Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

JediAndrey

Търся програма за смяна на икони на файлове

Препоръчан отговор

Има ли програма, която помага да се сменят иконите на програми (например мюТоррент или МозилаФайърфокс). Пробвах с AsusLogics Visual Styler, но искам да сменя и вида на иконите на обикновените програми. Самите .ico изображения, подходящи за тази цел ги имам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли програма, която помага да се сменят иконите на програми (например мюТоррент или МозилаФайърфокс). Пробвах с AsusLogics Visual Styler, но искам да сменя и вида на иконите на обикновените програми. Самите .ico изображения, подходящи за тази цел ги имам.

IconChanger, платена. Иконите на .exe-тата ги сменя или в самия файл или указва на Windows коя икона да асоциира с него. В първия случай след интервенцията μTorrent повече не тръгва. Остава втория вариант, тогава μTorrent ще е с новата икона само на твоя компютър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

TuneUp също има такава възможност,на сайта им има много пакети за теглене.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

TuneUp също има такава възможност,на сайта им има много пакети за теглене.

С TuneUp в най-добрия случай може да зададеш икона на файлов тип, но не и на отделен файл. А пък за .exe-та забрави :)

Може да си потърсиш някой ресурсен редактор и с него да смениш иконата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мда,не дочетох въпроса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора има такава програма! Проблема ми е че когато я ползвах след като ми свърши работа я изтрих като мислех,че повече няма да ми трябва,но уви! В днешния ден ми се налага да сменя иконата на едно .exe и направо съм бесен:angry22:,че я изтрих,но ви обещавам,че като се сетя как се казваше ще ви пусна тук линкче да си я изтеглите :)

Редактирано от MASTER OF DARKNESS (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора има такава програма!

Проблема ми е че когато я ползвах след като ми свърши работа я изтрих като мислех,че повече няма да ми трябва,но уви!

В днешния ден ми се налага да сменя иконата на едно .exe и направо съм бесен:angry22:,че я изтрих,но ви обещавам,че като се сетя как се казваше ще ви пусна тук линкче да си я изтеглите :)

програмата която ти трябва е Restorator само че за utorrent забрави Редактирано от rechka (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Хора има такава програма!

Проблема ми е че когато я ползвах след като ми свърши работа я изтрих като мислех,че повече няма да ми трябва,но уви!

В днешния ден ми се налага да сменя иконата на едно .exe и направо съм бесен:angry22:,че я изтрих,но ви обещавам,че като се сетя как се казваше ще ви пусна тук линкче да си я изтеглите :)

Да не би случайно да е това, което търсите?

http://folder-marker.en.softonic.com/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В днешния ден ми се налага да сменя иконата на едно .exe и направо съм бесен:hush:,че я изтрих,но ви обещавам,че като се сетя как се казваше ще ви пусна тук линкче да си я изтеглите :)

За смяна на иконата на *.exe ще ти трябва или някакъв инструмент от сорта на Resource Hacker, Resource Tuner и т.н. Но често след смяната на иконата изпълнимия файл спира да функционира (както е писал dixi по-нагоре)...Повечето подобни програми са платени. Има и още начини - използване на (binders), но те вече се използват основно от злосторниците за маскиране на зловредни файлове...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече двама след мен отовориха :ph34r: програмата е Resource Tuner и с нея не само иконата на .exe файлове може да сменяте ами и други неща :D

Тази програма е злато!

А какъв Windows само си направих с нея преди време :)

B-boy[styLe] относно бъговете не съм съгласен с теб.Ако беше така Windows-а който направих преди 4 месеца сега не трябваше да работи.

Е да,но той работи без проблеми!

Така,че човек трябва да пробва за да разбере дали дадена програма прави бъгове за това което му трябва.

Надявам се да сте доволни от линка.:)

rechka искаш ли да видиш,че и на µTorrent ще стане? :)

И даже µTorrent-а ще си работи без проблем!

Редактирано от capnemo
2.10 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Не четеш ли, че съм я споменал в поста си над твоя и много ясно че съм я пробвал !

Второ линка към замунда тук е забранен: Правила на форума

2.10 Забранено е публикуването и разпространението на незаконен софтуер като кракове, пачове и серийни номера, както и заявките за такива.

Така че не сме доволни от линка..

Трето...написах понякога може да има проблеми след смяна на иконите с Resource Tuner...

Четвърто...с такива самоделни Windows-и по-наделече...то затова форумите са пълни с толкова теми за проблеми... :ph34r:

Със здраве ! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече двама след мен отовориха :rolleyes: програмата е Resource Tuner и с нея не само иконата на .exe файлове може да сменяте ами и други неща :D

Тази програма е злато!

А какъв Windows само си направих с нея преди време :wors:

B-boy[styLe] относно бъговете не съм съгласен с теб.Ако беше така Windows-а който направих преди 4 месеца сега не трябваше да работи.

Е да,но той работи без проблеми!

Така,че човек трябва да пробва за да разбере дали дадена програма прави бъгове за това което му трябва.

Надявам се да сте доволни от линка.:P

rechka искаш ли да видиш,че и на µTorrent ще стане? :D

И даже µTorrent-а ще си работи без проблем!

честно казано не ми се вярва

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

честно казано не ми се вярва

rechka

Кое точно не ти се вярва?

B-boy[styLe]

Първо:Когато човек говори трябва да е сигурен в това което казва иначе по-добре да не го казва!

Второ:Не съм чел правилата за което се извинявам.

Явно имате пари и си плащате всичкия софтуер който имате на компютрите си или се правите на интересни/мразя такива хора-дано да не си един от тях/!

Трето:От такива Windows-и за каквито пишеш по-горе е нормално да се оплакват хората от проблеми защото са направени некадърно!Е аз тествам доста време преди да предложа на някой нещо,но проблема е че такъв Windows си правя само за мен!

П.П.Уточнение за "Второ:" мразя хората които се правят на интересни.

:cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По точка 1:

От къде знаеш какво съм пробвал и какво не ?

Това че на теб не ти е правил проблеми софтуера, нищо не доказва. На мен ми е правил. Може да е било частен случай, може повече да не направи, но бях длъжен да го споделя.

Най-добрия начин за смяна на иконка е още при самото компилиране на *.exe-то. Още повече, че аз предпочитам да сменям икони на самите шорткъти (не че и системните не се сменят лесно)...не ми трябва да сменям икони и на самите *.exe-та.

По точка 2:

Не, не си купувам софтуера... Има и други начини!!

1- ползвам безплатни алтернативи

2- получавам лицензи от екипа заради някакви заслуги (ако с нещо съм допринесъл за развитието му)

3- използвам промоции (които постоянно циркулират из нета).

По точка 3:

Щом е само за теб ок. Всъщност всеки да ползва каквото си иска. :)

Не мисля, че съм се правил на интересен, но и мнението ти за мен не ме интересува. (негативните неща ги игнорирам...опитвам се да събирам само положителна енергия). :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:speak:

Имаш от мен 2-3 минусчета :baby: По споко го давай :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

MASTER OF DARKNESS - не ми се вярва, че ще смениш иконата на utorrent и после ще работи безпроблемно, на твоя комп може и да стане но при пренасянето на друг няма да е същото затова не бъди толкова сигурен, че ще стане

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с програмата IconPackager.

Stardock IconPackager e най-известната програма за смяна на иконите не само на екрана на Вашия компютър, но и практически на всяка папка и файл.

С IconPackager можете лесно и бързо да смените всички иконки с предварително зададено пакети. Можете да смените иконките на "My Computer" и "Recycle Bin" дори на отделни папки и файлове. Самата подмяна на иконката става много бързо - с натискане на десен бутон върху нея.

С IconPackager лесно ще преобразите облика на компютъра си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

B-boy[styLe]

По точка едно:Прав си ИЗВИНЯВАЙ!

По другите точки :Както и да е!Няма да задълбавам!Но не оставай с впечатлението,че нямам какво да кажа! :cheers:

MASTER OF DARKNESS - не ми се вярва, че ще смениш иконата на utorrent и после ще работи безпроблемно, на твоя комп може и да стане но при пренасянето на друг няма да е същото затова не бъди толкова сигурен, че ще стане

М да :whist:само с Resource Tuner-а няма да стане работата :huh:

Пробвай с програмата IconPackager.

Благодаря!:)

Това го правя с TuneUp :)

Или с Resource Tuner променям explorer.exe :) и после не са ти нужни никакви програми за смяна на иконите :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора, и аз търся такава програма от доста време, в целия форум сигурно казахте поне 10. Кажете коя да ползвам за сменяне на иконата на портабъл програми, направени от мен. Мерси предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

може би аз не съм разбрала нещо както трябва, но аз си сменям иконките без никакви програми само цъкаш с десен бутон на програмата-properties-change icon и намираш .ico файла който си изтеглил

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

може би аз не съм разбрала нещо както трябва, но аз си сменям иконките без никакви програми само цъкаш с десен бутон на програмата-properties-change icon и намираш .ico файла който си изтеглил

Колко време, ще ти трябва да замениш всички папки една по една по този начин, това е направо убийствено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...