Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

maicky

Всичко за: Kubuntu, Tilix, Debian

Препоръчан отговор

maicky как?!

capnemp цъкнал съм едно Auto на монитора. С TFT съм.

Горе в System трябва да има и настройка на монитора. Избери тази, която най-ти допада. Няма как да ти покажа, защото аз съм с KDE, а не с GNOME.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
maicky как?!

capnemp цъкнал съм едно Auto на монитора. С TFT съм.

Ако не се лъжа, в хранилищата на Дебиан има едни пакети за nvidia - във main - които са за овърклокване и настройване на по-специфични неща при nvidia чипове. Не мога да ти кажа точния пакет, но дай едно

aptitude search nvidia nv

Та като инсталираш това, ще имаш nvidia контролен панел, в който има и настройки за резолюция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей!

Ако не ме лъже паметта - мисля, че с:

sudo apt-get install nvidia

в конзолата може да си инсталираш драйверите за видео картата и после вече е лесно.

Успех! cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Как да инсталирам драйвери за Bluetooth на Kubuntu 3.5

драйверите са в ядрото, кова което ти трябва е работеш bluez, kdebluetooth

провери дали въпросните пакети са ти инсталирани и стартирай приложението

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей!

... Върши работа! Ако не си доволен - напиши в търсачката на Adept - Obex, Bluetooth или KBlueMon и виж резултата.

Успех! cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Зравейте досега ползвах Тиликс 2.1 ,реших да го сменя с новото Кубунто 9.04 с КДЕ 4 ,инсталнах го пооправих някой неща,обаче неможах да се справя с настройката на нета,мениджъра не приема настройките,пробвах и с pppoeconf обаче ме пита само за име и парола,но не и ай пи нет маск и шлюз.

малко помощ?

и още нещо в Тиликс-а ако исках да променя текстов като руут давах десен бутон и там имаше опция едит като руут,тук търсих ама не, искам да коригирам меню листа в груб.

Редактирано от tsetso (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Зравейте досега ползвах Тиликс 2.1 ,реших да го сменя с новото Кубунто 9.04 с КДЕ 4 ,инсталнах го пооправих някой неща,обаче неможах да се справя с настройката на нета,мениджъра не приема настройките,пробвах и с pppoeconf обаче ме пита само за име и парола,но не и ай пи нет маск и шлюз.

малко помощ?

и още нещо в Тиликс-а ако исках да променя текстов като руут давах десен бутон и там имаше опция едит като руут,тук търсих ама не, искам да коригирам меню листа в груб.

на PPPoE ли си или не?

нямам спомен на PPP връзка да може където и да е да се оказва шлюз и маска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То се видя, че ще трябва да инсталирам Мечтания Линукс, от LIVEDVD не става.Днес си взех най-накрая компютъра обратно, и, с форматиран дял C:\ 50GB, смятам да го сложа редом с Бозата, та да свикна, и да имам повече възможности.Как ще препоръчате, първо DL, или Vista, и каква част от тия 50GB да създам на отделен, нов дял от диска? Колко GB за Линукс, и колко GB за Swap? (Имам 2GB DDR2) Asus P5E motherboard drivers има на страницата на Азиса laugh.gif Има 2 файла- P5E Memory QVL, и Support Linux Drivers.zip. За картата ми- Fanless Radeon HD3870, има драйвъри на сайта на AMD/ATI, За култовата CREATIVE AUDIGY 2 ZS няма драйвъри за Линукс, не се и учудвам, дано всичките й екстри да бачкат, ако я разпознае...

Редактирано от Fixt00l (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоя Юзър Гавра е така отвратително написан, че не ще и дума! А аз останах доста силно, и неприятно изненадан...За Vixxta знам, че на абсолютно никой комп в света не тръгва, но не очаквах Dreamlinux Gnome live dvd да не ми тръгне на собствения комп, днес си го взех обратно... Азис P5E @ Intel X38 Chipset, ICH8R, 2GB DDR... Q6600 @ stock...Докато Knoppix 5.3 и Tilix си заредиха...При това положение, да не тръгвам да инсталирам, а?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
То се видя, че ще трябва да инсталирам Мечтания Линукс, от LIVEDVD не става.Днес си взех най-накрая компютъра обратно, и, с форматиран дял C:\ 50GB, смятам да го сложа редом с Бозата, та да свикна, и да имам повече възможности.Как ще препоръчате, първо DL, или Vista, и каква част от тия 50GB да създам на отделен, нов дял от диска? Колко GB за Линукс, и колко GB за Swap? (Имам 2GB DDR2) Asus P5E motherboard drivers има на страницата на Азиса laugh.gif Има 2 файла- P5E Memory QVL, и Support Linux Drivers.zip. За картата ми- Fanless Radeon HD3870, има драйвъри на сайта на AMD/ATI, За култовата CREATIVE AUDIGY 2 ZS няма драйвъри за Линукс, не се и учудвам, дано всичките й екстри да бачкат, ако я разпознае...

в интернет и на страницата на тоя линукс, който ще ползваш има инсталационни съвети, препоръки, картинки и т.н.

разрови се из форума и прочети предишни съвети за разделяне на дискове и препоръките за размера на swap.

и тъйкато съм фен на принципа всяко нещо по реда си -> след инсталацията предлагам да се обсъждат проблеми с драйвери а не да се пускат пошли спекулации в момента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Тоя Юзър Гавра е така отвратително написан, че не ще и дума! А аз останах доста силно, и неприятно изненадан...За Vixxta знам, че на абсолютно никой комп в света не тръгва, но не очаквах Dreamlinux Gnome live dvd да не ми тръгне на собствения комп, днес си го взех обратно... Азис P5E @ Intel X38 Chipset, ICH8R, 2GB DDR... Q6600 @ stock...Докато Knoppix 5.3 и Tilix си заредиха...При това положение, да не тръгвам да инсталирам, а?

Dream Linux... виж пак какво съм ти писал в ЛС. Остави тая бразилска работа, базирано е това на Debian. Ако това е голяма хапка за теб, нормално е да бъде, може това да ти помогне да си избереш нещо - http://distrogue.awardspace.com/ . При всички положения, трябва да прочетеш ръководството за инсталация на сайта на дистрибуцията, която си избереш. Няма да стане иначе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

офф:

трябва да прочетеш ръководството за инсталация на сайта на дистрибуцията, която си избереш. Няма да стане иначе.

що си мисля , че през всеки 4-5 мнения все на това се връщаме ....я да направим една тема с едно мнение как трябва да се чете за да ползваш пълноценно линукс и после , вместо да бришем да слагаме една препратка до там с 3 букви ...нещо като цък и готово cool.gifcool.gif и всичко това най-вече защото RTFM според повечето хора е обидно .... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви ти спекулации, Intel X38 е много разпространен чипсет...След като не зарежда LiveCD, какво съм излъгал? Явно няма да се инсталира...Нищо не пише, ако не зареди, в "гайдата" !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
.Нищо не пише, ако не зареди, в "гайдата" !

това се получава , защото просто не си наясно с идеята и разглеждаш специфичния проблем като "частен случай " идеята е , че която и дистрибуция да не тръгне да се подходи прагматично на проблема : да се види кое не тръгва - "самия " линукс или графичната среда ...или някой компонент ..... да се изясни къде евентуално се корени проблема с проверка най-малкото на dmesg .... /var/log/XXX - има няколко файла , където се отбелязват проблемите ..... да се проучат в инет пространството и форумите какво са направили други по този въпрос ( а то винаги има някой почти като твоя проблем ) и ако не се намери решение тогава вече може да се извади и кофата за боклук ..... и това даже може би пак е прибързано .... biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
офф:

що си мисля , че през всеки 4-5 мнения все на това се връщаме ....я да направим една тема с едно мнение как трябва да се чете за да ползваш пълноценно линукс и после , вместо да бришем да слагаме една препратка до там с 3 букви ...нещо като цък и готово cool.gifcool.gif и всичко това най-вече защото RTFM според повечето хора е обидно .... :)

<offtopic>

Да ти кажа честно, преди време предложих да се направи една такава тема - линкове към документация + форуми + IRC канали, свързани с Линукс, обаче нещо не се получи. Ако има хора, съгласни да кооперират, може да направим нещо по въпроса, но сам няма да се съумея. В случай, че някой има интерес, нека драсне едно ЛС.

</offtopic>

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дава ми, с огромна скорост, съобщения от рода на "Buffer I/O Error" "Block xxxx could not be read", и накрая ми дава да пиша Login, отново на черен екран, като DOS...Освен да снимам монитора...Все пак, Тиликс и Кнопикс си заредиха и работиха безпроблемно...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами няма нужда от снимки , щом ти дава възможност да се логнеш под конзола да беше опитал , не боли ,хем щеше да видиш логовете , хем щеше да разбереш дали се е заредила системата ДО графичната среда ( която за разлика от бозата е нещо , без което системата може) , тя е една самостоятелна частица , а не център на вселената ... :line dance:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Много рядко влизам вече в този форум, защото съм доста зает с друг сайт cool.gif .

Прочетох внимателно всички коментари на juve и съм очарован от правилното мислене на този човек.

Fixt00l, опитай дистрибуцията KUbuntu 7.10 и съм убеден, че ще "тръгне". След това може да я ъпрейднеш до по-нова /не ти го препоръчвам/. Има една статия в този форум, написана от мен - прегледай я и се увери, че правиш всичко правилно. Не бързай. Упорит си и най-накрая ще се справиш! Успех! Използвай и конзолата, както те съветва juve.

cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бат` maicky, прав си, упорит съм, досущ като коза (Козирог), и, след като стоях до 04 сутринта, с купища сложни манипулации, сред които и прехвърляне на криптирана информация, размяна на b00t settings-след Reset MBR to zero, и махане на Vista SP1, чудо-инсталирах си едно модифицирано ХР, и...LIVE DREAMLINUX тръгна.За мое голямо учудване, не ми разпозна мрежовата карта на дъното, с която много Азиси идват- MARVEN YUKON 88E8056, а и култовата звукова карта също е под въпрос- Creative Audigy 2 ZS-PCI.Лошото е, че не зная коя литература да чета, макар да ми е ясно колко трудоемка и обемна информация е това, и все ми става каша в главата...Linux Bible си свалих от торрентите, дали да чета първо от нея, или DreamLinux forums...?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Бат` maicky, прав си, упорит съм, досущ като коза (Козирог), и, след като стоях до 04 сутринта, с купища сложни манипулации, сред които и прехвърляне на криптирана информация, размяна на b00t settings-след Reset MBR to zero, и махане на Vista SP1, чудо-инсталирах си едно модифицирано ХР, и...LIVE DREAMLINUX тръгна.За мое голямо учудване, не ми разпозна мрежовата карта на дъното, с която много Азиси идват- MARVEN YUKON 88E8056, а и култовата звукова карта също е под въпрос- Creative Audigy 2 ZS-PCI.Лошото е, че не зная коя литература да чета, макар да ми е ясно колко трудоемка и обемна информация е това, и все ми става каша в главата...Linux Bible си свалих от торрентите, дали да чета първо от нея, или DreamLinux forums...?

Linux Bible е просто задължително четиво за всеки, ползващ Линукс дистрибуции. Но това е по-скоро да те запознае по-добре със различните дистрота, няма да ти помогне за проблема. Виж във форумите на "мечтания", също и ей тази статия дава много добри линкове за железария.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

modprobe skge

би тр. това да зареди драйвера за лан-картата ти.

можеш да пробваш и с:

modprobe sky2

Редактирано от sanddaemon (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще опитам довечера, но имам един съществен проблем...Tilix, Ubuntu, Knoppix безпроблемно разпознават безжичната мишка Logitech MX-620, която е с usb приемник, но под Dreamlinux курсорът върви само нагоре и надолу, не работи правилно...Някакви предложения, че не знам "Мечтаният" какво си въобразява...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...