Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте :wors: Мисля да сменям компютъра...разполагам с 1200лв.Каква конфигурация бихте ми препоръчали :) (pc ще се ползва предимно за игри и филми)

Редактирано от grunov (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
зимаш дъно за 200 лева видео за 500 лева и процесор за 300 лева.после гъчиш рам и тва е.

Да, точно така - и ще ползва компютъра, без хард, DVDRW, дори и без кутия и захранване. angry.gif

@grunov - в тия 1200лв. влиза ли монитор и периферия или само РС-то?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

моите предложения:

дънна платка-GB P35-DS3 /P35/LGA775-118$

процесор-C2 DUO E2180 /2.0G/1M/BOX-103.5$

оперативна памет-1GB DDR2 800 SUPER T CL4 X2-83$

видео карта-SAPPHIRE X1950PRO 512M GDDR3-177$

HDD- WESTERN DIGITAL 320 GB (7200 Rpm, 16 MB Cache, SATA 2)-155лв

FDD-1.44 MB NEC/BLACK-6.4$

DVD-RW-ASUS DRW-1814BLT DVD RW SATA B-36$

захранване-CHIEFTEC 450 WATT-89лв

кутия-по твой избор-да кажем 60лв

всичко с ДДС излиза 1185лв. успех! :cheers:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
оперативна памет-1GB DDR2 800 SUPER T CL4 X2-83$

Пояснение:

bobsun0317 има предвид 2x1GB памет.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе хора тоя сайт си има търсачка... всеки ден сглобяваме почти едни и същи машинки. Потърсете малко във форума де!'

А по темата- това, което е драснал bobsun0317 е перфектно и ще ти върши работа поне 2-3 години за напред :cheers:

Edit- стига в тези пари да не влиза монитор, разбира се.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Да, точно така - и ще ползва компютъра, без хард, DVDRW, дори и без кутия и захранване. angry.gif

@grunov - в тия 1200лв. влиза ли монитор и периферия или само РС-то?

Да влизат..

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Да влизат..

в такъв случай нещата трябва да се променят.кажи какъв монитор искаш?17 или 19?плазма или CTR?До колко пари.претенции относно клавиатурата и мишката?колко пари да останат чисти за компютъра?извинявай за многото въпроси,но поне да сме наясно какво да зглобим :cheers:

Редактирано от bobsun0317 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Да влизат..

Ами след като влизат, компютъра няма да остане така cool.gif Геймърската машина ще подкарва игри на по-ниска резолюция.

Ако трябва да редактирам предложението от bobsun0317

Дъното да бъде същата марка, но с 965 интелски чипсет

процесор - такъв

оперативната памет да остане 1 гб

видео-картата да се замени с 7600 или 1600 ati

харддискът - не повече от 200гб, пак wd

без флопи/ ако прецениш, че ти трябва остави го/

писачка-същата

захранване- такова но 420 вата , макар че разликата между 420 и 450 е малка , 15-тина лева, но ти решаваш

кутия- можеш да я вземеш със захранване и да не си вземаш отделно захранване, което ще бъде около 120 лв. Ако искаш горното захранване, вземи някоя кутия от по-евтините, която е без захранване/ такива кутии са 50-60лв/.

И един монитор с TN матрица, като по възможност отиди в някой магазин, където можеш да видиш какъв монитор да избереш, да го тестваш на място и ако ти хареса да го вземеш. Не го поръчвай просто така. Ако в магазин за компютри не ти хареса някой от наличните, отиди в магазин като Техномаркет- те са официални вносители на Samsung, тоест там самсунг са повече, по-евтини. Не го поръчвай просто така cool.gif

---

Поправка- забравих мишка и клавиатура- макс 30-40лв

Редактирано от uberalles (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти една конфигурация, която може да се нарече геймърска, барабар с монитара 19"

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/43/10657_355.BMP

Плюс кутия за 20-30 лв.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Благодаря вече си харесах конфигурацията на bobsun0317

bobsun0317 е представил великолепна машинка, но тя е без монитор. Нали каза, че цената трябва да включва монитор?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

наистина grunov предложената ти от мен конфигурация е без монитор,клавиатура и мишка.имай го впредвид! :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Имам го :wors: Мисля да прежаля още някой лев :)

Много добре. Аз ще ти предложа и този монитор и ще ти пожелая да се наслаждаваш на машинката cool.gif

Ако мониторът ти се струва скъп, кажи до колко да е и ще ти препоръчаме ;) Аз ти препоръчвам такъв, който има гаранция за изгорели пиксели. Ако пък искаш по-качествен монитор с MVA матрица, кажи cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом можеш да прежалиш още пари конфигурацията на bobsun0317, ще ти свърши идеална работа. Ето един монитор с Р-MVA матрица http://plesio.bg/product.php?product_id=22...;section_id=892

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

sunico, кой е истинският производител на този монитор ? В последно време засичам честата му реклама във форума, на българския сайт на Плесио няма информация за типа на монитора, само на родителският сайт е възможно да се види каква е матрицата му - справка Добре, че зная няколко езика, само с 5-6 кликания го намерих :speak:

В интернет няма информация за монитора, има предимно подобни коментари като този. Личният ми опит говори същото, наши клиенти имат същия проблем с ръководството си на принтера - само на гръцки е. Ние, които владеем силата :) езика не ни бърка но наистина има проблемче в случая.

Задавам въпроса си предимно към теб защото имаш вероятно опит с този монитор или знаеш гръцки или работиш дори там - в Плесио.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Щом можеш да прежалиш още пари конфигурацията на bobsun0317, ще ти свърши идеална работа. Ето един монитор с Р-MVA матрица http://plesio.bg/product.php?product_id=22...;section_id=892

Чакай ако ще препоръчваме на човека полу-професионална PVA матрица или като твоята/макар, че аз предпочитам пва/ най-добре да се погледне в магазините на техномаркет, защото те са дилъри на самсунг, а матрицата PVA на Samsung е малко по-добра от стандартната MVA.Пък и с не-TN матрица, на практика човека искаше щайга за 1200, а получава за 1700 и нагоре...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
sunico, кой е истинският производител на този монитор ? В последно време засичам честата му реклама във форума, на българския сайт на Плесио няма информация за типа на монитора, само на родителският сайт е възможно да се види каква е матрицата му - справка Добре, че зная няколко езика, само с 5-6 кликания го намерих :ph34r:

В интернет няма информация за монитора, има предимно подобни коментари като този. Личният ми опит говори същото, наши клиенти имат същия проблем с ръководството си на принтера - само на гръцки е. Ние, които владеем силата :rolleyes: езика не ни бърка но наистина има проблемче в случая.

Задавам въпроса си предимно към теб защото имаш вероятно опит с този монитор или знаеш гръцки или работиш дори там - в Плесио.

Не работя в Плесио, но имам преки впечатления от него и до края на месеца ще го взимам и аз. Със P-MVA матрица на Самсунг е. А колкото до turbo-x, това си е търговска марка на Плесио, едва ли ще намериш някакава по- голяма информация за нея. Не знам къде ги сглабят, но за 500 лв. монитор с тази матрица и 3г. гаранция, като първите 6 месеца са за нула изгорели пиксела, си е супер оферта. Това, че ръководството е само на гръцки наистина е доста кофти, но аз мога да го преглътна.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване