Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Социалистите искат евтаназия и екзекуции

Препоръчан отговор

Въпреки че по-голямата част от членовете на БСП определят партията си като реформирана, те продължават да смятат хомосексуализма и съжителството без брак за неприемливи. Около 73% определят различната сексуална ориентация като проблем на "обществото и нравите". Три четвърти от партийния елит пък е убеден, че бракът е задължително условие за раждането на деца. Това мнение се допълва и от схващането, че естествената роля на жената е грижата за дома и отглеждането на децата. То се споделя от половината активисти на левицата. По-мека е позицията им спрямо абортите. Под 1/5 се обявяват против прекъсването на бременността.

Дисциплината е фундаментална ценност за левия политик. Близо 90 на сто от делегатите на конгреса на БСП са заявили, че основната роля на училището е да "възпитава дисциплина и необходимост от полагане на усилия".

На фона на тези данни е твърде интересен фактът, че 90 на сто от анкетираните са с висше образование и са на възраст между 40 и 60 години. 60 на сто от тях са ръководители на фирми, държавни и общински служители.

Лидерът на БСП Сергей Станишев не намери логично обяснение защо близо една четвърт от делегатите са поставили партията си в пространството от крайно дясно до център-дясно. Ръководителят на допитването Жан-Мишел Дювал допусна, че ракията от предишната вечер или умората от конгреса са объркали представите на запитаните. Наскоро друго проучване показа, че преобладаващата част от избирателите на БСП предпочитат комунистите за коалиционни партньори пред социалдемократите. Според социолози вероятно и част от елита смята, че БСП е отишла много вдясно спрямо комунистическите идеи.

Лидерът на БСП Сергей Станишев се доближава до одобрението на Тодор Живков отпреди 15 години. Зад твърдението, че Станишев е добър председател на партията, са застанали 92,5%. Приблизително толкова вярват, че БСП е готова да управлява страната. В същото време половината от политическия елит на социалистите се колебае дали управлението на Жан Виденов е било провал.

Източник: в-к "Новинар"

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

като гледам те поголеми католици и от Папата

ако се гледа педантично ти БСП и Папата по много въпроси са на едно и също мнение, интересно това прави ли Папата комунист

нека погледнем какъв референдум мина тия дни в Италия

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това трябва да се реши от хората,а не от политическа сила.Референдуми ни трябват,иначе на мен идеята ми допада. :angry:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отново сме свидетели на евтин предизборен популизъм. До болка познато. И какво, точно социалистите ли ще ни учат на морал?! Точно тези, които толкова години бяха символ на псевдоморала, на прикритите (а понякога и на съвсем явните) своеволия, на шуробачанащината и т.н. и т.н., да не ги изброявам?! Айде, няма нужда.

:angry:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Даемоне незнам дали си гледал днес сутринта БТВ, там имаше много смях

и накрая и аз неможах да си отговоря по въпроса

правителството от 1997 до 2001 на Костов ли било или на ОДС

до това кой за какво щени учи питай FIFA защо точно това е избрал от целия вестник Новинар

и аз немога да разбера какво толкова все за това БСП се говори, има още 21 партии и коалиции които са се регистрирали дайте и за тях нещо

и хайде пишете за другите на мен честно ми писна все за БСП да слушам дайте нещо друго

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Даемоне незнам дали си гледал днес сутринта БТВ, там имаше много смях

и накрая и аз неможах да си отговоря по въпроса

правителството от 1997 до 2001 на Костов ли било или на ОДС

до това кой за какво щени учи питай FIFA защо точно това е избрал от целия вестник Новинар

и аз немога да разбера какво толкова все за това БСП се говори, има още 21 партии и коалиции които са се регистрирали дайте и за тях нещо

и хайде пишете за другите на мен честно ми писна все за БСП да слушам дайте нещо друго

<{POST_SNAPBACK}>

Бате Ици, прав си. Намесих се с коментар към новината, само защото се подразних от размахването на "смъртната" карта, и то пък точно от страна на БСП. Далеч съм от мисълта да дразня когото и да е в този форум по толкова пиперливи теми (освен това тези теми по подразбиране са ми неприятни), но все пак, не може да се отрече, че за 45 години именно тази партия затри бая народ, къде по криминални, къде по политически причини. И сега отново да ми говорят за смъртни наказания е меко казано неуместно. Вместо да си подвият опашките и да мислят, как да оправят икономиката на страната и да вдигнат общото равнище на живот на населението в тая държава, те отново обещават хляб и зрелища. А какво друго му трябва на човечеца ... Но не е това начина.

Иначе да, има и други партии. Знаем ги много добре, знаем и кои от тях въобще не си струва да се обсъждат, щото са от абсурдни по-абсурдни. Знаем и кои винаги ще са "вътре" щото играят друга игра.

Редактирано от Daemon (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с Бате Ице. Нека има и за другите партии. В крайна сметка са си 22 на брой. Като критикувате БСП, дайде да подъвчем кокалите и на останалите. Ми тъй де. Те да не са цвете за мирисане.

И fifa хубаво цитира в-к "Новинар", ама проблема е другаде. Просто вестника са си избрали определени пасажи от изследването и са си съчинили текста. Четох го цялото изследване и в интерес на истината в него такива констатации няма. Добре съчиняват журналистите от "Новинар", за което явно някой добре им плаща.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако се гледа реално повече хора умират по пътищата

и май ще умират, колкото и тъжен факт да е това

само да попитам Даемоне нетили омръзна през тия вече ще станат 16 години все едно и също да се пее какво било станало през онези 45 години

лошото на историята е че неможе да се връща и поправя

на мен лично ми писна да я слушам още 92

все се намират хора които искат да ни връщат назад и да ни втълпяват вина за онези времена

крайно време да си бръкнем в джоба и като извадим това което има там да решим какво да правим

кой каквото окраднал откраднал то е ясно откраднатото няма да се върне

някой може да се опита да ме контира че като се осъдят, може само с тотална национализация другото е дим в очите на слепите

ще осъдим ония другите крадци но нашите няма да бараме

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
само да попитам Даемоне нетили омръзна през тия вече ще станат 16 години все едно и също да се пее какво било станало през онези 45 години

лошото на историята е че неможе да се връща и поправя

<{POST_SNAPBACK}>

Така е, писна ми. Само че, нали не забравяш и последствията от най-скорошното управление на БСП? Добре ли ти беше тогава?! Обзалагам се, че не. А сега отнеси това към цитираното от fifa:

В същото време половината от политическия елит на социалистите се колебае дали управлението на Жан Виденов е било провал.

Така ли приема социалистическият елит дупката, в която ни набута Виденов? ohmy.gif

на мен лично ми писна да я слушам още 92

<{POST_SNAPBACK}>

Амин! biggrin.gif

все се намират хора които искат да ни връщат назад и да ни втълпяват вина за онези времена

<{POST_SNAPBACK}>

Има неща, които трябва да се напомнят и да се помнят. Това според мен е едно от тях.

крайно време да си бръкнем в джоба и като извадим това което има там да решим какво да правим

<{POST_SNAPBACK}>

Че аз какво казах в предишния си пост?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цитат (бате Ици @ 16.06.2005г. в 00:44)

*

Има неща, които трябва да се напомнят и да се помнят. Това според мен е едно от тях.

повтарям аз не чувствам никаква вина за онези 45 години нито за управлението на Жан Виденов

ако се гледа реално и за другите народни герои които управляваха през тези 16 годни може да си спомним много неща

но най лошото е че се сещам за тях само лоши неща, а за добрите им постижения пръстите на едната ми ръка са много

сега слушам за един дето се бил преборил с престъпността а сега обещава да се допребори, само че аз друго помня че хората по неговото време нещо на картофения бизнес бяха наблегнали

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок, нямам намерение да защитавам когото и да било. Темата беше "Социалистите искат евтаназия и екзекуции". Е, дадох си мнението по нея и с това приключвам участието си. Нямам желание да създавам поредния флейм в този форум.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едните ни ограбиха, другите ни продадоха, третите ни предадоха...

Историците го казват просто и ясно - 6 века сме нямали аристокрация и като гледам още толкова няма и да имаме (от там липсата на истински политици). Други твърдят, че вината е в урбанизирането по времето на комунизма - когато пренесоха селото в града (по-специално в столицата). Т.е. нямаме политици и почти нямаме и граждани - е каква държава (и какъв народ) сме тогава? Как искате каруцата да върви като всички искат само да се возят, а никой не иска да тегли?

Цитирам себе си от това мнение.

Редактирано от Q-tech (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ЧУДЕСНА ТЕМА.. Според мене това тяхно искане трябва да се удовлетвори изцяло и напълно от целокупния български народ !!!

За целта предлагам:

Да се извърши спешна евтаназия на БСП - тя бабата доста си поживя, едвам крета и отдавна е с деменция...., що да я мъчим още??

Да се открие сезона на екзекуциите с тържествена такава, на изявили се представители на политическия и икономическия апарат на същата!!!

....." че само, си казвам ДАНО, ДАНО " :bye:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ви това, за което говорех. Пускам го за да видите разликата между публикацията на "Новинар", цитирана от fifa и съкратен вариант, публикуван в News.bg ( сайт, който не се слави да е привърженик на БСП ):

Проф.Дювал: Имате много малко истински политически партии

БСП категорично съответства на представата за една европейска социалдемократическа партия - реформирана, проевропейски настроена, със силно представителство за българското общество.

Това заяви професор проф. Жан-Мишел Дювал от Центъра за европейски изследвания на Свободния университет в Брюксел.

През април по време на 45-я конгрес в Пловдив на соцпартията той проведе анкета за проучване на нагласите сред делегатите на форума.

Според проф. Дювал това, че Сергей Станишев се е съгласил на подобен експеримент е доказателство за смелост и стремеж към прозрачност – доста политически сили в Европа са резервирани към политологическите анкети от този вид заради рисковете за разминаване във възгледите на членовете и партийната линия.

В Белгия например единствено “Зелените” и комунистите са тествали единството на членската маса и партийния елит.

Вероятно и в тази готовност на риск се крие фактът, че лидерът на БСП Сергей Станишев е получил одобрението на 92.5 на сто от делегатите на конгреса.

191 от тях са влезли в партията, защото я смятат за сериозен политически субект, 102-ма членуват заради желанието си да променят обществото към по-добро.

93% намират партията си за окончателно реформирана, 3/4 харесват проекта Нова Левица, 81% обаче смятат, че е необходима нова партийна програма. Изненадващо сред тях се оказа и лидерът Станишев, който заяви, че реформа в програмата на БСП е продиктувана от сериозните социални икономически проблеми в обществото.

Принципите ни остават свобода, справедливост, солидарност, въпросът е как ще ги адаптираме към реалността, подчерта Станишев.

Доказателство за коренно промененото мислене на социалистите е подкрепата на 89.6% за присъединяването ни към ЕС и на 58.8 на сто за влизането ни в НАТО.

Членовете на БСП реагират болезнено на актуалните проблеми на днешния ден като продажба на земя на чужденци, затваряне на блокове на АЕЦ “Козлодуй”, приватизацията на “Булгартабак”, показва проучването.

Социалистите не са много единни когато става дума за по-свободни, но социално значими проблеми като хомосексуализма, раздаването на презервативи в училищата, евтаназията, свободното съжителство, смъртното наказание и други.

Мненията са полюсни и варират от краен консерватизъм до абсолютно свободомислие.

Разнопосочни сигнали дава и оценката за управлението на последния социалистически премиер в най-новото време Жан Виденов – 54.6% от анкетираните са категорични, че то е провал, малко по-малко – 43.5% че то е било добро, колебаещи се са 1.9%.

Според проф. Дювал в България много се говори за миналото, залага се на спомени, на страхове отминалото.

Политологът е категоричен, че кампаниите трябва да бъдат позитивни, а обратното в Европа е типично за екстремистките партии.

3/4 от делегатите са за коалиране след изборите, 76.2% са за коалиция с Либерална формация на различни нива на властта, 54.3% виждат в ДПС най-удачния партньор.

По-голяма част от социалистите предпочитат да определят себе си и позицията на соцпартията като център-ляво, но в анкетите не отсъстват и абсурдни твърдения, които позиционират БСП в дясно и дори в крайно дясно.

94% смятат, че днес БСП е готова да управлява.

Приоритетите за левите са намаляване на безработицата, членство на страната ни в ЕС, борба с престъпността, реформа в образованието, гарантирането на социални права.

Според проф. Дювал тези акценти присъстват в платформите на европейските социалдемократи, независимо дали става дума за Германия или Великобритания.

Сергей Станишев каза, че не е изненадан от резултатите – те потвърждават личните му впечатления от срещите през последните 4 години.

Той обаче полюбопитства как би изглеждало подобно изследване сред членовете на определящи се като центристки партии и на тези от десния спектър, какво мислят хората извън политическите клишета на техните ръководители.

Според проф. Дювал България е чудесна страна на политолозите и при честите си визити у нас той никога не е скучал.

Както и в повечето посткомунистическите страни обаче, смята той, и у нас социолози и политолози са хиперполитизирани, а това е много лошо, защото не можеш да разбереш кой говори – ученият или политикът.

Изследователят обяви, че НДСВ е партия, готова да привлече всичко – на места е твърде либерална, на други – твърде социална.

Професорът прогнозира, че партията на Симеон Сакскобугготски все повече ще насочва усилията си в дясно заради тежкото положение на българската десница.

Според него излъганите от социалните декларации през 2001 година българи сега ще гласуват за левицата.

Професорът смята, че трудностите у нас идват от факта, че има много малко истински политически партии, които са подменени от движения, концентрирани около една личност, един лидер.

Професор Дювал не пожела да конкретизира на коя европейска партия най-много прилича БСП, но бе категоричен в едно – тя е много по-близка до европейския социалдемократически идеал от румънските социалисти, Сергей Станишев е много по-добър лидер от Илиеску.

Резултатите от изследването ще бъдат публикувани в различни специализирани издания у нас и в чужбина.

Та сега може да се види къде от "Новинар" са си тълкували както им дойде.

А това са си го тълкували свободно в News.bg

"54.3% виждат в ДПС най-удачния партньор."

В анкетата няма нищо подобно никъде.

Така, че на медии в България трудно може да се вярва в приказките им.

А който толкова много иска да я види цялата анкета, то нея я има във doc формат на сайта на БСП

http://www.bsp.bg

Редактирано от I am Noname (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване