Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с shut down в windows 98

Препоръчан отговор

Привет на всички.Проблемът ми е следния -системата при shut down не иска да се изключва.Стои си на екран Windows is shutting down.Какво да правя?Предварително Ви благодаря

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Причините за проблема могат да бъдат различни и на сайта на Microsoft можете да намерите няколко посветени на проблема статии. Предлагаме ви две решения, които могат да ви бъдат полезни. Влезте в BIOS и изключете всички опции, свързани с управление на енергията (Power management). Стартирайте Windows, отворете Control Panel, Power и деактивирайте Use APM 1.2. Версия на Advanced Power Management 1.0 е с по-малко възможности, но е по-надеждна. Можете разбира се и напълно да се лишите от тази услуга. Това би трябвало да ви помогне да решите проблема с Shut Down. Проверете дали Windows се изключва коректно в Safe Mode. Ако това е така, може проблемът да се крие в драйвера на звуковата карта, софтуерния модем или видеокартата. Отделете малко време и пробвайте да изключите Windows, като предварително сте деактивирали тези устройства едно по едно. Когато локализирате виновника, проверете дали няма нови драйвери за него. Това може да ви помогне. Гореописаната трудоемка процедура е полезна за решаване и на други проблеми, например ако компютърът спорадично блокира по време на работа.

цитат--окнет

По-принцип това е грешка в първоначалната версия на WIN98,в по-късните версии този бъг е поправен.Може би имаш нужда от update.

Редактирано от chichomitko (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Решението на твоя проблем се намира тук:

http://www.microsoft.com/windows98/downloa...8SE/Default.asp

натискаш 2 пъти бутона "next" и си изтегляш кръпката.

около 500кб е!

Успех!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Решението на твоя проблем се намира тук:

http://www.microsoft.com/windows98/downloa...8SE/Default.asp

натискаш 2 пъти бутона "next" и си изтегляш кръпката.

около 500кб е!

Успех!

<{POST_SNAPBACK}>

:down::down:;);)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а другия вариянт е просто да си махнеш 98-ма и да си качиш ХП ако компа ти го позволява

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:yanim::yanim::yanim::yanim:

<{POST_SNAPBACK}>

това ти го препоръчвам и аз тъи като и на мене ми се е случвало тва и така се оправих ;)

друго е вече ако е от вируси защото от много гадинки и тва може да се случи наи добре е ако отдавна не си си преинсталирал прозореца да го направиш няма да сажелявваш! :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 месеца по-късно...
Windows 98 преди да се позакрепи с кръпки не може да изключва компютъра сам

<{POST_SNAPBACK}>

Изключването на компщтъра зависи от това, кой билд нa 98SE ползваш, понеже лично аз съм съм срещал няколко такива. Също така понякога зависи и от самата машина на която е инсталиран вин-а

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

благодаря за файлчето :angry: ще го пробвам на работа, имаме доста 98-ци дано помогне да се изключват :down:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз съм го имал този проблем преди. Ако не се лъжа, проблемът ми се реши по следния начин:

На старт менюто ->Run пишеш msconfig. Отваря се програмката и долу в десният ъгъл има един бутон Advanced. Натискаш го и ти се отваря нов прозорец. Там търсиш опция Disable fast shutdown и слагаш отметка пред нея.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
а другия вариянт е просто да си махнеш 98-ма  и да си качиш ХП ако компа ти го позволява

<{POST_SNAPBACK}>

Много обичам такива изказвания.

По темата. В сейф мод изключва ли се? Ако да, то някоя програма прави проблем. Ако не - ъпдейтнал ли си уиндоуса изцяло? Сложи кръпката, която ти дадоха и пробвай пак. Аз имах такъв проблем и някоя програма правеше проблемите.

Още нещо: Запомни, решение няма. В смисъл, често няма да се изключва 98-цата. Помня, че горе-доул 1 път на 2 седмици не се изключваше. Това си е бъг и няма оправяне. Сложи си неофициалния Service pack от калдата! Много полезен! Почти абсолютно необходим!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 години по-късно...

Здравейте, имам същия проблем с изключването на компютъра Windows 98 но на посочения линк не можах да намеря кръпката.Моля някой ако я има да я качи някъде или да посочи друг линк. Благодаря предварително.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте, имам същия проблем с изключването на компютъра Windows 98 но на посочения линк не можах да намеря кръпката.Моля някой ако я има да я качи някъде или да посочи друг линк. Благодаря предварително.

Аз те съветвам да си инсталираш този пакет.Макар и неофициален съдържа доста подобрения и събрани кръпки на едно място за Windows 98.

http://www.majorgeeks.com/download4131.html

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз те съветвам да си инсталираш този пакет.Макар и неофициален съдържа доста подобрения и събрани кръпки на едно място за Windows 98.

http://www.majorgeeks.com/download4131.html

Този пакет не е ли за Windows98 SE? Аз ползвам Windows98 , ще стане ли за него, не ми се ще да го прецакам защото компютъра е служебен. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Този пакет не е ли за Windows98 SE? Аз ползвам Windows98 , ще стане ли за него, не ми се ще да го прецакам защото компютъра е служебен. :)

Тогава не го инсталирай:

This is *only* for WINDOWS 98 SECOND EDITION ENGLISH

Добавено:

Хвърли едно око на тези теми:

http://www.geocities.com/~budallen/windows_98_shutdown.html

http://support.microsoft.com/default.aspx?...kb;en-us;238096

http://articles.techrepublic.com.com/5100-...11-1037694.html

Редактирано от B-boy[StyLe] (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз го имах преди този проблем на старата печка, която даже не беше и ATX biggrin.gif При мен лично проблема се реши като преминах към Милениум! Еднакво товари като 98-цата и дори се ползват същите драйвери, но е малко по-красив и много от бъговете са изгладени! Компютъра работи много по-стабилно! Пробвай ако ти се играе! Айде успех cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване