Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

та изтеглих филм 4.5 GB HD TV и ми насича.На Bsplayer не ще да тръгне, а като го пусна на Media player ми насича и процесора работи на 100%.самия филм е с разширение mkv,което го виждам за първи път,та въпроса ми е дали ми трябва специални кодеци или нов процесор(Smepron 1600+ 64) ohmy.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
та изтеглих филм 4.5 GB HD TV и ми насича.На Bsplayer не ще да тръгне, а като го пусна на Media player ми насича и процесора работи на 100%.самия филм е с разширение mkv,което го виждам за първи път,та въпроса ми е дали ми трябва специални кодеци или нов процесор(Smepron 1600+ 64) ohmy.gif

Пробвай с GomPlayer

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен пък тези видео файлове ми излизат с някакви полупрозрачни линии от лявата страна. Все едно не ми стига нещо да ми рендва целия образ и с до където може показва нещо си ;)

Видеo картата ми е [email protected] ;)

А на теб кодеците са ти зле а не процесора! Сигурно имаш някви фитри за подобряване на картината и темподобни простотии които са само за тея които имт самолети. :clap:

ползвай KMPlayer

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да сменяй плеъра пък трябва да ти върви добре,вярно че KMP товари също,но пък не засича,примерно и VLC Media Player е много добре решение за работа и не бави товари процесора много.

Успех!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Да сменяй плеъра пък трябва да ти върви добре,вярно че KMP товари също,но пък не засича,примерно и VLC Media Player е много добре решение за работа и не бави товари процесора много.

Успех!

Предимството на KMP че може да си го настроиш както искаш. Може да е много лек, аз лично не харесвам тежки програми и той ми върши най-добрата работа.

VLC Media Player е добър но моето мнение е че е назад спрямо KMP.

Аз примерно предпочитам субтитрите ми да са в черното поле под филма за да не ми заемат нищо от кадъра. А това съм го виждал само в BS i KM.. не че другаде го няма.. ама

А това че с КМП може да пускаш на практика почти всички видео,аудио и графични формати го прави много предпочитан. Има интерфейс на WINAMP и се изумих като разбрах че ползва неговата Медийна библиотека.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен най-добре помисли за нов процесор cool.gif Кажи и видео-картата. Трябва да знаеш, че за да гледаш HD ти трябва видео-карта която има HD-Ready или HD-Full cool.gif Що се отнася до плеъра-въпрос на вкус. Но дори с корейския плеър компа ти е слаб/вероятно и видеокартата ти е калпава/.

Редактирано от uberalles (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

благодаря ви за отговорите.определено с KMPlayer върви най-добре НО картината и субтитрите изостават с около 30 сек ако не й повече от звука,просто не се трае,а при останалите е по-зле явно ще трябва да изчакам известно време.с кодеци K-Lite Codec Pack 3.4.0 Full Standard Basic Corporate изпробвах всички play-ри

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж и дали ако субтитрите и видеото не са просто със разминаване,има и такава вероятност-да не са донагласени субтитрите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Използваи CoreAVC като преди това изключиш подръжката на x264

от FFDshow или с каквото там ти тръгва в момента.

Честно казано няма особен смисъл да ги теглиш с такова качество

филмите при слаб процесор.

Ако продължавате да имате проблеми и с този кодек

ето ви една примерна настройка с която ще намалим качеството

на изображението, за сметка на това получаваме бонус скорост.

coreavc.jpg

Важното тук е да изберете:

"Skip all deblocking"

"No deinterlacing"

и да сложите за "Color space output" - YUY2

Редактирано от naruto (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Използваи CoreAVC като преди това изключиш подръжката на x264

от FFDshow или с каквото там ти тръгва в момента.

Честно казано няма особен смисъл да ги теглиш с такова качество

филмите при слаб процесор.

Ако продължавате да имате проблеми и с този кодек

ето ви една примерна настройка с която ще намалим качеството

на изображението, за сметка на това получаваме бонус скорост.

coreavc.jpg

Важното тук е да изберете:

"Skip all deblocking"

"No deinterlacing"

и да сложите за "Color space output" - YUY2

Нали точно това писах горе- за да гледате нормално Hd при това не орязаното 720р ами 1080р трябва процесор над 2 гигахерца и видео карта която да поддържа hd cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ти е по -слаб процесора какъвто и плеър да ложиш няма да стане.У един приятел пробвахме и нестава и нестава,предполагам,че това което го намираш на HDTV го има и на DVD,което пак е добър вариант.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 година по-късно...

Ето ви нещо върху което да размишлявате biggrin.gif.

Имам лаптоп:

Марка - GIGABYTE

Процесор - Mobile Dual Core Intel Pentium 1.8GHz

Видеокарта - NVIDIA GeForce Go 7400 256MB с последна версия на драйвъра

РАМ памет - 2GB DDR2 SDRAM 667MHz

Direct X - 9c

и ми сече sad.gif , но аз се съмнявам че неможе да натрупа буфер за картината, щото има субс има свука ама катината замалко е нормална и спира за малко и така се повтаря до края на филма sad.gif

Кажете ми какво става и какво да направя.

БЛАГОДАРЯ

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Слаб е процесора... angry.gif

Всъщност си имал в предвид видео декодера или както е напоследък видео-картата, нали sad.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HD филми вървят безпроблемно на Gom Player, а и товари значително по-малко при .mkv файлове от KMPlayer, да речем.

SUN_CITY, ако Mobile Dual Core Intel Pentium 1.8GHz е слаб процесор за един мижав видео файл, то какво да кажем да простия ми стар Celeron 2 GHz, с който гледам .mkv?

П.П. В линка към плейъра ще намерите ръководство за работа, прочетете го внимателно!

Редактирано от hlevoust (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HD филми се гледат с видео карта с хардуерно ускорение

ако не е налична такава се изисква поне 2600 мхз процесор

или двуядрен еквивалент

пентиум [email protected] с Ати Х2600 AGP върви гладко 1080p ;)

за любителите на софтуерното декодиране

някои от плеерите консумират малко компютърна мощност

но и картината е под всякаква критика

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам, че се вижда разширението на файла.

post-25692-1225045929_thumb.jpg

post-25692-1225045942_thumb.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип доста има изписано по темата в Google

Само ще спомена, че ситуацията е малко странна...

CoreAVC Professional Edition 1.8.5 е добър избор за декодиране на HD, защото е създаден да работи с многоядрени процесори и разпределя работата между ядрата, но все още не поддържа декодиране с помощта на GPU...Това се очаква да бъде добавено в някои от следващите версии на кодека. Друга отрицателна черта е, че е платен.

CyberLink PowerDVD 8.0.1730.0 има такава опция...Enable hardware acceleration (Ati avivo), но освен, че е платена и е с доста солиден обем, не може да отваря все още контейнери - *.mkv. За мен това е голям минус.

И какво правим ? Инсталирах си и двете програми, копирах CL264dec.ax (CyberLink H.264/AVC Decoder (PDVD8) и (CoreAVCDecoder.ax) CoreAVC Video Decoder и ги деинсталирах...

Отворих Мedia Player Classic (версия, която идва или с K-lite Codec Pack или с Combined Community Codec Pack) => Options => External Filters => премахнах филтрите там и добавих споменатите по-нагоре.

Сложих ги на Prefer, за да се възпроизвежда видеото с тях, а аудиото да си остане задача на ffdshow. Сега би трябвало (!) да се използва "силата" на многоядрените процесори.

За да падне още повече натоварването на компютъра при плейване на HD, ще се наложи да се възползваме и от вградените способности на Ati (AVIVO) или nVIDIA (PureVideo HD), стига да се поддържат от видеокартите разбира се.

За целта, трябва да се посочи CyberLink H.264/AVC Decoder (в External filters) и след това от Options => Playback => Output => да се сложи отметка пред VMR 9 (Renderless) => в допълните настройки (отсреща) => да сложим отметка пред "Use texture surfaces and render video in 3D и отдолу Resizer : Bicubic A= 0,60 (Pixel Shaders 2.0)...Така ще има по-добро качество на картината със съдействието на видеокартата.

При тестовете на PCWORLD (откъдето е и част и информацията) с конфигурация Athlon X2 5600+ и GeForce 7900 GS (неподдържаща пълноценно HD) натоварването с опциите на флитрите (external filters пада на 50-60%), а с опциите за по-доброто качество на картината (пада на 20-30%)...

При мен със E2180 (2GHz) + HD4850 Toxic (за първите настройки съм на 60-70%), при вторите вече нещата отиват на (40-50%)...Обяснявам си го с това, че процесора ми ограничава видео-картата и тя не може да разкрие напълно потенциала си...

Нямах наличен файлов формат за да пробвам само с CyberLink PowerDVD, тъй като тегля главно само *.mkv-та...

Общо взето има доста фактори, които влияят...на места пише, че с различните версии на драйверите се постигат различни резултати, настройки евентуално в Catalyst Control Center-a, настройки на кодеците, технологиите в плеърите и т.н. Иначе доста време съм се заигравал с *.mkv, *.m2ts и т.н.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип доста има изписано по темата в Google

Само ще спомена, че ситуацията е малко странна...

CoreAVC Professional Edition 1.8.5 е добър избор за декодиране на HD, защото е създаден да работи с многоядрени процесори и разпределя работата между ядрата, но все още не поддържа декодиране с помощта на GPU...Това се очаква да бъде добавено в някои от следващите версии на кодека. Друга отрицателна черта е, че е платен.

CyberLink PowerDVD 8.0.1730.0 има такава опция...Enable hardware acceleration (Ati avivo), но освен, че е платена и е с доста солиден обем, не може да отваря все още контейнери - *.mkv. За мен това е голям минус.

И какво правим ? Инсталирах си и двете програми, копирах CL264dec.ax (CyberLink H.264/AVC Decoder (PDVD8) и (CoreAVCDecoder.ax) CoreAVC Video Decoder и ги деинсталирах...

Отворих Мedia Player Classic (версия, която идва или с K-lite Codec Pack или с Combined Community Codec Pack) => Options => External Filters => премахнах филтрите там и добавих споменатите по-нагоре.

Сложих ги на Prefer, за да се възпроизвежда видеото с тях, а аудиото да си остане задача на ffdshow. Сега би трябвало (!) да се използва "силата" на многоядрените процесори.

За да падне още повече натоварването на компютъра при плейване на HD, ще се наложи да се възползваме и от вградените способности на Ati (AVIVO) или nVIDIA (PureVideo HD), стига да се поддържат от видеокартите разбира се.

За целта, трябва да се посочи CyberLink H.264/AVC Decoder (в External filters) и след това от Options => Playback => Output => да се сложи отметка пред VMR 9 (Renderless) => в допълните настройки (отсреща) => да сложим отметка пред "Use texture surfaces and render video in 3D и отдолу Resizer : Bicubic A= 0,60 (Pixel Shaders 2.0)...Така ще има по-добро качество на картината със съдействието на видеокартата.

При тестовете на PCWORLD (откъдето е и част и информацията) с конфигурация Athlon X2 5600+ и GeForce 7900 GS (неподдържаща пълноценно HD) натоварването с опциите на флитрите (external filters пада на 50-60%), а с опциите за по-доброто качество на картината (пада на 20-30%)...

При мен със E2180 (2GHz) + HD4850 Toxic (за първите настройки съм на 60-70%), при вторите вече нещата отиват на (40-50%)...Обяснявам си го с това, че процесора ми ограничава видео-картата и тя не може да разкрие напълно потенциала си...

Нямах наличен файлов формат за да пробвам само с CyberLink PowerDVD, тъй като тегля главно само *.mkv-та...

Общо взето има доста фактори, които влияят...на места пише, че с различните версии на драйверите се постигат различни резултати, настройки евентуално в Catalyst Control Center-a, настройки на кодеците, технологиите в плеърите и т.н. Иначе доста време съм се заигравал с *.mkv, *.m2ts и т.н.

аз лично ползвам core avc+haali media splitter ,audio ffdshow, cpu e2180 3ghz,карта sapphire hd 3850 512mb,при 720p mkv,прави usage ~22%,при 1080p usage ~40% при ползване на media player classic с неговия mpc decoder +vmr9 renderless,in 3d,bicubic ps 2.0 ,usage ~7% (720p) ,но пък картата ми заграява повече

Редактирано от jubei (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
аз лично ползвам core avc+haali media splitter ,audio ffdshow, cpu e2180 3ghz,карта sapphire hd 3850 512mb,при 720p mkv,прави usage ~22%,при 1080p usage ~40% при ползване на media player classic с неговия mpc decoder +vmr9 renderless,in 3d,bicubic ps 2.0 ,usage ~7% (720p) ,но пък картата ми заграява повече

Да и аз ги докарах до ~40%...Пробвах с повечето филтри и различните настрйки към тях и най-после съм доволен:

Смених и версията на Media Player Classic с Home Cinema идваща с най-новата версия на K-lite Codec Pack 2.4.5 Full

92880345rz5.jpg

70438939lb8.jpg

77101412qe5.jpg

Последната снимка, не е за H.264, но навсякъде съм включил и хардуерното декодиране малко да помогна на процесорчето... ;)

Ще изпробвам всички материали из нета, всички кодеци, програми и настройки - (стига да ми остане време).Ще питам и всички колеги.Все пак и това има малка връзка с това, което правим (като видео-монтажисти)...

И ще чакам с нетърпение новата версия на CoreAvC с поддръжка на хардуерно декодиране и използване на възможностите на графичния чип biggrin.gif

Редактирано от B-boy[StyLe] (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за да си спестите кодеците

за по елементарно

Media Player Classic - Homecinema

има вградена поддръжка на DxVA

но това незначи че ако не е активирано

видео ускорението или отсъства такова

ще ползва видео адаптерното декодиране

mpchctf9.th.jpgthpix.gif

http://codec.kiev.ua

Редактирано от saentist (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
за да си спестите кодеците

за по елементарно

Media Player Classic - Homecinema

има вградена поддръжка на DxVA

но това незначи че ако тя не е активирано

видео ускорението или отсъства такова

ще ползва видео адаптерното декодиране

Аз съм с тази версия на плеъра...по-горе го бях написал:

Смених и версията на Media Player Classic с Home Cinema идваща с най-новата версия на K-lite Codec Pack 2.4.5 Full

Oткъде се активира DxVA от самата програма ?

PS: Да мерси, за снимката, видях го и аз в тази версия при Internal Filters и натоварването падна на до невероятните 5-6 %...Уаууу...Пише, че декодера е базиран на ffmpeg и изглежда е по-добър от CyberLink H.264/AVC Decoder. :wors:

За него пишат и доста честo в PCWORLD, highdefforum и videohelp.

Остава да сравня качеството с двата кодека. Браво и благодаря ! biggrin.gif

PS: jubei откъде го изкопа този mpc decoder. Аз такъв нямам в списъка на internal и external filters ? biggrin.gif

Ще видя с другите плеъри как е положението (Gom, KMPlayer, VideoLan, Zoom Player Standart), но осещам, че ще продължа да си плейвам файлове с висока резолюция на Media Player Classic HomeCimena.

Благодаря за интересната дискусия...Днес цял ден чета и пробвам неща на подобна тематика... ;)

Редактирано от B-boy[StyLe] (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

mpc decoder излиза в декодирането като не си избрал external filter,спираш всички външни филтъри и като пуснеш някое hdtv с десния бутон кликаш върху филма и от там избираш filters и ще го видиш,mpc decoder е в media player classic home cinema

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Темата беше почистена от няколко коментара извън спецификата й. Моля да се въздържате от коментари извън темата

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване