Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Турция размаха томахавката

Препоръчан отговор

Затишие пред буря, няма съобщения за убити, взривени, заловени... Светът очаква края на преговорите и пазарлъците за да види дали мощната военна машина на турската армия (от 60 до 150 хил. войници според различните източници) ще се задейства.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 174
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Затишие пред буря, няма съобщения за убити, взривени, заловени... Светът очаква края на преговорите и пазарлъците за да види дали мощната военна машина на турската армия (от 60 до 150 хил. войници според различните източници) ще се задейства.

Напротив. Снощи имаше двама гръмнати терориста и един убит турски военен. Също и един тежко ранен турски военен.

В Ирак.

Източници не казвам, намери си ги сам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Напротив. Снощи имаше двама гръмнати терориста и един убит турски военен. Също и един тежко ранен турски военен.

В Ирак.

Съжалявам, светът очаква нещо по-голямо, светът стана кръвожаден, уви.

Източници не казвам, намери си ги сам.

Пак празни твърдения. Аз чета само заглавията от първа страница, дребния шрифт не го виждам, старост-нерадост :blink: . Така че докато не ми покажеш къде пише Ирак, приемам че не е вярно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Съжалявам, светът очаква нещо по-голямо, светът стана кръвожаден, уви.

Пак празни твърдения. Аз чета само заглавията от първа страница, дребния шрифт не го виждам, старост-нерадост :blink: . Така че докато не ми покажеш къде пише Ирак, приемам че не е вярно.

За мен и тези трима убити са прекалено много.

Ти ако си кръвожаден, мисля разбирам любовта ти с Буш.

Никой не те кара да ми вярваш. Ти си от тези господа, които вярват на себе си само.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
За мен и тези трима убити са прекалено много.

Ти ако си кръвожаден...

Това го казва човек обявил един народ за непълноценен и предложил да бъде избит, като единствено решение на кризата? :blink:

Никой не те кара да ми вярваш. Ти си от тези господа, които вярват на себе си само.

Простичко е, не вярвам на теб. Това не е форум "Празни приказки". а форум "Политика", тук са нужни доказателства, а твоята дума определено не е никакво доказателство. Източник от типа "едно пиленце ми каза" са за деца от детската градина :nono: .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Това го казва човек обявил един народ за непълноценен и предложил да бъде избит, като единствено решение на кризата? :blink:

Простичко е, не вярвам на теб. Това не е форум "Празни приказки". а форум "Политика", тук са нужни доказателства, а твоята дума определено не е никакво доказателство. Източник от типа "едно пиленце ми каза" са за деца от детската градина :nono: .

Като не ме четеш, такива изводи ще си правиш, много ясно.

Никъде не съм обявила кюрдите за непълноценни, а за необразовани. И различни.

За тяхното избиване и дума не съм казвала. Обаче казах че сами могат да се избият, ако си направят кюрдистан. Не някой тях, а те сами. Това разбираш ли го? ))

Говорех че им е време да започнат да живеят като хората, които спазват законите на страната, в която се намират.

Не разбирам ти обаче как даваш оценка за някого, след като идея си нямаш, нито какво са кюрдите, нито какво турците. Или в изявленията за американци и действията им не се проявяваш като кръвожаден? ))

Слушай, м75, мойте пиленца са две biggrin.gif

Редактирано от infinity1305 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Като не ме четеш, такива изводи ще си правиш, много ясно.

След като изтри постовете как да те чета!? Шегувам се, внимателно те чета, затова и не ти давам шанс в спора!

Никъде не съм обявила кюрдите за непълноценни, а за необразовани. И различни.

За тяхното избиване и дума не съм казвала. Обаче казах че сами могат да се избият, ако си направят кюрдистан. Не някой тях, а те сами. Това разбираш ли го?

Извърташ, след като премахна доказателствата. Много удобно, нали? Накрая, Кюрдистан се пише с главна буква, журналистке.

Не разбирам ти обаче как даваш оценка за някого, след като идея си нямаш, нито какво са кюрдите, нито какво турците.

Знам със сигурност че и кюрдите и турците са хора. Може там из Анадола да живеят както преди векове, може да са невежи, но са хора. Все още чакам доказателство за противното. ;)

Или в изявленията за американци и действията им не се проявяваш като кръвожаден?

Какво конкретно имаш предвид?

Слушай, м75, мойте пиленца са две

В случая количеството не преминава в качество, а две лъжи не правят една истина.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

m75, виждам че все заобикаляш и увърташ нещата... незнам какъв е проблема ти, мога да гадая и досещам само.. Но не ставай смешен с тия лични нападки.. от толкова поста насам, показваш единствено колко си убеден че САЩ са вся и всьо.. разбрахме го вече... и за мнението ти за кюрдите разбрахме, и че изопачаваш казаното от Инфи също се вижда ясно...

Май е време да престанеш.. ако ще говориш говори с факти...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ако ще говориш говори с факти...

;)Devians, ще кажеш ли нещо по темата или ще коментираш само моята личност? :wors:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
;)Devians, ще кажеш ли нещо по темата или ще коментираш само моята личност? :)

Ами какво да каже предубеденият човек? Всички знаем, какво ще каже. Той никога не изневерява на това, на което държи. Никога не приема чужди мнения, освен, ако по някакъв начин не го подкрепят. От постовете му лъха убеденост в правота. Друго не може и да се очаква, след като е правоверен и отъждествява себе си с това понятие. Интересно е, колко много добри мюсюлмани има в България! Морфи, защо разваляш имиджа? Защо ти и Доаан правите всичко възможно да ви намразят? Защо един терорист ви води? Това как да е, но защо вие му вярвате? Казах май терорист или можер би не си съгласен? Може би борец за права? Така да е, но не обвинявайте ПКК, че действа така, както Доаан и съподвижниците му са действали по същото време, когато ПКК е станала проблем за Турция! Вижте всички, които защитавате Турските действия в момента. Терорист е тоя, който унищожава мирни граждани, както Доаан навремето, а не тоя, който се бори срещу една армия! Искате източници за насилията на турските военни в миналото срещу мирни кюрди? Намерете си ги сами. Има ги достатъчно в нета! Нима тия главорези не могат да се квалифицират като терористи? Могат разбира се.

ОК, кюрдите са втора ръка хора. Искате да видите втора ръка хора ли? Не, нямам предвид нашите цигани. Отидете в Албания и вижте нашите българи там. Тяхният бит е същият както нашите цигани и вашите кюрди. Защо е така? Аз лично не съм човекът, който ще каже! Само констатирам фактите.

Знаете ли, преди около 2 или 3 години, имах общ досег с един кюрдски шофьор от Турция. Тогава стана катастрофа и той ни блъсна с неговия тир. Отивахме на работа със служебния бус. Както и да е, катастрофата бе лека и аз се разминах с натъртен лакет, а един колега с пукната глава. Реално, ние пътувахме по главен път, който никъде не бе означен със знак, че е главен, а кюрда излизаше от страничен път, а един нахакан турчин с последен модел камион, му даде знак, че може да мине. Кюрда се натресе точно в нас, които в тоя момент изпреварвахме спрелия турски тир. Човека нямаше видимост, за разлика от нашия шофьор( около 20-те, затова и имам лошо мнение за младите шофьори) Нащо момче не намали и с голяма скорост се ожули в тира, след което минахме през един знак и спряхме точно пред един стълб! Абе с други думи, кюрдина със много старият си камион, бе заблуден от турчина с последния си модел ТИР. Какво стана след това? Ами видяхме как турчина, след катастрофата, веднага потегли и ние, докато се ядосвахме, той бе вече в Румънско( това стана точно на Дунав Мост) . Оставям настрана морала на турските тираджии, който е известен на всички. Тогава за първи и единствен път се срещнах с турски кюрдин. Преводач ни бе един турчин, който въртеше далавери на Дунав Мост с турските шофьори. Какво ми направи впечатление? Това бе един мирен човечец, който знаеше, че ще бъде набеден от нас, българите, както се и получи в КАТ. Щеше ми се някак си да го защитя, защото бе подведен по негови думи от турския му колега. нашите катаджии ни казаха, да не пишем "кръстовище" в показанията, а изход от " телеугоително предприятие", което не бе точно така. Телеугоителното бе доста по-навътре, имаше някакъв път, а знаци никакви! Значи с други думи, набедихме кюрдина, макар и ние да бяхме с предимство по принцип, но общината да не бе направила необходимото за означаване на опасния участък, където всекидневно правят обратен завой почти всички тирове, отиващи към Румъния.

Изводът? На мен кюрдина не ми се стори втора ръка човек. Той бе съвсем обикновен, нямащ нищо общо с нашите цигани, които в подобна ситуация си представете, каква гюрюлтия щяха да вдигнат. Съжалих го, но разбрах, че има застраховка и вероятно ще се оттърве без да плаща от джоба си. Представям си там в землянките, колко човешки същества се надяват на неговата заплатам, която ние, българите и вие турците, искате да отнемете, просто защото е втора ръка човек!!! Много отвратен останах от поведението на турчина, който избяга от местопроизшествието, а той бе главният виновник! Какво ли си е казал? Майната му и кюрд, нека не ми се пречка с неговата бракма. като казвам бракма, имам предвид една Шкода Мадара!!!!! Представяте ли си, с какъв камион, кюрдина изкарва прехраната си!!!! това ли е Майка Турция за него? Това ли са неговите съграждани, които му подливат вода? Чудно ли е тогава, че кюрдите искат да са хора, както хората в Кубрат Морфей?

Инфи, Мадарата на кюрдина, не се връзва с твоето Чероуки, което стои пред всяка кюрдска землянка. Бих ти повярвал, но няма как да не вярвам на очите си, когато се сблъсках със суровата действителност за кюрдите и техния начин за изкарване на прехраната. Добре, може и да греша в преценката си от един човек, за което се извинявам. Само не мога да приема факта, че кюрдите са втора ръка хора. Всъщност, всяко малцинство е донякъде втора ръка човек, както в България това са циганите и турците. Да, казвам турците, защото те в голямата си част са неграмотни. Обаче аз се противя срещу подобно твърдение, че турците са втора ръка хора. За нас, българите, може да са такива, но нека видим и нашата вина. Ние не направихме в миналото всичко възможно, за да приобщим малцинствата към нашата нация и държава. Да, признавам, че в моя клас, имахме едно момиче и едно момче, които бяха турчета - отличници и не ГОВОРЕХА ТУРСКИ! Тоест, те бяха осъзнали навремето, че трябва да се приобщят към България! За жалост през 1985-та им объркаха мозъците и те се превърнаха в наши врагове донякъде. Та исках да кажа, че една националност не може да се охарактеризира заради гена си като малоумна. Виновно е обществото! В частност България за турци и цигани, Албания за българи и Турция за кюрди! Някой да се противи нещо?

Редактирано от Кико (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:wors:;):offtopic_s:;)

Можем да благодарим на дефин и Инфи, за безмислената тема, която те идиотизираха със завъртените си понятия и разбирания за света. Ако си извадите писаниците, просто ще видите един непрекъснат спам, който рядко обогатява съзнанието, пък камо ли да го заинтригува...

Най-интересното е , че сте неуморни в губенето на времето си!

За кюрди,турци,помаци и цигани ми писна да чета, има и по важни неща в тоя живот от тези прости племена, които са така искрящ блян за някои от вас!

Инфи, приеми го като градивна критика ( ако разбира се знаеш какво се има предвид с този израз...)

Дефине, ти си знаеш комплексите, няма какво да ти разяснявам...

Край на :offtopic_s:

Редактирано от OluFsen (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аааа ти щото не спамиш biggrin.gif като те гледам как само по темата пишеш....

На мен не ми е писнало да чета за кюрди, турци цигани и прочие, писнало ми е да чета м...ци като теб. :)

Мисля е време тази тема да се поизчисти.

п.п. м75 и Девианс поне казват нещо, не си правят проветрение като теб.

Редактирано от infinity1305 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Там е дописано.

Da, заради поста ти по горе.

Какво ново в кюрдистан?

Нищо интересно, турската армия продължава да чака команда "фас" от Вашингтон. Междувременно се занимава с прочистване на собствената си територия. Турция плаши иракските кюрди с икономически санкции. Моята прогноза, ако ситуацията се задържи още десетина дни без промяна аскера ще подивее и ще има промени и във вътрешно -политически план. Дано се окажа лош прогнозист.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Da, заради поста ти по горе.

Нищо интересно, турската армия продължава да чака команда "фас" от Вашингтон. Междувременно се занимава с прочистване на собствената си територия. Турция плаши иракските кюрди с икономически санкции. Моята прогноза, ако ситуацията се задържи още десетина дни без промяна аскера ще подивее и ще има промени и във вътрешно -политически план. Дано се окажа лош прогнозист.

Моя пост по-горе беше отправен към другия над него.

В Кешан, Турция/това е на гръцката граница/ са заловени 3-ма терористи вчера, и един, който е обвит с динамит е избягал в Гелиболу. Търсят го. Имали намерение да нападат тракийската част на Турция сега.

Не давам източици, пиленцата ми спят. ;)

Вече се чудиш за какво да се заядеш с мен, м75 biggrin.gif

Важно е да няма скука...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:wors:

Моя пост по-горе беше отправен към другия над него.

Ти обиди участник в дискусията, затова и допълних твоето изказване. Не е заяждане, но обидите не са аргумент. ;)

В Кешан, Турция/това е на гръцката граница/ са заловени 3-ма терористи вчера, и един, който е обвит с динамит е избягал в Гелиболу. Търсят го. Имали намерение да нападат тракийската част на Турция сега.

Нали и аз това казвам, в Турция, не в Ирак, са всички действия. Ако има някакви акции в Иракски Кюрдистан, евентуално ще научим за тях след години.

За да имаш някаква информация за подобни действия сега, ти трябва много високо ниво на достъп. Който има подобно ниво на достъп не пише в интернет-форуми :) . :) Така че остави пиленцето си да спи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти обиди участник в дискусията, затова и допълних твоето изказване. Не е заяждане, но обидите не са аргумент. ;)

Нали и аз това казвам, в Турция, не в Ирак, са всички действия. Ако има някакви акции в Иракски Кюрдистан, евентуално ще научим за тях след години.

За да имаш някаква информация за подобни действия сега, ти трябва много високо ниво на достъп. Който има подобно ниво на достъп не пише в интернет-форуми :) . :) Така че остави пиленцето си да спи.

Той ме засегна, аз му отвърнах. Его.

...

Що пък да не пиша в нет форуми? biggrin.gif Тук е толкова интересно, с умни хора като някои по - горе.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да имаш някаква информация за подобни действия сега, ти трябва много високо ниво на достъп. Който има подобно ниво на достъп не пише в интернет-форуми :) . :wors: Така че остави пиленцето си да спи.

;)

Само дето в това изказване нямаше и капка логика biggrin.gif .

То като гледам и ти се изявяваш с много високо ниво на информираност, което съответсва, че трябва да имаш много високо ниво на достъп - какво правиш тук в такъв случай? laugh.gif

П.П: Не ти ли омързна да се заяждаш? Приеми, че има и други гледни точки, не само твоята.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

П.П: Не ти ли омързна да се заяждаш? Приеми, че има и други гледни точки, не само твоята.

Загубена кауза - зарежи biggrin.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом модераторите си позволяват да пускат постове които са само :wors: , защо да не го направя и аз.

Той ме засегна, аз му отвърнах. Его.

Ако се чувстваш засегната, оплачи се на съответния модератор. Елементарно, нали.

;)

Само дето в това изказване нямаше и капка логика biggrin.gif .

То като гледам и ти се изявяваш с много високо ниво на информираност, което съответсва, че трябва да имаш много високо ниво на достъп - какво правиш тук в такъв случай? laugh.gif

Кое не логично? Имаш странна представа за логиката май. Нямам претенции да знам всичко, но досега никой не е опровергал изнесени от мен факти.

Може да има всякакви гледни точки, но фактите са едни и те трябва да се доказват. Всеки е свободен да тълкува изнесените факти както пожелае, но за тяхното опровергаване трябват доказателства, не "пиленца".

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо той може да пише в темата а аз трябва да се оплаквам на модератор?

По твоята логика...

Да доказваме какво и на кого, м75?

Пука ми на мен вярва ли някой или не. Не страдам от комплекси, няма нужда да доказвам или да се доказвам.

п.п. Щом модераторите в раздела позволяват на онзи по - горе мнението да остане, значи и аз мога така да си пиша.))))

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Защо той може да пише в темата а аз трябва да се оплаквам на модератор?

По твоята логика...

п.п. Щом модераторите в раздела позволяват на онзи по - горе мнението да остане, значи и аз мога така да си пиша.))))

По моята "логика" модератора трябва да е по-стриктен и по-отговорен.

Да доказваме какво и на кого, м75?

Пука ми на мен вярва ли някой или не. Не страдам от комплекси, няма нужда да доказвам или да се доказвам.

Ако смяташ, че това което пишеш няма никакво значение защо изобщо го пишеш? Нямаш нужда да доказваш защото не можеш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
По моята "логика" модератора трябва да е по-стриктен и по-отговорен.

Ако смяташ, че това което пишеш няма никакво значение защо изобщо го пишеш? Нямаш нужда да доказваш защото не можеш.

Не знам твоята логика. Ето ти факт - темата се превърна в оффтопик от горе до долу, и никой не я чисти.

Мога, но не желая, не и за теб или онзи по - горе. Не и в тази оспамена тема. Не и пред хора, които "едно си баба знае, едно си баба бае."

Като се появи някой, който умее да разговаря смислено, без да напада, обвинява, поучава и обижда, тогава ще пиша с източници и факти.

Не сега, не за теб.

Лек ден.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване