Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Доволни ли сте от учебниците по английски език, които ползвате в училище?

Между другото вярно ли е, че за изкарване на сертификати IELTS и TOFEL задължително трябва да се ходи на курс, по време на който да се готвиш по спец. програма или можеш да си го караш директно със знанията, придобити от училище и т.н.?

Най-хубавите учебници за мен са New Opportunities на Longman. Интересни са, с актуални теми и граматиката е поднесена много добре-всичко е направено разбираемо за ученика и след като минеш всичките нива можеш да се явиш на тест и ти дадат сертификат(който доказва, че си си покрил определено ниво на изучаване на чужд език) който е в голям + при търсене на работа

Редактирано от gig93 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 303
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Остави го за след нощта т.е. не се занимавай с това тази нощ. Това е смисълът.

Не, не е и не знам как може да си толкова сигурна при положение, че грешиш. Гугъл не е достоверен източник.

Точно така, в случая за този израз е така.И все пак зависи в каква ситуация е казан, затова не бива да си превеждаме словосъчетанията буквално.

Публикувани изображения

То уж вече има тема за английски, която стои най-отгоре и там са публикувани разни линкове към ресурси. Само че има доста off topic и освен това няма описание към различните линкове. Предлагам като се публикува линк, да се пише и кратко описание с 1-2 изречения за какво иде реч. Пример:

http://www.englishgrammarsecrets.com - Сайт за английска граматика. Добре са обяснени основни неща като времена, will/shall, can/could и т.н. Към различните уроци има също и упражнения.

http://memorizefaster.com - Онлайн тетрадка-речник. Регистрираш се (безплатно е), след което можеш да си въвеждаш думи и изрази също както в обикновена хартиена тетрадка-речник. Има различни начини после да се упражняваш върху тези думи и изрази докато ги научиш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

Горното е някакъв shit, ето нормален превод на текста:

"Потребителят мапинг за дистанционната система "SYSTEM" не е уникален. Поне още един потребител е мапиран към дистанционния потребител "John Smith". Това може да доведе до проблеми, когато е необходима еднозначна идентификация на потребителя, мапиран към този дистанционен потребител.("обратен мапинг на потребител")."

Не бързай да даваш шитавите си мнения... няма да коментирам и твоят "нормален превод"!

Съкръщенията са правени, защото текстът за превод има ограничение в броят на символите за въвеждане! Колкото до начина на съкращаване, не искам да коментирам работата на колежката, не е моя работа, има си началство за тази работа...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

Намерих тази книжка ЦЪК пдф формат заедно с дисковете, която струва 10лв. , който иска мога да му пратя комплекта по скайп: gloomy-world

Преди имах това Това на pons с дисковете в компа и като пдф от някакъв сайт. Знаете ли от къде мога да го сваля? Също така да питам и за аудио файловете на матурата по английски от къде мога да ги сваля?

Редактирано от dadada2 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, че нещо, но ако го имаше в интернет на свободно теглене от какво щяха да печелят тези които го продават? Не съм търсил последните няколко месеца, но когато аз се подготвях за матури не намерих нито една цяла книжка в интернет.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига глупости - вероятно няма по-лесна матура от тази по английски, особено, ако си внимавал в часовете. Матурата е на ниво B1 - B2.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

еми аз една намерих в интернет някой пич я е сканирал :)

Но това не значи, че има и още.

Матура по английски не е за препоръчване, освен ако не си от езикова гимназия с усилено изучаване на английски и да го знаеш много добре. Тази година много хора от класа си мислеха, че с математиката ще минат по лесното, но се оказа изключително трудна и петиците в дипломата се украсиха с едва вързани тройки. Всичко е въпрос на късмет.

Не знам колко хора следят тенденцията, но аз съм забелязал вече всичките години до сега се редуват лесни-трудни-лесни.... Тази година бяха доста трудни, защото някои университети ги направиха като вход вместо кандидат студентски изпити и идиотите от МОН вдигнаха нивото. Но според тенденцията другата година се очертават лесни матури.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здрааааааааавейте! Дайте ми предложения за речник, който да логва търсените досега думи (logs, like in keeping records). Но не онлайн като mcmillan (разбира се, ако ми го намерите в друга ф-ма мн ще се радвам), трябва ми за комопютъра. трябва ми нещо на нивото на LDOCE, но да мога примерно да видя какви думи съм търсила вчера, миналия ден, етц. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

Търсих с търсачката, но не намерих това, което ми трябваше. Все пак се извинявам, ако съм пропуснала нещо подобно в темата. Трябват ми материали по технически английски и по - точно компютърен английски - хардуер и софтуер. Благодаря предварително! ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...
  • 7 месеца по-късно...

Здравейте! Искам да попитам само тези хора, които за били на истински IELTS тест, интересувам се, дали по време на Listening module - в booklet-а може да се пишат повече от един отговор, и след това да се задраскат грешните и да се избере верния, или дори повече ме интересува, ако се колебае човек кой отговор да даде, дали на asnwer sheet-a, може да даде отговор, който го няма написан в booklet-a? По принцип се проверяват само отговорите в answer sheet-a, така че според мен, не би било проблем, но все пак да попитам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

Здравейте! Искам да попитам само тези хора, които за били на истински IELTS тест, интересувам се, дали по време на Listening module - в booklet-а може да се пишат повече от един отговор, и след това да се задраскат грешните и да се избере верния, или дори повече ме интересува, ако се колебае човек кой отговор да даде, дали на asnwer sheet-a, може да даде отговор, който го няма написан в booklet-a? По принцип се проверяват само отговорите в answer sheet-a, така че според мен, не би било проблем, но все пак да попитам.

Здравей, важен е "Answer sheet"-а - там всичко трябва да ти е написано изрядно според условията на изпита. Можеш да си драскаш, пишеш, рисуваш, каквото си искаш по листите на Listening, Writing и Reading - тях ги ползваш само ти, така че няма никакъв проблем, когато коригираш нещо по тях.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 седмици по-късно...

Моля някой да ми каже съкращенията на английски на АД/Акционерно дружество/ ООД/дружество с ограничена отговорност/-това мисля, че е Ltd, но не съм сигурен ДЗЗД /Дружество по Закона за задълженията и договорите/ ЕАД/Еднолично Акционерно дружество/ ЕООД/Еднолично дружество с ограничена отговорност/ Как се наричат във Великобритания/щото във всички държави е различно/? също така как се превежда думата изолаторчик /като професия/?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

Моля някой да ми каже съкращенията на английски на

АД/Акционерно дружество/

ООД/дружество с ограничена отговорност/-това мисля, че е Ltd, но не съм сигурен

ДЗЗД /Дружество по Закона за задълженията и договорите/

ЕАД/Еднолично Акционерно дружество/

ЕООД/Еднолично дружество с ограничена отговорност/

Как се наричат във Великобритания/щото във всички държави е различно/?

също така как се превежда думата изолаторчик /като професия/?

Electric supplier или Electricity operator. Провери в нета.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 5 месеца по-късно...

Търся аудиофайловете /tapescripts/ към New Headway Pre-Intermediate Workbook - Unit 1-12.Трето издание от 2011. Навсякъде из мрежата намирам тетрадката с уроци 1-14. Ще ми помогне ли някой?

post-31222-0-25611200-1361479854_thumb.j

post-31222-0-50697000-1361479889_thumb.j

post-31222-0-15046500-1361479912_thumb.j

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 5 месеца по-късно...

Имам някаква съвсем бедна английска обща култура на базата на дългия ми престои в WoW колкото и смешно да звучи. Един приятел ме посаветва за да подобря речника си и да достигна някакво ниво в което бих могъл да водя разговори макар и от по лаконичен и елементарен характер да започна да гледам много филми и сериали за 1-2 месеца без субтитри и да се старая да запълвам дупките в диалозите по смисъл. Знам че идеята е по този начин да науча езика така както едно малко дете учи родния си език. Но дали по този начин без да се ровя постоянно в речник за преводи мога да попълня речника си само на база слушане и допълване по смисъл и то в рамките на 2 месеца интензивно гледане?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам някаква съвсем бедна английска обща култура на базата на дългия ми престои в WoW колкото и смешно да звучи. Един приятел ме посаветва за да подобря речника си и да достигна някакво ниво в което бих могъл да водя разговори макар и от по лаконичен и елементарен характер да започна да гледам много филми и сериали за 1-2 месеца без субтитри и да се старая да запълвам дупките в диалозите по смисъл. Знам че идеята е по този начин да науча езика така както едно малко дете учи родния си език. Но дали по този начин без да се ровя постоянно в речник за преводи мога да попълня речника си само на база слушане и допълване по смисъл и то в рамките на 2 месеца интензивно гледане?

"2 месеца интензивно гледане" при "бедна английска обща култура"? Не мисля, че това ще даде кой знае какъв резултат. Не разчитайте само на телевизия, защото често там се използват жаргонни думи или такива, които се произнасят неясно и бързо - тоест тук е важно първо да се научите да произнасяте правилно думите (транскрипцията), а после да запомняте думите, фрази, оформяне на правилни изречения (дори и елементарни такива) и прочие.

Има учебници с дискове (или само последните), чрез които можете да получите не само базови знания за езика.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Купувате си дисковете на Розета стоун, там методологията е точно както се учат малките деца на родния си език

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

В Пловдив, ЕЗИКОВ ЦЕНТЪР "АРТО" предлага отлично и много качествено обучение по Английски език. http://arto.bg/ Струва си да хвърлите едно око :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

10 Интересни идиома в английския език
http://voxy.com/blog...english-idioms/
1. The lights are on but nobody’s home - има се впредвид ,че главата на човека му бие на кухо.Прост човек.
2.When pigs fly - На Марта в сряда.На Връбница в сряда.На куково лято.Това нещо няма да го пребъде .
3.To have Van Gogh’s ear for music -музикален инвалид ,няма усет за музиката.
4.To pig out -плюскам ,излапвам ,гълтам някаква храна за секунди.
5.Everything but the kitchen sink- Късам си г*за от работа ,правя всичко възможно.
6.To drink like a fish - изпуквам всичко ,що има ,пия като смок
7. Use your loaf- използвам си сивите клетки ,главата,мисли и ще ти светни.
8.Finger lickin’ good -облизах си пръстите.Много е вкусно някакво ядене.
9. To have a cast iron stomach нямам никакви грижи ако изям това или изпия това.
10.To put a sock in it -Казвам на някого да мълчи ,но на глас.

Ето още,http://www.youtube.c...h?v=--564vFIwzs
sick and tired -направо не мога да трая нещо,писна ми,ужасно мразя да правя нещо,ужасно мразя ,ми се повдига
give me a hand -помогни ми,подай ми ръка,удрям едно рамо
sharp точно тогава ,точно.
like the back of my hand - дясната ръка,дупе и гащи,много близки.
I'm broke - нямам пукнат лев в джоба,нямам никакви пари,разорен съм,без стотинка съм
sleep on it - ще си помисля,ще премисля и тогава ще реша
take it easy - споко,спокойно,
get the ball rolling да се залаваме за работа,да започваме.
24/7 service 24 часа в денонощието 7 дни в седмицата
make like a tree and leave изчезвай яко дим ,изпарявай се ,да те няма.
between you and me and the bedpost само аз и ти го знаем това.Това е тайна.Между нас да си остане.
pissed as a newt -пиян като свиня,като талпа
You can't have your cake and eat it И вълкът сит, и агнето цяло.
to pay through the nose -изръсих се доста.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

В интернет има много речници, които предлагат прослушване на търсената дума (с произношение на британски или американски акцент).

Но знаете ли някакъв сайт в който да въведа дадена дума и да ми излезе употребата й в диалог?

Идеята е да чуя думата как звучи и в изречение.

Като алтернативен вариант се сещам за търсене в субтитрите на даден филм и преслушване на този участък, но тоя вариант ми се струва малко заобиколен.

Освен ако не съществува някаква търсачка на думи (фрази) в база данни от субтитри.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 месеца по-късно...
  • 6 месеца по-късно...

Не знам дали тука е правилният раздел. Предварително се извинявам и Ви моля да изтриете този мой коментар ако не е в подходящата тема или ако искате да го преместите в подходящата.

Ще ви по попитам един въпрос:

- имат ли някакво определено значение, в някакво определено време ли са или нещо друго, думите в английският език, които завършват на "th" или това са си нормални думи в infinitive, които просто така са се паднали да завършват на "th" ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване