Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

• Отговори 303
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Остави го за след нощта т.е. не се занимавай с това тази нощ. Това е смисълът.

Не, не е и не знам как може да си толкова сигурна при положение, че грешиш. Гугъл не е достоверен източник.

Точно така, в случая за този израз е така.И все пак зависи в каква ситуация е казан, затова не бива да си превеждаме словосъчетанията буквално.

Публикувани изображения

Здравейте, искам да попитам дали някой има аудио файлове по английски. Трябват ми tapescripts от учебника на New Headway - Upper Intermediate. Предварително Ви благодаря!

Редактирано от capnemo (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябват ми готови изречения - 20-30 с неправилни глаголи в английски език.Предварително благодаря!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

трябват ми за сина ми - той е в чевърти клас и няма значение ...........утре за домашно а мен ме няма много в английския.Ще съм благодарен .........а съвсем скоро ще го запиша някъде допълнително ,щото май иначе няма смисъл

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. I was in my office yesterday. 2. He became a star two years ago. 3. The bee bit the boy. 4. Tom bought many souvenirs when he was in Australia. 5. Could I use your mobile phone? 6. The dog ate his food. 7. She found a new job. 8. I gave him the moneys. 9. I learnt English 5 years. 10. He left the hall. 11. The organization sent as the documentation. 12. He slept in classroom during the lesson. 13. They sang to the concert last week. 14. We understood him. 15. The athlete swam 100 metres and won the gold medal. Ади стига толкуз. Не гарантирам че всичко е вярно, че сега си ги измислях :yanim: Айде поздрави и аз да се захващам с домашната по анйлийски :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря и чао!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам дали авторът ще се върне да си види темата, ала нека поправим някои грешки.

1. I was in my office yesterday.

2. He became a star two years ago.

3. The bee bit the boy.

4. Tom bought many souvenirs when he was in Australia.

5. Can I use your mobile phone?

6. The dog ate its food.

7. She found a new job.

8. I gave him the money.

9. I have learnt English for 5 years.

10. He left the hall.

11. The organization sent us the documentation.

12. He was sleeping in the classroom during the lesson.

13. They sang in the concert last week.

14. We understood him.

15. The athlete swam 100 metres and won the gold medal.

А пък пчелите наистина хапели.

Редактирано от Мaкс (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То да беше само една грешка :yanim: Сигурно има и още. Ся ми се спи, пък и вече обърках кое време к'фо беше :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Здравейте, търся две теми на английски: - описание на човек - кое е изобретението на модерния свят и защо За 2-та тема си избрах PC или Laptop. 10х ако някой открие нещо или помогне.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи трябва ми тема или реферат свързан с IT областта(мултимедия, програмиране, начин и метод на работа на PC всякакви такива подобни джинджифюлки) и най-важното материала да е на английски език.И да не е много кратък.Може да ми дадете някакъв сайт с такива подобни теми, но на английски език. Мерси за отделеното внимание.

Редактирано от jeniha (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има едно упражнение свързано с Reported Questions, което ме затрудни, ако някой може да помогне ще съм му благодарен

Условието е Report all the questions, using the phrases below:

asked, wanted to know, were interested to know, wondered

Start like this:

The police asked Jon what he had seen.Then they wanted to know...

The police: What did you seen?

John: I saw three man go into the bank

The police: Where were you standing when you saw them?

John: Opposite the bank

The police: How long were they in the bank?

John: About ten minutes

The police: Why were you still opposite the bank ten minutes later?

John: I was waiting for my girlfriend

The police: Did you see the man come out?

John: Yes. One of them had a bag. I saw on of them put a gun away

The police: Have you seen these man before?

John: I`ve seen one of them befor

The police: What`s his name?

John: Simon James

The police: Can you come to the police station with us, please?

John: What for?

The police: To look at some photographs that will help us identify the other tow

Редактирано от gig93 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички кандидат студенти по английски! Искам да ви питам как се готвите за матури у вас, освен с уроци или пък курсове? И според вас имам ли шанс да изкарам хубава оценка на матура при условие, че не уча в езикова паралелка... - уча 2 часа седм. английски и ходя 2 пъти седмично частно? Можете ли да ми кажете тези учебници къде мога да ги намеря в pdf формат ? Благодаря много! Поздрави...

post-186561-1271692754,86_thumb.jpg

post-186561-1271692759,25_thumb.jpg

post-186561-1271692768,06_thumb.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички кандидат студенти по английски!

Искам да ви питам как се готвите за матури у вас, освен с уроци или пък курсове?

И според вас имам ли шанс да изкарам хубава оценка на матура при условие, че не уча в езикова паралелка... - уча 2 часа седм. английски и ходя 2 пъти седмично частно?

Можете ли да ми кажете тези учебници къде мога да ги намеря в pdf формат ? Благодаря много! Поздрави...

Кажи до кое ниво си стигнал/а с английския, за да ти кажем дали имаш шанс. Тойфел и САТ за какво са ти?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички кандидат студенти по английски!

Искам да ви питам как се готвите за матури у вас, освен с уроци или пък курсове?

И според вас имам ли шанс да изкарам хубава оценка на матура при условие, че не уча в езикова паралелка... - уча 2 часа седм. английски и ходя 2 пъти седмично частно?

Трудно бихме могли да ти отговорим на въпросите без да те видим как пишеш, примерно, и как разбираш писмен текст. Това, че ходиш на уроци също не би могло да е някакъв критерий за справяне с матурата.

Аз никога не съм ходила на уроци по англ.ез., не съм учила в ез. паралелка и си взех на времето кандидатстудентският изпит с 6.

Мисълта ми е, че ако нямаш вътрешното желание да четеш, да учиш, а разчиташ само на няколко часа седмично, ще ти е трудно. Хубаво е да четеш англ.книжки и на ден да учиш поне по 30тина думички.

Успех!

П.П. А Тойфел и САТ не съм ги мяркала в нета, но пък има достатъчно алтернативни материали, които биха ти свършили същата работа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Здравейте, искам да питам дали някой е ходил в England по програмата Еразъм ;)

ако може да споделите някакви впечатления...

Аз мисля да отида там и всичко, което ми казват е мн хубаво,

но малко се притеснявам за езика :rolleyes:

И също нямам представа с колко пари би трябвало да тръгна...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Сега съм 10 клас. Искам да държа матура по английски и тогава да взема някой сертификат. Скоро в интернет видях сайтове, които предлагат онлайн обучение по английски. Искам да питам някой записвал ли се е онлайн курс по английски в (kabinata.com примерно), доволни ли сте от преподаването или от успеха, дори да не е точно в този сайт? Аз искам да се запиша, но първо трябва да пиша по форумите за да не изгоря с 200-300лв. Дайте ми някакви съвети!

Благодаря ви предварително за вниманието на всички ви!

:cool:
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, искам да питам дали някой е ходил в England по програмата Еразъм :instant hit:

ако може да споделите някакви впечатления...

Аз мисля да отида там и всичко, което ми казват е мн хубаво,

но малко се притеснявам за езика :wink12:

И също нямам представа с колко пари би трябвало да тръгна...

По Еразъм до Англия не съм ходила, но на Еразъм съм била.

Първо: къде ще си в Англия?

Второ: колко пари ти отпускат по програмата на месец?

Трето: за езика зависи в коя част на Англия ще си. Като цяло акцента не е толкова плашещ, колкото множеството slangs на британския английски. Но като цяло не е чак толкова голяма разликата в лексиката на британския английски и американския английски, ако това те притеснява.

Бързо се свиква. За един или два семестъра ли ще си там?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Трябва да направя презентация по Английски език. Правила съм такава за продукт и тогава използвах графики, статистики и т.н. Въпросът ми е следният: може ли презентацията да е само текст- с увод, изложение и заключение? Темите ми за избор са Business ethics и New directions. Едва ли ще ми трябват графики. Още се колебая и в избора, но това май ми е най-малкият проблем ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубаво е да има визуализация, винаги прави по-добро впечатление, а и е по-интерактивно и убедително. Особено ако презентацията се прави на power point снимките, картинките, графиките са почти задължителни. Стискаме палци!

Редактирано от Madonna (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Имам проблем с една задача. Ако някой помогне ще съм много благодарен!

Look at these words about weddings and explain the difference between the pairs of words.

1. bride/bridesmaid

2.groom/best man

3.fiance/flancee

4.religious ceremony/civil ceremony

5.reception/honeymoon

Благодаря предварително.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам проблем с една задача. Ако някой помогне ще съм много благодарен!

Благодаря предварително.

булка/кума

младоженец/кум

годеник/годеница

религиозна/гражданска церемония

(не го знам) /меден месец

П.П. Баси, има речници

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване