Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Значи Зоун Аларм ми се сбъгяса и не искаше да си помни настройките въпреки че многократно му ги задавах ръчно.Преди това никога не съм имал проблем с него.След двудневни борби с него му дадох remove.На негово място си пуснах Уиндоуския файруол.Интересува ме дали е ефективен(след като е на Уиндоус)?На работата имам Касперски анти хакер и той си работи ефективно,него ли да сложа или да си остана с Уиндоуския?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Значи Зоун Аларм ми се сбъгяса и не искаше да си помни настройките въпреки че многократно му ги задавах ръчно.Преди това никога не съм имал проблем с него.След двудневни борби с него му дадох remove.На негово място си пуснах Уиндоуския файруол.Интересува ме дали е ефективен(след като е на Уиндоус)?На работата имам Касперски анти хакер и той си работи ефективно,него ли да сложа или да си остана с Уиндоуския?

<{POST_SNAPBACK}>

Няма какво да се чудиш работи си спокойно с Kaspersky,ще т ие 100% пъти по-лесно и ще си по-защитен.Относно Zone Alarm виж след като си я деинсталирал дали не са останали някой ключове в регистрито,ако има такива и ги изтриеш всичките съм почти сигурен,че ако я инсталираш отново няма да имаш никакви проблеми.А освен това аkо ще ползваш Zone Alarm инсталирай само версия 4 Pro with web filtering,стестяваш си доста проблеми.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

<{POST_SNAPBACK}>

При мен са си включени и Windows-ския и Kaspersky. А Windows-ския никога няма да спре троянски кон, така че... твърде силно казано е 'firewall' :wors:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Качих Касперски,с Уиндоуския файруол не си правят проблем гледам.Ще оставя само Касперски който се държи добре засега. :bye:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

DarkLight,

Позволи ми да не се съглася с теб относно функцията на firewall. Тя изобщо не е свързана с предпазването от троянски коне и вируси. За това са антвирусните програми. Функцията на firewall е свързана повече с предпазване на компютърните мрежи от неоторизиран достъп чрез различни методи.

А ето едно предложение за вариант. Аз си сложих Kerio WinRoute Firewall with McAfee Antivirus 6.0.1.1 и съм много доволен. Е, върши ми работа защото имам домашна безжична мрежа и така си я защитавам, а и си рутирам интернета. Освен това е лека и не натоварва системата. Предлага ти много допълнителни неща. Лесно се администрира.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Касперски анти хакер не е тежък в сравнение със Зоун Аларм,напротив.В комбинация със Ф-прот моя слаб компютър направо лети.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено Касперски Анти-Хакер! Поради няколко причини... Касперски е по-лек и по-потребен, върши перфекна работа колко пъти ме е спасявал с дружката си Касперски АВП... а пък и Зон Аларм много лесно се хаква...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
DarkLight,

Позволи ми да не се съглася с теб относно функцията на firewall. Тя изобщо не е свързана с предпазването от троянски коне и вируси. За това са антвирусните програми. Функцията на firewall е свързана повече с предпазване на компютърните мрежи от неоторизиран достъп чрез различни методи.

<{POST_SNAPBACK}>

1) Основен метод за получаване на неоторизиран достъп е троянския кон. Ако firewall-а не може да го спре, значи той не изпълнява функцията да предпазва от неоторизиран достъп

2) Функцията на антивируса е да спира вируси, а не троянски коне и червеи. Затова се нарича антиВИРУС

3) Работата на Firewall-а е да контролира какво ВЛИЗА и какво ИЗЛИЗА. Защитната стена на Windows прави основно първото :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет Дарки,

Позволи ми да не съм съгласен на 100% с думите ти. Неоторизираният достъп с нечисти помисли не се реализира с троянски коне или ако някой го прави по този начин, то той е аматьор.

А задачата си да предпазва от неоторизиран достъп мрежите хардуерния и софтуерния файъруол ги изпълнява с различни методи за защита. Предполагам, че ги знаеш - NAT, криптиране, чрез създаването на VLAN.

Към тях се добавя вграден софтуер за защита от вируси и други гадини.

Файъруолът сам по себе си няма как да знае дали в един архивен файл има вирус или троянец. Затова, въпреки наличието на хардуерен или софтуерен файъруол, големите и средни мрежи имат корпоративни системи за антивирусна защита на сървърите и работните станции, затова се ползват VPN, криптиране, пароли за достъп и т.н.

Така, че недейте да искате един файъруол да е пенкилер за персоналния компютър. Хардуерните файъруоли струват над 10 000 долара парчето - хубавките де.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Файъруолът сам по себе си няма как да знае дали в един архивен файл има вирус или троянец.

<{POST_SNAPBACK}>

Не му трябва да знае дали файла е вирус или не, а само дали аз съм разрешил това приложение да ползва Интернет или не.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Файъруолът сам по себе си няма как да знае дали в един архивен файл има вирус или троянец.

<{POST_SNAPBACK}>

Това към което се придържаш ти, Nickfox, това са т.нар. "packet filters". Те работят изключително на мрежовото ниво по 7-слойния модел. Характерно за тези типове защитни стени е, че не ги интересува каква информация се пренася в пакетите (полезни данни или вреден код), а само от къде произхожда пакета и накъде се е запътил. С развитието на компютърните системи обаче, това което навремето е считано за прекалено разточителство на ресурс, а именно инспектирането на съдържанието на всеки пакет, вече не е проблем. Веднага ти давам пример с небезизвестния Sendmail - майл сървър за Linux. Тъй като той работи на легитимен, изрично разрешен порт, нямало е начин как предпочитания от теб тип файъруоли (пакетни филтри) да разберат, че в пакета е подадена командата "wiz", чрез която пък може да се изпълни произволен код на машината, на която работи Sendmail и то с root-права. Те просто са пропускали пакета, защото са виждали, че отговаря на зададените правила. Та в тази връзка и извода, че ако на поразените системи е имало Application Layer firewall, т.е. защитна стена на последния слой от 7-слойния модел, тогава е щяло да бъде възможно да се попречи на подобни пробиви.

Затова, въпреки наличието на хардуерен или софтуерен файъруол, големите и средни мрежи имат корпоративни системи за антивирусна защита на сървърите и работните станции, затова се ползват VPN, криптиране, пароли за достъп и т.н.

<{POST_SNAPBACK}>

Тук пък въобще не съм съгласен с теб. Каква е връзката между антивирусната защита и VPN, паролите и криптирането на информация изобщо? Това са просто начини, чрез които да се защити от подслушване и подменяне течащия трафик - нищо повече.

Така, че недейте да искате един файъруол да е пенкилер за персоналния компютър. Хардуерните файъруоли струват над 10 000 долара парчето - хубавките де.

<{POST_SNAPBACK}>

Така де, но понятието "хардуерен" файъруол е доста относително. Дори и цитираните от теб машини не са изцяло хардуерни - и в тях има софтуер, че дори и операционна система .

Поздрави! ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, че аз не съм искал някой да е съгласен с мен. казвам какво мисля и какво съм видял в практиката си. Ползвал съм и MS ISA Server 2000, 2004; Kerio WinRoute Firewall with McAfee Antivirus. Така, че ги виждам нещата на практика.

А и много пъти теорията е на светлинни години от практиката. на теория всичко е супер и елементарно, а какво е на практика - мале мила. Не ми се говори. Така, че аз си казах мнението. Всеки има право на мнение. За жалост не съм толкова добър в теорията. От време оно мразя всичко теоретично. От както започнах да уча разни теоретични основи на електротехниката, радиотехниката, електрониката и цифровата техника. Откакто ми обясняваха на теория колко просто било да пишеш на Фортран за ЕС 1020 и да свържеш 5 броя Правец 8 в мрежа.

Все пак много ти благодаря за инфото. Полезно е за всички посетители на форума.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Е, че аз не съм искал някой да е съгласен с мен. казвам какво мисля и какво съм видял в практиката си.

<{POST_SNAPBACK}>

Аз и не съм очаквал да искаш такова нещо. Просто това е дискусия, а тя включва размяна на мнения и гледни точки. Във всеки случай, едва ли някой тук се има за носител на абсолютната истина, аз със сигурност не съм.

Всъщност и на мен теорията не ми е силна страна, така че ставаме двама laugh.gif

Ползвал съм и MS ISA Server 2000, 2004; Kerio WinRoute Firewall with McAfee

Antivirus. Така, че ги виждам нещата на практика.

<{POST_SNAPBACK}>

От изброените от теб продукти съм ползвал само Kerio WinRoute Firewall. Прекрасен продукт, на както сигурно знаеш, освен stateful network firewall, той включва и инспекция на ниво "протокол", а също и антивирусна и други видове защити - на ниво приложение. Би ли отрекъл с ръка на сърцето Kerio WinRoute Firewall като недобре направен продукт?

Това всичкото го пиша не за да се заяждам с теб - опазил ме Бог, не е така - просто споделям виждането си по въпроса, а какво по-хубаво от един културен спор, в който се ражда истината?

Поздрави! ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опазил ме Бог от мисли за заяждане. Не искам такива неща.

Да, Kerio WinRoute Firewall е добър продукт за малки и средни мрежи. Липсва му силата и мощта за големи, натоварени и тежки мрежи. ISA Server има някои много добри решения. Можеш да направиш каскадна защитна стена с няколко инсталирани ISA Server, които взаимно се препокриват. Най-различни конфигурации.

С ISA Server съм рутирал два LAN адаптера- за локалната мрежа и кабелен интернет по LAN, един DVB адаптер за сателитен достъп и VPN акаунт за връзка към сателита. Със строго определени правила за всеки един комп от мрежата, за приложенията, които ще се пропускат - има такава възможност. Кои портове са отворени и кой може да ги ползва. С dial-in и VPN връзки.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:clap: Ще съм ти много благодарен, ако споменеш нещо повече от exe-то.

cool.gif Примерно, ключ за година или повече ще направи много хора щастливи, не само мен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Търсачката на сайта толкова ли е тудна за използване о.О

http://www.kaldata.com/comments.php?id=365...light=Kaspersky

<{POST_SNAPBACK}>

cool.gif Изобщо не е трудна - напротив. Проблемът винаги е в човека.

:clap: Цяла сутрин се боря безуспешно със ZoneAlarm да не ми реже search-функцията на DC++. В един момент блокирах и хукнах да търся някаква алтернатива. Е... точно в такъв момент написах молбата за ключ по-горе, защото намерих няколко, но не работеха с KAH v1.7.

:P Благодаря за помощта, DarkLight!

cool.gif Понякога е хубаво да прощаваме на хората в затруднение.

cool.gif И ние сме хора, нали?

---------------добавено-------------

За съжаление линкът ти не ми свърши работа, DarkLight.

Все пак благодаря...

Редактирано от NavNav (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
;) Благодаря за помощта, DarkLight!

cool.gif Понякога е хубаво да прощаваме на хората в затруднение.

cool.gif И ние сме хора, нали?

<{POST_SNAPBACK}>

Надявам се да е така - човек никога не знае :clap:

И както виждаш никога не казвам 'използвай търсачката' но и добавям линк с това, което би трябвало да намериш с нея - т.е. това което търсиш :P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване