Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Турция размаха томахавката

Препоръчан отговор

Много е модерно напоследък да приказваме наизуст.

Информирай се за действията на ПКК въобще и тогава пиши тези хуморески.

Добро утро...

]

Добрутро бабо Гицке :P Съгласен съм с действията на ПКК, но ти се информирай за действията на останалите. Не знам, защо толкова защитаваш някои интереси( турските) Предполагам, защото ти е интересно да се пънем. Да, така е. Общо взето сме 4-ма на 4-ма в тая тема. Чудя се, защо още не е клозната. За втори път ми избягвате от отговорите ( по-точно сравнението) за/с албанците. Нещата са взаимосвързани. Мъчите се някои хора, да изкарате Турция самостоятелна държава, но нищо не подкрепя тезите ви, особено новините. И все пак, Инфи, кажи ми, защо подкрепяш толкова ожесточено турската идея или по световно казано - турския шовинизъм? Може и на лична да ми го кажеш, че не ми се пише из форума за лични спорове.

Когато Щатите спрат да подкрепят турците и циганите в България, тогава и аз ще спра да подкрепям малцинствата в Турция. И аз като Морфей ще кажа, че ние, българите, рано или късно ще постигнем целите си! Все пак кюрдите са близо 20 % от многоуважаваната турска нация, а турците в България под 8 % ! Да не мислиш, че ми пука за малцинствата? Нека всеки си живее според законите на страната си. Нека Турция е 70 милионна нация, но нека и България е 8 или 9 милионна нация. Турция е 7 пъти по-голяма от България, нека си и остане такава. Просто аз , а и много като мен, искат България да се запази цяла, а не да се разделя от хора като Морфей, които ТИ лично подкрепяш!!!!! България е достатъчно орязана от нейните съседи и не е необходимо морфейоподобни да я разделят допълнително! Нека всичко си остане така и нека всички малцинства в България, а и където и да било, имат равни права с населението, което се смята за мнозинство в дадена държава.

Това го пиша, защото ми писна да се разправям на дребно с морфоподобни хора. Обаче ако искаш и ако някой разреши, ще си говоря с Теб, Морфей и още няколко елемента в тоя форум.

И пак ще кажа. Елементът Морфей е вреден за България. Вреден е за Европа. Вреден е дори и за Турция. Тоя елемент подкрепя всякакви искания от хора, които се представят за правоверни, дори това да не се подкрепя и от идола му - Турция.

Просто погледнете постовете му, свързани с всякакви религиозни въпроси. Погледнете и ЛС към модераторите, заради които имаше не един и два бана от форума.

Точка по въпроса. Снимам си мнението и ще държа на него!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 174
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Просто аз , а и много като мен, искат България да се запази цяла, а не да се разделя от хора като Морфей, които ТИ лично подкрепяш!!!!! България е достатъчно орязана от нейните съседи и не е необходимо морфейоподобни да я разделят допълнително!
Е, само това липсваше - да ме обвини някой в подмолни действие спрямо България.

Малоумен ли си...???

Отивам да си изтрия мненията в темата че не ми се занимава с глупости. На теб успех. Грешка беше да се опитвам да водя разговор с надъхани, изпълнени с омраза хора. Това пречи на мисленето им. Ти, Кико, ако някой ти даде автомат в ръцете, няма да си по - различен от кюрдин.

Лек ден, аз бях до тук по темата.

Редактирано от infinity1305 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Е, само това липсваше - да ме обвини някой в подмолни действие спрямо България.

Малоумен ли си...???

Отивам да си изтрия мненията в темата че не ми се занимава с глупости. На теб успех. Грешка беше да се опитвам да водя разговор с надъхани, изпълнени с омраза хора. Това пречи на мисленето им. Ти, Кико, ако някой ти даде автомат в ръцете, няма да си по - различен от кюрдин.

Лек ден, аз бях до тук по темата.

Скъпа, много грешиш :inlove1: Не си ли чувала приказката, че куче, което лае не хапе? Очаквай действия с автомати от други хора, но не и от мен :baby: Лек ден и се извинявам пак за недоразумнието. А ако искаш списък с хората, които биха употребили оръжие, бих ти го дал на лична. Ще се изненадаш, че има и модератори сред тях. Просто това са хора, които си врат носа навсякаде, заблуждавайки простосмъртните :mark:

Редактирано от Кико (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ирак и Турция - последни дипломатически преговори

Анкара очаква днес да пристигне иракска делегация - посещение, което се смята за „последна възможност" за дипломацията, съобщава Евронюс. Междувременно, иракските официални власти са съобщили, че турски военни самолети са бомбардирали селище в северната част на Ирак. Вчера Съветът за национална сигурност на Турция е отправил препоръки към правителството да вземе икономически санкции срещу бунтовническите групи на Кюрдската работническа партия. Министър-председателят Реджеп Тайип Ердоган е заявил, че Турция има международни права и „ определено ще ги използва".

Източник: news.bg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ирак е заплашил да спре подаването на нефт по тръбопровода към Джейхан, ако Турция въведе икономическа блокада на северните райони на страната. Това е заявил говорителя на иракския парламент Махмуд ал-Машхадани. В момента се водят преговори между Турция и Ирак със сирийско посредничество. Взето от тук (на руски).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Скъпа, много грешиш :P Не си ли чувала приказката, че куче, което лае не хапе? Очаквай действия с автомати от други хора, но не и от мен :) Лек ден и се извинявам пак за недоразумнието. А ако искаш списък с хората, които биха употребили оръжие, бих ти го дал на лична. Ще се изненадаш, че има и модератори сред тях. Просто това са хора, които си врат носа навсякаде, заблуждавайки простосмъртните ;)

Я ми го прати на мен този списък да видим дали мненията ни съвпадат по този въпрос ;)

Аз много съжалявам, че видях много късно тази тема и Инфинити вече си беше изтрила съобщенията си, защото исках да видя всички гледни точки. И в края на крайщата аз съм се убедила, че специално в "Политика" когато дойде време за спор има някой хора, които дори не искат да чуят чуждото мнение, а камо ли да го уважат.

Аз и за това от много време не пиша в този подфорум, но вече все по-често започнах да се изкушавам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Американските въоръжени сили ще се въздържат от намеса в конфликта между Турция и Ирак, възникнал заради използването на иракска територия от кюрдските бойци като плацдарм за терористични атаки.

Турция е съсредоточила войска на иракската граница, за да успее с военни методи да спре терористичната дейност на сепаратистите, които искат независимост за Кюрдистан.

Генерал-майорът от американската армия Бенджамин Миксън заяви, че САЩ не смята да прави нищо за конфликта.

Той отбеляза, че не е получавал специална заповед да пренебрегва проблема, но ен е получавал и инструкции за започван на бойни действия"

От тук!

" Заплахата от турска военна операция в Северен Ирак продължава да е актуална, а в същото време сме свидетели на безпрецедентни дипломатически усилия за уреждането на този трънлив въпрос. Турският външен министър Али Бабаджан бе на посещение вчера в Багдад и непосредствено след това иракският премиер Нури ал Малики обяви, че офисите на Кюрдската работническа партия ще бъдат закрити, а на организацията ще бъде забранено да действа на територията на страната. Турският премиер Реджеп Таип Ердоган заяви по време на посещението си в Лондон, че възможността за военна операция в Северен Ирак продължава да е актуална. Жером Бастион от Истанбул:

Военната опция е в изчакване, заяви премиерът Ердоган, но нашето търпение има граници и можем до прибегнем до нея във всеки един момент. Турска военна операция в Ирак продължава да изглежда неизбежна за всички коментатори въпреки добрите сигнали от Багдад и Вашингтон. Военен отговор обаче би бил най-лошият изход, който турското правителство се опитва да избегне на всяка цена. Причината е, че той би извел турските генерали в предните редици на политическата сцена, докато премиерът Ердоган се опитва постоянно да ограничава прерогативите на военната институция, избягвайки обаче пряката конфронтация. Войната би изтрила и икономическите на Партията на справедливостта и развитието, но преди всичко ще унищожи градения през последните пет години образ на Турция на държава, която уважава международното право. Това важи както за Европа, където преговорите за присъединяване към ЕС продължават криво ляво, така и в региона, където Анкара се превърна в ценен партньор. И накрая, проектът за модерно и демократично общество, което да реинтегрира кюрдските граждани, би се провалил от тази пограничен и братоубийствен конфликт. Всичко това обяснява безпрецедентните дипломатически усилия, които се полагат за уреждането на този трънлив въпрос.

Кризата между Турция и Ирак ще бъде една от основните теми на срещата на НАТО в Холандия.

Анкара продължава да подготвя военна операция срещу кюрдските бунтовници в Северен Ирак. Турски военни самолети са атакували вчера иракско село. Турция обаче е заявила, че иска да се въздържи от голямо нападение, за да даде шанс на дипломацията. Днес предстои среща на турските власти с иракски представители. Междувременно, турският Съвет за национална сигурност (СНС) препоръча на правителството да наложи санкции на иракските кюрди, които са обвинени, че подкрепят настанените на тяхна територия турски кюрдски бунтовници. Освен за населението, евентуални санкции биха имали сериозни последици за търговските отношения между двете държави. Мнение на Соли Озел, специалист по международни отношения в университета Бигли, Истанбул:

Според мен последствията ще са доста сериозни, защото електричеството в региона идва от Турция. Втора, търговският обмен между Турция и иракския Кюрдистан възлиза на 5 млрд долара. Турците строят в момента магистрали, хотели, вили, така че последствията ще бъдат сериозни за кюрдите. Последствия ще има и в Турция, защото югоизточната част на страната поддържа търговски отношения със Северен Ирак.

Турските военни може да влязат "по всяко време" в Северен Ирак, за да преследват кюрдските бунтовници по силата на клаузите в приетата от парламента резолюция, даваща зелена светлина за трансгранична операция. Това заяви днес в Лондон турският премиер Реджеп Тайип Ердоган. "В момента сме във фаза на очакване, но Ирак трябва да знае, че може да използваме (парламентарния) мандат за трансгранична операция по всяко време," каза Ердоган на съвместна пресконференция с британския премиер Гордън Браун в Лондон. Ердоган заяви също, че Турция не може да чака вечно иракското правителство да предприеме действия срещу бунтовниците в Северен Ирак.

Висшият съвет за радио и телевизия в Турция съобщи днес, че е забранил всички излъчвания на новини, свързани със смъртта на 12-те турски войници, загинали при нападение на бунтовници от Кюрдската работническа партия (ПКК). Висшият съвет за радио и телевизия е действал по искане на правителството и е обяснил, че разпространяването на новини за смъртта на войниците засяга обществената психология и обществения ред и създава представа за слабост на силите за сигурност."

От тук!

" Турската армия продължава да прехвърля войници по границата с Ирак - в пограничните окръзи Хаккяри и Шърнак, за борба с бунтовниците от Кюрдската работническа партия (ПКК), съобщиха турските медии и световните агенции. Турция досега е разположила по границата си с Ирак около 100 хиляди военнослужещи.

Турското електронно издание Хабертюрк съобщи по-рано тази седмица, че колона от бронетехника, дълга два километра, е разположена в окръг Хаккяри, където в неделя кюрдските бунтовници извършиха нападение, при които загинаха дванайсет войници.

Турските войници обстрелват района близо до град Йешилова (окръг Хаккяри), където вчера бяха убити над трийсет кюрдски сепаратисти, съобщава турската телевизия СиЕнЕн-Тюрк.

Десетки бойни хеликоптери и боеприпаси са прехвърлени в района на град Юксекова в същия окръг. Вчера са били изпратени войници в седем села (в района на град Чукурджа, окръг Хаккяри), които са били обезлюдени през 1996 г.

Селата са обявени за "военни зони", забранено е влизането на цивилни граждани в тях. В района са изпратени и екипи на специалните части, известни като "червените барети", посочва СиЕнЕн-Тюрк.

Телевизията отбелязва, че иракските кюрди следят с безпокойство прелитането на турски военни самолети по турско-иракската граница."

От тук!

Редактирано от Devians (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Я ми го прати на мен този списък да видим дали мненията ни съвпадат по този въпрос :)

Аз много съжалявам, че видях много късно тази тема и Инфинити вече си беше изтрила съобщенията си, защото исках да видя всички гледни точки. И в края на крайщата аз съм се убедила, че специално в "Политика" когато дойде време за спор има някой хора, които дори не искат да чуят чуждото мнение, а камо ли да го уважат.

Аз и за това от много време не пиша в този подфорум, но вече все по-често започнах да се изкушавам.

Опа! Говоря за себе си, че никога няма да хвана автомат, с който да решавам проблемите си! Мисля, че много ясно се изразих! Все пак ме обвиниха точно в това. А за изслушването на мненията, мисля, че се разбрахме. Слушам и чета мнения всякакви. Понякога ръкопляскам на един човек, понякога няма как да се съглася по ред причини, най-вече житейски опит. Старая се да се аргументирам по някакъв начин, а не да плюя напразно. Явно това не ти харесва.

Честито ! Гледам, много модератори вече станахме cool.gif

Редактирано от Кико (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Турция ще вземе окончателно решение за военна акция след посещението на Ердоган във Вашингтон.

Взето от тук

Още ли има хора които вярват, че Турция може да действа без американско разрешение?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Турция ще вземе окончателно решение за военна акция след посещението на Ердоган във Вашингтон.

Взето от тук

Още ли има хора които вярват, че Турция може да действа без американско разрешение?

Не само може, тя го и прави :angry22: Това че се водят преговори, не означава че Турция чака съгласието на САЩ , недей бърка Турция с други страни които игратя безпрекословно по свирката на Големия брат :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не само може, тя го и прави ;) Това че се водят преговори, не означава че Турция чака съгласието на САЩ , недей бърка Турция с други страни които игратя безпрекословно по свирката на Големия брат

Devians, прочете ли изобщо връзката която съм показал? Ако не разбираш руски да ти преведа.

Я.Бююканыт добавил, что "визит премьер-министра Эрдогана в США очень важен". "Мы подождем до его возвращения", - сказал военачальник.

Я.Бююканит (началник на генералния щаб на турските въоръжени сили)добави, че "визитата на министър-председателя Ердоган в САЩ е много важна". "Ние ще почакаме до неговото завръщане " - каза военачалника.

Мисля, че е достатъчно ясно казано. Няма нужда да се говори наизуст. Военните не са идиоти, дори турските. След провала на преговорите с Ирак, Турция ще преговаря директно със Щатите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Devians, прочете ли изобщо връзката която съм показал? Ако не разбираш руски да ти преведа.

Я.Бююканит (началник на генералния щаб на турските въоръжени сили)добави, че "визитата на министър-председателя Ердоган в САЩ е много важна". "Ние ще почакаме до неговото завръщане " - каза военачалника.

Мисля, че е достатъчно ясно казано. Няма нужда да се говори наизуст. Военните не са идиоти, дори турските. След провала на преговорите с Ирак, Турция ще преговаря директно със Щатите.

Драги, прочетох го, но ти вникваш ли в смисъла на думите в текста а???

Това че ще почакат да завърши визитата за теб като очакване на одобрение ли значи biggrin.gif Много еднозначно разбираш думите на началника на генералния щаб...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А сега превода от дипломатичен на човешки език: "САЩ са много силни, не можем без тяхно разрешение." Ти май имаш много лошо мнение за ръководителите на Турция, на право ги смяташ за невменяеми. А може би смяташ, че турците трябва да се наредят до Иран, да заплашват наляво и надясно, да бъдат подложени на изолация и икономически санкции? Явно не им се ще и без американско разрешение няма да влязат в Ирак. Точно затова отива Ердоган във Вашингтон, да преговаря, да убеждава, да се моли, ако трябва.

Край, няма да ти обяснявам повече елементарни неща.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А сега превода от дипломатичен на човешки език: "САЩ са много силни, не можем без тяхно разрешение." Ти май имаш много лошо мнение за ръководителите на Турция, на право ги смяташ за невменяеми. А може би смяташ, че турците трябва да се наредят до Иран, да заплашват наляво и надясно, да бъдат подложени на изолация и икономически санкции? Явно не им се ще и без американско разрешение няма да влязат в Ирак. Точно затова отива Ердоган във Вашингтон, да преговаря, да убеждава, да се моли, ако трябва.

Край, няма да ти обяснявам повече елементарни неща.

Предвид елементарните ти обянсения ще си запазя коментара за личността ти :question:

Извинявай, но явно ти имаш доста лошо мнение за Турция и нейните военни и политически лидери драги... Това че ги подценяваш и надценяваш влиянието на САЩ над Турция си е твой проблем!

Това че твоето мислене за големия Брат от Америка е такова, не значи че нещата м/у Турция и САЩ са същите laugh.gif недей прехвърля своята слабост пред тях и на Турция..... ще направиш грешка...За да те осветля ще спомена само че Турция и друг път е навлизала в Ирак, въпреки неодобрението на САЩ, и ще навлезе пак.. Но явно ти историята не я знаеш.... и откъде да знаеш ,не те интересува, само се правиш на многознайко тука в момента.....

П.С Ще видим, засега да споря с многознайковци взе да ми писва, не приписвай своето мислене на други m75, не познаваш всички, а и не знаеш всичко....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не зная всичко, но това което твърдя, се стремя да го доказвам, с факти, без да се опитвам да обиждам събеседниците си. Твоите аргументи се свеждат до " щом е Турция, може да прави каквото си иска". Да, ама не. Турските лидери много добре знаят къде е границата и нямат никакво желание да се конфронтират с американците. Тук не става въпрос за симпатии и антипатии, а за желания и възможности. Да не говорим за нежеланието на Ердоган да дава възможност на военните да трупат популярност. Ако е възможно проблема да се реши по мирен начин, т.е от Ердоган, защо да се решава със сила?

Щом знаеш добре историята, кажи кога Турция е навлизала в контролирана от Щатите територия?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж...

А фактите за това че тя постоянно има действащи спец части в северен Ирак още откакто започнаха войните в залива са тайна, но тук таме по турските новинарски емисии се пускаха репортажи за такива действи, дори имаше една сконфузна сцена когато отряд от 12 души влязаоха за малко в престрелка с американски части, след което по заповед се предадоха, и бяха върнати в Турция... ето това са фактите че Турция си прави каквото иска в Ирак и не им трябва разрешение от САЩ...А за мащабните операции срещу ПКК в Ирак можеш да прочетеш Тук.., и това са само мащабните такива....

И все още ли смяташ че на Турция и трябва специланото разрешение на САЩ :P Тя води дипломация да, но ще направи пак това което е решила и САЩ ше трябва да се съобразят с това, и както се вижда от новините, САЩ се притесняват повече заради това че цените на петрола пак скочиха заради очаквания конфликт, както и заради това, че влезе ли Турция в северен Ирак, те напрактика ще загубят влиянието си там... Но на Турция не и пука , на нея вече и писна да се съобразява постоянно с американските планове за Ирак, от която тя страда...

П.С И ако незнаеш, дипломацията доста добре служи за замазване на очите на света, както и за прикриване на внезапните удари.... Това че сега се пазарят, не значи че се чака, сега се готвят плановете, стратегиите, а те зависят и от политиците, макар че Меджлиса вече каза своята дума... Остава само да се види колко ще отстъпи САЩ :)

А виж и това... "Събранието продължи много дълго, но излезе с почти лаконично комюнике, което препоръчва само икономически санкции срещу тези, които поддържат бунтовниците от кюрдската ПКК в Северен Ирак. Очевидно е, че цивилните и военните са обсъждали и други, деликатни теми през тези 6 часа, които обаче остават тайна. Правителството и армията са решени да действат, заяви премиерът Ердоган, но не можем да коментираме предварително. “Тези неща се правят, а не се разказват”. Засега преобладава неизвестност за намеренията на Турция в Ирак, въпреки че всички си дават сметка, че военна операция в Северен Ирак изглежда неизбежна. Какво и кога - ще стане ясно, когато настъпи моментът, добави министър-председателят, който твърдо отстоява правото на Турция на самозащита". От тука!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Оптимист.

Аз съм реалист... а ти си леко незапознат, явно е полезно да гледаш турски телевизии понякога, и без това сателитите на турция са поне 3 на брой, а програмите всякакви... и не мисли че са цензурирани,или пропагандни материали laugh.gif

П.С забравих да спомена, че трябва да знаете турски език за да разбирате все пак какво се казва :huh:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А фактите за това че тя постоянно има действащи спец части в северен Ирак още откакто започнаха войните в залива ... имаше една сконфузна сцена когато отряд от 12 души влязаоха за малко в престрелка с американски части, след което по заповед се предадоха,...

Ключовата дума е "предадоха се", просто американците са показали кой командва там. Ако не се лъжа, твърдеше че си военен, би трябвало да знаеш възможностите на специалните части. Връзките които си дал не доказват къде са сблъсъците, на турска или на иракска територия. Това са новините непосредтвено след атаката на ПКК. Равносметката е 20 срещу 30. Не съм чул за жертви след това, може би е мой пропуск.

Остава само да се види колко ще отстъпи САЩ :huh:

..и колко Турция :angel19: .

министър-председателят, който твърдо отстоява правото на Турция на самозащита".

А какво друго да каже, той защитава собствения си интерес.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ключовата дума е "предадоха се", просто американците са показали кой командва там. Ако не се лъжа, твърдеше че си военен, би трябвало да знаеш възможностите на специалните части. Връзките които си дал не доказват къде са сблъсъците, на турска или на иракска територия. Това са новините непосредтвено след атаката на ПКК. Равносметката е 20 срещу 30. Не съм чул за жертви след това, може би е мой пропуск.

..и колко Турция :huh: .

А какво друго да каже, той защитава собствения си интерес.

Не, те са искали да се бият, но получават заповед да се предадат.. Допускат грешката да ги рзакрият, и естествено това за тях е голям срам, и са били готови да се бият.... Но командира им решава да се предадат за да се избегне конфликт с жертви м/у двете страни... ( Леко отклонение, помниш ли нашите как попаднаха под американски огън и имахме загинал в Ирак )

Турция няма да отсъпи почти никак от основния си план... Не се струпват толкова войски напразно на границата с Ирак ( досега са над 100 000 души жива сила ). Поне като военен мога да ти го кажа със сигурност ще има навлизане. друг е въпроса колко навътре, докъде, и какви ще са военните цели....

Той защитава интереса на Турция драги, това да не ти е Костов или някой друг български политик които мислят за г..а си само а......

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз съм реалист... а ти си леко незапознат, явно е полезно да гледаш турски телевизии понякога, и без това сателитите на турция са поне 3 на брой, а програмите всякакви... и не мисли че са цензурирани,или пропагандни материали laugh.gif

П.С забравих да спомена, че трябва да знаете турски език за да разбирате все пак какво се казва :shy11:

:huh: как стана пак така,че си най-умен от всички тук с различно мнение?

Съгласна съм обаче с едно май трябваше да учим турски,вместо руски навремето biggrin.gif Така де,не се удържах, могат да ни изколят до като си спинкаме и да чуем,няма да разберем.

Devians,защо не отидеш в Турция?

:angel19:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
:huh: как стана пак така,че си най-умен от всички тук с различно мнение?

Съгласна съм обаче с едно май трябваше да учим турски,вместо руски навремето biggrin.gif Така де,не се удържах, могат да ни изколят до като си спинкаме и да чуем,няма да разберем.

Devians,защо не отидеш в Турция?

:angel19:

Хм... кисело грозде ли си яла Амбър :ph34r:

:shy11:

Явно не четеш ,не искам да се изкарам най-умен, просто гледам как някои други интерпретират нещата през своята камбанария... Бих казал дори омаловажават нещата, водени от някакви свои мисли или представи ....

А реалностите и фактите показват друго, поне за мен, и не само за мен....

А ти ако имаш да казваш нещо, защо не го направиш на ЛС вместо да спамиш в политиката която явно не ти е интересна, спаменето е в други раздели, нали знаеш :blink:

Ако не ти харесва нещо,или неможеш да кажеш ти самата нещо по въпроса, да влизаш с лични нападки е малко подличко... не мислиш ли???

А за това дали да ида в Турция, може някой ден и това да стане,но засега ще си седя в родината си, колкото и на някои хора да не им се ще да съм тука и да им развалям храносмилането biggrin.gif

Амбър, айде ако имаш да ми казваш нещо,направи го както трябва на ЛС, недей оспамва темата , тя е за сериозни неща, далече от твоите интереси...... гледай си празните приказки ако обичаш......

Край на оффа!!! :shock11:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Допускат грешката да ги рзакрият, и естествено това за тях е голям срам,

Именно, хванали са ги, спецназа не е създаден да се бие с редовните части. Неговата сила е в това да се крие, да разузнава, да дава целеуказание. Дали са били готови да се бият, кой как им е наредил е без значение, това е за журналистите. Аналогията ти с нашите войници в погрешна. Тук става въпрос за друго, американците съзнателно са прехванали командосите.

Турция няма да отсъпи почти никак от основния си план... Не се струпват толкова войски напразно на границата с Ирак ( досега са над 100 000 души жива сила ). Поне като военен мога да ти го кажа със сигурност ще има навлизане. друг е въпроса колко навътре, докъде, и какви ще са военните цели....

Почти, колко е това? 100 000 са сериозен аргумент в преговорите, доколко е вярна тази цифра? Американците имат ~150 хил за цял Ирак, руснаците с 120 хил. контролираха цял Афганистан, Израел задействаха 30 хил срещу доста по сериозен противник. Защо са на Турция толкова войници, как мислиш?

Той защитава интереса на Турция драги, това да не ти е Костов ...

Костов беше единствения политик защитил нашите интереси. Ракетите са най-очевидния пример.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Именно, хванали са ги, спецназа не е създаден да се бие с редовните части. Неговата сила е в това да се крие, да разузнава, да дава целеуказание. Дали са били готови да се бият, кой как им е наредил е без значение, това е за журналистите. Аналогията ти с нашите войници в погрешна. Тук става въпрос за друго, американците съзнателно са прехванали командосите.

Почти, колко е това? 100 000 са сериозен аргумент в преговорите, доколко е вярна тази цифра? Американците имат ~150 хил за цял Ирак, руснаците с 120 хил. контролираха цял Афганистан, Израел задействаха 30 хил срещу доста по сериозен противник. Защо са на Турция толкова войници, как мислиш?

Костов беше единствения политик защитил нашите интереси. Ракетите са най-очевидния пример.

:) Ако някой военен прочете мнението ти ще ти се изсмее и то яко .... Това че специалните части са обучени и предвидени за специални задачи, не означава че не могат да се бият като редовна войска.. дори се бият по-добре... те са обучене за водене и на бой, за измъкване от обкръжения, за внезапни нападения , за диверсии.. и така нататък, не само да слухтят и да се крият... Затова моля те за турските специални части не пиши нищо, защото не си запознат... Мога да те уверя че МОГАТ ДА СЕ БИЯТ... Просто са ги усетили и те са се предали... Не са искали да влизат изобщо в стълкновение... за да няма политически ефект върху партньорството на САЩ и Турция.. Иначе червените турски барети могат да напраят смешни дори делта форс на американците, и те са ги правили на учения :)

А 100 000 са си 100 000... това са по последните новини които чета и слушам за конфликта.. смятай както искаш, но влязат ли, дори американците да решат да направят нещо, ще са безсилни...., нито оръжието което те дават на кюрдите ще им помогне, нито нищо... Знаеш ли какво може да направи една такава група военна сила а...?? Нямаш си на представа, може да води война преспокойно, а какво остава срещу кюрдите....

А за Костов е друга тема, не съм съгласен с теб че е защитил интересите на България.....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
:P Ако някой военен прочете мнението ти ще ти се изсмее и то яко .... Това че специалните части са обучени и предвидени за специални задачи, не означава че не могат да се бият като редовна войска.. дори се бият по-добре... те са обучене за водене и на бой, за измъкване от обкръжения, за внезапни нападения , за диверсии.. и така нататък, не само да слухтят и да се крият... Затова моля те за турските специални части не пиши нищо, защото не си запознат... Мога да те уверя че МОГАТ ДА СЕ БИЯТ... Просто са ги усетили и те са се предали... Не са искали да влизат изобщо в стълкновение... за да няма политически ефект върху партньорството на САЩ и Турция.. Иначе червените турски барети могат да напраят смешни дори делта форс на американците, и те са ги правили на учения :love:

Прави впечатление, колко надъхано говориш, естествено с цената на някои истини...

Специалните Сили, са обучени да правят това, което нормалният войник неможе. Те са най-ценните и добре обурудвани кадри в армията ( в повечето държави) и следователно не се използват за щяло и нещяло. За турските командоси мога да говоря много, даже имам един познат, който от близо 5 години е бивш. Никой и никога не се хвали с възможностите си! Поне при тях... Тези хора са учени да не говорят много и да са скромни и никога няма да видиш как командоси от различни формирования спорят , кой е по-добрият!

В случая, причината , поради която баретите са били прихванати от американците, е далеч от вашите очи и уши. Такива неща неможеш да видиш по-телевизията, което мисля подкрепя тезата , че Турция неможе да си прави каквото иска, защото веднъж почне ели се тоя път, е мисля че всички можем да кажем докъде стига :love:

Дефине, турските командоси да не са самоуки? Излезнали са от землянките и са се научили на всичко , което могат ей така, на полето с кравите?

Всеки (освен теб явно), знае в какво се състои естеството на тези учения. Там не се бият, не се стрелят... Там изпълняват и се състезават в специялни дисциплини и самото сравнение с някоя реална ситуация е доста субективно!

Ако целиш да се надъхваш, поуствайки и четейки глупотевините си тука, мога да ти дам по добър съвет. Пусни си радиото у вас, рецитирай си вдъхновяващи фразички на турски и си бръкни знаеш къде ( и с кое ) :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване