Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчайте ми процесор, видео карта и дъно

Препоръчан отговор

Трябва ми малко помощ, трябва да взема : процесор, видео карта и дъно, но не знам точно на кои модели и коя марка да се спра

Може ли да препоръчате нещо актуално и не много скъпо става въпрос за GAME компютър. На цена окло 700-800 лв.

Благодаря Ви за изчерпателните отговори :ph34r:

Редактирано от gogo_qw
неясно заглавие (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си казал колко пари би дал за машината си, но така като те слушам едно Sapphire x1950gt 256/512mb , Athlon 64x2 5200+ (socket избери за дънната платка) , 2гб RАM - каквато и да е марка би ти свършила работа, мисля че не си клокър ;) и дънна платка незнам... друг може да ти предложи. За HDD даже и 80ГБ , няма значение от марката, съм уверен, че ще ти стигнат. Всичко ще ти излезе около 600-700 лева, а предполагам че ще си много доволен.

Ами това е друго немога да ти предложа, като не казваш колко ти е бюджета.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

кажи до колко пари си готов да отделиш ще се опитам да ти помогна! cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъно-Asus M2N4-SLI, nForce 500 SLI, s.AM2, DDR2, 2xPCI-E, Lan1000, SB5.1

Процесор-AMD Athlon 64 X2 4800+ 2.4GHz 2x1MB L2 Cache Socket AM2 BOX

Хард Диск-Seagate, 250, SATA2, 7200, 16MB

Записвачка-LiteOn DVDRW Super AllWrite, LH-20A1P-12C, Black

Видео Карта-RADEON HD 2400 XT SAPPHIRE 256MB GDDR3 PCI-E VGA/TVO/DVI-I

Памет-Corsair 1GB DDR2 667Mhz X2

Захранване-350W FORTRON ATX-350PNR

Кутия-Case Turbine

това добре ли е ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Видео Карта-RADEON HD 2400 XT SAPPHIRE 256MB GDDR3 PCI-E VGA/TVO/DVI-I

Картата е перфектна за...гледане на видео например, обаче за игри забрави да играеш комфортно с нея. Минимум 7900GS/X1950GT или ако наистина е малък бюджета(автора на темата да каже колко е) може и една 7600GS DDR3 на първо време. За процесор/дъно пак според парите - ако искаш евтино - Х2 3600+, ако искаш бързо - Core2Duo. 2GB RAM също са силно препоръчителни за съвременна гейм машина, пък и при тези цени можеш да се сдобиеш с 2х1GB DDR2 800(примерно А-DATA) за около 120лв.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранване-350W FORTRON ATX-350PNR

Не мисля. Ориентирай се към Chieftec Thermaltake или Zalman. Моето предложение- http://plesio.bg/product.php?product_id=91...;section_id=916

или за по-натоварено пс http://plesio.bg/product.php?product_id=91...;section_id=916 :clap:

Пак ти казваме-кажи бюджета.

Редактирано от uberalles (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес събрах и тествах тази машинка за клиент, геймърска е, това беше изискването... cool.gif

Дънна платка ASUS M2N-X/NF520/AM2 73,00

Процесор ATHLON64 4200 X2 /AM2/BOX/65W 92,00

Памет 2x1GB DDR2 800 A-DATA 69,00

Твърд диск 320GB SEAGATE SATA2/7200/16MB 95,00

Видео SAPPHIRE X1950PRO 512M GDDR3 177,00

ДВД LG GSA-H30N DVD RW SATA BLACK 37,00

Кутия CX-5058-1 /400W 25,00

Клавиатура+мишка LOGITECH CLASSIC + S90 Optical Mouse 22,00

Монитор 19 LCD LG L1953TR/2MS GTG/2K:1 257,00

Цена $: 847,00

Цена с ДДС: 1016,40

Цена в лева с ДДС: 1443,29

Всички нови игри вървят перфектно на макс детайли при 1280-1024

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Памет-Corsair 1GB DDR2 667Mhz X2

Човека питаше за определени работи, а не за цяла конфигурация. Предполагам, че е пред моята дилема за смяна на дъно или продължаването на ъпгрейд. Иначе да кажа на тия, които не се занимават с игри, че тоя 1 GB ще им стигне само да си заредят Windows-a и да подкарат някоя нова игра на средни детайли с видео, което би позволило и максимални детайли. Даже и DOOM 3 засича на максимални детайли с 1 GB RAM, а играта е доста старичка вече за средния клас видеокарти на NVIDIA( поне на времето играта бе оптимизирана за тях, а ATI се чудеха к'во да правят ) За видео, поддържам SAPPHIRE X1950PRO 512M GDDR3. На тестовете, които гледах напоследък, преди да си взема моята 7600GT, ATI показват доста по-добра производителност в момента. Ето и малко тестове Radeon X1950 Pro срещу Nvidia GeForce 7900 GS и още нещо

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Човека питаше за определени работи, а не за цяла конфигурация. Предполагам, че е пред моята дилема за смяна на дъно или продължаването на ъпгрейд. Иначе да кажа на тия, които не се занимават с игри, че тоя 1 GB ще им стигне само да си заредят Windows-a и да подкарат някоя нова игра на средни детайли с видео, което би позволило и максимални детайли. Даже и DOOM 3 засича на максимални детайли с 1 GB RAM, а играта е доста старичка вече за средния клас видеокарти на NVIDIA( поне на времето играта бе оптимизирана за тях, а ATI се чудеха к'во да правят ) За видео, поддържам SAPPHIRE X1950PRO 512M GDDR3. На тестовете, които гледах напоследък, преди да си взема моята 7600GT, ATI показват доста по-добра производителност в момента. Ето и малко тестове Radeon X1950 Pro срещу Nvidia GeForce 7900 GS и още нещо

Съгласен съм с теб. Повече по темата за рамта http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=40986 Наистина за гиймъри 2 гб трябват. Що се отнася до видеото, една малка забележка. Игри вървят добре с DX10 тоест за дх10 трябват видео-карти от порядъка на 8600-8800 на нвидиа. Ако все пак бюджетът е по-ограничен за дх9 ATI RADEON 1950XT(X) е най-доброто. cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Съгласен съм с теб. Повече по темата за рамта http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=40986 Наистина за гиймъри 2 гб трябват. Що се отнася до видеото, една малка забележка. Игри вървят добре с DX10 тоест за дх10 трябват видео-карти от порядъка на 8600-8800 на нвидиа. Ако все пак бюджетът е по-ограничен за дх9 ATI RADEON 1950XT(X) е най-доброто. cool.gif

Доколкото знам, за момента 8-ма серия на NVIDIA почти с нищо не превъзхожда 7-ма. Няма достатъчно игри, поддържащи DX10. Така, че ако картата ще се сменя след година, за мен няма смисъл да се дават допълнително пари за 8-ма серия.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Доколкото знам, за момента 8-ма серия на NVIDIA почти с нищо не превъзхожда 7-ма. Няма достатъчно игри, поддържащи DX10. Така, че ако картата ще се сменя след година, за мен няма смисъл да се дават допълнително пари за 8-ма серия.

Какво имаш в предвид? Я виж тукhttp://www.nvidia.com/object/geforce_family.html Не разбирам какво имаш в предвид 8-ма серия не превъзхожда 7-ма.

Вярно е че всичко от nvidia 8400 до 8500 включително- като груба мощ - да, те са по-слаби от 7600 gt и ultra. Но 8600 и нагоре поддържат всички най-нови технологии плюс дх10 и твърдението че 8600 и 8800= 7600 или 7900 по производителност не са основателни. Ако става въпрос за времмена видео-карта и по-точно дх9, то ati 1950 предлагат най-доброто. cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето и още тестове. На тоя сайт има почти всичко, което ни интересува за това, какво да изберем + всякакви директни сравнения на видеокарти, процесори и така нататък.

Тук пък, можем да сравним цените.

Който има време за губене, да сравнява :sobbing:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Извинявай,но не цялата8-ма серия ;)Иначе по принцип съм съгласен. Редактирано от питон357 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Извинявай,но не цялата8-ма серия ;)

Това е ясно, но айде да погледнем цените и това, което иска пусналия темата. Иска

Може ли да препоръчате нещо актуално и не много скъпо става въпрос за GAME компютър
Ясно е, че не много скъпа геймърска конфигурация, няма да изтрае и година. За 3 години сменям 3 видеокарти и куп други неща, но пак не съм доволен от геймърската си конфигурация, защото не е много скъпа ;) А и това "не много скъпа е доста разтегливо понятие. За мен не много скъпа е 400 лева за видео и процесор, за питащия може да е 500 или 300, знам ли? Редактирано от WildHorse (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Това е ясно, но айде да погледнем цените и това, което иска пусналия темата. Иска Ясно е, че не много скъпа геймърска конфигурация, няма да изтрае и година. За 3 години сменям 3 видеокарти и куп други неща, но пак не съм доволен от геймърската си конфигурация, защото не е много скъпа :) А и това "не много скъпа е доста разтегливо понятие. За мен не много скъпа е 400 лева за видео и процесор, за питащия може да е 500 или 300, знам ли?

След като ще е евтино, тогава има и още един вариант. Ако иска да се наслаждава на добро качество, за момента да спести от видеото и да вложи остатъка в добро захранване http://plesio.bg/product.php?product_id=22...;section_id=916 . Имам в предвид видео карта от рода на 7600гс или гт и след година-две да си вземе още една нвидиа и да ги върже в sli.

А ако иска евтино и хубаво нека остане с 400W и 1950XT, но няма да има възможност да се радва толкова след 2-3 години. Тогава ще трябва да прави голям ъпгрейд-избора си е негов cool.gif

Редактирано от uberalles (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз смятам да си купувам PC за около 800 лв. и си ги смятам горе доло така: Дъно:100-150лв.Процесор:230-250лв.Видеокарта:200лв.Рам:100-120лв.Хард:100лв.Неразбирам кой знае колко но от досегашния ми опит показва,че Рам мога да си купя допълнително както и Видео карта,но да тръгна да сменям дъно и процесор малко не върви.Чудя се дали:C2 DUO E4400/2.0G/800/2M BOX или ATHLON64 5200 2.6GHZ/2MBX2/AM2/BOX .А доколкото дочух Intel Свалят цените от октомври и за същите пари ще може да се вземе:C2 DUO E4500/2.2/800/2M BOX .Незнам кой е по добре и искам съвет.От дъно почти не разбирам такаче можете да предложите нещо.Сега за видео карта е ясно че за 200лв не мога да си купя кой знае какво затова се спрях и за мен най-удачия избор е:SAPPHIRE HD2600XT 512 GDDR3

Рама е ясен 2x1GB DDR2 800 A-DATA .За хард незнам , не е кой знае какъв проблем.Ако може да дадете някъкав съвет и мнения ще съм ви благодарен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
И аз смятам да си купувам PC за около 800 лв. и си ги смятам горе доло така: Дъно:100-150лв.Процесор:230-250лв.Видеокарта:200лв.Рам:100-120лв.Хард:100лв.Неразбирам кой знае колко но от досегашния ми опит показва,че Рам мога да си купя допълнително както и Видео карта,но да тръгна да сменям дъно и процесор малко не върви.Чудя се дали:C2 DUO E4400/2.0G/800/2M BOX или ATHLON64 5200 2.6GHZ/2MBX2/AM2/BOX .А доколкото дочух Intel Свалят цените от октомври и за същите пари ще може да се вземе:C2 DUO E4500/2.2/800/2M BOX .Незнам кой е по добре и искам съвет.От дъно почти не разбирам такаче можете да предложите нещо.Сега за видео карта е ясно че за 200лв не мога да си купя кой знае какво затова се спрях и за мен най-удачия избор е:SAPPHIRE HD2600XT 512 GDDR3

Рама е ясен 2x1GB DDR2 800 A-DATA .За хард незнам , не е кой знае какъв проблем.Ако може да дадете някъкав съвет и мнения ще съм ви благодарен.

Не забравяй добрата кутия и захранването! Те не са по-малко важни от другите компоненти. Задължително е да има и едно DVD, така, че цената ще скочи доста над 800 и ще се налага да се ограничаваш от нещо. Аз в момента страдам от лошата си кутия, която вдига с 10 градуса температурата на процесора, щом затворя капака. Това ще рече, че сегашните 3.2 GHz на процесора, при затворен капак на кутията, няма да бъдат повече от 3 GHz, а това колкото и да не е за вярване, оказва много голямо влияние върху производителността на игрите при слаб процесор и силна видеокарта. А за дъното ще кажа следното. когато купувах моето преди 3 години, го взех с тенденция да ъпгрейдвам. Увещаваха ме, че било добро, даже и хора от тоя форум. А какво се оказва сега? AGP - трудно вече се намират такива видеокарти, а на всичко отгоре са по-скъпи и с по-ниска производителност. Искам да сменя процесора, но какво да взема в замяна? Само P4, а такива почти не се срещат вече! Значи аз бих казал следното. Дъното е най-важно, колкото и да изглежда невероятно. Вземи дъно, поддържащо последните модели процесори, а другите неща остави за после. Все още не съм чул за заместник на PCI-Е видеокартите, така, че затова не трябва да се мисли. Ще ти дам пример от моята практика. Видеокарта от среден клас ( 7600GT) със слаб процесор ( Celeron 2.7 Northwood 128), се равнява на силен процесор и видеокарта от нисък клас, като 8500GT примерно. Аз от доста време съм ограничен от дъното и от дилемата - дали да продължавам с ъпгрейда или да сменям дъно, процесор и видео, защото ако реша да сменям дъно, ще трябва да сменя и останалите компоненти!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами конкретно за процесора-действително без клок би трябвало 5200 да бие Е4400.но от друга страна ако вземеш едно дъно,позволяващо ти добър клок и се захванеш с Е4400 можеш да постигнеш много добри резултати.все пак ако решиш да си на интел ти препоръчвам ето това дъно-GB 965P-S3 /965P/775.а за видеото-горещо ти препоръчвам да снемиш тази SAPPHIRE HD2600XT 512 GDDR3 с х1950!а рамта можеш да си вземеш и а-дата.стига да не очакваш чудеса от нея!хард си мисля че един 320GB SEAGATE SATA2/7200/16MB би ти се отразил добре! ;)

Редактирано от bobsun0317 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да знам аз съм си отделил около 100лв за кутия и захранване просто неги споменах.А имах предвид основните компоненти.Аз също съм на мнение че тръгнеш ли да сменяш процесор ще смениш и дъно.Поради факта че несме кой знае колко богати че да ъпгреидваме на няколко месаца дори и на година,за да си купуваме от най-скъпите дъна.Компютарът който сега ще си купя сигорно няма да го ъпгреидвам близките 2-3 години и ако случаино му купя нещо то това ще е Рам или Видео карта.След 2-3 годин на това дъно за 100-150лв няма да мога да сложа нов процесор това е сигорно.Но дори и да мога то няма да има много смисъл.

ами конкретно за процесора-действително без клок би трябвало 5200 да бие Е4400.но от друга страна ако вземеш едно дъно,позволяващо ти добър клок и се захванеш с Е4400 можеш да постигнеш много добри резултати.все пак ако решиш да си на интел ти препоръчвам ето това дъно-GB 965P-S3 /965P/775.а за видеото-горещо ти препоръчвам да снемиш тази SAPPHIRE HD2600XT 512 GDDR3 с х1950!а рамта можеш да си вземеш и а-дата.стига да не очакваш чудеса от нея!хард си мисля че един 320GB SEAGATE SATA2/7200/16MB би ти се отразил добре! ;)

И аз искам х1950 но тя струва близо 300лв.GB 965P-S3 /965P/775 струва към 180лв.320GB SEAGATE SATA2/7200/16MB струва около 145лв.И аз искам вярваими много искам ама немога да си го позволя.Предполагам че ще мога да си го купя но след нова година ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така и така ще бъде след нова година .. помисли над RV670 и G92 ... 8800GT 256MB вариант ще бъде супер офертичка ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=58970 cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето на какво се спрях аз в конфигуратора на JAR computers :

Кутии ATX 460W, JNC RJA 52, Черно/Сребриста, USB, 120mm fan PS, JAR Computers

- 51.27

DVD/DVD RWR LG DVDRW Black GSA-H62N SATA, Ram - 56.45

Видеокарти RADEON EAH2400XT, 256MB Asus - 140.65

Дънни платки Asus M2N-X, nForce 520 MCP, AM2, DDR2, - 114.74

Клавиатури PS/2, Black - 6.01

Мишки Logitech SBF96, Optical, Black, PS/2 - 17.17

Памети 2x 1GB DDR-2 800MHZ, Kingmax/TwinMos, 3Year Warranty - 152.92

Процесори K8 Athlon64x2 4000+ DUAL CORE Socket - 124.32

Твърди дискове 320, Seagate, SerialATA, 7200, 16MB - 154.56

Флопидискови устройства FDD 1.44MB Black - 11.09

------------

ОБЩО : 829.18

Като гледам везните клонят към AMD и ATI въпреки, че аз първоначално мислех да заложа на Intel и Nvidia

Щеше ми се да получа повечко инфо за дъното защото не зная почти нищо за него

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо го няма в сайта на Асус това дънце, а може и някъде из legacy секциите да е забутано...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ето на какво се спрях аз в конфигуратора на JAR computers :

Кутии ATX 460W, JNC RJA 52, Черно/Сребриста, USB, 120mm fan PS, JAR Computers

- 51.27

DVD/DVD RWR LG DVDRW Black GSA-H62N SATA, Ram - 56.45

Видеокарти RADEON EAH2400XT, 256MB Asus - 140.65

Дънни платки Asus M2N-X, nForce 520 MCP, AM2, DDR2, - 114.74

Клавиатури PS/2, Black - 6.01

Мишки Logitech SBF96, Optical, Black, PS/2 - 17.17

Памети 2x 1GB DDR-2 800MHZ, Kingmax/TwinMos, 3Year Warranty - 152.92

Процесори K8 Athlon64x2 4000+ DUAL CORE Socket - 124.32

Твърди дискове 320, Seagate, SerialATA, 7200, 16MB - 154.56

Флопидискови устройства FDD 1.44MB Black - 11.09

------------

ОБЩО : 829.18

Като гледам везните клонят към AMD и ATI въпреки, че аз първоначално мислех да заложа на Intel и Nvidia

Щеше ми се да получа повечко инфо за дъното защото не зная почти нищо за него

Ами видео картата е по-подходяща ако ще ползваш машинката / и ако тя има хубави колонки и монитор/ за "домашно кино". Иначе amd са доста производителни с видео карти ати/все пак amd купиха Ati/. За игри амд-конфигурацията става. Макар че видео-картите от 1300-1950 са доста добри за геймърска машина./ 1300-1950 са най-бързите под дх9/. Не се хвърляй на евтини ати карти от последно поколение само защото са по-нови. По-добре вземи някоя нвидия 7ххх или ати 1хххХТ/PRO cool.gif

НО- просто забрави JNC да ти храни машината! Вземи си една кутия от 65лв Foxconn/ако искаш да спестиш от захранването/, но не и това. Хората в по-горните постове са ти обърнали сериозно внимание на захранването!И това не е случайно! Виж http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=57214

Относно дъното ти- то има нвидиа чипсет 520- не е първа младост, но мисля че поддържа 8-канално hd audio. Това му е главното предимство, а иначе - поддръжка на двуядрени процесори амд и още неща. По-добре посети nvidia.com

И все пак ако клокнеш една Intel-конфигурация ще получиш доста добри резултати! Amd-да ама не им се вързвай само заради по-високите честоти за 30-40 лв по-малко от един интел е2140 :)

Да обобщя, везните не клонят към никого-изборът си е твой. Не се вързвай на "евтино-ново"... ;) има една тема тук-http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=58970 ако те интересува евтина интелска машина.

Пак ти казвам- изборът си е твой. И наслука!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване