Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Процесът IEXPLORE.EXE натоварва CPU на 100%

Препоръчан отговор

Неколкократно наблюдавам, когато съм в интернет (стартиран IEXPLORE.EXE) и изляза, демек затворя IEXPLORE.EXE нормално, остава активен процес с това IEXPLORE.EXE като натоварва на 100% процесора. Налага се да спирам процеса от Task manager.

Някакво лекарство ?

Редактирано от stanley56
Неясно заглавие (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ползвай Firefox.

Е туй беше тъпо, ако съм модератор щях веднага да те банна, защо пишеш глупости след като не можеш да помогнеш на човека.....Не всеки иска да ползва "прословутия" Файрфокс...

За процеса - пробвай да сканираш с някоя анти спай програма з спай или антивирусна..

Редактирано от bademka (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Е туй беше тъпо, ако съм модератор щях веднага да те банна, защо пишеш глупости след като не можеш да помогнеш на човека.....Не всеки иска да ползва "прословутия" Файрфокс...

За процеса - пробвай да сканираш с някоя анти спай програма з спай или антивирусна..

Явно няма да станеш модератор. Аз като ползвах ИЕ нямах вируси и пак имах проблеми, затова и преминах на Файърфокс. И сега нямам от какво да се оплача.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Явно няма да станеш модератор. Аз като ползвах ИЕ нямах вируси и пак имах проблеми, затова и преминах на Файърфокс. И сега нямам от какво да се оплача.

Интересно защо аз нямам проблеми, други също нямат.....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Е туй беше тъпо, ако съм модератор щях веднага да те банна, защо пишеш глупости след като не можеш да помогнеш на човека.....

Каквото повикало - такова се обадило. ;) Човека можеше да даде информация за операционната система, версията на Internet Explorer, активните процеси в момента, инсталираните plugin-и към браузера... тогава щеше да получи и по-конкретен отговор или поне адекватно предложение за решаване на проблема. При така зададен въпрос отговора е напълно логичен (освен това е и правилен, независимо дали ще се препоръча Firefox или някой друг браузер).

tankovbg, първо провери какво се стартира заедно с Internet Explorer - допълнителни ленти с бутони (toolbars), ActiveX контроли и т. н. т. - проблемът със сигурност е в някой от тях. Едно сканиране с HijackThis също няма да е излишно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Интересно защо аз нямам проблеми, други също нямат.....

Е, аз отдавна не ползвам ИЕ. Може в новите версии да не е толкова бъгав.

ЕДИТ: Наистина виж да не е от някой туулбар. Преди си бях записал някакъв Mega Upload Toolbar и имах проблеми.

Редактирано от Max_Payne (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

IE е 7. Има Pop-Up Blocker - on, Phishing filter - on, Google toolbars, Add-ons в който са enable - acroIEhelper, diagnose connection problems, FlashGet, FlashGet browser helper object, Google, Google toolbar helper, Google toolbar Notifier, Shockware Flash Object(activeX control), Skype, Skipe add-on, Webshots toolbar, Windows messenger .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Е, аз отдавна не ползвам ИЕ. Може в новите версии да не е толкова бъгав.

ЕДИТ: Наистина виж да не е от някой туулбар. Преди си бях записал някакъв Mega Upload Toolbar и имах проблеми.

Аз съм с 6.0 ohmy.gif и никога не ми е правил проблеми, просто не инсталирвам разни туулбарове и т.н. :) Винаги си почиствам със CCcleaner , освен, че чисти маха и разни гадинки, после със ScanSpyware и може би затова нямам проблеми... Дори и антивирусна нямам...Не свалям непознати програми, или такива които ми се струват съмнителни , тъй че... biggrin.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Забрани Google, Google toolbar helper, Google toolbar Notifier и Webshots toolbar и виж дали ще има промяна.

Оставих ENABLED само acroIEhelper, diagnose connection problems, Shockware Flash Object(activeX control) и си работи засега без проблем, даже IE стана по бърз.

Благодаря на всички за съветите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 месеца по-късно...

explorere.exe ми товари на 100 % .Сканирал съм с всякакви програми ,Пробвах да пусна Process Explorer,но докато се стартира и процесите се възтановяват.Сканирал съм за шпионски софтуер ,вируси(почти всички програми споменати от Bboy в други постове.).Обикновенно натоварването става след като компютърът е работил 4-5 часа.

Ей това не може да бъде изключено от Startup C:\WINDOWS\system32\nvcpl.dll (предполагам процес свързан с видеокартата nvidia)Пробвах Startup Mechanic ,но програмата се разпознава като вирус от касперския.Инсталирах Startup Inspector и видях някакво много странно ctfmon.exe .Не знам защо но мисля че проблема е в него(чисто аматьорско мнение),понеже много пъти съм го изключвал а то все се стартира наново.Нямам ключове с "%1" %* , в Hkey_Classes_Root\exefile\shell\open\command

Hkey_Local_Machine\Software\classes\exefile\shell\open\command

Както и в

Hkey_Local_Machine\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunServices

Hkey_Local_Machine\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

Hkey_Local_Machine\Software\Microsoft\Active Setup\Installed Components\

Редактирано от makkasi (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
explorere.exe ми товари на 100 % .Сканирал съм с всякакви програми ,Пробвах да пусна Process Explorer,но докато се стартира и процесите се възтановяват.Сканирал съм за шпионски софтуер ,вируси(почти всички програми споменати от Bboy в други постове.).Обикновенно натоварването става след като компютърът е работил 4-5 часа.

Пробвай следното:

1. Влез под Safe Mod

2. Сканирай за гадинки с най-добрия антивирус който имаш. Съветвам те да си пуснеш един msconfig и да разгледаш по-подробно какво се стартира при boot-ване на компютъра. Забрани абсолютно всичко което те съмнява!!!

3. Много ще ти помогне и Advanced Windows Care Personal V2 (free е и я има в Download.bg, мисля че и в калдата я има). Програмчето прави страхотен анализ на системата и може да ти помогне страшно много!!!

4. Ако и това не помогне пробвай с един Check на дисковете за bad сектори. Понякога и това помага!

Успех!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Toва последното незнам как става затова не съм го правил,но междувременно се захванах по сериозно и сканирах с почти всички от тези програми

http://www.kaldata.com/modules.php?modid=1...n=cat&id=42

откриха ми се някви троянски коне поне 13,някакви backdoor,и ей такива разни,сканирах с касперски с AVG,smitfrau,rogueremover,vundoxFix,AVZ,A-Squared,

и още куп други и всяка програма ми открива все нови и нови ,но по един два вече някои започнаха и нищо да не откриват.Въпроса ми е с кои програми ако сканирам и няма вирус то вероятността за вирус е намалена почти на минимум,защото ако повторя пак всичките тези програми да сканират наново компа ми може и да не оживее.Благодаря предварително.Между другото програмата която ми препоръча много ми помогна.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж внимателно дали файла е CTFMON.exe (използва се за работа с офис пакета на Microsoft, както и езиците) или е вирусен замаскиран

virusro4.jpg

Едва ли си чел всичко предложено от мен и колегите в постовете...но разбрах че си чел темата за "методи за откриване на подозрителна активност"...която както казах на друг потребител в момента е така да се каже "Under Construction"!

http://www.kaldata.com/forums/index.php?s=...st&p=783424

Не е зле да си инсталираш последните "кръпки" за Операционната Система...Подобен проблем може да е от много неща...Виж препоръките на Microsoft:

http://support.microsoft.com/default.aspx?...kb;en-us;819946

Можеш да опиташ и следните неща:

1.Start => run => regsvr32 C:\windows\system32\zipfldr.dll /u => и даваш Enter

2.Отваряш My Computer => Tools => Folder Options => VIEW => махаш отметката пред automatically search for network printers and folders

3.Изтегли си CCleaner и почисти временните файлове, както и index.dat (може да е повреден).

4.Може да е проблем с *.Avi файловете (стар познайник)

Start => run => regedit => намираш ключа

HKEY_CLASSES_ROOT\SystemFileAssociations\.avi\shellex\PropertyHandler

вдясно ще видиш DEFAULT ред => десен бутон на мишката и го изтриваш

Сега пак в REGISTRY EDITOR намери този ключ и го изтрий

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\CLSID\{87D62D94-71B3-4b9a-9489-5FE6850DC73E}\InProcServer32

5.Виж важните теми в раздела "Операционни системи" и оптимизирай малко работата на Windows - спри ненужните и подозрителни файлове от Start => Run => MSCONGIG, деинсталирай ненужните програми, почисти регистрите, деграгментирай, провери хардиска за грешки, ако си слагал някакви теми за Windows-a върни оригиналната такава (или сложи класическия изглед), провери с HijackThis и дай лог фаила, провери за Rootkits и т.н.

6. С командата Start => run => sfc /scannow (слагаш инсталационния диск на Windows-a в оптичното устройство и даваш Retry всеки път при появата на диалогов прозорец).

Успех!

ДОБАВЕНО.Виж и тази тема:

http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=54333

Редактирано от B-boy[StyLe] (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още вчера преинсталирах уиндоус.Иначе ти благодаря много.Ако проблема се повтори тази тема ще ми е много важна.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей това не може да бъде изключено от Startup C:\WINDOWS\system32\nvcpl.dll (предполагам процес свързан с видеокартата nvidia)Пробвах Startup Mechanic ,но програмата се разпознава като вирус от касперския.Инсталирах Startup Inspector и видях някакво много странно ctfmon.exe .Не знам защо но мисля че проблема е в него(чисто аматьорско мнение),понеже много пъти съм го изключвал а то все се стартира наново.Нямам ключове с "%1" %* , в Hkey_Classes_Root\exefile\shell\open\command

Hkey_Local_Machine\Software\classes\exefile\shell\open\command

Както и в

Hkey_Local_Machine\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunServices

Hkey_Local_Machine\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

Hkey_Local_Machine\Software\Microsoft\Active Setup\Installed Components\

ctfmon.exe е процес свързан с офиса на майкрософт и не е желателно да се изключва!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да спомена ,че в друга тема четох, че това може да стане от RAM и след преинсталацията пак му било така.При мен не се получава ,всичко си е наред.Даже незнам как го постигнах ,но след преинсталацията и някои корекции с включването RAM-a ми е само на 144.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване