Премини към съдържанието
finlandvod

Как да сложа неоригинални мастилници на Canon ip4300

Препоръчан отговор

Как да излъжа принтера (Canon ip4300) че мастилниците които са в с-мата са оригинални.

Всичко нагласих по описание и сега само мигат и чакат нещо ама...л

Моля ви ако някой може да помогне!!!

Редактирано от stanley56
Неясно заглавие (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм с iP1600 и като заредих моите принтера отчете,че са му сложени нови кутийки,но неможе да определи колко мастило има в тях.И след това започна да мига оранжевата лампа.Тя е да съобщи,че няма мастило или хартия.В опъването на мастилото пишеше да натисна копчето до лампата.И стана.Принтера ми намери главите.Само че имам проблем.За него съм отворил тема,но никой не ми отговаря.Може би незнаят. sad.gif

Дано да съм ти помогнал и дано да си ме разбрал. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ти Peper.при мен има някакви чипове на патроните и ако не са наред не иска да печата.

Мисля че има някяква комбинация с бутоните на панела но кой да ми каже.

А аватара ти е супер!

:jumping11:

Дано някой отговори!!!

Май забравих да кажа - купих си тая система за непрекъснато подаване на мастило - там главите са без чип.

Редактирано от finlandvod (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен също.На всички глави има чипове.Можеш ли да ми дадеш малко повече инфо за тази система за непрекъснато подаване на мастило.И от къде взе неоригинални патрони?

Благодаря. :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Брат ми не ти трябва такова чудо с чип.Самата система идва с пет мастилници но без чипове.Къртиш старите от празните и ги слагаш на тия от системата.

И ако не ги наместиш точно (което се случи при мен) принтера не познава главите и ...край.Купих нови оригинални глави за сто лева и нагоре - откачих

чиповете и много много внимателно ги положих на мастилниците на с-мата.Принтера ги позна и помислих че всичко е о кей.След седмица черното почна да си мига и това е.Не иска и не иска да тръгне.ЧИПЪТ СЕ Е РАЗМЕСТИЛ.Рових из руските форуми (между другото от там и разбрах за с-мата) - няма друг начин освен със заместване на чипа.

В момента съм целия в мастило от вадене и слагане на тия пусти глави.

Ако и днес не мога да го накарам вадя теслата троша всичко пиша в графата загуби около 650лв. и тръгвам да си търся принтер без чипове на главите и

обезателно Canon.Стария PIXMA 3000 работи 4 години без грешка.Няма чипове и други простотии и печата е добър.

Самата система ти снижава себестойноста на печат около 25% и е супер.Попитай в някоя фирма за компютри те ще знаят.Цената е около 70лв. и в шишенцата има около 400мл мастило от всеки цвят.Ако всичко е наред просто забравяш за пълнене на глави или кпуване на нови.Подава мастило докато принтера се разпадне.

Ако искаш влез в www.resetters.com и ще видиш за какво става дума.

И накрая ако все пак някой знае как да излъжа тия пусти чипове - нека пише!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

finlandvod неожеш ги излъга. И аз наскоро си купих canon IP 4300, във всички компютърни магазини ми казаха че ако си вземеш неоригинални пълнители трябва да преместиш чиповете. А как става преместването незнам, защото още не ми се е налагало да сменям пълнителите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз съм със ip 4500 просто вадя чиповете от оригиналните глави слагам ги на ментетата и после като ги сложа в принтера пускам да извади пробна страница . като ми напише че главите са празни задържам бутона за подаване на хартия 15 тина секунди и се оправя повече не ти излиза това предупреждение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване