Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Преоразмеряване на дял от HDD?

Препоръчан отговор

Значи трябва ми да взема 10гб от диск F и да прехвърля в диск C как да направя това ?

Редактирано от randb (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Използвай Partition Magic 8 или Hiren`s boot CD, в него я има също. В допълнение има оща десетки и стотици програми за целта като продуктите на Acronis примерно. За инструкции как се ползват прочети readme.txt или виж в нета.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както go6o_kara каза - Hiren's BootCD. На този диск има Acronis Disk Director - използвай нея, Partition Magic е голяма беля, изобщо не припарвай до нея. Понеже няма как директно да прехвърлиш тези 10ГБ от F: на C:, действаш поетапно - смаляваш F: с 10ГБ, добавяш ги към E:, смаляваш E: с 10ГБ, добавяш ги към D:, смаляваш D: с 10ГБ, добавяш ги към C:.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Както go6o_kara каза - Hiren's BootCD. На този диск има Acronis Disk Director - използвай нея, Partition Magic е голяма беля, изобщо не припарвай до нея. Понеже няма как директно да прехвърлиш тези 10ГБ от F: на C:, действаш поетапно - смаляваш F: с 10ГБ, добавяш ги към E:, смаляваш E: с 10ГБ, добавяш ги към D:, смаляваш D: с 10ГБ, добавяш ги към C:.

а да попитам направо си го записвам на диск ама трябва ли да го права боот диск или то си е нагласено?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Vasko358, сигурно вече си пробвал, но ако не си - Hiren's BootCD е самостартиращ се диск, не са необходими допълнителни манипулации по него.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Vasko358, сигурно вече си пробвал, но ако не си - Hiren's BootCD е самостартиращ се диск, не са необходими допълнителни манипулации по него.

не не съм човек!Значи направо го записвам както е в винрара и си го записвам все едно дата диск така ли?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
не не съм човек!Значи направо го записвам както е в винрара и си го записвам все едно дата диск така ли?

в неро има опция burn image използваи нея

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, щом е архив (бил той zip или rar) разархивираш съдържанието. Вътре трябва да има един .iso файл. Точно този файл записваш, НО в зависимост от програмата която ще използваш трябва да избереш опция за запис на имидж файл (при Nero е Disc Image or Saved Project).

ПС: Изпревариха ме :-); Да уточня - примера, който съм дал е за Nero Express 6

Редактирано от Miteto (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не, щом е архив (бил той zip или rar) разархивираш съдържанието. Вътре трябва да има един .iso файл. Точно този файл записваш, НО в зависимост от програмата която ще използваш трябва да избереш опция за запис на имидж файл (при Nero е Disc Image or Saved Project).

Естесвено че фаила е ISO просто rar-а му е сложил своята икона понеже няма инсталирана програма за работа с ISO фаилове.

А моят съвет е че наи добре още като не знае как се запиосват CD та най добре да хване някои да му преоразмери диска че после да не пишем по теми как се възтановяват данни от преформатирани и преоразмерени hdd та

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съвсем не е естествено, че е iso - досега Hiren's BootCD винаги съм го теглил архивиран. Но си прав че е много вероятно WinRAR да е присвоил манипулациите с iso файловете.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване