome" и при изключване "Windows is shutting down". Иначе проблемът възникна, като се опитвах да създам wireless network между новозакупения си лаптоп и сегашното настолно PC. Някой може ли да ми помогне с подробни инструкции и по този въпрос?

Благодаря предварително. Надявам се, че пускам темата в правиланата секция.

Редактирано от zucher (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

1) уиндоуското копче + r

2) пишеш control userpasswords2 и ентър

3) избираш желания юзър и махаш отметката от users must enter a username and password to use this computer

4) цъкаш apply и въвеждаш сегашната си парола

5) сега цъкаш ок и рестартираш

по-подробно от това не успях

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

1) уиндоуското копче + r

2) пишеш control userpasswords2 и ентър

3) избираш желания юзър и махаш отметката от users must enter a username and password to use this computer

4) цъкаш apply и въвеждаш сегашната си парола

5) сега цъкаш ок и рестартираш

по-подробно от това не успях

:lol6: не можеше ли просто да посочиш предпоследния отговор че става малко банално еднакъв въпрос и същия отговор да се повтарят през едно, верно че от различни питащи и отговарящи ;):)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход